Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Americká vláda utajuje návštěvy ufonů aneb největší konspirační teorie

aktualizováno 
Bombardování Pearl Harboru mělo požehnání americké vlády, za útoky z 11. září stojí CIA a virus HIV je produktem armádních pokusů. Představujeme vám konspirační teorie, které hýbou světem.

Jezdí za námi, ale americká vláda si nechává mimozemské návštěvy jen pro sebe, myslí si stoupenci jedné z konspiračních teorií | foto: Profimedia.cz

1. Virus HIV byl vyvinut v amerických laboratořích

Nezarazilo vás někdy, že se virus HIV objevil tak rychle a vlastně znenadání? Nezdá se vám teorie o tom, že se na člověka přenesl z opic? Zastánci spikleneckých teorií mají odpověď: vznikl jako následek, buď nezamýšlený, nebo záměrný, armádních experimentů v amerických laboratořích.

Podle jiných teorií virus HIV vyvinula CIA (případně KGB), která chtěla jeho pomocí redukovat světovou populaci (případně vyhladit černou rasu). Některým vyznavačům konspiračních teorií navíc připadá podivné, že se stal HIV morem homosexuálů, a jsou přesvědčeni, že právě na nich vláda v 80. letech testovala zkušební vakcíny onoho viru.

2. Útok na Pearl Harbor měl požehnání americké vlády

Konspirační teorie o útoku na Pearl Harbor říká, že americká vláda o připravovaném japonském útoku věděla a využila ho jako vítané záminky pro vstup do války. Franklin Roosevelt kandidoval se slibem, že USA se války proti Hitlerovi nezúčastní, a když potom potřeboval podpořit Brity, bylo nutné mít dostatečně silnou záminku.

Útok na Pearl Harbor.


Vyznavači konspiračních teorií tvrdí, že Spojené státy byly s dostatečným předstihem varováni vládami Británie, Nizozemí i Austrálie a navíc měly k dispozici dešifrované japonské depeše, takže o připravovaném útoku věděly. Na základně byly záměrně ponechány jen staré stroje, aby materiální ztráty byly co nejmenší.

Zatímco však tyhle teorie patří do skupiny divokých spekulací, vážně je nutno brát pohled uznávaného profesora z Yale University Bruce Rusetta. Upozorňuje na to, že útok na přístav přišel po amerických ekonomických opatřeních, na něž Japonsko nemohlo nereagovat, a byl tedy předvídatelný. Pro vládu Spojených států útok šokem rozhodně nebyl, souhlasil nedávno zesnulý historik Howard Zinn.

3.UFO existuje a vláda USA to ví

Jedna z nejzarputileji zakořeněných konspirativních teorií. Vláda Spojených států podle ní komunikuje s mimozemšťany a dokonce přivírá oči nad tím, že ufoni unášejí Američany ke zkoumání.

Mezi nejznámější případy, kdy nás létající talíře plné mimozemských osůbek poctily svou návštěvou, patří bezpochyby například roswellský incident z roku 1947. Opírá se zejména o původní prohlášení amerických vzdušných sil, podle něhož byl objeven létající talíř, a svědectví penzionovaného generála Arthura Exona. Tvrdil, že létající objekt spadl v důsledku nehody, na místě se našla těla mimozemšťanů a vláda USA celou věc zatajila.

čtěte Barney a Betty Hillovi: manželé, jimž změnilo život UFO

Ufologické konspirační teorie mají tuhý kořínek i proto, že je čas od času podpoří důvěryhodné osobnosti. Jejich seznam čítá například někdejšího kanadského ministra obrany Paula Hellyera, bývalého šéfa NATO admirála Petera Hilla-Nortona, kosmonauta Gordona Coopera či senátora Barryho Goldwatera. Americká vláda si přitom částečně zavařila sama. Během studené války si s jejich šířením pohrávala, aby v sovětském velení vyvolala dojem, že má přístup k mimozemským technologiím, a SSSR by ji tedy neměl provokovat.

4. Lady Dianu nechala zavraždit královská rodina

Oficiálně zemřela lady Diana se svým milencem Dodi Fayedem při automobilové nehodě zaviněné namol opilým řidičem. Druhou interpretací, které se tvrdošíjně drží tisíce příznivců princezny z Walesu, je teorie, že ji v roce 1997 nechala zavraždit královská rodina.

Lady Diana

Svědci nehody viděli údajně bílý fiat, který nejprve řidiče oslnil prudkým zábleskem a poté do limuzíny převážející Dianu a Dodiho ještě najel. Auto ani jeho řidič se nikdy nenašli.

Zastáncům konspiračních teorií se zdá podezřelý i fakt, že sanitka jezdila s umírající princeznou několik desítek minut po Paříži, než Dianu do jedné z nemocnic umístila. Údajně to bylo proto, že Diana čekala s Dodim dítě (to měl být také hlavní důvod objednané havárie) a stopy po jejím těhotenství bylo potřeba zahladit. Krevní vzorek řidiče byl nahrazen krví zcela jiného, opilého člověka, říkají fanouškové spikleneckých teorií.

5. Američané na Měsíci nepřistáli

Jedna z nejpopulárnějších konspiračních teorií tvrdí, že Američané na Měsíci v roce 1969 vůbec nepřistáli a celý přenos přistání byl zinscenovaným divadlem natočeným ve filmových ateliérech.

Pochybovači argumentují následujícími údajnými nesrovnalostmi: Americká vlajka na záběrech vlaje, zatímco na Měsíci není žádný vítr. (Jejich odpůrci tvrdí, že vlajka byla vyztužena horizontální tyčí a kosmonauti ji schválně nechali lehce pokrčenou).

Apollo 11 - přistání na Měsíci


Jeden z kamenů, kteří kosmonauti na Měsíci seberou, má na sobě zřetelné písmeno C, je to totiž jen filmová rekvizita (Písmeno C je jen vlasem na negativu a analýza měsíčních kamenů ukázala, že pocházejí z prostředí, kde se nenachází absolutně žádná voda).

Stopy kosmonautů jsou tak ostré, jako by se otiskly do mokré hmoty (Pokusy ukázaly, že stopy otištěné v nejjemnějším prachu vypadají podobně jako stopy otištěné v mokré hmotě).

Záření Van Allenových pásů by posádku zabilo (Ozáření bylo velmi krátkodobé, proto nemělo smrtící účinek).

K obvyklým výtkám patří také argumenty, že stíny na záběrech jsou různoběžné a není vidět hvězdné nebe.

6. Útok z 11. září 2001 provedly americké tajné služby

Okamžitě po teroristických útocích na newyorská Dvojčata se vynořila celá řada teorií zdůvodňujících, proč nešlo o čin teroristů, ale o předem připravený krok Bushovy vlády, jehož cílem bylo ovládnutí Blízkého východu.

Umírnění vyznavači konspiračních teorií tvrdí, že útoky sice skutečně spáchali teroristé, ale vláda o nich předem věděla a nepodnikla nic, aby jim zabránila. Existuje ale i velmi početná skupina, která prohlašuje, že za útoky stojí přímo americké tajné služby.

Útok na New York 11. září 2001

Hlavním argumentem je obvykle skutečnost, že se obě budovy během několika sekund sesunuly přímo dolů, přesněji řečeno do svého půdorysu, což je typické pro řízené detonace. Beton a zařízení budov bylo rozdrceno na mikročástice, což je údajně opět typické pro výbušniny.

Zastánci konspiračních teorií zmiňují i to, že k požárům mrakodrapů docházelo i v minulosti, ale žádný z nich nespadl, a to ani v případě, že se několik pater propadlo na patra pod nimi.

Kromě Dvojčat se zřítila také vedlejší budova WTC7, do níž žádné letadlo nenarazilo, shodou okolností v ní ale byly i kanceláře CIA. Šlo údajně o řízenou detonaci, která zahladila důkazy.

Několik měsíců před útokem si majitel WTC nechal budovy pojistit proti teroristickému útoku a týden před útokem byly v inkriminované ulici zaznamenány výpadky proudu a probíhal nácvik záchranných akcí, dodávají spiklenecké teorie.

7. Paul McCartney je dávno po smrti

Další oblíbená konspirační teorie říká, že Paul McCartney je už dávno po smrti a zaskakuje za něj dvojník. Údajně zemřel v roce 1966 při autohavárii, manažeři skupiny však nepřipustili, aby se kvůli tomu Beatles rozpadli, a našli za něj hned dva dvojníky.

Paul McCartney s manželkou na titulní stránce zínu Life z roku 1969

Jeden ho nahrazoval na veřejnosti a byl mu podobný vizuálně, druhý za něj natáčel desky. Příznivcům této konspirační teorie nahrává skutečnost, že Beatles v oné době přestali na několik týdnů koncertovat. Právě kvůli tomu, křičí stoupenci konspirační fámy, že se hledal náhradník za Paula.

Celé romány si fanoušci této konspirační teorie vymysleli o tom, kam všude ukryli Beatles odkazy na to, že Paul je mrtvý. Kromě textů mnoha písní, které se údajně hemží indiciemi o jeho smrti, jsou to především obaly jejich desek. Na přebalu Abbey Road jde jediný Paul bos, jeho krok zaostává za ostatními, cigaretu drží v pravé ruce, ačkoli byl levák, a na značce auta je číslo 28, které se shodovalo s věkem McCartneyho.

Na přebalu Sgt Paper´s Lonely Hearts Club Band jsou zase žluté květiny vysázeny do tvaru levoruké kytary, která byla typická pro Paula. A nad McCartneyho hlavou je ruka s otevřenou dlaní, která je symbolem smrti.

8. Elvis Presley žije

Elvis v našem výčtu nesmí scházet. Jedna z nejznámějších konspiračních teorií tvrdí, že americký zpěvák roku 1977 rozhodně nezemřel. Tisíce jeho fanoušků jsou přesvědčeny, že je stále živý, jen se z různých důvodů skrývá. Ozvala se už dokonce celá řada svědků, kteří přísahali, že ho spatřili živého na rozličných místech.

Žádné z těchto svědectví se nikdy nepotvrdilo a stále platí oficiální varianta, podle níž se rokenrolový král předávkoval prášky na předpis a zemřel na srdeční selhání. Kromě toho prý Elvis trpěl zeleným zákalem, takže pokud by náhodou skutečně ještě žil, byl by už slepý.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Najdete na iDNES.cz