Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Až deset erekcí denně: statistiky o penisu, které vás překvapí

aktualizováno 
Za život ejakulujete přibližně sedm tisíckrát, nejdelší penisy v Evropě mají Francouzi a v padesáti budete mít penis o jeden a půl centimetru kratší. Shromáždili jsme nejzajímavější statistiky týkající se penisu.

Smiřte se s tím. V padesáti budete mít penis o centimetr a půl kratší, než když jste byli junáci. | foto: Profimedia.cz

Průměrná délka ztopořeného mužského penisu je 157 milimetrů a od zhruba sedmnáctého roku věku už se nezvětšuje. Tvrdí to aspoň výzkum uveřejněný v Journal of Urology. Vědci při něm zjistili "kupodivu" i to, že studie zabývající se délkou penisu, které jsou založeny na měření prováděném samotnými respondenty, udávají větší míry než ty, při nichž měří druhá osoba.

Podle měření týmu španělských vědců, které vedl Eduardo Gomez de Diego, jsou v Evropě v této oblasti rekordmany Francouzi (16,01cm), nejhůře dopadli Rumuni (12,73 cm). Češi jsou z pohledu délky penisu v evropské špičce s 15,89 centimetry. Pokud vědeckému měření uvěříte, zapomeňte na pověru, podle níž mají nejdelší penis Afričané. Celosvětově největšími délkami se totiž prý chlubí obyvatelé jihoamerických zemí jako je Brazílie, Bolívie či Kolumbie. Nekratší penisy mají Asiaté.

Se svým penisem je v tomto ohledu spokojeno jen pětapadesát procent mužů, ostatní se domnívají, že ho mají příliš malý. Oproti tomu devětaosmdesát procent žen uvádí, že je s délkou pohlavního údu svého partnera zcela spokojeno. Kromě toho devadesát procent žen preferuje raději penis "širší" a kratší než dlouhý a "tenký". Tvrdí to alespoň výsledky britské studie provedené v roce 2007 v St. James' Hospital a Royal Hallamshire Hospital.

Majitelem nejdelšího penisu na světě je v současnosti jednačtyřicetiletý Jonah Falcon. Nešťastníkův penis měří v klidovém stavu 24 centimetrů, erekce ho zvětší na 34 centimetrů. Pro srovnání: nejdelší penis v živočišné říši má modrá velryba, její pohlavní orgán měří 2,4 metru.

Pětačtyřicet kilometrů za hodinu. Ale i rychleji

V největší kondici je podle lékařů penis brzy ráno po probuzení. Z hlediska věku si nejvíce užijete mezi osmnáctým a pětadvacátým rokem. Kolem třicítky začíná sexuální výkonnost i apetit pomalu klesat. Navíc se vám penis začne s postupujícím věkem zmenšovat. Až oslavíte padesáté narozeniny, bude už zhruba o jeden a půl centimetru kratší.

Průměrný muž má šest až deset erekcí v průběhu dne. Průměrně dalších pět se dostaví během noci. A buďte za ně rádi, protože v současné době trpí jen v Evropě poruchou erekce třicet milionů mužů a odhaduje se, že za patnáct let jich bude o dalších třináct milionů víc. V České republice trpí poruchou erekce víc než polovina mužů.

Sexuologické statistiky uvádí, že průměrný muž ejakuluje za život přibližně sedm tisíckrát. Při svých výpočtech vycházejí sexuologové z toho, že průměrný muž souloží třikrát týdně a jeho sexuální život se odehrává především mezi dvacátým a pětašedesátým rokem. Vzhledem k tomu, že průměrně se při ejakulaci uvolní přibližně čtyři mililitry semene, za život tak průměrný muž vyprodukuje a "vyloučí" dvacet osm litrů semene. Zdá se vám to mnoho? Pro zajímavost: na jednu koupel ve vaně spotřebujete sto až sto padesát litrů vody.

Podle vědců z University College v Londýně a univerzity v Oxfordu dosahuje rychlost ejakulace průměrného muže pětačtyřiceti kilometrů v hodině. To se ale mění, pokud souložíte s mimořádně přitažlivou ženou. Pak totiž bude podle závěrů jejich výzkumu z roku 2008 vaše ejakulace ještě rychlejší a vyprodukujete při ní víc semene.

Podle údajů National Sex Survey jen pět procent mužů nikdy v životě nemasturbovalo. Víc než polovina masturbovala poprvé mezi jedenáctým a třináctým rokem a téměř sedmdesát procent jich někdy masturbovalo před svou partnerkou. Poněkud překvapivě masturbuje víc než padesát procent mužů minimálně jednou denně a čtyřicet procent se kvůli masturbaci cítí provinile.

Autor:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Spokojenému sexuálnímu životu svědčí nemonogamní vztahy, tvrdí věda

Jednou z mediálních tváří polyamorie je brazilská tanečnice samby a modelka...

Stoupenci nemonogamních vztahů mohou otevírat šampaňské. Jakkoli je jejich životní styl tradičními konvencemi...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Najdete na iDNES.cz