Zase neúspěšné hledání? Skleslost není na místě, G bod možná ani neexistuje.

Zase neúspěšné hledání? Skleslost není na místě, G bod možná ani neexistuje. | foto: Profimedia.cz

G bod: zázračný knoflík, nebo honba za přeludem?

  • 60
Má mít zázračné účinky a probouzet nedostižnou slast. Pokud tedy vůbec existuje. Zjišťovali jsme, jaká je situace kolem bodu G.

I když jde o stále aktuální téma, G bod je známý už od padesátých let, kdy jeho existenci popsal doktor Ernest Grafenberg. Tvrdil, že se zázračný knoflík vášně nachází několik centimetrů od poševního vchodu na stěně vagíny. Objevitel G bodu tvrdil, že jeho stimulací dochází u ženy k nebývale silnému vyvrcholení. To všechno by znělo velmi idylicky, kdy se jeho existenci podařilo skutečně prokázat.

V roce 2002 publikovali italští vědci studii, která tvrdí, že G bod pravděpodobně existuje, nicméně nemají ho všechny ženy, ale jen některé. Jsou to údajně ty, které jsou schopné dosáhnout při sexu vaginální orgasmu (což není, vzhledem k tomu, že 75 procent žen vaginální orgasmus nikdy nezažívá, nijak povzbudivý fakt).

Oproti tomu odborníci z King´s College v Londýně zveřejnili v roce 2010 závěry svého zkoumání, které existenci G bodu naprosto vylučují. Podrobili zkoumání jednovaječná dvojčata a vycházeli z předpokladu, že když mají stejnou genetickou výbavu, měla by mít obě dvě i G bod. Nic podobného se ale neprokázalo. Poněkud komický byl komentář, který k závěrům svých britských kolegů vyslali francouzští vědci. Ti totiž tvrdí, že G bod má šedesát procent žen, Britové jsou prý jen příliš upjatí a konzervativní v oblasti sexu na to, aby ho byli schopni objevit.

Zrnko vína

Skutečný poprask vzbudila studie z roku 2012, v rámci které lékaři údajně objevili G bod na mrtvole třiaosmdesátileté ženy. Oblast G bodu by měla být přibližně půl centimetru dlouhá, 0,2 centimetru široká a vypadá údajně jako zrnko vína. Kromě toho autor studie zjistil, že G bod funguje pravděpodobně podobně jako penis, tudíž že se při jeho stimulaci zvýší přítok krve a dojde k jakémusi ztopoření, respektive zvětšení objemu.

Ostatní začali okamžitě oponovat, že i kdyby se ve vagíně seniorky G bod skutečně nacházel, nevypovídá to nic o jeho výskytu u ostatních žen, klidně to může být jen anomálie. Navíc je prý diskuse o G bodu pro ženy škodlivá, protože kvůli mediální masáži pak získávají pocit, že pokud nedosáhnou vyvrcholení za pomoci stimulace G bodu, nežijí plnohodnotným sexuálním životem a o něco přichází. Oponenti tohoto názoru zase argumentují tím, že pokud muži a ženy hledání G bodu nevzdají, poučí se mnohem víc o svých tělech, poznají jejich reakce a užijí si tak lepší sex.

Další vědecký tábor však tvrdí, že se hledání miniaturního bodu kdesi uvnitř vagíny podobá hledání UFO. Studie z roku 2012 navíc navíc, že celý G bod je absolutním nesmyslem a chimérou. Její autoři podrobili zkoumání téměř stovku doposud provedených výzkumů na toto téma a dospěli k jednoznačnému názoru, že nic podobného jako tento přízračný bod v ženském pohlavním ústrojí neexistuje.