Až deset erekcí denně: statistiky o penisu, které vás překvapí

aktualizováno 
Za život ejakulujete přibližně sedm tisíckrát, nejdelší penisy v Evropě mají Francouzi a v padesáti budete mít penis o jeden a půl centimetru kratší. Shromáždili jsme nejzajímavější statistiky týkající se penisu.

Smiřte se s tím. V padesáti budete mít penis o centimetr a půl kratší, než když jste byli junáci. | foto: Profimedia.cz

Průměrná délka ztopořeného mužského penisu je 157 milimetrů a od zhruba sedmnáctého roku věku už se nezvětšuje. Tvrdí to aspoň výzkum uveřejněný v Journal of Urology. Vědci při něm zjistili "kupodivu" i to, že studie zabývající se délkou penisu, které jsou založeny na měření prováděném samotnými respondenty, udávají větší míry než ty, při nichž měří druhá osoba.

Podle měření týmu španělských vědců, které vedl Eduardo Gomez de Diego, jsou v Evropě v této oblasti rekordmany Francouzi (16,01cm), nejhůře dopadli Rumuni (12,73 cm). Češi jsou z pohledu délky penisu v evropské špičce s 15,89 centimetry. Pokud vědeckému měření uvěříte, zapomeňte na pověru, podle níž mají nejdelší penis Afričané. Celosvětově největšími délkami se totiž prý chlubí obyvatelé jihoamerických zemí jako je Brazílie, Bolívie či Kolumbie. Nekratší penisy mají Asiaté.

Se svým penisem je v tomto ohledu spokojeno jen pětapadesát procent mužů, ostatní se domnívají, že ho mají příliš malý. Oproti tomu devětaosmdesát procent žen uvádí, že je s délkou pohlavního údu svého partnera zcela spokojeno. Kromě toho devadesát procent žen preferuje raději penis "širší" a kratší než dlouhý a "tenký". Tvrdí to alespoň výsledky britské studie provedené v roce 2007 v St. James' Hospital a Royal Hallamshire Hospital.

Majitelem nejdelšího penisu na světě je v současnosti jednačtyřicetiletý Jonah Falcon. Nešťastníkův penis měří v klidovém stavu 24 centimetrů, erekce ho zvětší na 34 centimetrů. Pro srovnání: nejdelší penis v živočišné říši má modrá velryba, její pohlavní orgán měří 2,4 metru.

Pětačtyřicet kilometrů za hodinu. Ale i rychleji

V největší kondici je podle lékařů penis brzy ráno po probuzení. Z hlediska věku si nejvíce užijete mezi osmnáctým a pětadvacátým rokem. Kolem třicítky začíná sexuální výkonnost i apetit pomalu klesat. Navíc se vám penis začne s postupujícím věkem zmenšovat. Až oslavíte padesáté narozeniny, bude už zhruba o jeden a půl centimetru kratší.

Průměrný muž má šest až deset erekcí v průběhu dne. Průměrně dalších pět se dostaví během noci. A buďte za ně rádi, protože v současné době trpí jen v Evropě poruchou erekce třicet milionů mužů a odhaduje se, že za patnáct let jich bude o dalších třináct milionů víc. V České republice trpí poruchou erekce víc než polovina mužů.

Sexuologické statistiky uvádí, že průměrný muž ejakuluje za život přibližně sedm tisíckrát. Při svých výpočtech vycházejí sexuologové z toho, že průměrný muž souloží třikrát týdně a jeho sexuální život se odehrává především mezi dvacátým a pětašedesátým rokem. Vzhledem k tomu, že průměrně se při ejakulaci uvolní přibližně čtyři mililitry semene, za život tak průměrný muž vyprodukuje a "vyloučí" dvacet osm litrů semene. Zdá se vám to mnoho? Pro zajímavost: na jednu koupel ve vaně spotřebujete sto až sto padesát litrů vody.

Podle vědců z University College v Londýně a univerzity v Oxfordu dosahuje rychlost ejakulace průměrného muže pětačtyřiceti kilometrů v hodině. To se ale mění, pokud souložíte s mimořádně přitažlivou ženou. Pak totiž bude podle závěrů jejich výzkumu z roku 2008 vaše ejakulace ještě rychlejší a vyprodukujete při ní víc semene.

Podle údajů National Sex Survey jen pět procent mužů nikdy v životě nemasturbovalo. Víc než polovina masturbovala poprvé mezi jedenáctým a třináctým rokem a téměř sedmdesát procent jich někdy masturbovalo před svou partnerkou. Poněkud překvapivě masturbuje víc než padesát procent mužů minimálně jednou denně a čtyřicet procent se kvůli masturbaci cítí provinile.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Dražte kalendář Pirelli. Nabídky již překročily 50 tisíc korun

Herečka a modelka Laetitia Casta představuje  ženu, která sní o umělecké dráze....

Skvostné fotografie, krásné a silné ženy i muži, působivé poselství. Kalendář Pirelli pro rok 2019 je zásluhou...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Jsem akční, romantická a naivní, prozrazuje MOgirl Vendy

Jsem romantická a snad i naivní, říká MOgirl Vendy.

Pochází z Chebu, nakonec si však splnila sen a začala tak trochu nový život v Praze. „Otevřelo se mi víc možností...

Další z rubriky

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Chlapi nejsou snadná kořist, říká domina a striptérka Majkelína

Majkelina

Je striptérkou, jako rázná domina má sadomasochistický projekt, se svou přítelkyní vystupuje jako bondage modelka. Pro...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Najdete na iDNES.cz