Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tréninkem k lepším sexuálním výkonům

aktualizováno 
Hledáte-li motivaci pro cvičení, tady je: správně zvolené cviky povzbudí váš sexuální apetit, prodlouží vaši výdrž a zintenzivní prožitek v posteli. Dopřejte si sexuální trénink.

Větší fyzička a kondice, ale též lepší sex, slibují těm, co cvičí, vědci. | foto: Profimedia.cz

Výzkum z roku 2012, který citoval Huffington Post, například zjistil, že pokud muži začnou cvičit a zhubnou, dojde u nich ke zvýšení hladiny testosteronu, a tudíž i ke zvýšení libida. U mužů, kteří cvičili alespoň dvě a půl hodiny týdně a začali se zdravěji stravovat, stoupla hladina testosteronu o patnáct procent a téměř u poloviny z nich došlo ke zlepšení erekce a libida.

Cvičení nejen na toaletě

Neocenitelnou službu vašemu sexuálnímu životu prokážou takzvané Kegelovy cviky. I když se původně doporučovaly především ženám pro zpevnění pánevního dna, výzkumy z posledních let potvrzují, že mají blahodárný vliv i na sexuální život mužů. Například výzkum z roku 2010 zjistil, že ti muži, kteří je pravidelně cvičí, dosahují silnějšího orgasmu, mají silnější a déletrvající erekci a lépe kontrolují svou ejakulaci. Mimo jiné se také zjistilo, že pravidelné provádění Kegelových cviků pomáhá významně snižovat riziko výskytu problémů s prostatou a minimalizuje inkontinenci.

Obrovskou výhodu tohoto cvičení je skutečnost, že je můžete provádět prakticky kdekoli, aniž by vaše okolí získalo dojem, že by vás měli hospitalizovat v Bohnicích. Klíčové je u tohoto druhu cvičení zapojení správných svalů. Jejich identifikaci provedete snadno, když se v průběhu močení pokusíte přerušit proud moči. Ty svaly, které přitom zapojíte, jsou těmi, s nimiž byste měli pracovat při Kegelových cvicích.

Celé cvičení spočívá v zatínání a povolování této skupiny svalů. Zpočátku stačí, když vydržíte dvě nebo tři sekundy a pak svaly na stejnou dobu povolíte. Postupem času byste měli být schopni fázi zatnutí prodloužit až na patnáct či dvacet sekund. Cviky opakujte v sérii po deseti a pro dosažení správného efektu byste je měli provádět alespoň pětkrát denně.

Chůze a plavání

Vaše partnerka též zcela jistě ocení, pokud si pořídíte permanentku do posilovny. Pravidelným posilováním se totiž zvyšuje hladina testosteronu a tím pak stoupá nejen vaše libido, ale i vaše sexuální výkonnost.

Nebaví-li vás však posilovna, stačí vašemu penisu i půlhodinová procházka. Tvrdí to alespoň výzkum, který provedli vědci na Harvardu. V rámci něj odborníci zjistili, že u těch mužů, kteří si dopřáli denně alespoň třicet minut rychlé chůze, došlo k poklesu rizika erektilních dysfunkcí o jednačtyřicet procent. Předpokládá se, že je tomu tak proto, že rychlá chůze zlepšuje krevní oběh a krevní zásobení penisu, což působí příznivě na sílu i trvání erekce. Kromě toho se při rychlé chůzi vyplavují endorfiny, které se zase pozitivně odrazí na vašem sexuálním apetitu. Stejnou službu vám samozřejmě prokáže i běh a další aerobní aktivity.

V letním období ocení většina lidí vodní sporty, z nichž nabízí příjemný sexuální bonus zejména plavání. Další harvardská studie zjistila, že ti muži, kteří chodí plavat alespoň třikrát týdně na půl hodiny, mají větší sexuální výdrž i silnější erekci než jejich vrstevníci.

Autor:

Nejčtenější

Kalendář Pirelli 2018 se představil: zbavuje Alenku v říši divů nevinnosti

Alenka zbavená nevinnosti: Duckie Thotová

Je průkopnický, excentrický, magický. Kalendář Pirelli pro rok 2018 nabídne příběh Alenky v říši divů, se surreálnou...

Nahota je pro mě přirozená, svoje tělo mám ráda, říká MOgirl Ilona

„Ráda si dělám radost,“ říká MOgirl Ilona.

Je upřímná a přiznává, že automaticky očekává, že od druhých se jí dostane téhož. „S každým člověkem se pro mě otevírá...Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Wilhelm Tranow: génius, který louskal britské šifry a pak zmizel

Wilhelm Tranow (na snímku) byl génius, který zasáhl do druhé světové války ve...

Vydal za celé divize německých vojáků. Drtil totiž jednu spojeneckou šifru za druhou. Pro kryptoanalytika Wilhelma...

Zdravá síla. Cvičení s činkami i vlastní vahou sníží riziko rakoviny

Síla je dobrá ve všech směrech. Snižuje riziko předčasného úmrtí i rakoviny,...

Kliky, dřepy, mrtvé tahy jsou cestou k delšímu a zdravějšími životu. Takové je poselství aktuální rozsáhlé studie....Další z rubriky

Masáž i orální hrátky: kde začíná sex pro gaye a lesby

Lesbické pojetí hranic, u nichž začíná sex, je mnohem pružnější než jejich...

Sex je dnes plastičtější kategorií s nejasnější definicí než dříve. I díky tomu, že heterosexualita přestává být...

Sex přináší štěstí. Jenže orgasmem to není

Věda vzdává hold romantickému aspektu sexuálních hrátek.

Je to poetické zjištění, potěší ctitele romantiky. Věda potvrdila, že sex je tak oblíbenou disciplínou proto, že nás...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Volkswagen Golf 1,6TDi/ČR/...
Volkswagen Golf 1,6TDi/ČR/...

r.v. 2014, naj. 195 428 km, diesel
265 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz