Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co tím myslí, když při sexu říká…

aktualizováno 
„Nebylo to špatné.“ „Nemusíš se bát.“ Jen málo žen dokáže při intimních hrátkách říci, po čem touží, jasně a otevřeně. Většina preferuje náznaky, které si zase umí správně vyložit jen málokterý muž. Naučte se dekódovat ženský erotický slovník.

Komunikace o sexu si vyžaduje velkou dávku empatie | foto: Profimedia.cz

"Už jsem si zvykla na to, že muži jsou lehce nechápaví, a snažím se svému manželovi říkat všechno na rovinu a jasně. Zejména v sexu je ale spousta situací, kdy to zkrátka na rovinu říct nejde. Nedokážu si představit, že bych Radimovi uprostřed sexu řekla, že mi má konečně přestat drtit klitoris a věnovat se víc mým bradavkám," stěžuje si osmadvacetiletá Lucie.

Její manžel Radim ale zásadně nesouhlasí: "Nejsem jasnovidec. Pokud po mně něco chce, očekávám, že mi to řekne jasně. Na čele obvykle nemá napsáno, co chce a co ne, takže to tam těžko můžu přečíst. Ty její náznaky mě přivádějí k šílenství a ona je zas potom uražená, že jsem její přání nepochopil."

Pokud patříte mezi průměrné páry, nejspíš tento problém čas od času řešíte také. Ženy mají totiž v sexu obvykle problém mluvit na rovinu, vysvětluje psycholožka Zdenka Dušková. "Ačkoli žijeme v jednadvacátém století, většina z nás byla ještě vychována v tom, že sex je tabu, o němž není slušné mluvit otevřeně. Nedostatečné sebevědomí a strach, aby nepůsobily lacině, potom vedou k tomu, že ženy při hovoru o sexu používají spíše náznaky a opisy."

Seznamte se s těmi nejčastějšími.

"Zhasni!"

"Moje bývalá manželka nesnesla, abych se s ní miloval při rozsvíceném světle. Vždycky vehementně trvala na tom, abych zhasl a bylo alespoň šero. Několik let jsem si to vysvětloval tím, že se jí buď nelíbí pohled na mě, nebo si při sexu představuje někoho jiného. A rozhodně mi z té představy nebylo veselo. Teprve dlouho po rozvodu se mi, posilněná alkoholem, přiznala, že se vždycky styděla za vzhled svých bradavek a nechtěla, abych se na ně při souloži díval," říká čtyřiatřicetiletý Zdeněk.

Pokud vaše partnerka trvá na tom, abyste při sexu zhasl, je na vině nejspíš nedostatek sebevědomí nebo nespokojenost s vlastním tělem. "Snažte se jí dát najevo, že je pro vás přitažlivá a jak moc se vám líbí," radí psycholožka. "Sebevědomí se nejsnáze buduje s pomocí těch, na nichž vám záleží. Jestliže jí tedy budete dávat najevo svůj zájem a pozornost, časem se její postoj k vlastnímu tělu zlepší. Chce to však trpělivost."

"Nedáme si sprchu?"

Je poměrně logické, že vás tahle věta přiměje k úvahám o tom, zda jste nepodcenili tělesnou hygienu. Je to možné, ale stejně tak může jít například o výzvu a přípravu k orálnímu sexu.

Komunikace o sexu si vyžaduje velkou dávku empatie

Pokud vaše partnerka doufá, že by se vaše hlava mohla ocitnout v jejím klínu, bude jí mnohem příjemnější, pokud se před tím bude moci umýt.

"Nejsem sice sexuolog, ale ze své zkušenosti vím, že řadě žen je orální sex nepříjemný právě kvůli tomu, že mají pocit, že jde o špinavou a nečistou záležitost," uvádí psycholožka. Podle některých odborníků je to způsobeno tím, že se vagína nalézá v těsné blízkosti konečníku, kdežto u penisu tento problém nehrozí. Údajně kvůli tomu ženy raději orální sex poskytují, než si ho nechávají dělat.

"Jdeš na to docela rychle."

I když si tuto poznámku vykládáte nejspíš jako stížnost na tempo, které jste při souloži zvolili, případně na absenci předehry, jde spíše o vyjádření nespokojenosti s celkovým postupem vašeho vztahu.

Velmi pravděpodobně vám tím chce partnerka sdělit, že málo mluvíte, málo chválíte, málo dáváte najevo své city a příliš se soustředíte na sex. Jednoduše jí celý váš postup příliš připomíná románek na jednu noc, s čímž velmi pravděpodobně není srozuměná a nehodlá na to přistoupit.

Pokud v tomto případě začnete vtipkovat, vývoj situace pro vás rozhodně nebude příznivý. Mnohem většího efektu dosáhnete, pokud na chvíli přestanete s detailním průzkumem její pánevní oblasti a začnete se věnovat hloubce její osobnosti.

"Nemusíš se bát."

Tímhle decentním vyjádřením vám dává najevo, že jí nejsou proti srsti drsnější praktiky, rekvizity nebo mluva. Nechce se vzdát své role dámy, ale zároveň vám sděluje, že recitováním básniček ji rozhodně nedojmete.

Pokud ze sebe ale budete dělat hlupáka a budete z ní páčit přesný popis toho, co od vás očekává, kouzlo okamžiku se nejspíš nenávratně rozplyne. Raději to berte jako výzvu k zapojení svých dominantních fantazií a nenechte se příliš pobízet k jejich uskutečnění.

"Nebylo to špatné."

To si pište, že bylo! Toto vyjádření je z podobného soudku jako věta: "Ale jo, to víš, že jsem byla." Ostatně, pokud se jí ješitně zeptáte na kvalitu právě dokončeného sexu, o podobný typ odpovědi si přímo koledujete.

"Muž, který se mě po sexu zeptá, jaké to bylo, mi připadá neskutečně trapný," konstatuje třicetiletá Patricie. "Pokud to za něco stálo, moje reakce byla taková, že se na nic podobného ptát nemusí. V opačném případě pro změnu nevím, co odpovědět. Obvykle nemám odvahu ani žaludek na to tazateli sdělit, že jsem při sexu s ním přemýšlela, jestli mi bude víc slušet to černé nebo červené tričko."

Počkejte na to, až se k vašemu výkonu vyjádří sama a případně vám složí kompliment. Pokud to neudělá, nechejte to být a příště se snažte víc.

Autor:Nejčtenější

Masturbace na univerzitě. Seminář o sebeuspokojení rozezlil konzervativce

Ženy masturbují méně než muži, tvrdí aktuální studie.

Měl teoretickou i praktickou část, vzal si k ruce videoklipy, jeho účastnice si naopak měly přinést ručník, zrcadlo a...

Na svém těle si nesu kusy vesmíru i přírody, říká MOgirl Lenia

Je spokojená. Má snoubence, fajn víkendy, domeček za Plzní. „Doufám jen v to,...

Je přátelská, ale taky bláznivá, cílevědomá a panovačná. „Hlavně jsem workoholička,“ prozrazuje na sebe MOgirl Lenia.Mileniálové se bojí sahat na maso. Obchody to stojí víc obalů

Mladá generace si podle průzkumů britského obchodního řetězce nechce přiznávat,...

Ať se zvířata zabíjí, porcují, ať se kusy jejich těl prodávají. Jen ať to nepřipomíná maso. A hlavně abychom se toho...

Operace Pandora: jak chtěli Sověti rozpoutat občanskou válku v USA

Oleg Kalugin šéfoval řadu let operacím KGB na ruském území. Právě on o tajné...

Pomocí cílených dezinformací se KGB po dvacet let pokoušela vyvolat ve Spojených státech rasové nepokoje, které by...

Erotické mobilní seznamky jsou jako flirtování na baru, říká studie

Mobilní erotické seznamky jsou jen náhražkou pokukování po náhodné známosti na...

Nejsou pohromou pro veřejnou morálku, nevedou k šíření promiskuity a nevěry. Mobilním aplikacím pro erotické...

Další z rubriky

Jak dopřát orgasmus ženě: poučit se je třeba z lesbického sexu

Lesbický sex jako inspirace. Může muže přimět k pestřejším praktikám.

Je to cesta, která ženám zajišťuje o 33 procent vyšší šanci dosáhnout orgasmu. Je to však varianta, která na první...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Najdete na iDNES.cz