Diskuze

Strečink Školy síly: tři top cviky pro zdraví, větší sílu a lepší výkony

Zaměříme se na přední stranu kyčlí, zadní stranu stehen a uvolení hrudní páteře. A též narušíme několik mýtů, které se se strečinkem pojí. Nepůjde nám ani tak o fyzické „natahování“ svalů a šlach, ale o odbrzdění síly a regulaci svalové tenze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Článek vyvrací další mýty z posiloven. Je legrační vidět borce, jak vstoupí do sálu a 3 minuty dělají něco jako strečink a pak vlítnou na železa, obvykle tlaky na lavičce. Cvičení pak ukončí během na pásu s kapucí od mikiny na hlavě. :-)

Jen ty get-upy a kettle bell swingy by zasloužily překlad, když už dovede autor přeložit dead lift do krásného tvaru mrtvý tah.

0 0
možnosti
Foto

P10a16v76e60l 25M90a80c39e97k

19. 5. 2015 12:20

Zdar a sílu, Viktore

Děkuji za komentář. Mrtvý tah je poměrně zaběhlý, možná správnější "pozved" používá málokdo. 

O překladu kettlebell cviků jsme uvažovali, každopádně nechceme jít cestou "čistonosoplenek" a "klapkobřinkostrojů". Mohli bychom překládat get-up jako "vztyk", swing jako "houpačka", clean jako "přemístění", kettlebell jako "bulina" apod., a pokusy takové byly, ale z praxe můžu říci, že každý stejně v tělocvičně říká get-up, swing, clean - s kettlebell. 

Zdraví PM

0 0
možnosti

Tentokrát není snad vůbec co vytknout :-) Jen třetí cvik bych nedoporučoval začátečníkům, kteří dobře necítí své tělo. Protahovat víc než jednu svalovou partii není nic jednoduchého (tak, aby to bylo správně).

A chválím za uvedení nepříliš známého faktu, že statický strečink před cvičením sníží silový výkon.

2 0
možnosti

Už jsem se lekl, že bysme byli tak dlouho bez Pavla. Svět je v pořádku....

0 1
možnosti