Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co chtějí ženy od mužů?

  10:00aktualizováno  10:00
Také marně přemýšlíte, co od vás vaše žena vlastně chce? Rádi už byste měli jednou provždy jasno, ale pořád vám uniká, podle jakého klíče kóduje, co je dobře a co špatně? Psychologové už na to přišli a my vám shrnutí jejich zjištění nabízíme.

Výčtu toho, co chtějí ženy od mužů, dominuje empatie, pozornost a láska. Alespoň to tvrdí psychologové. | foto: Profimedia.cz

Chcete naopak vědět, co chtějí muži od žen? Pohled z druhé strany břehu nabízíme tady.

Samozřejmě, doma máte naprostý a s ničím nesrovnatelný originál, nicméně psychologové už dávno odhalili, že některé potřeby jsou ženskému pokolení zkrátka společné.

Jde především o psychické potřeby, jejichž (stačí občasné) splnění vám zajistí harmonický vztah bez létajících talířů a tiché domácnosti. Klinický psycholog a terapeut Stanislav Kratochvíl sestavil ve své knize Manželská terapie (vydal Portál) seznam čtyř věcí, které pro ni skutečně musíte udělat.

Nechejte se inspirovat!

1. Posedět a popovídat

Pravděpodobně už jste si všimli, že ženy zkrátka mají zvýšenou potřebu komunikace a své pocity nejlépe ventilují, pokud je mohou rozebrat ze všech možných i nemožných stran.

"Žena sděluje starosti, potíže, radosti i křivdy,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Zpravidla nepotřebuje, aby jí muž radil, ale potřebuje, aby ji vyslechl, vcítil se, pochopil a utěšil.“

Co chtějí ženy od mužů?

Nemáte na ni náladu a hodláte ji odbýt doporučením, aby se na to vykašlala? Rozmyslete se raději dvakrát, než něco podobného vypustíte z pusy. Ztratíte tak totiž zbytečně cenné body. Místo toho raději vyjádřete uznání nad závažností sdělovaných informací a především nad nelehkou situací své partnerky.

Očekává se, že i vy odevzdáte svůj konverzační příspěvek a vyvážíte tak vyprávění a naslouchání. Pokud se budete tvářit pouze jako zúčastněný posluchač a váš verbální vklad nebude dostatečný, očekávejte další kritiku.

2. Duševní porozumění

Myslíte si, že vystačíte jen s trpělivým uchem, zúčastněným pohledem a několika frázemi?

Ani náhodou, pokud aspirujete na opravdu dokonalého partnera, je potřeba do hry zapojit i duševní porozumění. "Duševní porozumění znamená, že manželka může otevřeně a bez obav s manželem sdílet své prožívání, pocity, postoje, zážitky a názory,“ konstatuje Kratochvíl.

Co chtějí ženy od mužů?

A tentokrát jde skutečně do tuhého. Očekává se od vás například, že nebude zlehčovat, ironizovat a nebudete jí vymlouvat její názory.

Jestliže se vám v náhlém duševním hnutí svěří, že vám zavirovala domácí počítač, pokuste se sebrat zbytky své psychické rovnováhy a přejít to mlčením. Pokud na ni začnete hulákat a pěkně do detailů jí vysvětlíte, co všechno si o ní myslíte, za pár dnů vám to vrátí jako bumerang.

3. Vycítit, co žena potřebuje

"Vyšším stupněm duševního porozumění je takové porozumění, kdy žena nemusí nic říkat a muž vycítí, jak jí je,“ uvádí psycholog. "Žena nemusí nic žádat a muž spontánně reaguje tak, že vyhoví jejímu přání.“

Připadá vám to jako úkol pro cvičeného telepata? Může být, nicméně ženy si to žádají.

Musíte sám od sebe poznat, kdy je potřeba umýt nádobí nebo vynést koš. Důležité je, aby měla pocit, že vám nemusí "říkat o každou hloupost“. Do toho namixujte ještě patřičnou dávku uznání, jímž oceníte množství domácích prací, které ve vaší domácnosti stihne udělat.

Co chtějí ženy od můžů?

Jen tak mimochodem byste měli i vycítit, kdy má náladu na sex, kdy pouze na laškování a kdy od ní máte dát raději ruce pryč. A to všechno beze slov, prosím.

4. Vyjadřovat lásku

Pokud vám předchozí tři body připadaly proveditelné, máte téměř vyhráno. Teď je pouze vynásobte celým životem a dostanete poslední požadavek, který na vás ženy mají.

"Muž má mít ženu rád a ona to má vycítit z jeho projevů a chování,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Nemá to být nárazové, například v souvislosti s vyhrocenou situací, s léčením či návštěvou v manželské poradně, ale má to být trvalé, stálé.“

Co chtějí ženy od mužů?

Je to v podstatě velmi prosté: zkoušejte jí nahlédnout do hlavy a zkoušejte to spontánně, radostně, se zaujetím a po celý život. To je přesně to, co po vás ženy chtějí.

Autoři:


Nejčtenější

Vyšehradští jezdci: sígři, kteří v padesátých letech děsili Prahu

„Páskovská“ móda Vyšehradských jezdců zahrnovala speciální účes „eman“. Nosil...

Královští vyšehradští jezdci. Skupina sígrů, která se v padesátých letech stala legendou. Frajírci, rebelové, rváči....

VIDEO: Moje sexuální robotka mi bude partnerkou, říká Američan

Toto je Harmony. Sexuální robotka, ale „nejživější“ ze všech.

Před deseti lety se rozvedl a nelituje. Tím spíš, že má novou přítelkyni. Jmenuje se Harmony. Není živá, ale jako by...Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Věčně namol: alkohol byl britským námořníkům věrným druhem

Hladinku je třeba udržovat. Námořníci čekají na svůj příděl na lodi HMS HMS...

Tlumil nudu všedních dnů, ale i strach před bitvou. A britské vojenské námořnictvo, stejně jako armády jiných zemí,...

VIDEO: Foglar ze mě udělal pořádného kluka, řekl Jindra Hojer v Rozstřelu

Chemik Ing. Jindřich Hojer, CSc. inspiroval spisovatele Jaroslava Foglara k...

Šanci vstoupit do příběhů Rychlých šípů považuje za vyznamenání. A velmi se cení zážitků i etiky, kterou mu dal oddíl...

Další z rubriky

Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Sex podle excelové tabulky. Věda zná recept na šťastný intimní život

Plánovat sex se vyplatí, říká věda.

Romantika, vášeň a spontánnost je fajn. V realitě však vyhrává svědomitost i disciplína. Právě to je klíčem ke...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz