Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tréninkem k lepším sexuálním výkonům

aktualizováno 
Hledáte-li motivaci pro cvičení, tady je: správně zvolené cviky povzbudí váš sexuální apetit, prodlouží vaši výdrž a zintenzivní prožitek v posteli. Dopřejte si sexuální trénink.

Větší fyzička a kondice, ale též lepší sex, slibují těm, co cvičí, vědci. | foto: Profimedia.cz

Výzkum z roku 2012, který citoval Huffington Post, například zjistil, že pokud muži začnou cvičit a zhubnou, dojde u nich ke zvýšení hladiny testosteronu, a tudíž i ke zvýšení libida. U mužů, kteří cvičili alespoň dvě a půl hodiny týdně a začali se zdravěji stravovat, stoupla hladina testosteronu o patnáct procent a téměř u poloviny z nich došlo ke zlepšení erekce a libida.

Cvičení nejen na toaletě

Neocenitelnou službu vašemu sexuálnímu životu prokážou takzvané Kegelovy cviky. I když se původně doporučovaly především ženám pro zpevnění pánevního dna, výzkumy z posledních let potvrzují, že mají blahodárný vliv i na sexuální život mužů. Například výzkum z roku 2010 zjistil, že ti muži, kteří je pravidelně cvičí, dosahují silnějšího orgasmu, mají silnější a déletrvající erekci a lépe kontrolují svou ejakulaci. Mimo jiné se také zjistilo, že pravidelné provádění Kegelových cviků pomáhá významně snižovat riziko výskytu problémů s prostatou a minimalizuje inkontinenci.

Obrovskou výhodu tohoto cvičení je skutečnost, že je můžete provádět prakticky kdekoli, aniž by vaše okolí získalo dojem, že by vás měli hospitalizovat v Bohnicích. Klíčové je u tohoto druhu cvičení zapojení správných svalů. Jejich identifikaci provedete snadno, když se v průběhu močení pokusíte přerušit proud moči. Ty svaly, které přitom zapojíte, jsou těmi, s nimiž byste měli pracovat při Kegelových cvicích.

Celé cvičení spočívá v zatínání a povolování této skupiny svalů. Zpočátku stačí, když vydržíte dvě nebo tři sekundy a pak svaly na stejnou dobu povolíte. Postupem času byste měli být schopni fázi zatnutí prodloužit až na patnáct či dvacet sekund. Cviky opakujte v sérii po deseti a pro dosažení správného efektu byste je měli provádět alespoň pětkrát denně.

Chůze a plavání

Vaše partnerka též zcela jistě ocení, pokud si pořídíte permanentku do posilovny. Pravidelným posilováním se totiž zvyšuje hladina testosteronu a tím pak stoupá nejen vaše libido, ale i vaše sexuální výkonnost.

Nebaví-li vás však posilovna, stačí vašemu penisu i půlhodinová procházka. Tvrdí to alespoň výzkum, který provedli vědci na Harvardu. V rámci něj odborníci zjistili, že u těch mužů, kteří si dopřáli denně alespoň třicet minut rychlé chůze, došlo k poklesu rizika erektilních dysfunkcí o jednačtyřicet procent. Předpokládá se, že je tomu tak proto, že rychlá chůze zlepšuje krevní oběh a krevní zásobení penisu, což působí příznivě na sílu i trvání erekce. Kromě toho se při rychlé chůzi vyplavují endorfiny, které se zase pozitivně odrazí na vašem sexuálním apetitu. Stejnou službu vám samozřejmě prokáže i běh a další aerobní aktivity.

V letním období ocení většina lidí vodní sporty, z nichž nabízí příjemný sexuální bonus zejména plavání. Další harvardská studie zjistila, že ti muži, kteří chodí plavat alespoň třikrát týdně na půl hodiny, mají větší sexuální výdrž i silnější erekci než jejich vrstevníci.

Autor:Nejčtenější

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Hlavním městem orgasmu je Norsko. Seveřané si ho dopřávají nejčastěji

Sever není vůbec studený. Norsko je podle průzkumu nejštědřejší zemí na orgasmy.

Nejčastější, nejhlasitější, nejintenzivnější. Tyto kategorie si vytyčil výrobce erotických hraček Lelo pro svůj...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Najdete na iDNES.cz