Co dělat, aby nemusela předstírat orgasmus

aktualizováno 
Chce mít sex s vámi co nejdříve za sebou, protože ji nudí nebo protože věří, že to pomůže k vyvrcholení aspoň vám. Abyste se předstíranému orgasmu své partnerky vyhnuli, vezměte si k srdci rady sexuálního poradce Iana Kernera. Podle něj pomůže pečlivější předehra, masáž nebo vhodnější poloha.

Ten nejhlučnější a nejokázalejší orgasmus ještě nemusí být tím… nejautentičtějším. | foto: Profimedia.cz

Představa, že partnerka svá mohutná vyvrcholení v posteli pouze předstírá, je pro většinu mužů jednou z největších nočních můr. Je však reálnější, než byste čekali. Podle nedávného výzkumu anglických psychologů Colina Hendrieho a Gayle Brewerové předstírá orgasmus v devadesáti procentech svých sexuálních aktů plná čtvrtina žen, téměř 80 procent pak hranými orgasmy vylepšuje polovinu svých milostných hrátek.

Uvolněte ji, prosím

Častým důvodem nepovedeného sexu jsou psychické bariéry. "Pro skutečný orgasmus je naprostou nutností úplné uvolnění a neaktivita mozku, ženy se totiž během vyvrcholení dostávají do stavu podobného transu," uvádí Ian Kerner. Ano, zatímco vy jste možná schopni vzrušit se i uprostřed apokalypsy, vaše přítelkyně má se sexem s hlavou plnou starostí problém.

"Vypnout" její mozek zní jako výjimečně těžký úkol, zvlášť pokud je vaše partnerka zaneprázdněnou manažerkou s tunami informací v hlavě. Existuje však několik cest, jak ji stimulovat a připravit na vyvrcholení.

Zejména se vyplatí nepodcenit předehru. Zkuste na partnerku více myslet, dejte si sklenku vína a udělejte jí lehce erotickou masáž, použít můžete i erotické hračky, bude-li vaše přítelkyně souhlasit. To vše pomůže, aby se její prožívání uvolnilo a problémy opustily hlavu.

Že se dá orgasmus věrohodně simulovat i nad sendvičem v jídelně, natož v posteli, předvedla nepřekonatelným způsobem americká herečka Meg Ryanová ve snímku Když Harry potkal Sally.

Zkuste jí také navrhnout, aby se více zabývala sexuálními představami a během všedního dne se občas zastavila a poddala svým erotickým snům. Když se na vás celý den těší a večer přijde domů, bude mít obrázky svých představ pořád v hlavě. Tím lépe se jí bude dosahovat orgasmu.

Zvolte správnou polohu

Problém však může být i v tom, že nedáváte pozornost těm partiím jejího těla, které si ji zaslouží speciálně a které ukazují cestu k orgasmu.

Řekněme to rovnou: pokud hledáte tajemství vyvrcholení na dně její pochvy, nedojdete úspěchu a její vzdechy a steny budou dost možná jen dobře zahraným divadélkem.

Drtivá většina žen totiž dosahuje orgasmu s pomocí orálního sexu, stimulace klitorisu partnerovými prsty nebo masturbací, nikoli samotným pohlavním spojením.

Myslet si tedy, že jí přinese kosmický orgasmus co nejhlubší průnik, je nesmysl. "Je to velká hloupost, nejcitlivější jsou právě první dvě třetiny její vagíny, v poslední třetině je mnohem méně nervových zakončení," upozorňuje Kerner a feministka a sexuální odbornice Shere Hiteová dodává: "Soulož ve své podstatě nikdy neměla dovést ženu k orgasmu, klitoris je totiž dva až tři centimetry vpředu a v mnohých polohách ho penis vůbec nestimuluje."

Zkuste proto některou z poloh, které vyjdou vstříc vám i partnerce. "Dobrý nápad je poloha ona nahoře, on dole nebo klasická misionářská, kde se partnerovi dostává hlubšího průniku a partnerce hodně stisku mezi jejím klitorisem a vaší pánví," říká Kerner.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Další z rubriky

Ohledně sexu se velmi pleteme a nejvíc v tom, kolik ho mají ženy

Muži si myslí, že ženy mají sexu víc, než kolik ho mají v realitě.

Mohou za to naše křehká ega a také to, jak jsou ženy představovány v médiích a kultuře obecně. Následkem jsou...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Najdete na iDNES.cz