Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co se mužům honí hlavou při sexu: mrtvé kačenky, sousedka a výmluvy

aktualizováno 
Přehráváme si v hlavě násobilku, abychom oddálili vyvrcholení a dopřáli sex partnerce co nejdéle. Plánujeme, jak si řekneme o něco, co jsme v posteli ještě nezkusili, a jak se z toho vymluvíme, až ji to třeba vyděsí. Nahlédli jsme do toho, na co myslí muži při sexu.

Fajn chvilky v posteli. Na co při nich myslí muži? | foto: Profimedia.cz

A prozraďme hned na úvod, že celebrity naše představy během milování neokupují. Aspoň to tedy platí o mužích, které jsme zpovídali.

"Že bych u toho myslel na modelky nebo jiné celebrity? Spíš na hezkou sousedku, servírku z oblíbeného baru, ženu, kterou potkávám v práci atd. V jaké chvíli? Možná, že tehdy když trochu opadne koncentrace, když se vloudí malinkatý stereotyp, malinkatá nudička. Pak mi to pomůže se znovu lépe koncentrovat," říká osmatřicetiletý Mirek.

Pětatřicetiletý Tomáš, který žije deset let ve spokojeném manželství, souhlasí: "Na nějakou slavnou krásku mě při sexu nikdy nenapadlo pomyslet. A vlastně ani nikdy jindy. Těžko mě může vzrušovat někdo, s kým mě nic nespojuje, ke komu se nemám jak vztáhnout."

Přiznává ale, že i jemu občas myšlenky k jiné ženě, než které se právě věnuje, zaletí. "Nejčastěji to je někdo, s kým mě pojila nějaká vzrušující zkušenost, a nemuselo jít hned rovnou o sex. Jednu chvíli jsem se trápil, zda tak při sexu svou partnerku vlastně nepodvádím, dělám to ale právě proto, že chci zůstat monogamní. A náš sex to jen okoření. Je ale pravda, že bych jí to nikdy neřekl."

Cizí ženy jsou úplně tabu pro pětatřicetiletého Lukáše. "Problémy v práci nebo pomyšlení na jinou do postele při milování prostě nepatří. Když něco dělám, tak naplno a nekompromisně," směje se a dodává: "Program je dán: nejdříve uspokojit ji a pak sebe. Buďme slušňáci i v posteli."

Jenže, co když jsme se do ní dostali, i když na sex máme zrovna mnohem menší chuť než naše přítelkyně?

Nechám se přemluvit. A nelituju

I tady má Lukáš jasno. "Když jsem četl na Xman.cz článek o tom, na co myslí při sexu ženy, opravdu mě překvapil. Osobně se mi nestává, že bych kývnul na sex jen proto, abych měl doma klid nebo vyrovnal harmonické vlny. Ani nejsem ten, který sex, pokud na něj nemá zrovna chuť, striktně odmítne. Mám to hozeno jinak, pro spoustu mužů možná málo ´chlapácky´." I když není na sex naladěn stoprocentně, dokáže se na to povznést a myslet spíš na ženu, ne na sebe.

"Jdu do toho s tím, že jsem rád, pokud si to druhá strana užívá, a udělám maximum pro to, aby byla spokojená. Strašně rád pozoruji, jak se při sexu žena tváří, jaký má prožitek. Je to naprosto vzrušující okamžik, který je i pro mě stimulem. Tím nejlepším."

Fajn chvilky v posteli. Na co při nich myslí muži?

A v tomhle bodu se shodují i ostatní. "Někdy nemusím mít na sex náladu, když je ale partnerka šikovná, prakticky vždycky to rychle otočí. Nemám s tím problém a pak toho nelituji," říká Mirek.

A osmadvacetiletý Honza přidává svůj recept: "Máme s partnerkou takovou nevyřčenou dohodu. Když na sex jeden z nás nemá chuť, tím delší máme předehru. Vlastně se nevrháme rovnou na sex, nějaký čas třeba jen ležíme vedle sebe a hladíme se, jako by mimochodem, u čtení. To obvykle chuť na sex spolehlivě zvedne."

Mrtvé kačenky a násobilka

Jednou z věcí, která se nám honí hlavou, jakkoli si sex užíváme, je: jak si ho užívat co nejdéle? Jsou zkrátka chvíle, kdy to na maraton nevypadá.

"Používám metodu, kterou mi v mých začátečnických dobách poradil kamarád," říká třiatřicetiletý Zikmund. "Řekl mi: Až to na tebe přijde a ty víš, že s tím neuděláš nic, mysli na mrtvý kačenky! To řekl. Od té doby kdykoliv potřebuju ejakulaci pozdržet, představím si řeku, trochu toho podzimního oparu kvůli náladě, a jak po ní plavou v úplném tichu hejna malých kačenek bez hlav. Úchylný? Možná, ale je to stopro recept. Stačí sekunda téhle představy a jsem zpátky na startovní čáře."

Někdo si ale vystačí s méně hororovými pomůckami. "Začnu si prostě přeříkávat násobilku sedmi. Někdy v pubertě jsem četl, že to pomáhá. Vystačím si s tím už patnáct let," doporučuje svůj trik třiatřicetiletý Martin.

Další návod je pak přímo od odborníka. "Pro chlapy je důležité vizuální vnímání," řekl serveru savvymiss.com sexuální expert Brandon Maxwell, "když vidí vzrušenou ženu, uspíší to jejich orgasmus." Recept proto zní: cítíte-li, že se to blíží, přerušte oční kontakt.

Vypněte mozek

Zaměstnávají náš mozek tedy jen mrtvé kačenky, matematické úkony a vypočítávání všech československých prezidentů? Zdaleka ne.

"Mám za to, že při tom prakticky na nic nemyslím," říká Zikmund. "Ale pozor, mluvíme o dvou druzích sexu. Zaprvé, s novou, krásnou sexy holkou. Tam se fakt soustředím jenom na to kde, kam, kam ne, jak, jak moc, kolikrát apod. A pak tu máme dlouhodobější vztahy. Asi jako miliarda dalších lidí jsem zjistil, že v takových případech po čase odpadne nadšení, zápal. Je to pořád super, to jo, ale je to mnohem mechaničtější. Něco uděláš, a ono to zafunguje přesně tak, jak to zafungovalo už stokrát předtím. Když si tohle uvědomím, tak přemýšlím. Co by se dalo ještě dělat, jak jí o to řeknu, jak to zahraju do autu, až mi řekne, že jsem se zbláznil. Je to hodně racionální, uznávám, ale pořád lepší, než myslet na jinou holku, což se mi nikdy nestalo. A to sem se o to jednou i snažil."

Mirek má jasno: "Snažím se perfektně koncentrovat a ničím jiným, tedy ani jakýmikoli myšlenkami, se nerozptylovat. Často postupuju úplně intuitivně a nechám se řídit pocity svými i partnerčinými. Mám rád ty chvíle, kdy jsme oba jako by v transu, mlčky vzdycháme, střídáme polohy, rytmus a sílu doteků, užíváme si to, ztrácíme jakýkoli pojem o čase a řítíme se vesmírem." I on ale přiznává, že něco mu hlavou přece jen létá. "Někdy zvažuji další kroky, aby to bylo jiné nebo právě naopak skoro přesně stejné jako tehdy, kdy to bylo to pravé. Myslím prostě na to, aby se to líbilo mně. A aby se to líbilo samozřejmě partnerce."

V tom může být někdy problém. "Tak moc jsem přemýšlel nad tím, jak partnerce udělat co nejvíc hezky, až jsem si sex přestal užívat. Bral jsem ho jako úkol, v němž musím obstát, a tak moc jsem se snažil, až se z toho vlastně vytratila spontánnost. Pomohlo mi, byť to zní možná divně a machisticky, když jsem se začal vnímat nejen jako sexuální stroj, ale začalo mi jít mnohem víc o vlastní uspokojení. Vypnul jsem mozek a začal si to užívat. A na sexu to bylo vidět," říká třicetiletý Dan.

Autor:Nejčtenější

Sex s pěti lidmi za 24 hodin. Máme právo být coury, říká provokatérka

Je inteligentní, sebevědomá, nenapodobitelná. A hlásá „Všechnu moc courám“. Na...

Chce zbavit slovo běhna špatných konotací. „Coura je někdo, kdo nestaví mezi sebe a svou touhu užít si sex morální...

Operace Pandora: jak chtěli Sověti rozpoutat občanskou válku v USA

Oleg Kalugin šéfoval řadu let operacím KGB na ruském území. Právě on o tajné...

Pomocí cílených dezinformací se KGB po dvacet let pokoušela vyvolat ve Spojených státech rasové nepokoje, které by...Mileniálové se bojí sahat na maso. Obchody to stojí víc obalů

Mladá generace si podle průzkumů britského obchodního řetězce nechce přiznávat,...

Ať se zvířata zabíjí, porcují, ať se kusy jejich těl prodávají. Jen ať to nepřipomíná maso. A hlavně abychom se toho...

Erotické mobilní seznamky jsou jako flirtování na baru, říká studie

Mobilní erotické seznamky jsou jen náhražkou pokukování po náhodné známosti na...

Nejsou pohromou pro veřejnou morálku, nevedou k šíření promiskuity a nevěry. Mobilním aplikacím pro erotické...

OBRAZEM: Až se tají dech. Odvážné krásky pózují se šelmami

Sází na přirozenou ženskou krásu a její kontrast s divokými šelmami. Výsledkem...

Sází na přirozenou ženskou krásu a její kontrast s divokými šelmami. Výsledkem práce ruské fotografky Olgy Barentsevové...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Najdete na iDNES.cz