Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Je to válka o moc, říká šéf českého fotbalu Ivan Hašek

Vadí mu, že si někteří funkcionáři hrají na svém písečku a že se v českém fotbale vedou vnitřní boje o moc. „Neberu to ale tak, že bych s někým válčil. Měřím všem stejně a jde mi o zájmy fotbalu jako celku,“ říká šéf Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

acscarface

Hašek tyhle informace má

a jeho vyjádření?"V komisi sudích mám absolutní důvěru". Já mu tedy nevěřím ani nos očima pane redaktore.

0/0
30.9.2010 16:59

acscarface

pro příklad 8

Delegace na zápasy Jablonce

Ve fotbalovém zákulisí je dobře známa i vazba Macelovy komise na šéfa klubu z Jablonce Miroslava Peltu.  O tomto spojení svědčí nade vší pochybnost zdánlivě maličkost – nadprůměrně časté nominace stejné skupinky rozhodčích i delegátů. Z četností nominací některých sudích na Jablonec lze v archivech svazu  vyčíst, že nejsou náhodné. Tito rozhodčí vždy pískají zápasy Jablonce se „slabšími“ týmy, nikdy ne zápasy třeba se Spartou nebo Slavií.

0/0
30.9.2010 16:51

acscarface

pro příklad 7

Delegace rozhodčích na zápasy  Sparty

Ve fotbalovém zákulisí je dobře známa vazba Macelovy komise na Spartu, kde působil jako vedoucí centra mládeže. To se zřetelně projevuje i v nominacích. O tomto spojení svědčí nadprůměrně časté nominace stejné skupinky rozhodčích na zápasy Sparty. Z četností nominací některých sudích na Jablonec lze v archivech svazu  vyčíst, že nejsou náhodné. V sezoně 2009/2010 ze třiceti zápasů Sparty pískalo zápasy Sparty  čtyři rozhodčí celkem 14 zápasů Sparty, tedy téměř polovinu!!! Pouze na jediné z celkem třiceti zápasů Sparty během sezony byl nominován rozhodčí z Moravy a to Matějek na zápas Sparta Bohemians (tedy první tým s posledním).

0/0
30.9.2010 16:51

acscarface

pro příklad 6

Delegace rozhodčích na zápasy  Slavie

Skandální byly v sezoně 2008-2009 nominace asistentů na zápasy pražské Slavie. Ty podle všech dostupných infomací zařizoval na přání manažera Slavie Pučka sekretář komise Josef Krula.   Z šedesáti nominací asistentů na zápasy Slavie za celou  sezonu téměř polovinu – 26 zápasů - obsadilo pouze šest asistentů - Hojsík, Jiřík, Kordula, Gallo, Lakomý, Handlíř. V ligových soutěžích je  přitom čtyřiatřicet asistentů.

0/0
30.9.2010 16:50

acscarface

pro příklad 5

Delegace rozhodčích na zápasy  Příbrami

Skandální byly především nominace na Příbram v sezoně 2008-209. Tehdy ze třiceti zápasů větší polovinu – 16 – odřídili čtyři rozhodčí – Kocourek, Jech, Makovička, Paták!  Z šedesáti nominací asistentů za sezonu více než třetinu– 22 zápasů – obsadili pouze čtyři asistenti - Hojsík, Slavík, Wilczek, Pelikán. Žádný z dalších hlavních rozhodčích nebyl na Příbram během sezony nasazen více než dvakrát.  Šestkrát se na zápasech Příbram objevila společně dvojice Paták – Hojsík – vždy se jednalo o zápas Příbrami s týmy rovněž ohrožených sestupem.

0/0
30.9.2010 16:50

acscarface

pro příklad 4

Podivný přístup k nasazování na mezinárodní zápasy

Komise snižuje renomé českých rozhodčích v Evropě také tím, že posílá na mezinárodní zápasy do Evropy asistenty, kteří se nejsou schopni domluvit anglicky (Kordula, Pospíšil, Lhoták, Teuber, Večeřa). Děje se tak za nějaké zásluhy těchto sudích při ligových zápasech? Nebo jaký je tento důvod? Pověsti českých rozhodčích i celého fotbalu v Evropě jistě neprospěje, pokud někteří čeští rozhodčí nejsou při mezinárodních zápasech takřka schopni promluvit.

0/0
30.9.2010 16:49

acscarface

pro příklad 3

Machinace s teoretickými testy

Rozhodčího Czeneho se členové komise rozhodčích ČMFS pokusili znevěrohodnit tím, že při skládání teoretických testů mu byl předložen jako jedinému ze všech rozhodčích test, který obsahoval pouze a výhradně složitější otázky. Testy pro rozhodčí se vždy skládají zhruba v poměru 1:1 z otázek s odpověďmi a,b,c,d  a otázek, na které jsou odpovědi pouze ano – ne.

Test, který musel vypracovat rozhodčí Czene však obsahoval pouze otázky se čtyřmi možnými odpověďmi, jejich vpracování je časově mnohem náročnější než odpovědět na otázku s odpovědi ano-ne. Rozhodčí Czene byl posléze z listiny vyřazen.

0/0
30.9.2010 16:48

acscarface

pro příklad 2

Sestup rozhodčích z ligy po sezoně 2009-2010

Komise rozhodčích navrhla na sestup z Moravy Adrease Drastíka a Roberta Kubáně. Ani jeden z těchto dvou rozhodčích neměl v sezoně žádné problémy. Oba splnili fyzické testy, v teoretické části patřili oba mezi nejlepší. Ani jeden z nich v posledních dvou sezonách pozván na komisi rozhodčích k projednání chyb v řízení utkání.  

0/0
30.9.2010 16:47

acscarface

pro příklad

Macelova komise zpočátku zveřejňovala tresty rozhodčím za jejich chyby, posléze ale poté, co se chyby kupily, tuto praxi zrušila. Potrestáno bylo mnohem více rozhodčích, ovšem komise rozhodčích kvůli novinářům přestala v určité fázi sezony tresty zveřejňovat a v prohlášení z jednání komise bylo vždy pouze uvedeno, že vůči některým rozhodčím přijala interní opatření. Tato opatření se u moravských rozhodčích podle dostupných informací opět týkala trestů za chyby u rozhodčích Kociána, Lakomého, Slavíka,  Handlíře

0/0
30.9.2010 16:46

acscarface

autor ví o fotbale kulový

z toho co se děje ve fotbale je mi na blití. Každý ví, že je zkorumpovaná komise rozhodčích, byl to také hlavní úkol pana předsedy, právě tuto komisi roznést na kopytech a udělal s ní něco? vůbec nic. Naopak ji kryje. Kde se vyřešil skandál s nasazováním sudích, kdy byli z listiny pro 1. a 2. ligu bezddůvodně vyhozeni dva sudí, zatímco sudí co vymyšlenou penaltou v posledním zápase druhé ligy, při které teatrálně vyzval tým Hlučína k záchraně určitě píská vesele dál. Každý ví jak to chodí. V divizi každý zná jméno Roman Berbr, přes kterého si lze objednat oblíbeného sudího, který pomůže vyhrál klíčový zápas. Ale to není jen v divizi.

0/0
30.9.2010 16:40

peterudes

once again the Sith will rule the galaxy...

Lord Sidious....

0/0
30.9.2010 13:57

Tchaban

Re: once again the Sith will rule the galaxy...

přesně to mě napadlo R^;-D;-D;-DR^

0/0
30.9.2010 16:03

Vladimír Iljič Blecha

Ano, chléb a hry.

Je to válka o moc ve hře pro lidi bez schopnosti se odpoutat od nesmyslu a zabavit se a nezajímat. Jště, že tomu už neholduju. Nechápu proč bych měl zbytečně sledovat nějakou burzu hráčů a peněz z který nic nemám. 8-o :-P

0/0
30.9.2010 13:38

Škubi

Nejsem spasitel českého fotbalu

Nééé, to tedy nejsi!!!

0/0
30.9.2010 10:42

sfera

Proč?

Proč se pan "redaktor" nezeptal nezeptal na Bílka? Co je to za trenéra? Jakou má kvalifikaci? Proč trošku do Haška netepal? Místo toho stvořil nic neříkající rozhovor.:-(

0/0
30.9.2010 8:11

milec

Re: Proč?

tak tak, děsivě to klouže po povrchu. Proč nebyl Hašek konfrontován v otázce svých vazeb na Sazku a toho, že přes ni odvádí peníze ze svazu?

0/0
30.9.2010 14:15

Sam Bell

Bílek, Hašek, Šmicer ven!!!

0/0
30.9.2010 6:04

ajsek

Re: Bílek, Hašek, Šmicer ven!!!

a Sam Bell dovnitř !

0/0
30.9.2010 18:27Najdete na iDNES.cz