Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Bord zvítězil na WSOP Europe

  13:00aktualizováno  13:00
Po takřka 14 dnech vyvrcholila v londýnském kasinu Empire evropská zastávka největšího pokerového turnaje na světě World Series of Poker. Z vítězství se tu radoval domácí hráč, Brit James Bord, který porazil jedno z nejtěžších turnajových polí v letošním roce.

James Bord | foto: PokerStars.cz

Main event s buy-inem 10 300 liber byl posledním z celkem pěti turnajů, které byly pro hráče v Londýně v rámci WSOP Europe připraveny. Hlavního turnaje se zúčastnilo 346 hráčů, kteří se tak postarali o 36 placených míst. Odměny pro nejlepší se pohybovali mezi £830 000 pro vítěze a £21 000 pro ty poslední ze šťastnějších.

Do bojů nastoupil i český hráč Martin Kabrhel a prezident Slovenské pokerové federace Dag Palovič. Oba dva se dostali do druhého hracího dne, přičemž z relativně slušného stacku se mohl radovat zejména Palovič, Kabrhel si musel vystačit se spíše podprůměrným balíkem žetonů. Výsledek jejich počínání byl ovšem bohužel stejný, když se oba přes druhý hrací den dále nedostali.

Předposlední hrací den, který zahajovalo 22 hráčů, sliboval velmi zajímavou podívanou, protože mezi hráči s nejvíce chipy se dlouhou dobu pohybovali dva hráči, o nichž se v současnosti nejvíce mluví, a to Phil Ivey a Viktor Blom.

Poker. Ilustrační foto

Poker. Ilustrační foto

Kromě nich byl stále ve hře i vítěz Grand finale EPT Monte Carlo Roland de Wolfe, britský veterán Barny Boatman, francouzský PokerStars Pro Arnaut Mattern či dvojnásobný držitel náramku WSOP Hoyt Corkins. Těsně před branami 4.dne skončila také trojice Barry Greenstein, Jevgenij Timošenko a Greg Mueller.

Fanoušci si ovšem velké překvapení neužili, Phil Ivey vypadl již na 19. místě, když většinu dne nemohl najít ty správné karty a na 16. místě vzápětí i Viktor Blom. Na finálový stůl se nakonec ze známých jmen dostal pouze Roland de Wolfe, který nakonec skončil na 4. místě.

Závěrečný heads-up si zahrál domácí James Bord, který svým jménem nápadně připomíná jednoho nejmenovaného britského agenta a Ital Fabrizio Baldassari, který měl ve své moci chipovou převahu. Duel trval cca hodinu a výrazný zvrat přišel až s double-upem Borda, jehož A-K porazilo Q-8 Baldassariho.

Po dalším přetahování nakonec přišla reraisovací válka před flopem, ve které Bord ohlásil all-in a Baldassari své zbývající 2 miliony chipů souhlasně posunul doprostřed. Jeho pár pětek ovšem stanul proti páru desítek Borda. Bord ani board již předem daný výsledek nezměnili a domácí hráč se mohl radovat ze svého prvního náramku a tučné sumy.

Konečné pořadí main eventu WSOPE

1. místo: James Bord - £830 401
2. místo: Fabrizio Baldassari - £513 049
3. místo: Ronald Lee - £376 829
4. místo: Roland De Wolfe - £278 945
5. místo: Nicolas Levi - £208 119
6. místo: Daniel Steinberg - £156 530
7. místo: Dan Fleyshman - £118 643
8. místo: Brian Powell - £90 617
9. místo: Marc Inizan - £69 754

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:

Nejčtenější

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Najdete na iDNES.cz