Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete být idolem žen? Staňte se lékařem, hasičem nebo masérem

aktualizováno 
Ženy touží po mužích, kteří zastávají typicky mužská povolání. Omdlévají z bojovníků s ohněm, s bezprávím či nemocemi, ocení ale též muže, kteří rozumějí tělu. Zato kancelářské krysy je nechávají chladnými. Rozhodně si nepomůžete, vsadíte-li na politiku.

Masér vám možná nepřipadá jako nejtypičtější mužské povolání, u žen ale boduje. | foto: Profimedia.cz

Když v roce 2008 udělali italští sociologové průzkum nejatraktivnějších mužských povolání mezi více než tisícovkou žen ve věku mezi dvaadvaceti a pětapadesáti lety, zjistili, že většina z nich je posedlá muži v uniformách. Ale pozor, dámy podle nich rozlišují mezi nositeli uniforem, které jsou jednotné a povinně předepsané (jako jsou například policisté, piloti či lékaři), a těmi, jejichž stejnokroje se liší zaměstnavatel od zaměstnavatele (například pracovníci ochranek). Oficiální uniformy v tomto souboji s přehledem vítězí.

"Jednoznačně mě dostává kdokoli, kdo nosí uniformu. Policisté, vojáci, piloti, ale třeba i doktoři, to je moje prokletí," dává v debatě na internetu výzkumu za pravdu Janina S.

Čtyřiatřicet procent dotázaných žen by okamžitě bralo muže v policejní uniformě, na druhém místě se umístili piloti, po nichž sáhlo osmnáct procent žen. Uctivý odstup si od prvních dvou příček udržovali záchranáři a barmani. Ještě za nimi se umístili plavčíci, lékaři, kuchaři a právníci.

Ti, kteří vědí, kam sáhnout

Jen málokoho překvapí, že už několik let se na vrcholu žebříčků nejatraktivnějších povolání umisťují profesionální hasiči a policisté. Spojení představy o vypracované postavě, kondici, zachraňování životů a uniformy totiž pro ženy představuje neodolatelné lákadlo.

Pokud však ani jedno z těchto povolání nezastáváte, neházejte flintu do žita. Udělejte si masérský kurz, podle internetových průzkumů jsou totiž další velmi ceněnou profesí právě maséři. Ženy prý údajně láká představa, že znáte dokonale tělo. Představují si totiž, že budete vědět, kam sáhnout, i při jiných příležitostech než jen na masérském stole. A potom jsou tu samozřejmě lékaři, i ti totiž rozumějí tělu, zachraňují životy a ano, navíc vlastní i obligátní uniformu.

Fyzička a zodpovědnost za lidské životy. Právě to asi katapultuje povolání

Fyzička a zodpovědnost za lidské životy. Právě to asi katapultuje povolání plavčíka do čela žebříčku profesí, které jsou pro ženy nejvíc sexy.

"Jaké povolání je u chlapa nejatraktivnější?" klade si řečnicky otázku další internetová diskutérka, aby si hned odpověděla: "Já mám hodně ráda lékaře a zubaře, protože jsou obvykle inteligentní, manuálně zruční, empatičtí a navíc dělají užitečnou a naplňující práci. Pro mě mají velké kouzlo."

Výjimkou, která nemusí podávat důkazy tělesné kondice nebo manuální zručnosti a stále působí atraktivně a sexy, jsou umělecké profese. Podle ankety provedené na serveru msn.com jsou ženy ochotné vzít na milost spisovatele, muzikanty, novináře, designéry a umělce obecně. Svůj zájem nepodmiňovaly ani popularitou, ani výší příjmů svého případného kreativního partnera.

"Mám ráda muže, kteří jsou inteligentní, sebevědomí a mají osobní kouzlo. Velkou roli pro mě hraje vzdělání, takže mě nejvíc přitahují právníci, profesoři, doktoři, filozofové a podobně," píše v internetové diskusi uživatelka Lexus.

S politikem ani náhodou

Pokud však chcete svůj sex-appeal poslat definitivně k ledu, staňte se politikem. Podle průzkumu, který provedl server FastLife, jsou politici jednoznačně nejméně oblíbeným a zároveň nejméně atraktivním povoláním (platí to, mimochodem, i o političkách). Na rande s hráčem z politického divadla by šlo jen třicet procent žen a pouhých čtrnáct procent se domnívá, že jsou politici sexy.

Podle průzkumu serveru HireScores by plných jednasedmdesát procent žen nebylo ochotno jít na rande s popelářem. Dvaašedesát procent by nikdy nerandilo s programátorem a další příčky odpudivých zaměstnání obsadili rybáři, farmáři a řezníci. V roce 2000 zase zasadili vědci z Randford University "těžkou ránu" tanečníkům a barmanům, které údajně ženy považují za zcela nevhodné pro partnerství a tím méně pro manželství.

Předchozí zjištění však uvádí do jiného světla tvrzení respondentek, podle nichž se liší vysněná povolání a profese, s nimiž by šly ženy skutečně na rande. Takže ačkoli si objekt vašeho zájmu může za bezesných nocí představovat sex se ztepilým plavčíkem či modelem, na schůzku vyrazí ochotně i s vámi, ačkoli pracujete jako realitní makléř.

Autor:


Témata: Lékař, nemoc, Lexus, Li Na

Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Najdete na iDNES.cz