Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co dělat, aby nemusela předstírat orgasmus

aktualizováno 
Chce mít sex s vámi co nejdříve za sebou, protože ji nudí nebo protože věří, že to pomůže k vyvrcholení aspoň vám. Abyste se předstíranému orgasmu své partnerky vyhnuli, vezměte si k srdci rady sexuálního poradce Iana Kernera. Podle něj pomůže pečlivější předehra, masáž nebo vhodnější poloha.

Ten nejhlučnější a nejokázalejší orgasmus ještě nemusí být tím… nejautentičtějším. | foto: Profimedia.cz

Představa, že partnerka svá mohutná vyvrcholení v posteli pouze předstírá, je pro většinu mužů jednou z největších nočních můr. Je však reálnější, než byste čekali. Podle nedávného výzkumu anglických psychologů Colina Hendrieho a Gayle Brewerové předstírá orgasmus v devadesáti procentech svých sexuálních aktů plná čtvrtina žen, téměř 80 procent pak hranými orgasmy vylepšuje polovinu svých milostných hrátek.

Uvolněte ji, prosím

Častým důvodem nepovedeného sexu jsou psychické bariéry. "Pro skutečný orgasmus je naprostou nutností úplné uvolnění a neaktivita mozku, ženy se totiž během vyvrcholení dostávají do stavu podobného transu," uvádí Ian Kerner. Ano, zatímco vy jste možná schopni vzrušit se i uprostřed apokalypsy, vaše přítelkyně má se sexem s hlavou plnou starostí problém.

"Vypnout" její mozek zní jako výjimečně těžký úkol, zvlášť pokud je vaše partnerka zaneprázdněnou manažerkou s tunami informací v hlavě. Existuje však několik cest, jak ji stimulovat a připravit na vyvrcholení.

Zejména se vyplatí nepodcenit předehru. Zkuste na partnerku více myslet, dejte si sklenku vína a udělejte jí lehce erotickou masáž, použít můžete i erotické hračky, bude-li vaše přítelkyně souhlasit. To vše pomůže, aby se její prožívání uvolnilo a problémy opustily hlavu.

Že se dá orgasmus věrohodně simulovat i nad sendvičem v jídelně, natož v posteli, předvedla nepřekonatelným způsobem americká herečka Meg Ryanová ve snímku Když Harry potkal Sally.

Zkuste jí také navrhnout, aby se více zabývala sexuálními představami a během všedního dne se občas zastavila a poddala svým erotickým snům. Když se na vás celý den těší a večer přijde domů, bude mít obrázky svých představ pořád v hlavě. Tím lépe se jí bude dosahovat orgasmu.

Zvolte správnou polohu

Problém však může být i v tom, že nedáváte pozornost těm partiím jejího těla, které si ji zaslouží speciálně a které ukazují cestu k orgasmu.

Řekněme to rovnou: pokud hledáte tajemství vyvrcholení na dně její pochvy, nedojdete úspěchu a její vzdechy a steny budou dost možná jen dobře zahraným divadélkem.

Drtivá většina žen totiž dosahuje orgasmu s pomocí orálního sexu, stimulace klitorisu partnerovými prsty nebo masturbací, nikoli samotným pohlavním spojením.

Myslet si tedy, že jí přinese kosmický orgasmus co nejhlubší průnik, je nesmysl. "Je to velká hloupost, nejcitlivější jsou právě první dvě třetiny její vagíny, v poslední třetině je mnohem méně nervových zakončení," upozorňuje Kerner a feministka a sexuální odbornice Shere Hiteová dodává: "Soulož ve své podstatě nikdy neměla dovést ženu k orgasmu, klitoris je totiž dva až tři centimetry vpředu a v mnohých polohách ho penis vůbec nestimuluje."

Zkuste proto některou z poloh, které vyjdou vstříc vám i partnerce. "Dobrý nápad je poloha ona nahoře, on dole nebo klasická misionářská, kde se partnerovi dostává hlubšího průniku a partnerce hodně stisku mezi jejím klitorisem a vaší pánví," říká Kerner.

Autoři:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Spokojenému sexuálnímu životu svědčí nemonogamní vztahy, tvrdí věda

Jednou z mediálních tváří polyamorie je brazilská tanečnice samby a modelka...

Stoupenci nemonogamních vztahů mohou otevírat šampaňské. Jakkoli je jejich životní styl tradičními konvencemi...

Najdete na iDNES.cz