Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co chceme od žen?

  10:00aktualizováno  10:00
Sex, obdiv, domácí servis. Psychologové sestavili seznam věcí, které většina mužů požaduje a očekává od své partnerky. Souhlasí s tím vaším?

Sex ve výčtu toho, co chtějí muži od žen, neschází. Ostatně ani dobré jídlo. | foto: Profimedia.cz

Zatímco ženy prahnou především po citových investicích a jejich požadavky na partnera mají téměř výhradně emocionální charakter, muži mají naprosto jiná očekávání.

Klinický psycholog Stanislav Kratochvíl ve své knize Manželská terapie (vydal Portál) sestavil na základě množství výzkumů seznam požadavků, které mají muži na ženy.

Sedí i na vás?

1. Uvařeno, uklizeno

Pokud už muž kývne na dlouhodobý vztah, očekává, že bude mít na oplátku zajištěný kompletní domácí servis. "Muž zpravidla očekává, že mu manželství poskytne snadné uspokojování základních potřeb − pravidelné jídlo a domov,“ uvádí Stanislav Kratochvíl.

Žena v kuchyni

Stokrát se můžete tvářit jako moderní muž, který naprosto respektuje nárok manželky na její život, rozdělení domácích prací a podobně, ale uklizený, útulný byt a teplá večeře jsou nad všechny argumenty.

"Kdyby žena neuklízela a nechala vše přirozeně chátrat, nesl by to muž nelibě. Na druhé straně však muž očekává, že jeho věci, ať už jsou to spisy nebo dílenské nářadí, nechá žena na pokoji a nebude se do nich snažit zavádět své představy o pořádku,“ uvádí psycholog.

2. Sex, kdykoli se mu zachce

Druhým mužským požadavkem je sex. Pokud se muž ožení, automaticky předpokládá, že si tím zajistil doživotní přísun kvalitního, spontánního a mimořádně žhavého sexu, který propaluje prostěradla.

"Nebude si už muset partnerku shánět, získávat její sexuální ochotu pozornostmi, květinami či dárky, vodit ji do restaurací na drahé večeře a napájet ji vybranými nápoji,“ píše Stanislav Kratochvíl.

Žena - muž

"Tu, kterou si vybral k trvalému soužití, bude mít stále po ruce, snadno dostupnou, bez nutnosti dobývání, přístupnou jeho zálibám a sexuálním experimentům.“

To, že ji máte neustále k dispozici, ale nestačí. Očekává se, že vám v posteli vyhoví ve všem, co vás momentálně napadne a co se rozhodnete vyzkoušet. Nestačí nám ovšem jen tak nějaká povolná loutka, je nutné, aby se do sexu sama aktivně zapojila, přicházela s vlastními nápady a hlavně měla pokaždé orgasmus.

3. Stálý obdiv

Je samozřejmé, že žena, kterou si vyberete, musí být přesvědčena o vašich kvalitách a dávat to patřičně najevo.

"Žena bude vědět, jak je manžel inteligentní, schopný, pracovitý, šikovný, silný, významný, úspěšný, citlivý a mužný. A nejen vědět. Bude mu to často říkat, opakovat to. Bude to říkat jemu, když s ním bude sama, a bude to říkat o něm, když budou přítomni jiní,“ uvádí psycholog.

Žena - muž

Potvrzení vlastní hodnoty a jedinečnosti je jedním ze základních požadavků, které má muž na svou partnerku. Je žádoucí vyzdvihnout i jeho negativní stránky a pozitivně je přeznačkovat.

4. Nezatěžovat starostmi

V tomto bodě se nepříjemně střetávají mužské a ženské požadavky. Zatímco žena po vás chce, abyste se naladil na stejnou vlnu jako ona a poskytl jí celoživotně k dispozici trpělivé ucho, vy toužíte především po tom, aby vám dala pokoj a nechala vás svobodně dýchat.

Žena - muž... a medvídek

To poslední, po čem muži touží, je zatěžování se starostmi typu kapající kohoutek, nefungující vypínač či pokulhávající prospěch společných potomků.

"Jakmile žena začne na muže tlačit starostmi, přestává se muž doma cítit dobře,“ uvádí psycholog. "Začne snadno dávat přednost tomu, aby zůstal déle v práci nebo se stavil za maminkou či za kamarády, kam za ním žena se svými starostmi obvykle nemůže.“

Autoři:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

Masáž i orální hrátky: kde začíná sex pro gaye a lesby

Lesbické pojetí hranic, u nichž začíná sex, je mnohem pružnější než jejich...

Sex je dnes plastičtější kategorií s nejasnější definicí než dříve. I díky tomu, že heterosexualita přestává být...

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Najdete na iDNES.cz