Co zaujme její libido: vůně toneru či uklizený byt

aktualizováno 
Zapomeňte na konvenční metody, na večeře při svíčkách, elegantní oblek, parfémy a tanec. Libido ženy oslovíte, když budete vonět po benzinu či inkoustu z tiskárny. Nebo když s elánem přistupujete k domácím pracím.

Čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu | foto: Profimedia.cz

Před schůzkou zajeďte k benzince

Kolínskou nebo parfém vynechejte. Pokud hledáte vůni, která se stane magnetem pro ženské libido, jděte k benzinové pumpě, do dílny či kanceláře. Skutečně, nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

Jisté zvláštní vůně a pachy v nás mohou vyvolávat milé vzpomínky, a díky nim se cítíme uvolněnější, vysvětlila serveru express.co.uk expertka na vztahy Simone Bienne. A nechává jen na naší fantazii, abychom si představili, jaké romantické chvilky se mohou partnerce vybavit ve spojení s výměnou inkoustu v tiskárně.

Mimochodem, ani muži netrpí fádními preferencemi, pokud jde o vůni. Kromě vůně pleťové vody v nich vyvolá smyslné pocity například vůně pečeného masa.

Ukliďte dům, udělejte nákup, uvařte

Domácí práce mají možná renomé zabijáka libida, studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues však tvrdí, že si se sexem naopak rýmují: čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro jak pro ženy, tak pro muže.

"Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu," uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University. "Překvapivé bylo, že větší čas strávený domácími pracemi byl spojen s častějším sexem jak v případě mužů, tak žen."

Co je na vysávání či utírání prachu tak afrodiziakálního? Nic, podle ankety, kterou dělal v souvislosti s výzkumem list The Wall Street Journal, jde spíš o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem o ochotě investovat dohromady do zájmů i povinností, symbolem oddanosti rodině. "Možná to páru připomíná, proč jsou spolu," myslí si Julie Danisová z Chicaga.

Vědci mají ještě jiné vysvětlení. Domácím pracím se podle Gagerové nevyhýbají aktivní lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi, vášnivě si však umějí užívat i radostí života, včetně těch sexuálních.

Díky deníku zůstane partnerka "naladěná"

Vyzvěte partnerku, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají sexy pocity, a podělila se o ně s vámi. "To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou," říká Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Na vás pak je, abyste znalosti o tom, co vaši přítelkyni naladí na erotickou strunu, citlivě využil.

Chřest a ti druzí

Obrátit se však můžete i na přírodní pomocníky. Chřest například obsahuje množství kyseliny listové, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido víc než závislé.

Nelhaly ani dohady o afrodiziakálních účincích čokolády. Pět let stará studie magazínu Journal of Sexual Medicine totiž potvrdila, že ženy, které si ji vychutnávají každý den, mají větší libido než ty, které se jí vyhýbají. Důvod? Tmavá čokoláda totiž obsahuje jak serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu, tak phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

Koneckonců, dopřát si můžete i vy. Například účinky zázvoru jsou známy už celá staletí, svým milencům ho servírovala, jak připomíná server AlterNet.org, například luxusní bordelmamá a milenka krále Ludvíka XV. Madame du Barry. Podle lékařských studií to nebylo nadarmo, zázvor totiž povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

Autoři: ,

Nejčtenější

VIDEO: Vyzkoušeli jsme první český nevěstinec se silikonovými pannami

Rebecca má mírně vyděšený výraz.

Netradiční nevěstinec otevřeli začátkem listopadu v centru Prahy. Na toho, kdo si přijde užít, čekají místo živých žen...

Sexuální závislost se šíří jako epidemie, varuje výzkum

O závislosti na sexu se vedou vědecké pře.

Jsou v téměř nepřetržitém souboji s myšlenkami na sex, vynakládají enormní množství energie na to, aby svůj sexuální...

Společnost nás stresuje požadavky na výkon, tak pijeme, říká terapeut

„Abyste se stali závislými, musíte stejně jako olympijský vítěz intenzivně a...

Narušené vztahy, odcizení, ale též stres z diktátu výkonnosti. Tam leží kořeny závislostí. „Společnost je ráda, když...

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

OBRAZEM: Nahota, krása, neřest, nevinnost. Česko hostilo burlesku

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a...

Dýchá z ní svět zašlé dekadence, ale i komiky, politické angažovanosti a radikality. A stále víc se zabydluje i v...

Další z rubriky

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Ohledně sexu se velmi pleteme a nejvíc v tom, kolik ho mají ženy

Muži si myslí, že ženy mají sexu víc, než kolik ho mají v realitě.

Mohou za to naše křehká ega a také to, jak jsou ženy představovány v médiích a kultuře obecně. Následkem jsou...

Sex podle excelové tabulky. Věda zná recept na šťastný intimní život

Plánovat sex se vyplatí, říká věda.

Romantika, vášeň a spontánnost je fajn. V realitě však vyhrává svědomitost i disciplína. Právě to je klíčem ke...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz