Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

PORADNA: Mám zůstat s manželkou, nebo jít kvůli sexu za milenkou?

S manželkou nám to funguje, ovšem kromě sexu. Teď jsem potkal jinou ženu, s níž to jiskří. Mám jít za ní a zahodit patnáctiletý vztah? ptá se čtenář Matěj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

StF

Bojujte

za svůj současný vztah. Milenka Vás přejde, za půl roku za rok, ale přejde.... Potom se modlete, aby na to Vaše žena nepřišla.

0/0
14.4.2011 16:56

Cofola

Re: Bojujte

Zajímalo by mě, odkud pramení Vaše neochvějná jistota, že právě ta současná partnerka je pro každého muže nejvhodnější a že s nikým jiným by neměl spokojenější vztah?

0/0
14.4.2011 17:06

Duke:Nukem

Re: Bojujte

spis jistota,ze ho partnerka nepodvadi taky..;-D

0/0
14.4.2011 21:50

Morgiana

Re: Bojujte

pokud soucasna partnerka neni vyslovene spatna a to podle popisu neni, pak to za par let bude s tou druhe to same.

0/0
20.4.2011 8:32

už?

milenky děvky a podvádějící chlapi podlehnuvší chudáčci??

Mám jednu obecnou, vysvětlete mi jedno: proč se na milenky ženatých chlapů pohlíží jako na dě.vky, rozvracečky rodin, bezohledné mrchy, atd? Vždyť přece ten ženatej chlap je ten, který podvádí (milenka může být např. single), lže a rozvrací (v některých případech i rozvrátí) SVOJI rodinu. Ale ouha, až se to provalí, chlap si posype hlavu popelem a všichni řeknou - včetně manželky - byla to jen nevýznamná bokovka a co, je to přirozené "chtít" i jinde. A navíc je to borec, neboť ta mladá holka s ním šla... Že se ale ona nestydí, když věděla, že je ženatý a měla brát na to ohledy a nejít s ním... Ježiši, ptám se, proč by ona měla brát ohledy na CIZÍ rodinu? To by přesně měl udělat přece ten chlap! Nebo jsou ženatí chlpai nesvéprávní? Zrovna v těhle případech mám pocit, že se tak na ně opravdu kouká... Je to fuckt postavený na hlavu...

0/0
14.4.2011 15:00

Morgiana

Re: milenky děvky a podvádějící chlapi podlehnuvší chudáčci??

To je těžký. Taky jsme měla podobný názor jako Vy než mě ta nevěra potkala . Můžu vycházet pouze od sebe , ale v tu chvili me sice partner strasne ranil, ale porad jsem ho milovala a to že jsem o nej mohla prijit , tu lasku jeste zvetsilo, takze celkem logicky v mých očích byla tou..... ta druhá. Na někoho ten obrovský vztek, bolest, lítost nasypat člověk musí. Jinak ale máte muj souhlas , že se s muži u nás zachází jak s děckem , které je nesveprávné, tak nějak věčně hravé a partnerky jsou velké matky co musí být plné tolerance a vubec se mi to nelíbí:( Takže u nás to skončilo, že jednou jsem odpustila, pokud se stane podruhé děti, neděti už potáhne. Chybu může udělat každý, ale chovat se jak malý harant to tolerovat nechci.

0/0
20.4.2011 7:56

perso

Snažení s o dítě

Nepochybuji o tom, že  několikaleté snažení se o dítě, může leckdy hodně narušit i do té doby fungující sex mezi partnery. V mnoha filmech je to popisováno jako velká legrace (takovéto telefonování ve stylu: Skonči tu poradu, já ovoluji, tak si honem musíme zasouložit). Z počátku to snad i může být docela sranda, po nějaké době bych, kdybych byla muž, nejenže neměla ze sexu požitek, ale asi bych měla i problém s vlastní potencí. A do toho nový vztah plný počátečního jiskření, nezatěžovaný žádnými povinnostmi, navíc okořeněný příchutí zakázaného ovoce. Ne nadarmo se říká: Když "srdce" zavelí, rozum je v p.. Navíc není pravda, že by to nefungovalo i u žen. Rozdíl mezi oběma pohlavími je spíše v tom, že muž řekne, že si našel milenku, se kterou má skvělý sex, kdežto žena, která si najde milence, se kterým jí vyhovuje sex, řekne (a věřšinou to tak i cítí), že se strašně zamilovala. My ženy jsme přece citově založené bytosti. Ne jako ti přízemní pudy ovládaní tvorové opačného pohlaví..

0/0
14.4.2011 12:03

tojsouveci

Re: Snažení s o dítě

Ty "přízemní pudy" nám zřejmě příroda vložila z nějakého důvodu. Jistě ne z rozmatu, i když je ženského rodu. :-)

0/0
14.4.2011 13:40

skoda-lasky

Re: Snažení s o dítě

No já nevím, z jakého rozmaru mi příroda vložila např. chlupy na nohou, takže se musím pořád holit.:-)

0/0
14.4.2011 13:43

tojsouveci

Re: Snažení s o dítě

Holíš se jen proto, že je to v této době móda. Z tohoto důvodu se zase jiní tetují, či dělají jiné hlouposti.

Příroda rozomary nemá....:-)

0/0
14.4.2011 14:01

skoda-lasky

Re: Snažení s o dítě

Hmm, tak třeba mám neuvěřitelnou chuť někoho konkrétního praštit a jinému zase něco šlohnout. To je taky zřejmě rozmar přírody.:-)

0/0
14.4.2011 14:04

me2di

Dám ti radu...jsi prece chlap..takze jedin reseni je

ZATLOUKAT, ZATLOUKA A JEŠTĚ JEDNOU ZATLOUKAT

0/0
14.4.2011 11:42

Tomas____

Re: Dám ti radu...jsi prece chlap..takze jedin reseni je

Jestli je opravdu chlap, tak to je přesně to, co nikdy neudělá.

0/0
14.4.2011 14:23

skoda-lasky

Re: Dám ti radu...jsi prece chlap..takze jedin reseni je

R^

0/0
14.4.2011 14:31

trapper

Re: Dám ti radu...jsi prece chlap..takze jedin reseni je

http://www.youtube.com/watch?v=zWM-LXbZEaY

0/0
22.4.2011 8:05

trapper

zatloukat zatloukat a zatloukat

http://www.youtube.com/watch?v=zWM-LXbZEaY

0/0
22.4.2011 8:06

Toicem

Ještě jedno video k tématu věrnosti... :-)

http://www.youtube.com/watch?v=FN-NF3d5phU

Zvlášť doporučuju počkat si na Zindulku. :-)

0/0
14.4.2011 9:53

Toicem

to jsou mi věci

Neslíbil jste náhodou manželce při svatbě celoživotní lásku a věrnost? Tak buďte chlap a za svým slovem taky stůjte - a o ten vztah se poperte! Můžu vám slíbit, že žádný jiný vztah nebude lepší - každý bude mít nějakou "chybu" - protože nikdo není dokonalý.

Jaksi jsme si odvykli věci opravovat (auta, televize, vztahy) a radši si při první "poruše" pořizujeme nové. K vlastní škodě. (U těch televizí to možná není až taková tragédie, u těch vztahů to jsou bolesti, které si člověk nese s sebou celý život.)

Dřív lidé vstupovali do manželství, které jim nezřídka dohodli rodiče. Neměli výmluvu, že si "špatně vybrali" a že musí jít někam jinam. Prostě to brali jako danost - a na vztahu pracovali, aby byl dobrý. Samozřejmě se to nepovedlo vždy, ale rozvodů bylo mnohem méně - a podle všeho dnes lidé nejsou šťastnější...

0/0
14.4.2011 9:51

skoda-lasky

Re: to jsou mi věci

V zásadě souhlasím, jen si nejsem jista tím, že dřív lidé na vztahu, který jim vybrali rodiče, pracovali - spíš ho přetrpěli, protože nějaké řešení partnerských problémů se dříve prostě nenosilo.

0/0
14.4.2011 10:28

Toicem

Re: to jsou mi věci

Já myslím, že se tomu tak možná neříkalo, ale v podstatě na tom asi více či méně "pracovali"... Nemyslím si, že dříve lidé v celoživotním manželství většinově "trpěli". Spíš nebyli tak rozmazlení a "neřešili" tolik jako my, jestli jsme "šťastní" nebo ne.

0/0
14.4.2011 10:56

skoda-lasky

Re: to jsou mi věci

No, tak takhle bych to určitě netvrdila. Určitě nebyli rozmazlení, protože - ještě v generaci našich rodičů - se neustále tradovalo a říkalo, co všechno "se" musí, že se má člověk obětovat, pořád pracovat apod., takže nějaké vlastní zájmy nebo touhy tady asi příliš nebyly. A pokud byly, pak člověka velice často semlelo okolí. Takže pokud jde o rozmazlenost, s tím bych souhlasila, i když bych tu rozmazlenost ne vždy považovala za špatnou. Nicméně pokud jde o práci na vztahu, myslím, že kromě několika osvícených mužů většina manželství fungovala tak, že si muž dělal, co chtěl, a žena mu měla být oporou, matrací, příp. boxovacím pytlem, a měla u toho akorát být zticha, protože toto byla její společenská úloha.

0/0
14.4.2011 11:01

Toicem

Re: to jsou mi věci

No, tohle je pohled na svět, který s oblibou barvitě líčí třeba různé feministky, ale nejsem si jist, že to lze tak paušálně prohlásit. Pokud znám nějaké staré manžele (nebo aspoň něco znám třeba z vyprávění), tak si nemyslím, že by ty ženy byly nutně nešťastné. Spíš naopak.

Ale abychom se vrátili k tématu - téměř v žádném případě není řešením mimomanželský vztah. Tím člověk ubližuje sobě i všem zúčastněným okolo...

0/0
14.4.2011 11:28

skoda-lasky

Re: to jsou mi věci

No, tohle není feministický pohled na svět, to je pohled na reálný svět tak do 19. století (což s našimi babičkami nemá až tak společného:-)). Jestli nevěříte, zkuste mrknout třeba na sborníky Mileny Lenderové. 

Ale jinak - i podle mě není řešením mimomanželský vztah.

0/0
14.4.2011 11:38

tojsouveci

Re: to jsou mi věci

Slíbil to každý, kdo vsupuje do manželství, protože je to předepsáno a v tu dobu tomu i věří. Ovšem to, co se stane po uzavření za 5,10,15,20 let neví nikdo a je tedy nesmysl na tomto slibu trvat. Jinak řečeno je nesmysl po někom požadovat to, aby slíbil, že bude takový a takový za 20 let bez ohledu na to, jak se třeba změním já. Prostě to nemá logiku. Takže já to považuji za nesmyslně vynucený slib a jako takový nemá žádnou cenu. Každý z nás se věkem mění a nikdo neví, co ho v životě potká. A s tím, co nás potká se musíme nějakým způsobem vyrovnat.

0/0
14.4.2011 13:38

MH78

Re: to jsou mi věci

Váš příspěvek má logiku. Ale dotyčný muž žádající rady píše, že je vlastně všechno ok, kromě toho sexu. Nepíše ale, co se všechno změnilo na straně manželky - že se mu nevěnuje, přestala o sebe dbát, dělá mu všude ostudu... Nic takového. Jen je pro něj sex utrpením. Ale pořád se s ní snaží o dítě. Sice ji možná opustí, ale na dítěti pracuje.

0/0
14.4.2011 17:42

vvladka

Re: to jsou mi věci

Ti dva si ten "nesmyslně vynucený" slib dávají z vlastní vůle. Oni sice netuší, co se stane, ale zavazují se, že se budou snažit, i když se něco stane. Pokud rezignujeme na ideály, co nám zůstane? Chesterton na toto téma napsal krásnou "ohromnou maličkost" - kdysi byli rytíři, co se zavazovali kvůli králi nebo dámě spoutat třebas horu řetězem. A věděli, že to je úkol na celý život, který nemusí nikdy naplnit. Ale to vědomí nijak nezabránilo jejich odhodlání se takto zavázat. Proč bychom se neměli zavázat manželským slibem, když (použiju úplně pitomé srovnání) se klidně zavážeme bance na dvacetileté splácení hypotéky. Taky nemůžeme vědět, jestli celých dvacet let budeme mít práci, jestli nás třeba úraz nevyřadí na půl roku a my nepřijdeme o schopnost splácet. Zavazujeme se ke spoustě věcí s kalkulovaným rizikem. Manželství je jedna z nich. Už sám ten závazek mě má nutit něco s tím dělat. Když přijdu o práci, budu si sakra rychle hledat novou, abych tu hypotéku dokázala splácet.

0/0
14.4.2011 20:17

z.reichl

Co chceme od manželství????

Častým problémem v manželství je věta od manželky " Máš navařeno,vypráno,vyžehleno,uklizeno,tak co bys ještě chtěl? Co by jiný za to dal!" a věta od manžela: " Nosím domů peníze,starám se o rodinu,tak co bys ještě chtěla? Co by jiná za to dala! " Ani jeden z nich si ale neuvědomuje, že to vše měl jeho partner i u maminky a tatínka doma,že se oženil či vdala.........Jasně, že dobré zázemí je v manželství důležité,ale nesoulad v sexu v manželství je pohroma a končí nevěrou, rozchodem,nebo traumatem jednoho nebo obou partnerů. Přesně podle věty Miluny ve Slunce,seno........ "No nic,řeknu si jinýmu"

0/0
14.4.2011 9:06

brodequin

to je těžký...

Tohle je opravdu nezavidenihodna situace. Zena tohle vnima jinak nez muzi. Ony tolik sex k zivotu nepotrebuji. maji jine hodnoty ve vztahu nez my muzi. Tezko se to tedy posuzuje. Je jasny, ze podvadet je to nejhorsi k cemu muze vztah dospet. 15 let je ale 15 let a je jasny, ze puvodni jiskreni se vytrati. A takove nazory jako ze udelat to jiny, zkouset neco, popovidat si o tom... sex bude mozna na chvili jiny, ale problem je ten, ze je to porad stejna zena, stejne telo, vsechno stejne...a to nezmeni zadna poradna. Tomu cloveku neco chybi a touzi po tom. Je to priroda, instinkt...a hodne silna touha. A manzelka to evidentne nenahradi. Chyba muze byt kdekoliv. Ale vy co mate takovy chytry reci jako "promluv si s ni" - ano, je to spravne, ale ona po promluve soulozit lip nebude. Nektere zeny delaji to same. Maji manzela, ale po case je to nebavi a hledaji si milence, co jim doda to, co ji v manzelstvi chybi. Za me - dufam ze se do teto situace nikdy nedostanu! Kazdy hleda to, co mu chybi.

0/0
14.4.2011 8:52

0xf

Re: to je těžký...

Zeny potrebuji sex stejne jako muzi.... A mate sice pravdu ze tela jsou porad stejna ale da se delat nekonecna rada veci :-) takze pokud clovek sam nezlenivi ani sex nemusi byt porad stejny... ale ktomu musi byt dva. Ne jen jeden... No po promluve bude vedet co chybi a proc by jinak nesoulozila staci trocha fantaziie otevrenosti a energie... pokud toto zena nema tak je stejne neco spatne tak jako tak...

0/0
14.4.2011 9:10

vanilka81

Re: to je těžký...

Musím s Vámi nesouhlasit, sex je pro ženy hodně důležitý. Zajímalo by mne, z čeho pisatel usoudil, že jeho žena je naprosto spokojená - to o tom s ní mluvil a na rovinu se zeptal? O tom pochybuju. Třeba to cítí taky tak, a proto třeba sex momentálně stojí za starou belu. Myslím, že v tomto případě žádné popovídání si o tématu nepomůže a spíše bych doporučovala nějakou "akci". Takže na rovinu manželce říci, že sex je nezáživný oproti začátku a navrhnout třeba swingers party.

0/0
17.4.2011 20:18

Teleke z Toloko

zapírat

a jít za milenkou a tu pak poslat po měsíci do řiti i s manželkou a najít si jinou R^

0/0
14.4.2011 2:59

Accuphose

V zásadě

To má jen dvě řešení. říct jí, že si potřebuje vyčistit hlavu a bejt nějakou dobu s milenkou a zjistí sám, jestli mu manželka chybí nebo ne. Pokud o něj bude manželka bojovat, tak má větší zájem o něho, pokud ne, má větší zájem o dítě....

No a pokud ho milenka omrzí a neumí třeba vařit, tak může se vrátit k manželce kdykoliv (samozřejmě milenku nepřiznat) a pak se uvidí, jestli to dostane druhej náboj.. pokud ne najít si jinou milenku. A pokud to prosákne, tak může nakonec manželku odprosit.... :-)

0/0
13.4.2011 22:30

Beatrixe

Re: V zásadě

Pokud od manželky odejde a pak se rozhodne zase se vrátit, tak to mezi nimi bude už ležet pořád. Manželka už mu nebude moct důvěřovat a vše se pokazí.

0/0
13.4.2011 22:42

rinn

Re: V zásadě

Nějak nechápu, proč by o něj měla manželka bojovat, když si nedokázal vážit jejich "bezproblémového" vztahu a spí s jinou......

0/0
14.4.2011 7:51

0xf

Re: V zásadě

asi jsem blbej ale bezproblemovej vztah neni preci takovy ze jim to nejde v posteli... to je podleme dosti problemovej vztah... protoze stipat postel at chteji nebo nechteji budou proste chtit leta a zadne vznosne myslenky to neovlivni. Leda ze by jim vyficely hormony a to se u zdravych lidi moc predpokladat neda. Nicmene zaklad je to rict manzelce driv nez clovek zacne hledat nahradu.

0/0
14.4.2011 8:14

rinn

Re: V zásadě

Naprostý souhlas...... Sex je důležitý, to bez debat. Ale pokud jeto pro něj tak velký problém, tak je třeba to manželce říct a řešit to jinak než nevěrou. A pokud to nevyřeší, tak prostě vztah ukončit......

0/0
14.4.2011 9:18

rinn

Rada

Jedna rada pro všechny ženské: V obýváku se chovejte jako dámy, v kuchyni jako kuchařky a v ložnici jako děvky..... Funguje to perfektně !!!! ;-)

0/0
14.4.2011 9:20

katy.cerna

Re: Rada

To je dobrá rada, to mě nenapadlo ;-D, objektivní pohled R^

0/0
14.4.2011 17:11

katy.cerna

Jak na to

Jak příhodné - je jednoduché svalit všechno na přírodu, jak jednoduché je se rozejít, jak jednoduché najít si milenku a nehledat ve vztahu nový způsob jak ženě napovědět že je špatná v posteli, chlapi měli by jste ze sebou začít něco dělat.....

Tak kupím nějaké to spodní prádelko pro ženu, pořádně se vyfiknu, udělám večeři a kvalitní sex je na světě a ke všemu s novou ženou. Bože vždyť jsme tak čitelné. A pokud to chlapečkovi nestačí tak je nejlepší ji podstrkovat nenápadně to že má milenku, pokud ho miluje začne se snažit a docvakne jí to pokud ne, tak se rozejdou- jak jednoduché ....;-D

0/0
14.4.2011 17:18

HancickaP

a za 15 let

bude psat znovu... osel.

0/0
13.4.2011 21:22

PetrP7

Re: a za 15 let

No ale těch 15 let bude třeba nádhernejch,,,;-D

0/0
13.4.2011 21:28

skoda-lasky

Re: a za 15 let

Spíš tak tři.:-)

0/0
13.4.2011 21:30

Cofola

Re: a za 15 let

Takže má raději až do konce života umírat nudou?

0/0
13.4.2011 22:20

Ludek_III

Re: a za 15 let

A když je nudný, tak čím jiným má umírat ? Rv;-D

0/0
14.4.2011 8:22

Cofola

Re: a za 15 let

On se ale evidentně nudit nehodlá. Proto má milenku.

0/0
14.4.2011 17:10

PetrP7

Vneste do něj nové podněty

Na tohle už jsem docela alergický. Buď člověk takový je, nebo není. A ne že se "změní" kvůli nějakým "podnětům"... Taková "změna" vydrží leda do setkání s další potenciální milenkou... Je třeba si uvědomit, že je dost málo pravděpodobné, že člověk hned poprvé potká tu "pravou" a nadto ji pojme za ženu... A otázka je, jestli ji potká vůbec někdy...;-)

0/0
13.4.2011 21:07

skoda-lasky

Re: Vneste do něj nové podněty

Ale to je přeci jasné, že se vztah vyvíjí a mění, většinou nejprve k dobrému a pak k horšímu - stereotyp, dlouhodobá nespokojenost, pohodlnost, to je přeci jasné, že se vztah zhorší. A přesně v takové chvíli psychologové radí - a já s nimi souhlasím - začít se víc snažit, být na druhého milejší, ale zároveň vzácnější a vrátit se ke kořenům vztahu, k tomu, proč jsme se vlastně vůbec dali dohromady. A holt j e možné, že to někdy nepůjde - buď je příliš pozdě, nebo prostě jste s tím druhým tak nekompatibilní, že spokojeně žít nemůžete.

S "pravými" to nemá nic společného.:-)

0/0
13.4.2011 21:12

PetrP7

Re: Vneste do něj nové podněty

Jenže lidi zblblí seriály a beletrií ty "pravé" stále hledají...;-)

0/0
13.4.2011 21:14

skoda-lasky

Re: Vneste do něj nové podněty

To jste řekl krásně.:-) A bohužel asi i pravdivě.

0/0
13.4.2011 21:16

PetrP7

A co???

15 let s někým byl pro naše předky kolikrát celý život... a že se dožíváme delšího věku, tak nám je umožněno nahlédnout za tento obzor. Monogamie a "celoživotní" věrnost je jistě rozumné ekonomicko-náboženské opatření, ale s biologickou podstatou člověka nemá moc co do činění...:-P

0/0
13.4.2011 21:20Najdete na iDNES.cz