Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Biologické hodiny tikají i mužům

Odkládáte početí dítěte s tím, že vám nic neuteče? Omyl. Řada výzkumů ukazuje, že biologické hodiny mají i muži a kolem čtyřicátého roku už začínají vyzvánět na poplach.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nonick

Abych z vás neudělal nezaměstnaného...vědátore!

;-D

0/0
3.4.2012 10:19

Vedoucí kolotoče bez koček

Privest dite do teto doby...

...za soucasne situace, kdy zeme smeruje ke statnimu bankrotu a chudobe, je cira nezodpovednost. Aby moje deti platily dane zlodejum polistopadove garnitury a lumpenproletariatu vzesleho z pajzlu a jidelen RaJ a prognostickych ustavu prospikovanych kandidaty a cekately na rudou knizku strany, to tedy ne! Kdyz deti, tak jedine v zahranici, nekde hodne daleko.

+3/0
1.4.2012 20:42

Hroznej.puberťák

Re: Privest dite do teto doby...

Hlupáci tupě matlající něco o "současné situaci", když takový blahobyt, jako je dnes nikdy předtím nebyl, ať si děti klidně nemají, nikdo je nenutí. Co asi tak měli říkat ti, kdo měli děti za války, degeneráte?

+4/0
1.4.2012 23:18

ynuasha

Re: Privest dite do teto doby...

Když byla válka tak všichni viděli že byla válka, ano to bylo určitě velmi těžké. Ale teď tu melete něco o blahobytu, ale ve skutečnosti je jen pro pár vyvolených a cenou za toto žití na dluh a nesmyslné tisknutí a pumpování ničím podložených peněz do oběhu bude jeden velký průser. Válku uvidí každý, tento průser jen ten kdo chce. Vy k nim nepatříte.

EURv

[>-]V

0/0
2.4.2012 12:10

Hroznej.puberťák

Re: Privest dite do teto doby...

Blá blá blá, bude velký průser, nedejbože se budete muset ve své rozežranosti omezit, nežrat u mekáče, udělat občas pár kroků pěšky místo vožení si zadku i pár metrů na nákup, pít vodu místo lemtání koly, a místo patlání z polotovarů i něco rozumně uvařit. Chápu, že líné a neschopné taková vyhlídka děsí. Užijte si to, být předposraní z takového strašení.

+1/0
2.4.2012 12:26

ynuasha

Re: Privest dite do teto doby...

;-D Co je "mekáč" opravdu nevím, 5 x týdně běhám, starám se o půl hektarovou zahradu, dvou generační rodinný dům. Bydlím na vesnici kde jezdí do většího města autobus 5x denně. Jsi totálně, ale totálně mimo.EURv

+1/0
2.4.2012 13:15

Hroznej.puberťák

Re: Privest dite do teto doby...

Neuvěřitelné, jak někdo, kdo by se měl o sebe umět postarat, může mít v hlavince takhle vylízáno... Ale co už, vaše věc, vždyť si ty děti nemějte a fňukejte, že je to kvůli "zlé" době, co já s tím, mně je to fuk.

0/0
2.4.2012 14:25

ynuasha

Re: Privest dite do teto doby...

No urážet bychom se nemuseli,co? Asi bych tu těch odkazů mohl dát víc , ale jeden bude úplně stačit.

http://www.libinst.cz/etexts/rothbard_penize.pdf. Možná že až to přečtete tak budete mít v hlavě vylízáno taky....

A jinak děti mám dvě a velmi lituji že "pouze". Tak nazdar "puboši" ;-)

0/0
2.4.2012 15:02

Yesname

Re: Privest dite do teto doby...

V tom případě nechápu, proč jsi naskočil na tohle vlákno se zastáváním kolotočáře bez koček, kterej tvrdil, že je nezodpovědnost do týhle doby přivést děti. Mimochodem - takovýhle výmluvy se používaly vždycky. S tím, že se dotyčný stavěl do role zodpovědného jedince. Ve skutečnosti to byl vždycky jenom obyčejnej rozmazlenej a línej fracek. Což není, aspoň podle toho, co píšeš na vysvětlenou, na tebe.

+2/0
2.4.2012 18:00

Hroznej.puberťák

Re: Privest dite do teto doby...

Přesně.

0/0
2.4.2012 20:02

ynuasha

Re: Privest dite do teto doby...

Reagoval jsem pouze na to kam dnešní doba řízená bankéři a finančníky vede, na to co bagatelizoval "puboš". Pokud si přečtete moje příspěvky tak to musíte uznat. ( a doporučuji i ten link co jsem uvedl )To že se do takové doby lidem nechce "přivádět" děti je i pochopitelné, ale to nehodlám komentovat, to je věc každého.

EURv

0/0
3.4.2012 10:55

Hroznej.puberťák

Re: Privest dite do teto doby...

To, jestli nás čeká hyperinflace, krach na burze nebo co je v tom blábolu napsané (odhaduji, nestojí mi to za to číst), skutečně není důvodem pro to nemít děti, to je jen a pouze pouhou výmluvou, jak už tu bylo psáno. Neexistuje a nikdy neexistovala žádná 100% bezpečná doba podle těch vymlouvačů "vhodná" k pořízení dětí. Za válek měli lidé děti, krach na burze taky přežili, měnu v 53 jakbysmet - to snad byly vhodné doby? Kdyby v těchto dobách žili jen ti rádobyodpovědní zbabělci, neměl by tu už dávno kdo psát. Slinty o blbé době, když jsou silnice narvané auty, obchody žrádlem a spotřebním balastem, co sice není potřeba, ale prodává se ostošest, lidi líný udělat krok pěšky a navzájem se trumfující auty, mobily a hadrama, jsou k smíchu. I kdyby teď přišla měna jak v 53 a já přišel o všechny úspory, neměnil bych s lidma, co zažili válku, normalizaci, a nemám strach, že bychom se s rodinou neuživili, byť to znamenalo zatracený zápřah a odříkání. Na rozdíl od těch rozmazlených fňukalů.

0/0
3.4.2012 14:10

Carl Jung

Tak když tak si můžou výkon pojistit :)))

Tak to je góóól: pojištění sexuálního výkonu partnera (muže) - www.pojisteni-styku.cz

"Našim pojistným matematikům se konečně podařilo vyčíslit hodnotu ženské sexuální spokojenosti," uvedl Thomas Koller, ředitel společnosti Guarenty Group. Hlavní sexuální pojistný matematik Albert Kučera dodal: "Vzorec je velice složitý a sestavuje se z mnoha proměnných. Kvůli konkurenci nemůžeme odtajnit přesné matematické výpočty, nicméně můžeme uvést malou část: G=MČ2 (G-Bod = Muž Činu2)." Podle Kučery je součástí výpočtu srovnání dvou souborů dat...."

a potom ještě:

"V závislosti na výpočtu může pojištěná obdržet výplatu až 25 000 Kč za každé neuspokojení, tedy jeden ¼ karátový diamant. Pojistník může uplatnit pojistnou událost maximálně čtyřikrát ročně. Cena pojištění vyjde v průměru ročně na 2 500 Kč." ;-D

0/0
1.4.2012 12:24

sandokan78

Tyhle články platí vláda?

No ikdyby, tak stejně jim takový plk nové daňové poplatníky nepřinese :-)

+1/0
1.4.2012 7:45

xexyn

Až to někde uvidím, uvěřím.

Kvalita spermií je jedna věc, potřeba mít dítě druhá. Nedivil bych se, kdyby "mužské biologické hodiny" byly jen výplod nějaké feministky s titulem. Nebyl by zdaleka jediný.

+2/0
31.3.2012 22:17

Kruton

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

mít děti je naprostá přirozenost a nepřirozené chování jaksi nemůže z principu člověku nějak prospět...

0/0
31.3.2012 22:53

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

OK, ale nikdy jsem si u nikoho nevšiml nějakého "mužského přechodu". Tahle "studie" jednoduše smrdí. Otázkou je, jestli je v tomto případě něco u muže proti přírodě až do takové míry, aby zažíval nějaký přechod.

+1/0
31.3.2012 23:00

Kruton

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

to je asi "vědecká" studie.... Nicméně je mít potomky to nejpřirozenější v životě, protože ať už za posledních milion let byli naši přímí předci jacíkoli, tak všichni měli potomky...

+1/0
31.3.2012 23:06

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

To beru, jenže já řeším "studii" a ne přirozenost/nepřirozenost plození potomků. Tohle je na dlouhou debatu a na tu teď nemám čas (viz. např. zvyky rozmnožování dravců). Více možná po půlnoci.

+1/0
31.3.2012 23:23

qawadar

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Tohle ti dala do hlavy ta priroda, to neni tvoje svobodne rozhodnuti. Priroda to nejak zajistit musela, aby se to mnozilo. Jenze prirodu nezajimas ty, ale proste ta evoluce, jak se to vsechno vyviji, ten celek. Pro tebe muize byt lepsi dite nemit, kdyz nad tim budes premyslwet a odprostis se od toho programu, co mas v hlave biologicky i vychovou.

+1/0
31.3.2012 23:05

Kruton

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

přestože je hlad pud daný přírodou (evolucí), tak i když se můžu svobodně rozhodnout, že nebudu jíst, tak asi je to nepřirozené pro můj život a brzy se to projeví. Člověk není tak racionální, jak si mnozí myslí. Pokud se budeme držet posledních výzkumů evolučních biologů, tak žádná svobodná vůle neexistuje.

0/0
31.3.2012 23:09

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Rozdíl mezi jídlem, které tady uvádíte a pohlavními pudy je diametrálně odlišný. Jídlo je potřebné k okamžité existenci jedince, proto je zde pudová provázanost velmi vysoká, ale u sexu tomu tak není. Nikomu nehrozí smrt pouze proto, že se alespoň jednou denně nevyspí s nějakou partnerkou, proto zde je provázanost výrazně nižší. Ostatně v přírodě to je možné vidět především u dravců. Například káňata svou populaci regulují podle toho, jak se rozmnožují myši, jinak by měly problémy s obživou. Určitě je pravda, že člověk není až tak úplně racionální, současný marketing je na tom založen - na to není potřeba vědce - lidé se vždy snaží uspokojit své pudové potřeby. Ale rozhodně bych u člověka nezahazoval rozum, protože jste jím často schopen své pudy více či méně regulovat. U reklamy se taky rozhodujete, jestli a za jakých podmínek nakoupíte daný produkt. I člověk má rozumovou (nejen pudovou) tendenci se rozmnožovat pouze tehdy, pokud má dostatečné zázemí a schopnosti obživy.

0/0
1.4.2012 0:14

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Takže bych určitě nějakou neochotu se rozmnožovat u mužů nepodceňoval. Muž byl v době kamenné lovec a i dlouhou dobu poté byl ten hlavní při získávání potravy, takže si u něj dokážu představit různé možnosti nejen pudové regulace jeho potřeby se rozmnožit na základě vstupů z okolního prostředí (nevhodné životní podmínky, možná dokonce i partnerka). Každopádně nejsem vědec, tenhle příspěvek je spíše moje teorie.

0/0
1.4.2012 0:21

Yanajedna

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

No nevím. Podívej se na bohatě se rozvíjející somálskou a další africkou populaci, kde nemají co do huby, ale dětí maji v průměru 7,5 na jednu ženu. Příroda nám dala silný pohlavní pud, chuť na sex celoročně. Antikoncepci a tím i regulaci si vymyslel až člověk rozumný a civilizovaný, který si sečte náklady na hypotéku, náklady na dítě, a pak raději jede na dovoleno do Mexika :) 

Všechny civilizace, které jsou dostatečně vyvinuté, lidi mají zázení a solidní schopnost obživy, tak se do množení nehrnou. Kdežto kdejaký křovák se množí, až se mu od .. práší. Primárně jako druh nemáme rozumovou regulaci, abychom krotili množení.  Je to nadstavba civilizace.

0/0
1.4.2012 0:26

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Velice vám děkuji za tento argument ;-).

1) Krásně ukazuje pudovou regulaci u lidí evropského typu, kteří mají větší tendenci se řídit rozumem.

2) Náš způsob existence je odlišný od existence Křováků, kteří řeší obživu de facto ze dne na den, nemají dlouhodobější perspektivu, pročež nemusí vidět extrémní rozdíl mezi obživou, navíc jich polovina umře přirozeným výběrem, na rozdíl od nás, kteří si mohou spočítat tuto možnost klidně dopředu z důvodů dobře zavedeného peněžního systému a přirozený výběr u nás reálně neexistuje a je nahrazen jinými mechanismy (výběrem na základě vzdělání nebo možnosti si zajistit sociální dávky). Proto s přirozeným výběrem nekalkulujeme a chováme se jinak.

3) I na XManovi  vyšel článek, který popisuje, že muži s menšími zisky mají menší chuť na sex, což není nic jiného, než pudový regulační mechanismus.

0/0
1.4.2012 0:41

Yanajedna

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

"Krásně ukazuje pudovou regulaci u lidí evropského typu, kteří mají větší tendenci se řídit rozumem."

Tak buď je něco pudového, nebo se to řídí rozumem. Obojí současně nejde.

Další argumenty jsem ani nedočítala ;-D

0/0
1.4.2012 0:45

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Souhlas, jenže jestli to chápu správně, jsou tyto složky svým způsobem propojeny. Je sice pravda, že pokud se rozhodnete na základě rozumu k nějaké změně, nezmění se automaticky Vaše pudy, ale pokud své chování dlouhodobě měníte z rozumových důvodů, někdy to určité pudy změnit může. Ale tady bez mučení přiznávám, že se pohybuji na tenkém ledu, odborník nejsem. Mi ostatně nešlo ani tak o pudy nebo rozum, ale o princip regulačního mechanisumu. Každopádně i Váš předchozí argument ukazuje, že člověk není řízen pouze pudově, jak je napsáno výše, ale také rozumově.

0/0
1.4.2012 0:52

Yanajedna

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Pudy nezměníš, ale můžeš a musíš je regulovat. Pokud potkám fakt krásného chlapa, tak se před ním nesvlíknu a nepovalím ho, přestože mé pudy mi jasně velí ;-)

Ty křováky (myšleno obecně primitivní národy) jsem použila jako příklad toho, že když člověk jedná pudově, tak se množí. Protože sex je fajn, příroda to tak vymyslela, aby nás množení bavilo. Pudy. A ženám dala dost pudů navrch, aby ty děti nějak vypiplaly aspoň prvních pár let, než se samy uživí žebrotou a sběrem odpadků.

Civilizace pudy kontroluje, reguluje, ale nemění. Civilizovaný člověk potlačí své pudy na nekontrolované množení, pořídí si antikoncepci. A děti si rozumově pořídí jenom tolik, kolik jich může do dospělosti vypiplat. To je rozhodnutí rozumu. A na ty pudy díky antikoncepci taky dojde, jen není třeba každé dva roky nový potomek.

+1/0
1.4.2012 0:58

xexyn

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Pudy podle mě změnit lze, jen je otázka, jestli bude dostatečné množství patřičných podnětů, které k tomuto povedou. Jeden "výzkumník" potřeboval potlačit u kočky reflex dýchání, pokud se rožne určité světlo (nebo ozve zvuk?) stříkal jí do očí dráždivou látku zároveň s vysíláním odpovídajícího podnětu tak dlouho, dokud se nepovedlo to, co potřeboval. Vše je tedy pouze otázka míry působení vnějších vlivů. My navíc k tomuto všemu máme rozum, který se dá k těmto vlivům přiřadit jako určitý rozhodovací mechanismus. Takže za mě říkám jednoznačně - Pudy změníš.

0/0
1.4.2012 1:13

Yanajedna

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

Ale to je něco jiného. To ji naučil nový reflex - rosvítí světlo, zadrž dech.

Pudy jsou komplikovanější než reflexy, pud sebezáchovy, rozmnožovací pud jenom tak nevypneš. Nový reflex naučíš každé zvíře, nový pud ne.

+1/0
1.4.2012 11:15

Duke___Nukem

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

nejaka chytra janicka,je to sexy..:-P

0/0
1.4.2012 16:05

kočka

Re: Až to někde uvidím, uvěřím.

I ty ženské biologické hodiny jsou pěkná ujetost!

+1/0
2.4.2012 9:26

drsňák

no

No, tak předpokládám, že starší muži mají také starší partnerky, až se odfiltruje tento vliv, tak se můžeme o něčem bavit. Pokud srovnávají muže dvacetileté a přes čtyřicet, tak nepředpokládám, že by tito měli stejně staré partnerky.

+2/0
31.3.2012 21:56

vetchý stařík

BIOLOGICKÉ HODINY

otcové nad 40 jsou na prdlačku...měl jsem tátu o 40 let staršího, když mi bylo 15, jemu už 55, nebyl to kamarád ,ale prostě jen otec. Se divím těm prďolům, různým Gottům, Jandům.......co si hoši potřebují dokazovat ???   Děti budou sice bohatý, ale bez táty....a na to jim asi, zatím, kašlou....Rv

+1/0
31.3.2012 20:00

qawadar

Re: BIOLOGICKÉ HODINY

Podle me to chce spis ta zenska, proste se starcem se nudi a chce se nejak zabavit, ted ty matersky pudy.

+1/0
31.3.2012 20:55

qawadar

Re: BIOLOGICKÉ HODINY

A s otcem ma problematicky vztah hodne kluku...

+1/0
31.3.2012 20:56

Hroznej.puberťák

Re: BIOLOGICKÉ HODINY

Je ovšem poměrně naivní domnívat se, že kamarádství s otcem je záležitostí pouze věku. V 15 není s otcem kamarád skoro nikdo, když to s ním mlátí až na půdu.

+5/0
31.3.2012 21:30

OrignalTrotl

Re: BIOLOGICKÉ HODINY

Otec mě měl v 25 letech a doufám, že ho do smrti neuvidím. Tady vidíte, že s tím nemá věk co dělat.

+2/0
1.4.2012 16:16

Hroznej.puberťák

Mně netikají...

... já mám totiž digitálky :-P

+2/0
31.3.2012 17:43

Sprintujici.stonozka.4

Re: Mně netikají...

tak to máš pech, dítě nikde

0/0
31.3.2012 18:59

Hroznej.puberťák

Re: Mně netikají...

Dítě už spí :-P

0/0
31.3.2012 21:28

Yanajedna

Re: Mně netikají...

tak to je fajn, že ho tikající hodiny neruší

0/0
31.3.2012 23:39

Montgomery

Chtěl bych vědět,

jak ty výzkumy opravdu vznikají. Na začátku je nejspíš požadovaný výsledek a od něho se vyvíjí následný "výzkum".

+4/0
31.3.2012 16:14

MFD to hraje s náma

Re: Chtěl bych vědět,

V psychologickych vyzkumech je to temer pravidlo.

+1/0
31.3.2012 21:09

ifox

Stárnutí?

Spíš vliv životního prostředí včetně stravy, stresu aj. Dřívější generace byly daleko zdravější.

+5/0
31.3.2012 11:07

vovák

Re: Stárnutí?

to je fakt. Kdo nebyl zdravej, šel pod kytky...

+4/0
31.3.2012 12:53

samuel05

Re: Stárnutí?

to myslis vazne?? drivejsi generace vypadala v 40 jak dnesni 60nici. V 50 jsi byl duchodce, staci se podivat na nase herce jako mensik, hrusinsky atd....Stravovani bylo tenkrat uplne katastrofalni v druzinach se jedlo jen maso z kompotem nebo nejaka sladka kase, zeleneninove salaty prakticky neexistovali.

+1/0
31.3.2012 14:28

qawadar

Re: Stárnutí?

a kdo proboha ji zeleninove salaty?? ;-D kde zijes?? mezi priteplenou komunitou, nebo v zenskym spolku pro hubnuti? ;-D     Vnimani veku je ryze subjektivni, kdyby se ti herci oblikali a upravili stylove na dnesni dobu, tak vypadaj normalne ke svemu veku.

+1/0
31.3.2012 18:30

MFD to hraje s náma

Re: Stárnutí?

R^

+1/0
31.3.2012 21:10

Hroznej.puberťák

Re: Stárnutí?

Já teda zeleninové saláty jím, přeci chuť steaku nezničím blbejma hranolkama nebo podobným sajrajtem, naopak ve spojení s dobře udělaným salátem ta chuť vynikne.

0/0
31.3.2012 21:32Najdete na iDNES.cz