Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete být idolem žen? Staňte se lékařem, hasičem nebo masérem

aktualizováno 
Ženy touží po mužích, kteří zastávají typicky mužská povolání. Omdlévají z bojovníků s ohněm, s bezprávím či nemocemi, ocení ale též muže, kteří rozumějí tělu. Zato kancelářské krysy je nechávají chladnými. Rozhodně si nepomůžete, vsadíte-li na politiku.

Masér vám možná nepřipadá jako nejtypičtější mužské povolání, u žen ale boduje. | foto: Profimedia.cz

Když v roce 2008 udělali italští sociologové průzkum nejatraktivnějších mužských povolání mezi více než tisícovkou žen ve věku mezi dvaadvaceti a pětapadesáti lety, zjistili, že většina z nich je posedlá muži v uniformách. Ale pozor, dámy podle nich rozlišují mezi nositeli uniforem, které jsou jednotné a povinně předepsané (jako jsou například policisté, piloti či lékaři), a těmi, jejichž stejnokroje se liší zaměstnavatel od zaměstnavatele (například pracovníci ochranek). Oficiální uniformy v tomto souboji s přehledem vítězí.

"Jednoznačně mě dostává kdokoli, kdo nosí uniformu. Policisté, vojáci, piloti, ale třeba i doktoři, to je moje prokletí," dává v debatě na internetu výzkumu za pravdu Janina S.

Čtyřiatřicet procent dotázaných žen by okamžitě bralo muže v policejní uniformě, na druhém místě se umístili piloti, po nichž sáhlo osmnáct procent žen. Uctivý odstup si od prvních dvou příček udržovali záchranáři a barmani. Ještě za nimi se umístili plavčíci, lékaři, kuchaři a právníci.

Ti, kteří vědí, kam sáhnout

Jen málokoho překvapí, že už několik let se na vrcholu žebříčků nejatraktivnějších povolání umisťují profesionální hasiči a policisté. Spojení představy o vypracované postavě, kondici, zachraňování životů a uniformy totiž pro ženy představuje neodolatelné lákadlo.

Pokud však ani jedno z těchto povolání nezastáváte, neházejte flintu do žita. Udělejte si masérský kurz, podle internetových průzkumů jsou totiž další velmi ceněnou profesí právě maséři. Ženy prý údajně láká představa, že znáte dokonale tělo. Představují si totiž, že budete vědět, kam sáhnout, i při jiných příležitostech než jen na masérském stole. A potom jsou tu samozřejmě lékaři, i ti totiž rozumějí tělu, zachraňují životy a ano, navíc vlastní i obligátní uniformu.

Fyzička a zodpovědnost za lidské životy. Právě to asi katapultuje povolání

Fyzička a zodpovědnost za lidské životy. Právě to asi katapultuje povolání plavčíka do čela žebříčku profesí, které jsou pro ženy nejvíc sexy.

"Jaké povolání je u chlapa nejatraktivnější?" klade si řečnicky otázku další internetová diskutérka, aby si hned odpověděla: "Já mám hodně ráda lékaře a zubaře, protože jsou obvykle inteligentní, manuálně zruční, empatičtí a navíc dělají užitečnou a naplňující práci. Pro mě mají velké kouzlo."

Výjimkou, která nemusí podávat důkazy tělesné kondice nebo manuální zručnosti a stále působí atraktivně a sexy, jsou umělecké profese. Podle ankety provedené na serveru msn.com jsou ženy ochotné vzít na milost spisovatele, muzikanty, novináře, designéry a umělce obecně. Svůj zájem nepodmiňovaly ani popularitou, ani výší příjmů svého případného kreativního partnera.

"Mám ráda muže, kteří jsou inteligentní, sebevědomí a mají osobní kouzlo. Velkou roli pro mě hraje vzdělání, takže mě nejvíc přitahují právníci, profesoři, doktoři, filozofové a podobně," píše v internetové diskusi uživatelka Lexus.

S politikem ani náhodou

Pokud však chcete svůj sex-appeal poslat definitivně k ledu, staňte se politikem. Podle průzkumu, který provedl server FastLife, jsou politici jednoznačně nejméně oblíbeným a zároveň nejméně atraktivním povoláním (platí to, mimochodem, i o političkách). Na rande s hráčem z politického divadla by šlo jen třicet procent žen a pouhých čtrnáct procent se domnívá, že jsou politici sexy.

Podle průzkumu serveru HireScores by plných jednasedmdesát procent žen nebylo ochotno jít na rande s popelářem. Dvaašedesát procent by nikdy nerandilo s programátorem a další příčky odpudivých zaměstnání obsadili rybáři, farmáři a řezníci. V roce 2000 zase zasadili vědci z Randford University "těžkou ránu" tanečníkům a barmanům, které údajně ženy považují za zcela nevhodné pro partnerství a tím méně pro manželství.

Předchozí zjištění však uvádí do jiného světla tvrzení respondentek, podle nichž se liší vysněná povolání a profese, s nimiž by šly ženy skutečně na rande. Takže ačkoli si objekt vašeho zájmu může za bezesných nocí představovat sex se ztepilým plavčíkem či modelem, na schůzku vyrazí ochotně i s vámi, ačkoli pracujete jako realitní makléř.

Autor:


Témata: Lékař, nemoc, Lexus, Li Na

Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Extrémní gastronomie: mrtvá oliheň utíká z talíře

Živá chobotnice na talíři

Ujištění, že v oblíbené asijské pochoutce katsu ika odori-don, míse mořských plodů, se nenachází žádné živé zvíře, vás...

Najdete na iDNES.cz