• 4
Jezdí se již od roku 1947, letos ho sledovalo 65 tisíc diváků a za úspěchem se na něm před tribunami probíjely týmy ze třiatřiceti zemí. Závod Motokros národů, který má renomé jako motokrosová olympiáda, je obrovskou adrenalinovou akcí. Poprvé v historii ho vyhrálo družstvo Německa.

V belgickém Lommelu za sebou nechalo tým domácích. Spojené státy jako tradiční favorit, který je s dvaadvaceti tituly nejúspěšnější zemí v historii závodu, skončily až třetí. Další příčku obsadilo Nizozemsko, na Itálii zbylo páté místo. Velká Británie, s šestnácti zlatými druhá nejúspěšnější země v historii závodu, dojela až osmá.

Český tým do finále vůbec nepostoupil. Zatímco do hlavní soutěže se dostalo prvních devatenáct družstev, čeští závodníci skončili jednadvacátí.