Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co chtějí ženy od mužů?

  10:00aktualizováno  10:00
Také marně přemýšlíte, co od vás vaše žena vlastně chce? Rádi už byste měli jednou provždy jasno, ale pořád vám uniká, podle jakého klíče kóduje, co je dobře a co špatně? Psychologové už na to přišli a my vám shrnutí jejich zjištění nabízíme.

Výčtu toho, co chtějí ženy od mužů, dominuje empatie, pozornost a láska. Alespoň to tvrdí psychologové. | foto: Profimedia.cz

Chcete naopak vědět, co chtějí muži od žen? Pohled z druhé strany břehu nabízíme tady.

Samozřejmě, doma máte naprostý a s ničím nesrovnatelný originál, nicméně psychologové už dávno odhalili, že některé potřeby jsou ženskému pokolení zkrátka společné.

Jde především o psychické potřeby, jejichž (stačí občasné) splnění vám zajistí harmonický vztah bez létajících talířů a tiché domácnosti. Klinický psycholog a terapeut Stanislav Kratochvíl sestavil ve své knize Manželská terapie (vydal Portál) seznam čtyř věcí, které pro ni skutečně musíte udělat.

Nechejte se inspirovat!

1. Posedět a popovídat

Pravděpodobně už jste si všimli, že ženy zkrátka mají zvýšenou potřebu komunikace a své pocity nejlépe ventilují, pokud je mohou rozebrat ze všech možných i nemožných stran.

"Žena sděluje starosti, potíže, radosti i křivdy,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Zpravidla nepotřebuje, aby jí muž radil, ale potřebuje, aby ji vyslechl, vcítil se, pochopil a utěšil.“

Co chtějí ženy od mužů?

Nemáte na ni náladu a hodláte ji odbýt doporučením, aby se na to vykašlala? Rozmyslete se raději dvakrát, než něco podobného vypustíte z pusy. Ztratíte tak totiž zbytečně cenné body. Místo toho raději vyjádřete uznání nad závažností sdělovaných informací a především nad nelehkou situací své partnerky.

Očekává se, že i vy odevzdáte svůj konverzační příspěvek a vyvážíte tak vyprávění a naslouchání. Pokud se budete tvářit pouze jako zúčastněný posluchač a váš verbální vklad nebude dostatečný, očekávejte další kritiku.

2. Duševní porozumění

Myslíte si, že vystačíte jen s trpělivým uchem, zúčastněným pohledem a několika frázemi?

Ani náhodou, pokud aspirujete na opravdu dokonalého partnera, je potřeba do hry zapojit i duševní porozumění. "Duševní porozumění znamená, že manželka může otevřeně a bez obav s manželem sdílet své prožívání, pocity, postoje, zážitky a názory,“ konstatuje Kratochvíl.

Co chtějí ženy od mužů?

A tentokrát jde skutečně do tuhého. Očekává se od vás například, že nebude zlehčovat, ironizovat a nebudete jí vymlouvat její názory.

Jestliže se vám v náhlém duševním hnutí svěří, že vám zavirovala domácí počítač, pokuste se sebrat zbytky své psychické rovnováhy a přejít to mlčením. Pokud na ni začnete hulákat a pěkně do detailů jí vysvětlíte, co všechno si o ní myslíte, za pár dnů vám to vrátí jako bumerang.

3. Vycítit, co žena potřebuje

"Vyšším stupněm duševního porozumění je takové porozumění, kdy žena nemusí nic říkat a muž vycítí, jak jí je,“ uvádí psycholog. "Žena nemusí nic žádat a muž spontánně reaguje tak, že vyhoví jejímu přání.“

Připadá vám to jako úkol pro cvičeného telepata? Může být, nicméně ženy si to žádají.

Musíte sám od sebe poznat, kdy je potřeba umýt nádobí nebo vynést koš. Důležité je, aby měla pocit, že vám nemusí "říkat o každou hloupost“. Do toho namixujte ještě patřičnou dávku uznání, jímž oceníte množství domácích prací, které ve vaší domácnosti stihne udělat.

Co chtějí ženy od můžů?

Jen tak mimochodem byste měli i vycítit, kdy má náladu na sex, kdy pouze na laškování a kdy od ní máte dát raději ruce pryč. A to všechno beze slov, prosím.

4. Vyjadřovat lásku

Pokud vám předchozí tři body připadaly proveditelné, máte téměř vyhráno. Teď je pouze vynásobte celým životem a dostanete poslední požadavek, který na vás ženy mají.

"Muž má mít ženu rád a ona to má vycítit z jeho projevů a chování,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. "Nemá to být nárazové, například v souvislosti s vyhrocenou situací, s léčením či návštěvou v manželské poradně, ale má to být trvalé, stálé.“

Co chtějí ženy od mužů?

Je to v podstatě velmi prosté: zkoušejte jí nahlédnout do hlavy a zkoušejte to spontánně, radostně, se zaujetím a po celý život. To je přesně to, co po vás ženy chtějí.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Najdete na iDNES.cz