Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pět věcí, kterými vás Bible možná překvapí

Bývá považována za knihu, kniha to však není. Některé její texty jsou na hranici pornografie, jiné jsou plné brutality a mluví se v ní víc o penězích než o modlitbách. Následujících pět věcí jste o Bibli možná nevěděli. Přesto však jako celek inspiruje miliardy lidí k lásce k bližnímu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petacx

Vánoce v mobilu po celý rok!

Vánoce v mobilu po celý rok!

8-o

http://www.google.com/search?hl=en&q=%22V%C3%A1noce+v+mobilu+po+cel%C3%BD+rok!%22&aq=f&oq=&aqi=

0/0
9.1.2010 23:58

petacx

"Tak co, jak se žije v pekle?"

"Tak co, jak se žije v pekle?"

"Paráda. Pestrá společnost a chutná strava. A co v nebi?"

"Někdy pracujeme i šestnáct hodin denně."

"Nepovídej?! A proč?"

"Nejsou lidi."     8-o

0/0
9.1.2010 23:56

Eremite

Re: "Tak co, jak se žije v pekle?"Dobra strava pro cervy!!

Marek 9: 42  „Kdo by svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných, kteří ve mne věří, lépe by mu bylo, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a hodili ho do moře. 43  Svádí-li tě k hříchu tvá ruka, utni ji; lépe je pro tebe, vejdeš-li do života zmrzačen, než abys šel s oběma rukama do pekla, do ohně neuhasitelného, 44  kde červ jejich neumírá a oheň nehasne.

0/0
10.1.2010 15:40

net.Xtreme

Re: "Tak co, jak se žije v pekle?"Dobra strava pro cervy!!

Jo no, proto v nebi makaj, takovejch zmrzačených tam, děkuji nechci.;-)

0/0
10.1.2010 22:29

Eremite

Bob Dylan - Musis nekomu slouzit: Panu nebo dablovi

Bob Dylan napsal v albu Slow Train velice jasnozrivy song: You have to serve somebody, either the Lord or the devil. Ateiste si mysli, ze jsou svobodni, ale ve skutecnosti slouzi dablovi, nekdy aniz by si toho byli vedomi, a dostanou od dabla na konci jeho mzdu. Cin certu dobre - peklem se ti odmeni. Matous 12: 30  Jezis: Kdo není se mnou, je proti mně; a kdo se mnou neshromažďuje, rozptyluje. 31  Proto vám pravím, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno....  36  Pravím vám, že z každého planého slova, jež lidé promluví, budou skládat účty v den soudu. 37  Neboť podle svých slov budeš ospravedlněn a podle svých slov odsouzen.“

0/0
6.1.2010 10:01

net.Xtreme

Re: Bob Dylan - Musis nekomu slouzit: Panu nebo dablovi

Trochu to neakceptuje jiné pohledy na věc než ten křesťanský;-D Taková menší trhlinka, ale jistě je to správné a třeba nás to zas dostane do stavu, kdy budeme evoluční biology pálit na hranicích spolu s Červenou královnou, sobeckým genem a O původu druhů, to se křesťanům bude líbit.

0/0
6.1.2010 20:48

Forrrest

Re: Bob Dylan - Musis nekomu slouzit: Panu nebo dablovi

Takže: Buď máš to štěstí a máš tak nízké IQ a slabé ponětí o morálce, že těm našim pomateným, lživým a nemorálním kecům věříš (přičemž tu víru neovlivníš - buď věříš nebo ne - nemůžeš se ROZHODNOUT, že budeš věřit!), přijmeš je zasvé a budeš se jimi řídit... nebo tě budeme brát jako nepřítele, který je proti nám, a proti kterému musíme zasáhnout. Až umřeš, bůh ti to pořádně spočítá!

A jestli tě tyhle kraviny vůbec nezajímají, pokud jediné, co chceš, je, aby ti všichni náb. fanatici dali pokoj... pak budeš taky brán jako někdo, kdo aktivně kope za druhou stranu a taky budeš trpět!

Ó, jak láskyplné a tolerantní je to vaše křesťanství!V8-o

0/0
7.1.2010 1:55

Eremite

net.XCremate a Forprost

Jste jacisi zmanipulovani otroci anglickych ukecanych mluvku a tlachalu jako Dawkings, Hitchens, Dennett..- etc, ti ale na tom kecani vydelavaji velke penize, prave kvuli naivkum jako jste vy, kteri jim to papaji plnymi lzicemi.;-D8-o;-O

0/0
7.1.2010 11:49

net.Xtreme

Re: net.XCremate a Forprost

Prosímtě jak oni na tom vydělávají? Nevydělává spíš Vatikán na takových, jako jsi ty?

0/0
7.1.2010 13:31

Forrrest

Re: net.XCremate a Forprost

R^

0/0
8.1.2010 2:02

Adys a Beba

Ach jo...

To jsou zas novinky...

0/0
5.1.2010 21:47

Eremite

Bible- moderni inspirace lidstvu

Dnesni evangelikalove v USA  jiz nerazi doktrinu o trestajicim Bohu, ale o Bohu, ktery te miluje a ktery si nepreje nic vic, nez tve duchovni a materialni naplneni...

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2009/dec/31/evangelicals-god-america

0/0
4.1.2010 15:27

net.Xtreme

Re: Bible- moderni inspirace lidstvu

Jen jestli nerazí také inteligentní design:-P

0/0
4.1.2010 19:10

Forrrest

Re: Bible- moderni inspirace lidstvu

A přesně proto stavějí lunaparky, ve kterých děti straší peklem: http://en.wikipedia.org/wiki/Hell_house

0/0
6.1.2010 1:29

Urbie

nedávno

jsem se začet trochu do bible. Je tam třeba popisováno, jak nějaká ta postava (tuším Esechiáš) odchází z města a nadávaj mu nějaké děti, tak je prostě rozmetá na prach. Taky tam je zmínka o tom, jak Eliáše vyzvedne ohnivý vůz s ohnivými oři a odleté za Bohem. Co asi je ten ohnivý vůz?

0/0
3.1.2010 10:50

net.Xtreme

Re: nedávno

Raketa;-D

0/0
3.1.2010 11:07

slon75

Re: nedávno

Tak to si to moc dobře nepamatujete, šlo o Elíšu neboli Elizea a nikoho nerozmetal, prostě jim zlořečil, načež se objevily dvě medvědice a roztrhaly z nich 42 dětí.

Posmívat se Božímu poslu se holt nemusí vždycky vyplatit.

0/0
4.1.2010 17:25

ladaxxt

Re: nedávno

to ale od Boha nebylo moc hezké..  Chudí duchem jsou v pohodě, ale děti, které z toho zatím nemají rozum a papouškují jenom to, co je naučili rodiče skončí krutou smrtí..  ;-D

0/0
6.1.2010 1:16

Eremite

Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo...

I kdyz jste natvrdli pro Slovo Bozi ZAPREMYSLEJTE si o tom-MOZNO-LI?!

Izajas 5: 20  Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo, kdo vydávají tmu za světlo a světlo za tmu, kdo vydávají hořké za sladké a sladké za hořké! 21  Běda těm, kdo jsou moudří ve vlastních očích a rozumní sami před sebou. 22  Běda bohatýrům zdatným v pití vína, mužům udatným v míchání opojných nápojů, 23  těm, kdo za úplatek ospravedlňují svévolníka a spravedlivým upírají spravedlnost. 24  Proto jako jazyky ohně stravují strniště a suchá tráva mizí v plamenech, tak ztrouchniví jejich kořen a jejich květ odlétne jako prach, neboť odvrhli zákon Hospodina zástupů a řečí Svatého, Boha Izraele, pohrdli.

0/0
2.1.2010 20:33

net.Xtreme

Re: Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo...

Dobro i zlo je relativní a záleží k čemu určitý čin vztáhneš, běda mi;-D

Co je mi po Bohu Izraele, žiju někde jinde:-)

0/0
2.1.2010 22:11

Forrrest

Re: Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo...

Běda těm, kteří dobro a zlo hodnotí ne podle lidí a jejich potřeb a přání, ale podle svých neexistujících bohů (tedy ve skutečnosti podle vychytralejších samozvaných proroků, kteří jim tu vůli sdělili). Těm, kteří jsou tak zaslepeni svou vírou, že dobro je jednoduše to, co po nich požaduje bůh, a zlo to, co se bohu nelíbí. Běda všem těmto fanatikům, protože v podstatě neexistuje nic nebezpečnějšího a zrádnějšího, než takovéto uvažování. Tito lidé jsou totiž schopni ČEHOKOLI!!:-(

0/0
2.1.2010 23:31

Eremite

To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily o pokrok jak vedy, tak socialnich zarizeni (nemocnic, sirotcincu, starobincu, atd..) v cele Evrope. Kdyby nebylo krestanstvi, tak by se tu potirali jeste pohansti nacelnici a samani by propichovali slamene panacky. Zasadne nesrovnavejte krestanstvi s mohamedanstvim - krestane jsou v zasade lidumilni, pokud to nejsou mocichtivi papezi; mohamedani stavi na pochybenych naukach o svate valce, fatve, spaleni nevercu, urezavani jejich hlav atd. Jezis byl zasadne a nekompromisne proti nasili... nastav druhou tvar, nepouzivej mec, miluj blizniho jako sebe sama, atd.. Dnesni ateiste maji vsechno popletene. Doporucuji knihu Dinesh D'Souza: Krestanstvi uplne jinak.

0/0
3.1.2010 11:07

net.Xtreme

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

To je nesmysl, křesťanství pokrok potlačovalo, nevěřící pohany likvidovalo a o vědu se zasloužili ateisté a spol., kteří měli víru v Boha dosti odlišnou, pokud vůbec. Na lodích se palvili muslimští mořeplavi, protože se směli věnovat matematice a určování polohy podle hvězd, což tehdy církev zakazovala, to že poté muslimové ustrnuli a Evropa se někam posunula je věc jiná a s náboženstvím příliš nesouvisí. Spíš osvícence nahradili fanatici a naopak.

0/0
3.1.2010 11:11

Eremite

Nezastavam se t.zv. katolicke cirkve

Nezastavam se t.zv. katolicke cirkve, mluvim o ciste krestanske nauce, nepospinene zadnou lidskou instituci. Utlak byl zpusoben ilnfiltraci cirkve karieristy, kteri byli v podstate neverici, byli to podobni lide jako ti, kteri v novejsi dobe vztupovali kvuli prospechu do komunisticke strany. Faktem ale zustava, ze duchovni zamireni mnichu v klasterech privedlo ponenahlu i rozvoj pisemnictvi a vedy, viz. moravsky mnich Mendel, ktery objevil genetiku. Napr. Isaak Newton byl take krestan, jakoz i matematik Pascal, atd, atd. Sovjetske a cinske ateisticke nauky  neprinesly moc pokroku, kvuli j ejich uzkoprsem materialismu (sovjetsky system zkrachoval), ateistiscti politici (napr. Lenin, Stalin, Mao) zabili stovky milionu lidi, coz se neda srovnat s inkvizici, ktera vseho vsudy popravila 1600 lidi (D'Souza). Krestanstvi pretrvava.

0/0
3.1.2010 12:10

Forrrest

Re: Nezastavam se t.zv. katolicke cirkve

Ateističtí nebo komunističtí a nacističtí? Zkus tady ze sebe nedělat hlupáka zaměňováním neškodného ateistického světonázoru a iracionálních, nemorálních ideologií (stejně špatných, jako abrahámovská náboženství)!

0/0
3.1.2010 12:42

Eremite

Neškodný ateistický světonázor

Neškodný ateistický světonázor je okay pokud nikoho nevězní / neeliminuje kvůli jinému světonázoru, za předpokladu, že osoba nemá nasvědomí kriminalní aktivity. Nositel ateistického světonázoru nesmí rovněž vykonávat protizákonné akce, ani se ale snažit změnit zákony za účelem potlačování  náboženství, mimo jiné i (nebo hlavně) křesťanství, přičemž dokonce tolerují výstřelky islámu. Problémem je, že dnešní militantní ateismus ma opačné cíle a snaží se naladit veřejné mínění opačným směrem a používá demagogické agressivní propagandy nedaleké bývalým komunistickým metodám. 

0/0
3.1.2010 21:40

Forrrest

Re: Neškodný ateistický světonázor

;-D;-D

0/0
3.1.2010 22:36

net.Xtreme

Re: Neškodný ateistický světonázor

Za ateismus stačí dát křesťanství, islám nebo buddhismus a už se nějak dohodnem;-D

0/0
4.1.2010 19:12

Forrrest

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

A co inkvizice, pálení čarodějnic, křížové výpravy? To byl kdo? Ateisté? Pohané?8-o

Doporučuji: http://www.amazon.com/Dark-Side-Christian-History/dp/0964487349

0/0
3.1.2010 12:39

slon75

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Počet obětí těchto akcí (často regulérních vojenských operací) nedosahuje za 2000 let ani setiny počtu obětí dvou nejzrůdnějších na ateismu založených režimů (nacismu a komunismu) za pouhých 12, resp. 60 let.

0/0
4.1.2010 17:31

Forrrest

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Křesťané na nácky a komouše sice nedosahují počtem obětí, ale přesahují je krutostí svých praktik (byli to největší mistři v mučení v dějinách lidstva).

Nacismus je založený na ultranacinalismu a antisemitismu (který má základ v křesťanství), Hitler se oháněl bohem téměř v každé druhé větě. Komunismus je založený na třídním boji, ateismus zde není nijak důležitý, důležitý je pouze odpor k církvi (ta své ovce totiž odírala a vysávala víc než kterýkoli jiný "podnikatel", vždy bojovala proti rovnoprávnosti, podporovala nevolnictví...).

Ateismus není ideologie, neobsahuje žádnou pokřivenou morálku, která by se dala zneužít (na rozdíl od náboženství). Promiň, ale papouškovat toho hlupáka papeže není nejlepší nápad;-)

0/0
6.1.2010 1:38

kvartus

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Abusus non tollit usum.

0/0
6.1.2010 4:30

Forrrest

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Křesťanství (jakož i ostatní abrahámovská náboženství) je založeno na (slepém) vykonávání boží vůle. Nekřesťané jsou nepřátelé boha i jeho následovníků, proto se budou škvařit v pekle. Inkvizice nebyla jen mocenskou záležitostí (církve), byl to teror založený na samotném křesťanství - na snaze zachránit hříšníky od pekla... vykoupit je utrpením a následnou bolestivou smrtí. Tedy se nejedná o žádné zneužití - pouze o následování primitivní a nemorální ideologie.

0/0
6.1.2010 6:58

kvartus

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

To ,očem tu mluvíš není křesťanství, ale slepý fanatismus - když slepí vedou slepé, popisuješ farizejské pokrytectví, před kterým Bible varuje. Inkvizice byla zaměřena proti "vnitřnímu nepříteli", proti lidem se svobodnou vůlí, proti skutečným křesťanům (následovníkům Krista), kteří chtěli "chodit s Bohem", jednat podle svého svědomí. Skuteční křesťané by měli být "příjemnou vůní" pro ostatní; být lidmi, kteří pomáhají a neodsuzují. Že se někdo nazývá křesťanem, církví nebo se ohání Božím jménem o něm nic neříká. Strom poznáš po ovoci. Křesťan je ten, kdo žije jako Kristus.

0/0
6.1.2010 8:59

Forrrest

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Naopak, bible sama upozorňuje, že křesťanství se nedá strávit se zapnutým mozkem... což je ten nejzákladnější předpoklad pro náb. fanatismus. Obecně - čím víc tomu člověk věří a řídí se tím, tím větší šanci na posmrtnou odměnu má... ale tím je také větší náboženský  fanatik.

Ať byla inkvizice zaměřena proti komukoli, byla v souladu s nebezpečnou křesť. ideologií. A Kristus? Ten bláznivý prorok, který očekával brzký konec světa, kvůli čemuž nabádal lidi, aby se nestarali o budoucnost, zbavili se veškerého majetku...? Jen opravdový fanatik by následoval jeho kroky. Ve skutečnosti jsou ty jeho návrhy stejně utopické, jako návrhy komunistů na vytvoření oné vysněné společnosti, ve které jsou si všichni rovni a žijí spokojeně na věky věků.

0/0
7.1.2010 1:58

kvartus

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Předpokládám Forrreste, že si děláš srandu... Nebo tě někdo podfouk a dal ti nějakou divnou Bibli, nebo s divnýma poznámkama? Bible, co mám já, nabádá používat zdraví rozum a udržovat si jasnou mysl a úsudek. Kristus, o kterém se píše v moji Bibli, předpověděl zničení chrámu a Jeruzalémo, ke kterému došlo pár desítek letek po jeho smrti a vzkříšení, ale jinak vybízel k tomu, aby se lidi nenechali rozhodit řečmi o konci světa a vyjmenoval hodně událostí, které se ještě musí stát, než to přijde. Jen jednoho konkrétního člověka vybídl, aby rozdal, co má, a to ještě jako odpověď na jeho přímou otázku. Učil své následovníky, aby nejdřív spočítali, jestli na něco mají, než se do toho pustí atd... Přečti si Bibli, Forrreste :)

0/0
7.1.2010 11:52

Forrrest

Re: To jsou nesmysly-krestanske nauky se zaslouzily

Pardon, spletl jsem si to s výrokem fanatického protestanta M. Luthera. Ovšem i katechismus kat. církve se zmiňuje o nadřazenosti víry nad rozumem.

Pravda, v bibli se to takto explicitně nepíše... zato je však plná dogmat a - upřímně - většina z nich se prostě nedá sežrat, pokud má člověk alespoň špetku rozumu!

http://skepticsannotatedbible.com

0/0
8.1.2010 2:01

fam

Docela zajímavá reflexe

Je to docela zajímavé. Rozepište se dál a reflektujte bibli celostněji.

Takto je to velmi povrchní a vytržené z kontextu :)

0/0
2.1.2010 14:30

dwarf

Miliardy lidí???

Njn, přehánění je lidské, že .. ;-D

0/0
2.1.2010 1:24

Eremite

Neprovokujte a nežijte jako pohané

Neprovokujte a nežijte jako pohané se zatemnělou myslí, zatvrzelým srdcem, otupělí, bezuzdní, chtiví a hanební - vyučte se pravdě- jinak jsou vaše představy o životě marné. Efezským 4:  17  To vám říkám a dotvrzuji jménem Páně: nežijte tak, jako žijí pohané podle svých marných představ.18  Mají zatemnělou mysl a odcizili se Božímu životu pro svou nevědomost a zatvrzelé srdce. 19  Otupěli, propadli bezuzdnosti a s chtivostí dělají hanebné věci. 20  Vy jste se však u Krista takovým věcem neučili – 21  pokud jste ovšem o něm slyšeli a byli v něm vyučeni podle pravdy, která je v Ježíši.

0/0
1.1.2010 21:15

kvartus

Re: Neprovokujte a nežijte jako pohané

Provokuješ tady ty.

0/0
2.1.2010 0:45

Forrrest

Re: Neprovokujte a nežijte jako pohané

Když se podíváš do historie, zjistíš, že nepopisuješ pohany, ale křesťany!8-o

0/0
2.1.2010 17:38

alikedu

pohanství

Každý správný Evropan má své kořeny v pohanské kultuře, mytologii a duchovním světě. Bible společně s křesťanstvím je importovaná a poměrně hodně naohýbaná záležitost podle potřeb otců zakladatelů. Každý kdo se chce zabývat mýtem, musí tuto platformu v důsledku ignorovat a hledat jinou cestu. Ostatně proto je tak v křesťansky orientovaných zemích tak populární satanismus, který se k pohanství do jisté míry vrací. Není však nutné být satanistou, můžete být i jungiány, nebo kelty, můžete se vracet k řeckému polyteismu apod. Je mnoho cest, které vedou k poznání, ale bible vás spíš zavede do duševního otroctví a v důsledku přestanete být pány svého osudu a nebude moci užívat svou svobodnou vůli, protože se jí dobrovolně vzdáte jakési svaté trojici. Nic moc, to i muslimové jsou podstatně poučenější a vědí, že tudy cesta opravdu nevede.

0/0
1.1.2010 19:19

slon75

Re: pohanství

Vy jste mi ale odborník. Kterému pohanskému bohu bych se podle měl klanět - slunci, dešti, bouři, ohni, stromu? To vám připadá jako "svoboda"?

Naopak křesťanství se svým odmytologizováním přírody zásadně podílelo na odstranění strachu z přírodních "božstev" a z jejich racionálního zkoumání a tím samozřejmě dalo myšlenkový základ i technickému pokroku.

A jak jste přišel na to, že přijmutím křesťanství se vzdávám svobodné vůle? Já si naopak připadám mnohem svobodnější, než dřív.

Korunu jste tomu nasadil zmiňováním satanismu, který hlásá tu nejprimitivnější formu "svobody", jakou si lze představit, tedy nenechat se omezovat ničím. Většina satanistických vůdců, kteří se toho drželi, skončila jako trosky prolezlé chlastem a drogami nebo rovnou v blázinci.

0/0
4.1.2010 17:50

net.Xtreme

Re: pohanství

Zejména Boží posel jako blesk odmytologizoval přírodu. Nevím jak vás nějaká víra učiní svobodnějším, naopak přijmutím určitých dogmat a axiomů si strašně zužujete pohled na svět, někdy to má smysl, ale jen pokud jsou ta dogmata a axiomy rozumně zvolené.

Znám spoustu satanistů, kteří nepijí nekouří, nefetují, svoboda je i opačná a umožňuje i odmítat, odmítat alkohol, domítat víru, odmítat mnohoženství, základem je mít možnost volby. Pokud se někdo chce uchlastat, nevidím důvod, proč mu v tom bránit, alespoň o jednoho blba míň.;-D

0/0
4.1.2010 19:16

slon75

Re: pohanství

Jedním ze základních poselství bible už od Starého zákona je, že Bůh je neviditelný, nehmotný a nemáme ho hledat v hmotných věcech (tedy ani v přírodě) a nemáme si ho zobrazovat (tedy ani uctívat přírodu / její jevy ani si ho "stahovat" na zem vytvářením různých modliček).

0/0
5.1.2010 9:55

net.Xtreme

Re: pohanství

A co Ježíš8-o?

0/0
5.1.2010 19:37

tenkdomacas

Tak jsem si přečetl pár příspěvků,

ale nikde jsem nenašel,jak by měl vypadat život věčný.Vždyť to by úplně popíralo člověka,který je od přírody zvídavý a lenošit v Ráji by se asi vůbec nelíbilo.Navíc,kdyby se tam měl stkávaz s lidmi ze svého lidského života.To by nám ten Bůh přupravil opdravdu muka pekelná.Nebo je to tak,že po smrti přijdeme o všechny vědomosti (tělo se rozpande a zbyde jen ta úplně hloupá duše) a to by potom šlo i když zase nevím,jaký by to mělo význam.

0/0
31.12.2009 16:06

kvartus

Re: Tak jsem si přečetl pár příspěvků,

Bible trošku mluví o životě po vzkříšení, chceš-li o "věčném životě": Bude tam veliké město - rozlohou asi jako Evropa. Budou v něm domy, ulice, zahrady, řeky, určitě aspoň některá zvířata, stromy, ovoce. A taky něco okolo toho města. Budeme si pamatovat tento život a poznávat lidi, kteří se tam dostali taky, ale všichni budeme proměněni, takže to s nima bude fajn. Bude tam i práce, ale bude nás bavit, ale nebude tam zlo. Jediná otázka je, zda tam budeme. Jak se tam dostat ? Doporučuji číst Bibli ;-).

0/0
31.12.2009 23:44

Forrrest

Re: Tak jsem si přečetl pár příspěvků,

Pokud budeme "proměněni", tak to nebudeme my, ale někdo jiný. Děkuji pěkně za takový "Ráj"... do kterého se tedy nakonec ve skutečnosti nikdo z lidí nedostaneRv

0/0
2.1.2010 17:39Najdete na iDNES.cz