Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co chtějí ženy od mužů?

  10:00aktualizováno  10:00
Také marně přemýšlíte, co od vás vaše žena vlastně chce? Rádi už byste měli jednou provždy jasno, ale pořád vám uniká, podle jakého klíče kóduje, co je dobře a co špatně? Psychologové už na to přišli a my vám shrnutí jejich zjištění nabízíme.

Výčtu toho, co chtějí ženy od mužů, dominuje empatie, pozornost a láska. Alespoň to tvrdí psychologové. | foto: Profimedia.cz

Chcete naopak vědět, co chtějí muži od žen? Pohled z druhé strany břehu nabízíme tady.

Samozřejmě, doma máte naprostý a s ničím nesrovnatelný originál, nicméně psychologové už dávno odhalili, že některé potřeby jsou ženskému pokolení zkrátka společné.

Jde především o psychické potřeby, jejichž (stačí občasné) splnění vám zajistí harmonický vztah bez létajících talířů a tiché domácnosti. Klinický psycholog a terapeut Stanislav Kratochvíl sestavil ve své knize Manželská terapie (vydal Portál) seznam čtyř věcí, které pro ni skutečně musíte udělat.

Nechejte se inspirovat!

1. Posedět a popovídat

Pravděpodobně už jste si všimli, že ženy zkrátka mají zvýšenou potřebu komunikace a své pocity nejlépe ventilují, pokud je mohou rozebrat ze všech možných i nemožných stran.

"Žena sděluje starosti, potíže, radosti i křivdy,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Zpravidla nepotřebuje, aby jí muž radil, ale potřebuje, aby ji vyslechl, vcítil se, pochopil a utěšil.“

Co chtějí ženy od mužů?

Nemáte na ni náladu a hodláte ji odbýt doporučením, aby se na to vykašlala? Rozmyslete se raději dvakrát, než něco podobného vypustíte z pusy. Ztratíte tak totiž zbytečně cenné body. Místo toho raději vyjádřete uznání nad závažností sdělovaných informací a především nad nelehkou situací své partnerky.

Očekává se, že i vy odevzdáte svůj konverzační příspěvek a vyvážíte tak vyprávění a naslouchání. Pokud se budete tvářit pouze jako zúčastněný posluchač a váš verbální vklad nebude dostatečný, očekávejte další kritiku.

2. Duševní porozumění

Myslíte si, že vystačíte jen s trpělivým uchem, zúčastněným pohledem a několika frázemi?

Ani náhodou, pokud aspirujete na opravdu dokonalého partnera, je potřeba do hry zapojit i duševní porozumění. "Duševní porozumění znamená, že manželka může otevřeně a bez obav s manželem sdílet své prožívání, pocity, postoje, zážitky a názory,“ konstatuje Kratochvíl.

Co chtějí ženy od mužů?

A tentokrát jde skutečně do tuhého. Očekává se od vás například, že nebude zlehčovat, ironizovat a nebudete jí vymlouvat její názory.

Jestliže se vám v náhlém duševním hnutí svěří, že vám zavirovala domácí počítač, pokuste se sebrat zbytky své psychické rovnováhy a přejít to mlčením. Pokud na ni začnete hulákat a pěkně do detailů jí vysvětlíte, co všechno si o ní myslíte, za pár dnů vám to vrátí jako bumerang.

3. Vycítit, co žena potřebuje

"Vyšším stupněm duševního porozumění je takové porozumění, kdy žena nemusí nic říkat a muž vycítí, jak jí je,“ uvádí psycholog. "Žena nemusí nic žádat a muž spontánně reaguje tak, že vyhoví jejímu přání.“

Připadá vám to jako úkol pro cvičeného telepata? Může být, nicméně ženy si to žádají.

Musíte sám od sebe poznat, kdy je potřeba umýt nádobí nebo vynést koš. Důležité je, aby měla pocit, že vám nemusí "říkat o každou hloupost“. Do toho namixujte ještě patřičnou dávku uznání, jímž oceníte množství domácích prací, které ve vaší domácnosti stihne udělat.

Co chtějí ženy od můžů?

Jen tak mimochodem byste měli i vycítit, kdy má náladu na sex, kdy pouze na laškování a kdy od ní máte dát raději ruce pryč. A to všechno beze slov, prosím.

4. Vyjadřovat lásku

Pokud vám předchozí tři body připadaly proveditelné, máte téměř vyhráno. Teď je pouze vynásobte celým životem a dostanete poslední požadavek, který na vás ženy mají.

"Muž má mít ženu rád a ona to má vycítit z jeho projevů a chování,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Nemá to být nárazové, například v souvislosti s vyhrocenou situací, s léčením či návštěvou v manželské poradně, ale má to být trvalé, stálé.“

Co chtějí ženy od mužů?

Je to v podstatě velmi prosté: zkoušejte jí nahlédnout do hlavy a zkoušejte to spontánně, radostně, se zaujetím a po celý život. To je přesně to, co po vás ženy chtějí.

Autoři:Nejčtenější

Sex s pěti lidmi za 24 hodin. Máme právo být coury, říká provokatérka

Je inteligentní, sebevědomá, nenapodobitelná. A hlásá „Všechnu moc courám“. Na...

Chce zbavit slovo běhna špatných konotací. „Coura je někdo, kdo nestaví mezi sebe a svou touhu užít si sex morální...

Operace Pandora: jak chtěli Sověti rozpoutat občanskou válku v USA

Oleg Kalugin šéfoval řadu let operacím KGB na ruském území. Právě on o tajné...

Pomocí cílených dezinformací se KGB po dvacet let pokoušela vyvolat ve Spojených státech rasové nepokoje, které by...Erotické mobilní seznamky jsou jako flirtování na baru, říká studie

Mobilní erotické seznamky jsou jen náhražkou pokukování po náhodné známosti na...

Nejsou pohromou pro veřejnou morálku, nevedou k šíření promiskuity a nevěry. Mobilním aplikacím pro erotické...

OBRAZEM: Až se tají dech. Odvážné krásky pózují se šelmami

Sází na přirozenou ženskou krásu a její kontrast s divokými šelmami. Výsledkem...

Sází na přirozenou ženskou krásu a její kontrast s divokými šelmami. Výsledkem práce ruské fotografky Olgy Barentsevové...

Záhadná kocovina: každá je jiná, proto o ní věda ví málo

V otázce kocoviny je věda přísná a strohá: Chcete se jí vyhnout? Nepijte.

Bolest hlavy, závratě, nejistý žaludek, neuhasitelná žízeň, ale i přecitlivělost na světlo či hluk. Kdo to někdy...

Další z rubriky

Jak dopřát orgasmus ženě: poučit se je třeba z lesbického sexu

Lesbický sex jako inspirace. Může muže přimět k pestřejším praktikám.

Je to cesta, která ženám zajišťuje o 33 procent vyšší šanci dosáhnout orgasmu. Je to však varianta, která na první...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz