Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co zaujme její libido: vůně toneru či uklizený byt

aktualizováno 
Zapomeňte na konvenční metody, na večeře při svíčkách, elegantní oblek, parfémy a tanec. Libido ženy oslovíte, když budete vonět po benzinu či inkoustu z tiskárny. Nebo když s elánem přistupujete k domácím pracím.

Čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu | foto: Profimedia.cz

Před schůzkou zajeďte k benzince

Kolínskou nebo parfém vynechejte. Pokud hledáte vůni, která se stane magnetem pro ženské libido, jděte k benzinové pumpě, do dílny či kanceláře. Skutečně, nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

Jisté zvláštní vůně a pachy v nás mohou vyvolávat milé vzpomínky, a díky nim se cítíme uvolněnější, vysvětlila serveru express.co.uk expertka na vztahy Simone Bienne. A nechává jen na naší fantazii, abychom si představili, jaké romantické chvilky se mohou partnerce vybavit ve spojení s výměnou inkoustu v tiskárně.

Mimochodem, ani muži netrpí fádními preferencemi, pokud jde o vůni. Kromě vůně pleťové vody v nich vyvolá smyslné pocity například vůně pečeného masa.

Ukliďte dům, udělejte nákup, uvařte

Domácí práce mají možná renomé zabijáka libida, studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues však tvrdí, že si se sexem naopak rýmují: čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro jak pro ženy, tak pro muže.

"Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu," uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University. "Překvapivé bylo, že větší čas strávený domácími pracemi byl spojen s častějším sexem jak v případě mužů, tak žen."

Co je na vysávání či utírání prachu tak afrodiziakálního? Nic, podle ankety, kterou dělal v souvislosti s výzkumem list The Wall Street Journal, jde spíš o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem o ochotě investovat dohromady do zájmů i povinností, symbolem oddanosti rodině. "Možná to páru připomíná, proč jsou spolu," myslí si Julie Danisová z Chicaga.

Vědci mají ještě jiné vysvětlení. Domácím pracím se podle Gagerové nevyhýbají aktivní lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi, vášnivě si však umějí užívat i radostí života, včetně těch sexuálních.

Díky deníku zůstane partnerka "naladěná"

Vyzvěte partnerku, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají sexy pocity, a podělila se o ně s vámi. "To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou," říká Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Na vás pak je, abyste znalosti o tom, co vaši přítelkyni naladí na erotickou strunu, citlivě využil.

Chřest a ti druzí

Obrátit se však můžete i na přírodní pomocníky. Chřest například obsahuje množství kyseliny listové, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido víc než závislé.

Nelhaly ani dohady o afrodiziakálních účincích čokolády. Pět let stará studie magazínu Journal of Sexual Medicine totiž potvrdila, že ženy, které si ji vychutnávají každý den, mají větší libido než ty, které se jí vyhýbají. Důvod? Tmavá čokoláda totiž obsahuje jak serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu, tak phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

Koneckonců, dopřát si můžete i vy. Například účinky zázvoru jsou známy už celá staletí, svým milencům ho servírovala, jak připomíná server AlterNet.org, například luxusní bordelmamá a milenka krále Ludvíka XV. Madame du Barry. Podle lékařských studií to nebylo nadarmo, zázvor totiž povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

Autoři: ,


Nejčtenější

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...

VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Vzlétl jsem s Boeingem 737. Skoro jako doopravdy

Snili jste jako malí, že budete pilotem? Máte šanci to zkusit.

Vypadá to jako běžný obchod, jenže jakmile se za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v jiném světě. Jen pár kroků od...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Najdete na iDNES.cz