Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co zaujme její libido: vůně toneru či uklizený byt

aktualizováno 
Zapomeňte na konvenční metody, na večeře při svíčkách, elegantní oblek, parfémy a tanec. Libido ženy oslovíte, když budete vonět po benzinu či inkoustu z tiskárny. Nebo když s elánem přistupujete k domácím pracím.

Čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu | foto: Profimedia.cz

Před schůzkou zajeďte k benzince

Kolínskou nebo parfém vynechejte. Pokud hledáte vůni, která se stane magnetem pro ženské libido, jděte k benzinové pumpě, do dílny či kanceláře. Skutečně, nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

Jisté zvláštní vůně a pachy v nás mohou vyvolávat milé vzpomínky, a díky nim se cítíme uvolněnější, vysvětlila serveru express.co.uk expertka na vztahy Simone Bienne. A nechává jen na naší fantazii, abychom si představili, jaké romantické chvilky se mohou partnerce vybavit ve spojení s výměnou inkoustu v tiskárně.

Mimochodem, ani muži netrpí fádními preferencemi, pokud jde o vůni. Kromě vůně pleťové vody v nich vyvolá smyslné pocity například vůně pečeného masa.

Ukliďte dům, udělejte nákup, uvařte

Domácí práce mají možná renomé zabijáka libida, studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues však tvrdí, že si se sexem naopak rýmují: čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro jak pro ženy, tak pro muže.

"Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu," uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University. "Překvapivé bylo, že větší čas strávený domácími pracemi byl spojen s častějším sexem jak v případě mužů, tak žen."

Co je na vysávání či utírání prachu tak afrodiziakálního? Nic, podle ankety, kterou dělal v souvislosti s výzkumem list The Wall Street Journal, jde spíš o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem o ochotě investovat dohromady do zájmů i povinností, symbolem oddanosti rodině. "Možná to páru připomíná, proč jsou spolu," myslí si Julie Danisová z Chicaga.

Vědci mají ještě jiné vysvětlení. Domácím pracím se podle Gagerové nevyhýbají aktivní lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi, vášnivě si však umějí užívat i radostí života, včetně těch sexuálních.

Díky deníku zůstane partnerka "naladěná"

Vyzvěte partnerku, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají sexy pocity, a podělila se o ně s vámi. "To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou," říká Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Na vás pak je, abyste znalosti o tom, co vaši přítelkyni naladí na erotickou strunu, citlivě využil.

Chřest a ti druzí

Obrátit se však můžete i na přírodní pomocníky. Chřest například obsahuje množství kyseliny listové, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido víc než závislé.

Nelhaly ani dohady o afrodiziakálních účincích čokolády. Pět let stará studie magazínu Journal of Sexual Medicine totiž potvrdila, že ženy, které si ji vychutnávají každý den, mají větší libido než ty, které se jí vyhýbají. Důvod? Tmavá čokoláda totiž obsahuje jak serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu, tak phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

Koneckonců, dopřát si můžete i vy. Například účinky zázvoru jsou známy už celá staletí, svým milencům ho servírovala, jak připomíná server AlterNet.org, například luxusní bordelmamá a milenka krále Ludvíka XV. Madame du Barry. Podle lékařských studií to nebylo nadarmo, zázvor totiž povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

Autoři: ,


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

OBRAZEM: Sex jako se superhrdinou. Erotické hračky se inspirují Avengers

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se...

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se dostalo až do ložnic. Může za to australský...

Najdete na iDNES.cz