Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Až deset erekcí denně: statistiky o penisu, které vás překvapí

aktualizováno 
Za život ejakulujete přibližně sedm tisíckrát, nejdelší penisy v Evropě mají Francouzi a v padesáti budete mít penis o jeden a půl centimetru kratší. Shromáždili jsme nejzajímavější statistiky týkající se penisu.

Smiřte se s tím. V padesáti budete mít penis o centimetr a půl kratší, než když jste byli junáci. | foto: Profimedia.cz

Průměrná délka ztopořeného mužského penisu je 157 milimetrů a od zhruba sedmnáctého roku věku už se nezvětšuje. Tvrdí to aspoň výzkum uveřejněný v Journal of Urology. Vědci při něm zjistili "kupodivu" i to, že studie zabývající se délkou penisu, které jsou založeny na měření prováděném samotnými respondenty, udávají větší míry než ty, při nichž měří druhá osoba.

Podle měření týmu španělských vědců, které vedl Eduardo Gomez de Diego, jsou v Evropě v této oblasti rekordmany Francouzi (16,01cm), nejhůře dopadli Rumuni (12,73 cm). Češi jsou z pohledu délky penisu v evropské špičce s 15,89 centimetry. Pokud vědeckému měření uvěříte, zapomeňte na pověru, podle níž mají nejdelší penis Afričané. Celosvětově největšími délkami se totiž prý chlubí obyvatelé jihoamerických zemí jako je Brazílie, Bolívie či Kolumbie. Nekratší penisy mají Asiaté.

Se svým penisem je v tomto ohledu spokojeno jen pětapadesát procent mužů, ostatní se domnívají, že ho mají příliš malý. Oproti tomu devětaosmdesát procent žen uvádí, že je s délkou pohlavního údu svého partnera zcela spokojeno. Kromě toho devadesát procent žen preferuje raději penis "širší" a kratší než dlouhý a "tenký". Tvrdí to alespoň výsledky britské studie provedené v roce 2007 v St. James' Hospital a Royal Hallamshire Hospital.

Majitelem nejdelšího penisu na světě je v současnosti jednačtyřicetiletý Jonah Falcon. Nešťastníkův penis měří v klidovém stavu 24 centimetrů, erekce ho zvětší na 34 centimetrů. Pro srovnání: nejdelší penis v živočišné říši má modrá velryba, její pohlavní orgán měří 2,4 metru.

Pětačtyřicet kilometrů za hodinu. Ale i rychleji

V největší kondici je podle lékařů penis brzy ráno po probuzení. Z hlediska věku si nejvíce užijete mezi osmnáctým a pětadvacátým rokem. Kolem třicítky začíná sexuální výkonnost i apetit pomalu klesat. Navíc se vám penis začne s postupujícím věkem zmenšovat. Až oslavíte padesáté narozeniny, bude už zhruba o jeden a půl centimetru kratší.

Průměrný muž má šest až deset erekcí v průběhu dne. Průměrně dalších pět se dostaví během noci. A buďte za ně rádi, protože v současné době trpí jen v Evropě poruchou erekce třicet milionů mužů a odhaduje se, že za patnáct let jich bude o dalších třináct milionů víc. V České republice trpí poruchou erekce víc než polovina mužů.

Sexuologické statistiky uvádí, že průměrný muž ejakuluje za život přibližně sedm tisíckrát. Při svých výpočtech vycházejí sexuologové z toho, že průměrný muž souloží třikrát týdně a jeho sexuální život se odehrává především mezi dvacátým a pětašedesátým rokem. Vzhledem k tomu, že průměrně se při ejakulaci uvolní přibližně čtyři mililitry semene, za život tak průměrný muž vyprodukuje a "vyloučí" dvacet osm litrů semene. Zdá se vám to mnoho? Pro zajímavost: na jednu koupel ve vaně spotřebujete sto až sto padesát litrů vody.

Podle vědců z University College v Londýně a univerzity v Oxfordu dosahuje rychlost ejakulace průměrného muže pětačtyřiceti kilometrů v hodině. To se ale mění, pokud souložíte s mimořádně přitažlivou ženou. Pak totiž bude podle závěrů jejich výzkumu z roku 2008 vaše ejakulace ještě rychlejší a vyprodukujete při ní víc semene.

Podle údajů National Sex Survey jen pět procent mužů nikdy v životě nemasturbovalo. Víc než polovina masturbovala poprvé mezi jedenáctým a třináctým rokem a téměř sedmdesát procent jich někdy masturbovalo před svou partnerkou. Poněkud překvapivě masturbuje víc než padesát procent mužů minimálně jednou denně a čtyřicet procent se kvůli masturbaci cítí provinile.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

VIDEO: Jak spolu mít sex přes oceán, i to ukáže erotický veletrh v Praze

Technologie vstupuje víc a víc i do říše erotických hraček.

Pornobrýle, nebo třeba umělá vagina a vibrátor, které rozehrají intimní partie muže a ženy synchronizovanými záchvěvy a...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Najdete na iDNES.cz