Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chrápání a ženské slzy: co vám krade chuť na sex

aktualizováno 
Sex je pro vás za trest a na laškování v posteli nemáte vůbec chuť. Na vině je možná chrápání, nedostatek spánku či léky, které užíváte.

Za nedostatek sexuálního apetitu mohou věci, jimž byste to za vinu vůbec nedávali. | foto: Profimedia.cz

1. Ženské slzy

Nemáte chuť na sex? Možná za to může časté slzavé údolí, ve kterém tone vaše partnerka. Podle studie provedené na Weizmann Institute of Science v Izraeli v roce 2010 totiž ženské slzy výrazně snižují mužskou sexuální touhu. Podle teorie autorů výzkumu k tomu dochází proto, že ženské slzy snižují tvorbu testosteronu a kromě toho, že tak snižují hladinu agresivity u mužů, snižují i mužskou sexuální touhu. Pach slz působí jako chemický povel pro snížení aktivity té části mozku, která zodpovídá za sexuální vzrušení. Vědci se domnívají, že jde možná o evolučně podmíněnou spojitost, protože ženy jsou mimořádně plačtivé v období menstruace, kdy je pravděpodobnost otěhotnění mizivá.

2. Chrápání

Pokud je váš spánek zvukově výrazný, kupodivu nebude mít vaše chrápání negativní vliv jen na libido vaší partnerky, ale ovlivní i vaši chuť na sex. Výzkum provedený v roce 2002 na Technion-Israel Institute of Technology, jehož výsledky byly zveřejněny v magazínu Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, zjistil, že muži trpící spánkovou apnoe (která se projevuje chrápáním) mají nižší hladinu testosteronu a tudíž i snížené libido. I když se spánková apnoe dávala do souvislosti s nedostatečnou sexuální touhou už delší dobu, teprve v rámci tohoto výzkumu se podařilo objasnit, proč tomu tak skutečně je. Spánková apnoe postihuje čtyři až devět procent dospělých mužů.

3. Užívané léky

Vražednou ránu vašemu sexuálnímu životu uštědří některé léky, které užíváte. Jedním z výrazně rizikových léků, které se na vašem libidu negativně podepíší, jsou antidepresiva. Podle studie z roku 2009, provedené na University of Virginia, se tento problém týká nejen starší generace antidepresiv, ale i některých nových typů. V rámci studie zkoumali lékaři deset druhů moderních antidepresiv používaných od konce osmdesátých let a zjistili, že u sedmatřiceti procent jejich uživatelů trpí sexuální dysfunkcí nebo rapidním poklesem libida.

Takže v depresi sice nebudete, ale sexuálně uspokojeni nejspíš také ne.

Další problematickou položku mohou představovat léky na vysoký krevní tlak. Je pravdou, že sexuální apetit může negativně ovlivňovat hypertenze sama o sobě, nicméně podle vyjádření Association of Reproductive Health Professionals si v tomto ohledu příliš nepomůžete ani s léky, které ji mají léčit.

4. Nedostatek spánku

Patříte mezi workoholiky, kteří v práci i nocují a už si ani nepamatují, kdy se naposledy pořádně vyspali? Nebo jste spíše neúnavnými vymetači mejdanů, kteří se do postele pravidelně dostanou až po svítání? Ani jednou z uvedených variant svému libidu neprospíváte. Nedostatek spánku má přímou spojitost s nezájmem o sexuální život a problémy v této oblasti. Dokázal to výzkum z letošního roku zveřejněný v magazínu Journal of Sexual Medicine. Na vině je opět testosteron, jehož hladina u mužů s nedostatečným spánkovým režimem prudce klesá. Vědci z University of Chicago zjistili, že muži, kteří spí méně než pět hodin denně (respektive v noci), trpí velmi nízkou hladinou testosteronu a dramatickým poklesem libida.

5. Alkohol

I když se vám může na začátku večera zdát, že alkohol povzbudí vaše sebevědomí a balení krásek na baru vám půjde lépe, jakmile začnete pít trochu více, dosáhnete naprosto opačného efektu. Podle odborníků je totiž alkohol nejen nejčastější příčinou problémů s erekcí, ale i důvodem narušení sexuální touhy. U mužů totiž velké množství alkoholu vyvolává podobnou reakci jako například estrogen, který redukuje sexuální touhu. Intenzivní pití alkoholu vede navíc ke zmenšení varlat a kromě toho může být příčinou impotence.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz