Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Deset nejvýkonnějších průšvihářek showbyznysu

  18:00aktualizováno  18:00
Kdyby jich nebylo, zůstaly by tisíce stran bulváru bílé jako sníh. Nebo jako kokain, kterému většina z nich holduje.

Jsou jí věnovány titulky nejen bulváru, ačkoli nikdo moc neví, proč... Paris Hilton | foto: Profimedia.cz

Řeč je o deseti dámách, které se spíš než svojí tvorbou proslavily díky kulišárnám, kterými si zkracují čas mezi nahráváním desek, natáčením filmů nebo procházkami po módních molech.

Tyhle krasavice berou drogy, řídí bez řidičáku, kradou v obchodech, svlékají se na veřejnosti, zesměšňují svátosti nebo si berou své otce. Deset nejdivočejších koček je tu pro vás.


10. Zdrogovaná Lindsay Lohan

Bývalá dětská hvězda, nyní hollywoodská hvězdička a hlavně lvice salónů je jednou nohou v nějakém průšvihu neustále. A má dost podobné problémy jako Paris Hilton, s tím rozdílem, že s k ní váže ještě velké množství drog.

Počátek roku strávila za zdmi léčebny. Jen co se vrátila, už byla opět vidět na večírcích se sklenkou v ruce a platinovou trubičkou zavěšenou jako přívěsek na krku.

Po jedné takové zasněžené jízdě v nočním klubu ji po honičce v Beverly Hills chytili policisté v jejím voze – měla propadlý řidičák a v krvi krom alkoholu i kokain a další nespecifikované drogy.

Kromě opětovného návratu do léčebny, kterou opustila jen před jedenácti dny, jí soud nařídil i jeden den ve vězení a dalších deset dní obecně prospěšných prací.

9. Neléčená Amy Winehouse

V jakém stavu je princezna britské urban scény, bylo dobře vidět na předávání cen Grammy, které se konalo v noci z neděle na pondělí. Když ji jmenovali jako výherkyni pěti gramofonků za desku Back To Black, jen stála a zírala… až se zdálo, že vůbec nevěděla, co se děje.

Přímý přenos ze Spojených států přitom mohla pozorovat jen přes obrazovku: do Ameriky ji totiž kvůli drogovým deliktům odmítli vpustit.

Winehouse Amy

Amy Winehouse má se zakázanými látkami vůbec problém. Poté, co v roce 2003 vydala debutové album Frank a její jméno začala skloňovat světová média, svou slávu neunesla.

Když se poprvé na veřejnosti objevila vyhublá na kost, ještě mohla tvrdit, že je to díky každodenní mnohahodinové dřině v posilovně. Hned záhy se ale na youtube.com začala objevovat videa, ve kterých evidentně nevěděla o světě.

Léčebně ale úspěšně vzdorovala, o čemž byl i pilotní singl alba Back To Black – Rehab, tedy rehabilitace. Zpívá v něm o tom, že ji všichni posílají do léčebny, ona že to ale zvládne.

A chvíli to tak i vypadalo. Do té doby, než se před pár dny objevila úplně nová videa, v nichž nejen šňupe kokain, ale dává si i crack.

8. Striptérka Janet Jackson

Pro Američany není nic tak důležitého jako jejich fotbal: doslova paralyzuje celou zem. Tak tomu bylo letos 3. února, kdy se všichni obyvatelé New Yorku vykašlali na blížící se "velké úterý" a plně se oddali sportovnímu šílenství… a tak tomu bylo i při finále ligy amerického fotbalu v roce 2004.

Na akci, která každoročně láme rekordy ve sledovanosti (průměrně se dívá přes 90 milionů lidí), živě vystoupili Justin Timberlake a Janet Jackson. A odehrála se tu věhlasná scéna, která ještě dodnes koluje po internetu: Justin v zápalu tance trhl, švy zapraskaly a celá Amerika včetně malých dětí si do všech detailů mohla prohlédnout zpěvaččino plné pravé ňadro.

Oba účastníci se vymlouvali, že se jednalo o náhodu, decentní nalepená bižuterie přesně tak velká, aby zakrývala bradavku zpěvačky, tomu ale nenapovídala.

Výsledkem byla pokuta 550 tisíc dolarů pro televizi CBS a vlna puritánství, která donutila rádia odstraňovat z playlistu skladby se závadnými názvy a politiky mluvit o případných sankcích při takových incidentech.

Janet Jackson a Justin Timberlake

Tehdy to ale ještě neskončilo.

Organizátoři Grammy poté rozhodli, že se Justin a Janet smějí zúčastnit slavnostního ceremoniálu jen v případě, že se v přímém přenosu za svůj přestupek omluví. Justin to udělal, Janet nepřišla.

Když pak pár týdnů nato vydala novou desku Damita Jo, byla Amerika natolik pohoršená, že se jí prodalo méně než milion kusů a ona si cestu do světa showbyznysu na pár let uzavřela.

7. Pirátka z Karibiku Winona Ryder

Byla krásná, mladá, úspěšná, za sebou měla bezpočet respektovaných filmových rolí a dvě nominace na Oscara. Na začátku nového milénia to vypadalo, že královské postavení herečky Winony Ryder nemůže nic ohrozit.

Trvalo to přesně do roku 2001, kdy byla přistižena v luxusním newyorském obchodě Saks na 5. Avenue, jak si do svého klobouku strká cetky za bezmála 6 tisíc dolarů.

Po následné prohlídce jí policie v kabelce navíc našla injekční stříkačku a víc než malé množství sedativ.

Šestidenní soudní proces za obvinění z těžkého zločinu krádeže a vandalismu herečce vynesl trest 480 hodin obecně prospěšných prací, uhrazení škody a zaplacení pokuty.

Od té doby se po Winoně slehla zem. Hraje hlavně v nezávislých filmech a hollywoodští režiséři ji s nabídkami obcházejí obloukem.

6. Vězeňkyně Paris Hilton

Říkali jí nedělej to, Paris Hilton si ale nedala říct. Myslela si asi, že jí díky krásnému ksichtíku a dokonalým nohám i podruhé projde řízení pod vlivem drog nebo alkoholu, navíc bez řidičského oprávnění.

Když si to takhle jednou drandila po Los Angeles ve svém modrém Bentley, samozřejmě rychleji, než by měla, chytili ji znovu. Soudce tentokrát tak shovívavý nebyl a poslal ji za mříže.

Paris sice do věznice nastoupila, dokonce dostala i speciální oddělenou celu pro celebrity, psychicky ale skutečnost, že bude muset následujících několik týdnů strávit v jedné místnosti se záchodem, umyvadlem i postelí, neunesla.

Paris Hilton

Ležela, plakala a nakonec ji musely povzbuzovat doživotně odsouzené vražedkyně.

Ani to nezabralo a kvůli špatnému psychickému stavu byla po třech dnech propuštěna. Následující den se ale za mříže opět vrátila a svůj druhý pobyt už snášela bez výrazných obtíží.

A protože se hezky chovala, polovina trestu jí byla propuštěna. Od té doby slibuje, že už bude hodná holka – nyní představila svoji kolekci bot a vypadá to, že ji pobyt ve vězeňském mundúru aspoň trochu polepšil.

5. Ateistka Sinéad O´Connor

Možná se jí to zdálo jako dobrý vtip, možná chtěla světu ukázat, jak je odvážná, a možná (ale spíš ne) to byl boj proti násilí na dětech, jak později vysvětlovala.

Když se v roce 1992 objevila holohlavá v televizním přímém přenosu, kde roztrhala fotku papeže Jana Pavla II., asi nečekala, jak hluboký je její kalich hořkosti.

Odsoudili ji totiž všichni – fanoušci začali hromadně ničit její desky a vypískali ji z koncertu na poctu Boba Dylana, který se konal dva dny poté, rádia na protest vyřadila její skladby z playlistů.

A desky Sinéad se už nikdy potom neprodávaly jako před papežským incidentem. V roce 2004 si dokonce musela zaplatit celostránkovou inzerci v irském deníku Irish Examiner, na které prosila své krajany, aby si z ní už konečně přestali dělat legraci.

4. Květinové dítě Drew Barrymore

Příběhy padlých hollywoodských andělů dětského nebe jsou v této filmové továrně téměř na denním pořádku. Nejzářivějším příkladem byl  Macaulay „Sám doma“ Culkin, hned v závěsu ale za ním stojí šestiletá holčička a milá průvodkyně mimozemšťana E.T. po naší planetě Drew Barrymore.

I když jí v té době konta spravovali rodiče, hvězdička se ani přes nízký věk nezříkala divokého života.

V devíti letech poprvé ochutnala alkohol, tři roky na to už kouřila trávu a šňupala kokain jako zkušená veteránka. Ve třinácti se poprvé dostala do léčebny, odkud s drobnými přestávkami odešla o rok později.

Tehdy se na ni usmálo štěstí v podobě rockera a vyléčeného závisláka Davida Crosbyho, který jí vysvětlil, jak jsou drogy špatné. Drew se šance chopila a o pár let později opět vkročila do první hollywoodské ligy, tentokrát jako hlavní hrdinka romantických komedií.

3. Soon-Yi Previn: v osidlech otcovské lásky

Umělecké, provokativní a často velmi výstřední filmové opusy Woodyho Allena, jsou, jak sám rád říká, inspirovány jeho vlastním životem. Často v nich také sám hraje a jeho nejoblíbenějšími filmovými postavami jsou neurotici. Neurotici jako on sám.

Největší filmový příběh si ale zažil na vlastní kůži v roce 1992. Tehdy prasklo, že udržuje intimní poměr se svojí dcerou Soon-Yi Previn. I když byla nevlastní, její adoptivní matkou pořád byla Mia Farrow, Woodyho manželka.

Ta také stála za odhalením celé aféry, ke kterému se rozhodla poté, co v Allenově šuplíku našla schované akty své dcery, které fotil právě její manžel.

V roce 1997 se jednašedesátiletý Allen se svou šestadvacetiletou dcerou oženil. Mají spolu dvě děti.

2. Ne(z)řízená střela Courtney Love

Ač ji v žebříku deseti průšvihářek showbyznysu předstihla díky množství skandálů za poslední rok jiná kandidátka, Courtney Love je hvězda, která z dlouhodobé perspektivy nemá konkurenci.

Veřejnost asi nejvíc pohoršilo přiznání, že partnerka Kurta Cobaina strávila těhotenství pícháním si heroinu do žil, Courtney se ale může pochlubit i občasným veřejným sexem třeba s Billym Corganem, Trentem Razorem nebo Edwardem Nortonem, celou řadou soudních procesů za drogové delikty nebo i násilnickým chováním.

Courtney Love

Největší spekulací pak zůstává smrt jejího muže Kurta Cobaina – proslýchá se, že ho nechala zabít, anebo k tomu aspoň velmi přispěla.

Mluví o tom například dokument Kurt And Courtney od Nicka Broomfielda anebo knihy, které intenzivně sepisuje její vlastní otec, s nímž se zpěvačka a herečka už dlouho nestýká.

Důvodem mohly být vleklé manželské spory a rozvod, který prý byl krátce před Kurtovou smrtí na spadnutí.

1. Skinhead Britney Spears

První místo průšvihářky si bez větších pochybností zaslouží Britney Spears, jejíž podrobný soupis skandálů by vystačil minimálně na tři takové články. Jen ve zkratce. Před pár lety byla ještě nevinným dítkem, které zpívalo „Kiss me, baby, one more time“.

Pak se zapletla se svým tanečníkem Kevinem Federlinem, kterému nejdřív porodila dvě děti, pak se s ním ale rozešla. Uražená ješitnost dělá divy, a tak se do světa dostaly nahrávky jejich postelových eskapád.

Tehdy už se pomalu, ale jistě nad malou Britney stahovala mračna. Tloustla a zase hubla (nejen kvůli těhotenství) a do pusy a nosánku si strkala všechno, na čem byla cedulka „nelegální“ nebo „až od 21 let.“

Vůbec největší vášní pro ni byly večírky v Los Angeles, na které chodila pravidelně se svojí kamarádkou Paris Hilton a zásadně bez kalhotek.

V tu chvíli toho měl exmanžel právě tak dost a požádal soud o svěření dvou synů do své péče. Ten mu překvapivě vyhověl.

Spears Britney

Britney začala slibovat a šla se léčit, dlouho jí to ale nevydrželo. Čerstvě nabytou svobodu  pak zašla oslavit do jistého salonu, ve kterém požádala kadeřnici, aby jí její krásnou černou kštici oholila.

Když ta ve strachu ze soudní žaloby odmítla, Britney jí vyrvala holící strojek z ruky a špinavou práci udělala za ni.

Jak je u ní dobrým zvykem, následovala lítost a kání se a pokus o návrat do světa showbyznysu.

Ano, album Blackout je vynikající producentskou prací, média ale trochu poděsil videoklip k titulní písni Gimme More, kde se v síťovaných punčochách otáčí kolem tyče a dokonce předvede i efektní striptýz.

Do spisu je pak nutné přidat i drobné krádeže spodního prádla… nebo zapalovače (za necelý dolar).

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Jak šíříme paniku: zlé události vnímáme zásadněji, proto je nafukujeme

Svět není tak špatný, společnost však má tendenci negativní informace zesilovat.

Negativním informacím přikládáme větší význam, proto je zdůrazňujeme, zveličujeme. Realitu nakonec překrucujeme k...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Najdete na iDNES.cz