Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Až se vás rozhodne zabít...

  10:00aktualizováno  10:00
Ječí na vás, že vás zabije, a mává při tom nožem, kterým předtím krájela salát? Vezměte nohy na ramena, nejvíc žen totiž vraždí v kuchyni a nožem.

Když už se rozhodne, sáhne nejčastěji po pistoli či noži | foto: Profimedia.cz

Podle statistik sice připadá na osm vrahů jedna vražedkyně, ale když se žena rozhodne, že to s vámi skoncuje jednou provždy, máte se na co těšit. Vražedkyně na to jdou totiž důkladněji a s větší vervou, než když se vás rozhodne zabít chlap.

Pozor na hádky

"Je sice pravda, že ženy vraždí méně často než muži, ale rozhodně se proto nedá říct, že by byly jednoznačně méně agresivní," říká psycholožka Zdena Vazačová.

"Je potřeba vzít v úvahu i skutečnost, že ženy mají mnohem menší fyzickou sílu, která je v projevech agresivity omezuje. Často se proto jejich agresivita projevuje například verbálním způsobem, zatímco podobně prchlivý muž už by sáhl k fyzickému násilí."

Z toho také vyplývá skutečnost, že jen minimum vražedkyň si svůj čin dopředu promyslí, naprostá většina z nich vraždí v afektu a nejčastěji při hádce. Podle statistik činu vražedkyně nejčastěji předchází domácí násilí, dlouhodobé neshody s partnerem nebo jeho nevěra.

Žena a zbraň

Celosvětově totiž platí pravidlo, že žena nejčastěji zavraždí toho, s kým má nebo měla nějaký intimní vztah. Na rozdíl od mužských vrahů jsou vražedkyně, které zabijí náhodnou oběť, naprostou výjimkou.

V absolutní většině případů jsou oběťmi vražedkyň muži.

Například podle britských statistik tvoří ženy, které zabijí muže, 10,1 procenta všech vražd, zatímco ženy, které zabijí ženy, tvoří jen 2,4 procenta. 60 procent obětí vražedkyň jsou přímo členové jejich rodiny.

Kuchyně a nůž

Pokud se vás vaše drahá polovička rozhodne sprovodit ze světa, učiní tak s největší pravděpodobností doma, a nejspíše v kuchyni. Kuchyně je pro vraždící ženy výhodná z mnoha důvodů.

Jednak je obvykle "srdcem" celého bytu, kde se odehrává nejvíc společných rodinných aktivit, a tedy i hádek.Když už se rozhodnou, sáhnou nejčastěji po pistoli nebo noži

Jednak jsou tady po ruce vynikající a osvědčené vražedné zbraně, jako jsou nože, sekáčky, nůžky na drůbež a další užitečné kuchyňské nástroje.

A navíc jde většinou o malou místnost, kde se vražedkyně může ke své oběti přiblížit na dostatečně krátkou vzdálenost, aby zbraň mohla použít.

Druhé místo v hitparádě zaujímají koupelny; ostatně na vhození puštěného fénu do vany není potřeba žádné zvláštní fyzické síly.

Třetí příčka potom patří ložnicím: jejich obliba u vražedkyň je podle odhadů odborníků způsobena tím, že právě tady přistihnou svého partnera při nevěře.  

Vzhledem k nedostatku fyzické síly vás vaše partnerka neuškrtí, ale pomůže si nějakou zbraní.

Kam s ním?

Pořadí oblíbenosti by vypadalo následovně: suverénně neoblíbenější jsou střelné zbraně, následují nože, vroucí voda, tupé předměty a vysoko se umístily i pohrabáče.

Některý z těchto pomocníků zvolilo při vraždě muže celých šestaosmdesát procent žen. Pro vaši představu, po zbrani sáhne jen čtvrtina mužů, kteří chtějí zavraždit ženu.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Toyota Corolla 1.6 i 2018 · Navigace
Toyota Corolla 1.6 i 2018 · Navigace

r.v. 2018, naj. 318 km, benzín, 1. majitel
420 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz