Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete uspět v reality show? Absolvujte kurz!

  20:00aktualizováno  20:00
Televizní reality show není vůbec reálná, je vykonstruovaná – a chcete-li se jí zúčastnit, potřebujete hereckou průpravu. Právě na tom stojí projekt učitele herectví, herce a producenta Roberta Galinského, jehož newyorská Reality Television School úspěšně zaplnila díru na trhu.

Jak zvítězit nad všudypřítomnými kamerami i nad ostatními soutěžícími? Myslíte-li to vážně, poradí vám Robert Galinsky. | foto: Profimedia.cz

Jednou z těch, kdo se do ní zapsali, je jednapadesátiletá terapeutka Judy Boltonová, jejímž snem je objevit se v televizní reality show Big Brother.

"Chci svých 15 minut slávy jako každý jiný," řekla během přestávky tříhodinového kurzu agentuře Reuters Boltonová, která za výuku platí stejně jako dalších 30 lidí až 140 dolarů (asi 2000 korun).

Boltonová připouští, že je paradoxní brát hodiny, v nichž se učí, jak být opravdová.

"Člověk si říká: 'Na co to potřebuju, když reality vlastně znamená skutečnost.' Na co potřebujeme chodit do školy, abychom byli sami sebou?"

Ale pak se stejně do newyorské školy přihlásila.

Robert Galinsky v ní spolu s Jorgem Benderskym, který díky jeho přípravě skončil třetí v reality soutěži televizního kanálu Animal Planet The Groomer Has It, učí žáky mimo jiné jak se líčit, jak si připravit oblečení a jak upozornit kameru na to, co se chystají udělat, aby to nepropásla.

Kritiku, že jeho škola učí lidi, aby byli sami sebou, Galinsky odmítá.

Jorge Bendersky

Jorge Bendersky

"Televizní reality show není opravdová, všechno je zosnované a vykonstruované, je to jednoduše jen drama bez scénáře," říká.

"Takže jestli si myslíte, že sledujete opravdové lidi, jak se chovají jako ve skutečnosti, jste hodně mimo mísu."

Galinsky svým studentům servíruje "osm přikázání reality show", která zahrnují mimo jiné i: "ukazujte sebedůvěru, ne aroganci", "říkejte 'ano' tak často, jak je možné" a "nikdy neříkejte 'jsem herec'".

Pět televizních kamer filmuje každý jejich pohyb a promítá ho na velké televizní obrazovky v místnosti, aby se žáci připravili na intenzitu neustálého sledování. Připraven je také casting nanečisto, aby věděli, co je čeká.

Billy Garcia, bývalý soutěžící z americké verze pořadu Survivor, studentům říká, že účast v televizní reality show byla dobrou cestou, jak si užít a vydělat peníze. "Ještě po dvou letech z toho pořád těžím," dodává.

Od programů jako je Big Brother, kde kamery sledují každý krok skupiny cizích lidí žijících na jednom místě, až po talentové soutěže hledající nového nejlepšího zpěváka, modelku, designéra, šéfkuchaře či tanečnici - se reality show rozšířily po celém světě a rozlezly do nekonečných hodin televizních programů.

Reality show - štáb

Jen ve Spojených státech přispívají reality show každý měsíc do vysílání 127 hodinami.

Jako základní kámen je všeobecně přijímán Big Brother, který se poprvé vysílal v Nizozemsku v roce 1999. Koncept pořadu se stal trhákem sledovanosti, která se nasčítala k více než dvěma miliardám lidí v 50 zemích světa, ale v některých zemích jeho obliba už začíná vyprchávat.

John de Mol, který vytvořil původního Big Brothera, má nicméně velké plány s novou show The Golden Cage (Zlatá klec), v jejímž rámci má deset soutěžících žít ve vile jako milionáři - a vzájemným šikanováním se snažit přimět oponenty, aby z vily odešli.

Nedostatek nových programů tedy prozatím nehrozí.

A s nimi ani nedostatek televizních hvězd usilujících o svůj dílek slávy.

Kristina Powisová, která se před časem přestěhovala na předměstí New Yorku z Aljašky a pracuje na částečný úvazek v posilovně, říká, že po návratu z kurzu si hned nechá udělat vizitky, na kterých už podle jeho rad nebude stát herečka/modelka.

"Zjistila jsem, že reality show je přesně tím, kvůli čemu chci dělat herectví," říká. "Chci vyjádřit sama sebe, dostat ven to, co je uvnitř a syrovější, opravdovější cesta než prostřednictvím reality show neexistuje."

A v tom ji Galinsky naprosto podporuje. "Jděte tam, buďte opravdoví, pohněte světem," radí svým absolventům.

Jeho škola už ostatně zájem produkčních společností a kabelových televizních sítí přilákala: chtějí vytvořit reality show o jeho škole, která učí, jak se chovat v reality show.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.

Najdete na iDNES.cz