Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Okultní terapie jako pouťová atrakce

Rozmlouvají s nebožtíky a anděly, rozumějí řeči zvířat, rostlin i kamenů. Někteří vidí do karet i samotnému satanášovi. V Česku působí celá armáda specialistů, kteří rozumějí věcem mezi nebem a zemí. Mám s nimi určité zkušenosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JanAndel

Je to úsměvné

Myslím, že renomované medium jako MF DNES by mělo zvážit, komu svěřuje psaní příspěvků. Je obvyklé, že každý autor je o tématu hlouběji obeznámen nebo si relevantní informace obstará. Tento článek je naprosto tendenční a "zavání" psaním na objednávku. Obsahuje nesmysly, jednotlivé skutečnosti vytržené z kontextu a naprosto ignoruje postmoderní pluralismus. Sir Isaac Newton kdysi pravil astronomu Haleymu: "Nemohu se s vámi bavit o astrologii, protože jste ji NESTUDOVAL, kdežto já ano (8 let v Oxfordu)." Je to podobné, jako kdyby Papuánec, který slezl z palmy,  kritizoval současnou fyziku.

Zajímavé je, že se podobné články neobjevují např, k tématům neexistence finanční výchovy ve školách, naopak je každý mladý člověk nabádán k celoživotnímu zadlužování. Nebo o chybách lékařů, blamážích oficiálních ekonomických prognostiků a omylech vědců. Nebo o metodách zkoušení účinnosti farmak. Nebo o rozdílu mezi psychiatrií a psychoterapií. Někomu se holt něco hodí a něco nehodí. :-))

0/0
23.4.2009 10:11

capka

pochvala a kineziologie

autor se myslím může považovat za fejetonistu =)

chtěla jsem ho jen sepsout za dezinformaci ohledně pojmu kineziologie, ale při zadání tohoto slova do vyhledávače jsem zjistila, že znehodnocování tohoto termínu se opravdu chopili jako první "okultisté"...

tak chci jen připomenout, že se původně jedná o terminus technicus pro vědu o pohybu... a kouzelná vojtova vývojová kineziologie, která přes základní pohybové vzorce z raných stadií vývoje staví na nohy mnohé ochrnuté po mrtvici i nedonošené, má se šarlatánstvím společnou jen tu neuvěřitelnost ;-)

jinak ji uznávají lékaři a ke kvalifikaci je třeba nejeden titul a drahý a náročný kurs, takže předpokládám, že autor nenarážel právě na tuto kineziologii ;-)

0/0
31.3.2009 23:16

Quick

autor ví prd

OK.ti šarlatáni toho moc nedovedou,ale autor článku na rozdíl od  nich už  neumí vůbec NIC. ani sesmolit pořádný článek na tohle téma.. ...typicky české!

0/0
22.3.2009 22:35

Heidi

někdo věří

Když někdo věří na duchovno, tak mu ta terapie může pomoci, to je třeba jak s kartářkou nebo horoskopem ( radím www.zlutaraketa.cz ), nekdo potrebuje v urcitych chvilich urovnat zivot, ocekavani, myslenky..je to takova vypomoc pro ty co nemaj silu si to urovnavat sami

0/0
22.3.2009 15:36

geroc

A zase ta úroveň.

Sakra, když už nemáte o čem psát na Xmanu tak raději nepište nic než takovéhle slátaniny. Ostatně nemělo by to být spíš na Ona dnes?

0/0
22.3.2009 13:11

bytostQ

Článek je slátanina

ale ukazuje pomatenost spousty lidí, kteří si udělají kurz kdovíčeho u nějakého pomatence a hned se cítí jako mistři a všemu rozumějí. To ale neznamená, že duchovní věci nejsou reálné. Celý článek bych nahradil oním zmíněným citátem: "Výrobce chirurgických skalpelů se taky nehlásí k podomnímu brusiči nožů." !!!Taky znám psychiatry, kteří svůj obor vystudovali jen proto, že jsou sami schizofrenici či jinak nemocní a právě proto to šli studovat. Dnes jsou z nich vážení a přísně vědečtí páni doktoři ;-D

0/0
22.3.2009 11:39

tinwe666

..

hezký článek, povětšinou vtipný, ale na konci stašně roztříštěný, možná by tady pisálkům na idnesu pomohlo vědět, že odstavec není odstavec, pokud nemá alespoň tři věty, aby měl šanci rozvinout celou myšlenku...

0/0
22.3.2009 10:14

skalda35

:-)

Bože kdo to psal??to je prdel:-) někteří lide,za penize nebo aby byli zajímaví a viditelní,napišou opravdu cokoliv,naštěstí existuji na světě samostatně myslící inteligentní bytosti,které  jdou svou cestou a nenechají se manipulovat rádoby všeznalými mudrci:-)

0/0
21.3.2009 21:59

felia

Nevěřím

Nevěřím parapsychologům ani psychologům. Věřím ale psychiatrům.Nevěřím věštcům okultistům hvězdopravcům, proutkařům, homeopatům ani filosofům. Nevěřím v geopatogenní zóny ani v život po životě. Věřím, že léčení řady chorob souvsí s psychickou pohodou, kterou mohou léčitelé ovlivnit. nevěřím kartářkám ani hadačům z ruky a považuju všechnu tuto chátru za podvodníky.  

0/0
21.3.2009 16:38

milinek

Autorova atrakce

Článek se mě nelíbí a to i přesto, že nejsem okultní terapeut nebo abych byl ovlivněn a příznivcem této atrakce.  Nevím co tímto chtěl autor sdělit, že má špatnou zkušenost nebo se cítí podveden že okultní terapie na něj nepůsobí a ještě za to musel zaplatit. Nebo nemusí  lidi, které jsou v článku zmiňovány,  tak abych se měl před nimi napozoru. !!! Když se podíváme na naši pouťovou politickou atrakci růžových nebo dalších tak se mě zdá okultní terapie zlatá :-)))), příště může autor napsat něco o  Atrakci českých politiku a jejich terapii.

0/0
21.3.2009 15:23

Kazimator

uroveň

Tak tenhle článek kvalitou ční vysoko nad všechno co na xmanu vychází. A nad většinu obsahu iděsu taky.

Můžete s tím nesouhlasit, můžete se tomu usmívat, ale to je přesně to co by ve vás měl magazínový článek vzbudit.

0/0
21.3.2009 14:44

Fiara.L

Proboha,

který trouba napsal tuhle splácaninu?Z kteréhokoliv oboru jde vybrat jen ty negativa,ale vydávat je za jedinou pravdu může jen ubožák(Y).

0/0
21.3.2009 12:22

Hmmhator

Re: Proboha,

Pravda boli, co?po dlouhe dobe vtipny clanek.

0/0
21.3.2009 14:15

Fiara.L

Re: Proboha,

Jaká pravda?Jen snůška bulvárních nesmyslů.

0/0
21.3.2009 23:34

SecondWisdom

To snad ne

No jestli věk vodnáře bude znamenat New Age nesmysly, tak radši vyfasuju novou duši hned. ;-D;-DRv

0/0
21.3.2009 12:16

Ubuntu

Kdo nezažil neuvěří

Byl jsem odjakživa materialista a na nějaké duchařinky jsem nikdy nevěřil. Když se moje babička modlila k pánu bohu, tak jsem na ní koukal a nechápal co to vlastně dělá. Vše se změnilo až v posledních 7 letech, kdy jsem se dvakrát setkal osobně s duchy. Těžko se to popisuje a ještě hůř se tomu věří. Kdo setkání na vlastní kůži nezažije tak to nepochopí. Já mohu pouze říct, že smrtí nic nekončí naopak začíná. Smutné na tom je, že spousta lidí si okulní vědy osvojila v nějakém rychlokurzu a potom se vydávají za mistry a blbnou lidem hlavu a ještě si za to nechají platit nehorázné sumy peněz. Pokud vás zajímá duchovno naslouchejte svému vnitřnímu Já a nechte se vést vlastní intuicí. Proto, aby jste věřili ve vyšší moc (bůh, stvořitel) nepotřebujete žádnou křesťanskou víru nebo jiné podobné náboženské strany. Stačí věřit sám sobě a jak říkám já, tomu nahoře. Mějte se krásně a přeji všem, aby našli v sobě klid a lásku. 

0/0
21.3.2009 11:58

clockan

Re: Kdo nezažil neuvěří

Nejsmutnější na světě jsou přesně takové zkazky jako tato, od agentury JPP (jedna paní povídala). Společné vlastnosti : nekonkrétní, neověřitelné, pocitové. Autor něco tvrdí, ale nedokáže vysvětlit, jak k danému závěru došel.

Jak víte, že jste se setkal s duchy? Jak víte, že smrtí nic nekončí? Odpověď "Prostě to vím" možná stačí vám, ale necpěte jí prosím tak zarytě ostatním, nemáte-li pro ní žádný důkaz. Bez důkazu totiž stále existuje možnost, že je váš závěr špatný. Přece byste si neodpustil to, že jste třeba nevědomky někoho oklamal.

0/0
22.3.2009 2:39

bytostQ

Re: Kdo nezažil neuvěří

No, ducha těžko natočíš na VHS videokameru, víš? A když uvidíš ducha, naděláš si do kalhot strachy a taky těžko někomu vysvětlíš - a teď tě cituji: "jak k danému závěru došel". A stejně tak to bude : "nekonkrétní, neověřitelné, pocitové." Věda je zaměřená na opakovatelnosti experimentů. Tohle se s duchovním světem prostě dělat nedá. Až se tobě staně něco takového, taky ti třeba nikdo neuvěří a budeš za pomatence :-P

0/0
22.3.2009 11:35

clockan

Re: Kdo nezažil neuvěří

Otazka lezi jinde. Pokud se clovek setka s necim zvlastnim, proc to automaticky hodi do skatulky "Duch", aniz se pokusi o serioznejsi vyklad? Duch je posledni ultimatni reseni, za kterym uz nic dalsiho neni.

Proc si myslte, ze ducha nelze natocit na kameru? Bud je duch vyplodem vasi fantasie a pak to vazne nejde. Nebo svetelne spektrum, ktere prichazi od ducha, zaznamena pouze vase oko a nikoliv CCD cip kamery. Coz je velmi zvlastni, nebot spektralni citlivost CCD je sirsi nez u oka, a pripadneho ducha by kamera "videla" mnohem lepe nez vy.

Co je vlastne duch a jak interaguje s okolim? Bud je duch halucinogenni predstava mysli, nebo ma fyzikalni projevy (svetlo vysila, ci odrazi).

Na internetu je mnoho nahravek duchu. Drtiva vetsina byla vysvetlena prirozenym zpusobem jako podvody nebo fyzikalni jevy. Ty zbyle na vysvetleni cekaji, ale zadna z nich nebyla hodnocena "Urcite duch". Proto doporucuji stejnou zdrzenlivost i v posuzovani vlastnich zazitku.

0/0
22.3.2009 14:51

véčková

Re: Kdo nezažil neuvěří

To co píšete, je logické.Když jsem však byla úplně malá holka,spala jsem v jedné místnosti s mojí mamkou.Najednou jsme se obě probudily a uprostřed místnosti jsme obě viděly postavu někoho.Po chvilce postava zmizela.Můj bratr jako mimino plakal v postýlce.Než k němu mamka došla,plakat přestal,protože se nad postýlkou skláněla postava v plášti.Zemřel mi před lety tatínek a od té doby rodinu ve snech mé mamky varuje před špatnými rozhodnutími.A nakonec jednu perličku.Pracuji na balneoprovozu a vždy předem mamce řekne,že dostanu diško.Někdy si mamka pamatuje i výši.Není to zvláštní?

0/0
22.3.2009 18:31

clockan

Re: Kdo nezažil neuvěří

Výborně. Pokud Vám ta věc s dýškem stále funguje, máte možnost získat milión dolarů. To je cena nadace Jamese Randiho, která se už 12 let marně snaží prokázat existenci libovolného paranormálního jevu. Randi je chlapík, který by moc rád oficiálně prokázal cokoliv mimosmyslového, ale bohužel se mu to nedaří. O cenu se uchází stovky lidí ročně, ale zatím se nikdy nikomu nepodařilo projít seriózním testem. A to přesto, že všechny testy si navrhují sami soutěžící a Randi se snaží jim zajistit ideální podmínky pro experiment. Není to zvláštní? Zkuste to, máte šanci.

Pokud se vám příčí dělat to pro peníze, udělejte to z dobré vůle a získaný milión dolarů dejte na dobročinné účely.

0/0
23.3.2009 22:01

Ubuntu

Re: Kdo nezažil neuvěří

Já Vás chápu, Vy jste materialista a na co si nemůžete šáhnout tak tomu nevěříte. Jak by jste chtěl ověřit setkání s kamarádem nebo přítelkyni, prostě jste je potkal. A to samé je s duchy. Já nepotřebuji nikomu zarytě nic cpát, jak zde píšete. Já jsem se s duchy setkal a to mě stačí. Jen jsem lidem sdělil co jsem zažil. Také mám ve svém okolí přátelé, kteří v klinické smrti opustili své tělo a viděli náš materiální svět a potom se vrátili zpět do svého těla. A dokázali popsat např. co se dělo vedle v pokoji. Opět tu píši, že kdo to nezažil tak je to pro něj těžko pochopitelné. Já jsem rád, že jsem měl tu možnost nahlédnout na druhou stranu. Protože to zcela změnilo můj život. Váš příspěvek je stejně negativní jako celý článek v XMENU. Vaše ego Vám brání v růstu a chtělo by to se nad sebou zamyslet.

0/0
23.3.2009 8:06

clockan

Re: Kdo nezažil neuvěří

Omlouvám se, pokud Vám přišla má reakce negativní či podrážděná. Nebylo úmyslem téma shazovat, ale přimět lidi více přemýšlet. Je velmi jednoduché něčemu věřit, ale o to více člověka později zasáhne zklamání, že to tak není.

Nejsem materialista, naopak se věnuji esoterice. Bohužel jsem několikrát narazil právě kvůli té víře, která byla někdy až příliš slepá. To člověka donutí začít v určitých případech uvažovat poněkud racionálněji.

Otázka ega není relevantní ve vztahu k tématu. Snažím se diskutovat o něčím názoru, nikoliv o duchovním stavu osoby, která názor zastává. Tak to prosím také nedělejte (na stezce by to dokonce neměl dělat nikdy a nikdo, neboť hodnocení jiných plodí duchovní pýchu a svádí z cesty).

0/0
23.3.2009 21:44Najdete na iDNES.cz