Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co zaujme její libido: vůně toneru či uklizený byt

aktualizováno 
Zapomeňte na konvenční metody, na večeře při svíčkách, elegantní oblek, parfémy a tanec. Libido ženy oslovíte, když budete vonět po benzinu či inkoustu z tiskárny. Nebo když s elánem přistupujete k domácím pracím.

Čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu | foto: Profimedia.cz

Před schůzkou zajeďte k benzince

Kolínskou nebo parfém vynechejte. Pokud hledáte vůni, která se stane magnetem pro ženské libido, jděte k benzinové pumpě, do dílny či kanceláře. Skutečně, nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

Jisté zvláštní vůně a pachy v nás mohou vyvolávat milé vzpomínky, a díky nim se cítíme uvolněnější, vysvětlila serveru express.co.uk expertka na vztahy Simone Bienne. A nechává jen na naší fantazii, abychom si představili, jaké romantické chvilky se mohou partnerce vybavit ve spojení s výměnou inkoustu v tiskárně.

Mimochodem, ani muži netrpí fádními preferencemi, pokud jde o vůni. Kromě vůně pleťové vody v nich vyvolá smyslné pocity například vůně pečeného masa.

Ukliďte dům, udělejte nákup, uvařte

Domácí práce mají možná renomé zabijáka libida, studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues však tvrdí, že si se sexem naopak rýmují: čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro jak pro ženy, tak pro muže.

"Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu," uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University. "Překvapivé bylo, že větší čas strávený domácími pracemi byl spojen s častějším sexem jak v případě mužů, tak žen."

Co je na vysávání či utírání prachu tak afrodiziakálního? Nic, podle ankety, kterou dělal v souvislosti s výzkumem list The Wall Street Journal, jde spíš o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem o ochotě investovat dohromady do zájmů i povinností, symbolem oddanosti rodině. "Možná to páru připomíná, proč jsou spolu," myslí si Julie Danisová z Chicaga.

Vědci mají ještě jiné vysvětlení. Domácím pracím se podle Gagerové nevyhýbají aktivní lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi, vášnivě si však umějí užívat i radostí života, včetně těch sexuálních.

Díky deníku zůstane partnerka "naladěná"

Vyzvěte partnerku, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají sexy pocity, a podělila se o ně s vámi. "To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou," říká Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Na vás pak je, abyste znalosti o tom, co vaši přítelkyni naladí na erotickou strunu, citlivě využil.

Chřest a ti druzí

Obrátit se však můžete i na přírodní pomocníky. Chřest například obsahuje množství kyseliny listové, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido víc než závislé.

Nelhaly ani dohady o afrodiziakálních účincích čokolády. Pět let stará studie magazínu Journal of Sexual Medicine totiž potvrdila, že ženy, které si ji vychutnávají každý den, mají větší libido než ty, které se jí vyhýbají. Důvod? Tmavá čokoláda totiž obsahuje jak serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu, tak phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

Koneckonců, dopřát si můžete i vy. Například účinky zázvoru jsou známy už celá staletí, svým milencům ho servírovala, jak připomíná server AlterNet.org, například luxusní bordelmamá a milenka krále Ludvíka XV. Madame du Barry. Podle lékařských studií to nebylo nadarmo, zázvor totiž povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz