Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poradna: Manželka se nechce vrátit do práce

Partnerka byla doma s dětmi pět let, teď jí skončila rodičovská, ale odmítá se vrátit do práce. Nelíbí se mi to, ale nevím, jak jí mám vysvětlit, že by neměla zůstávat doma, píše čtenář Jakub.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JulienaSorelová

Kecy

Kecy typu "chlap by měl uživit rodinu" jsou jenom výmluvy pro neschopné ženské!

I naše vláda doporučuje před tím, než žena nastoupí na mateřskou našetřit si dvacetinásobek své čisté mzdy (;-D) Takže zodpovědnost je i na vás, dámy!

S takovou ženskou bych se bála i oženit. Kdybychom se rozváděli, jaké by asi chtěla alimenty?? Na rodině se mají "podílet" jak vykřikují feministky, ne že ji má živit jeden

0/0
18.4.2012 10:30

mak1_re

Proboha co je to za týpka

on ani neuživí manželku ? Co to dneska s těma chlapama (sorry pánama) je ?

+2/0
15.4.2012 20:30

G4Danny

Re: nevim, o co mu jde

Tem, co nevedi:

Lidi jdou do manzelstvi s tim, ze podle neceho si partnera vybirame. Neco prekousneme a ze z neceho neslevime. Tradicni nebo moderni do toho netahejte, takhle jsme na tom vsichni. Rada z nas by si napriklad nikdy nevzala narkomana. Pro me nesezdaneho pracujiciho je zamestnani partnerky take dulezita a je jednou z veci, ze kterych neminim slevit. Jednu kravu, ktera si jenom myslela, ze nebude muset nic, kdyz bude se mnou a jenom "se o me starat" jsem pred lety setrasl - projevila se nastesti driv nez vubec prisla svatba na radu, ale drzela se jako kliste a brala moje kopacky jako velkou zradu. Jo, ja zase jako zradu bral jeji nechut jit do prace. Nedivim se, pokud se pan Jakub citi podobne.

Ohanite se teplymi veceremi a cistymi ponozkami? To je neco, co dnesni chlapi radi zvladnou sami. Deti jsou duvod pro to, aby Jakub nepolevil ve vysvetlovani manzelce, ze jeji nastup do zamestnani je nutny k jejich preziti jako rodiny.

+1/0
13.4.2012 17:55

modrá sardinka

Re: nevim, o co mu jde

Jo, asi máte pravdu, z chlapů se stávají ženské a z ženských chlapi. Nakonec to bude tak, že vydělávat budou jen ženy, aby si hoši vynahradili těch 9 měsíců a porod. Jak nespravedlivá je ta příroda, že chlap není ženská...

0/0
13.4.2012 20:59

qawadar

Re: nevim, o co mu jde

Jo kazdy jsme nejakej. Me treba desi tohle "Ohanite se teplymi veceremi a cistymi ponozkami? To je neco, co dnesni chlapi radi zvladnou sami." Mluv za sebe. ;-D  Ja se necham rad obsluhovat. ;-D

0/0
14.4.2012 2:34

_m-

Re: nevim, o co mu jde

Jistě že zvládnou. Ale myslíte, že Jakub chche večer po návratu z práce ještě vařit večeři? Ne pro sebe, ale pro celou rodinu?

Chlapi samozřejmě jsou schopní zvládnout všehno, ženy taky, ale proč si práci nerozdělit - Pokud manželka doma dělá veškerý servis, takže manžel po příchodu z práce může jen padnout, tak to je slušný příspěvek do společné domácnosti, nemyslíte?

Pokud pokládáte ženu, která "....myslela, ze nebude muset nic, kdyz bude se mnou a jenom "se o me starat" " za krávu a myslíte si, že péče o domácnost a rodinu není práce, pokud za práci pokládáte jen to, za co se berou peníze...... tak to s vámi není všechno v pořádku.

Nástup ženy do zaměstnání v ČR většinou není nutný k přežití rodiny. je nutný k udržení standardu rodiny - tedy určitý typ auta, styl oblékání, dovolená v vybraných lokalitách, společenský život. To je něco jiného.

+7/0
14.4.2012 10:11

jizanskavlajka

a po 3 týdnech začala vidět na levé oko

;-D;-D;-D.Víte jak se rozvádělo ve středověku??? manželku nechali zazdít ve sklepě.Rychlé praktické a levné,dodnes nepřekonaná metodaR^R^R^

0/0
12.4.2012 16:25

locom

Re: a po 3 týdnech začala vidět na levé oko

vite vy vubec, jake jsou dnes ceny stavebnin? Uz ted musi resit prescasy a vy mu radite investici do cihel a cementu. Ve Sparte se hazelo ze skaly ... tu cenu nic netrumfne ;-)

0/0
12.4.2012 17:25

artea

Asi se málo snažíte

Hodně jí pomnáhejte, aby se začala nudit. Hrajte si s dětmi, uspávejte je. Uklízejte, vařte, perte, žehlete. A ona se začne těšit do práce.... snad :-)

+1/0
12.4.2012 11:24

komentator-1

Re: Asi se málo snažíte

Dámo, já Vám tleskám! Manželka byla doma s dětmi skoro 8 let (jsou 4 roky od sebe) a kdyby bylo po mém, klidně může zůstat doma ještě déle, byť se penězi to také nebyla žádná hitparáda. Je to čas s dětmi, který už nejde vrátit, dohnat, nahradit, jakmile uplyne, je definitivně pryč.

Pokud žena chce být u dětí, zaplať pán bůh za to. Spíš se daleko hůř srovnávám s kolegyněmi, které se vrací do práce po půl roce s dítětem odloženým chůvě nebo rodičům. Tomu opravdu nerozumím.

+4/0
12.4.2012 11:50

komentator-1

Re: Asi se málo snažíte

sakryš, patřilo to o příspěvek níže, pardón!

0/0
12.4.2012 11:50

_m-

Re: Asi se málo snažíte

:-)

0/0
12.4.2012 12:01

G4Danny

Re: Asi se málo snažíte

No prosim, to je váš model manželství a rodičovství. Proč se hůř srovnáváte s lidmi, kteří žijí nebo chtějí žít jinak? Když si jeden rodič zůstane u dětí, bere tím čas s dětmi druhému. Je krásné, když si v tomhle dva sednou - jeden s dětmi být moc nepotřebuje a druhý zase nechce být bez nich ani šest hodin denně (půlúvazek). Taky je ale fajn, když oba pracují a oba nasytí svoji potřebu být s dětmi v čase, který nejde vrátit, dohnat, atd.

Neadvokuji tu odkládání dětí po půl roce. Zároveň ale děti potřebují pro svůj zdravý duševní vývoj život s vrstevníky a i pro ně je to pro zbytek života "čas, který nejde vrátit atd.". Myslím, že ve věku 4 let je nejvyšší čas na tenhle krok. Argument rodiče "dítě mě potřebuje" v tomhle kontextu a situaci je sobecká výmluva, která dítětí v důsledku škodí.

Pokud je dítě zdravé a přesto se ve čtyřech bez matky opravdu ani půl dne neobejde, je to pro mě signál o něčem závadném ve výchově po ty 4 roky.

0/0
13.4.2012 18:11

modrá sardinka

Re: Asi se málo snažíte

To jsou ale kecy. Dřív lidi děcka do žádných školek nedávali a neslyšel jsem, že by z toho měl kdokoliv nějaké potíže. Nemyslím tím časy za komoušů, samozřejmě. Argumenty, že se děti dávají do školek a jeslí na západě, neberu, jelikož jak je vidět z mnoha příkladů, kdy dochází ke zločinům dětí, asi to to pravé ořechové nebude.

+2/0
13.4.2012 20:58

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Jasně že se děti dřív do školek nedávaly. Teda jestli mluvíte např. o době, kdy žila moje prababička, která porodila jedenáct dětí (dospělosti se jich dožilo osm) - ale tyhle mámy rozhodně neměly čas stát děcku celý den za zadkem. Pokud vím, tak prababi musela navařit  - čili naštípat dříví, nanosit dříví do kamen, nanosit vodu, zabít a oškubat slepici, načistit zeleninu a pak teprve mohla začít vařit. Musela vyprat - čili nanosit vodu, nastrouhat mýdlo a nějakou chvíli strávit u valchy...zkuste ručně prát pro třináct lidí. Musela vyžehlit a uklidit. Jasně že jí pak pomáhaly starší děti s domácností i s mladšími sourozenci (takže možná to určitá obdoba školky byla). Ale já si pod větou "dřív lidi děcka do žádných školek nedávali" prostě představím asi něco jiného než vy.

+1/0
13.4.2012 21:34

modrá sardinka

Re: Asi se málo snažíte

Sorry, prababička měla svoje úkony, které musela udělat, dnešní žena má jiné, ale má jich taky dost. A dokonce si myslím, že možná víc, že je doba v lecčems náročnější.

+2/0
14.4.2012 9:45

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Možná kdybyste se vrátila o sto let zpátky, dost byste přehodnotila, jestli to je složitější dnes, nebo jestli to bylo složitější tehdy. V tomhle se asi neshodneme, já si prostě myslím, že to dnes máme v mnohém jednodušší. Dětí máme díky antikoncepci méně, máme na ně více času, máme i jisté sociální jistoty, které tehdy nebyly (tehdy třeba nemoc nebo smrt živitele rodiny stavěla matku od rodiny do trošku jiné situace než dnes), rozhodně naše prababičky nedostávaly mateřskou nebo rodičovský příspěvek, děti nám dnes neumírají na tehdy běžné dětské choroby, jako byl třeba záškrt a podobně. To, že musím odpoledne sednout do auta a vyzvednout dítě z kroužku, nepovažuju za náročnější úkol. Mám dokonce čas sama pro sebe, můžu jít na pokec s kamarádkama, jít si zaplavat, vyrazit za zábavou nebo vzít auto a jet na výlet. Prababi nejspíš ve "volném čase" vzala jehlu a nit a zašívala a přešívala oblečení pro své děti. V čem přesně to dnes máme náročnější?

+1/0
14.4.2012 10:26

modrá sardinka

Re: Asi se málo snažíte

Máte pravdu, neshodnem se, ale to by bylo na dýl. Podle mě jste hodně mimo, máte hodně zkreslené představy.

+1/0
14.4.2012 17:47

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Samozřejmě - mám sice tři děti, ale podle vás netuším, co obnáší péče o ně a o domácnost... Nevadí, podle vás to máme mnohem složitější, než to měly mámy přes sto lety. Já sice tvrdím opak, ale jsem zřejmě mimo. Tvrdím, že máme k dispozici spoustu věcí, které nám péči o děti a domácnost usnadní a urychlí, proto nám zbývá spousta času. Je na každé z nás, jak toho využije. A tvrdím, že naše prababičky tyhle výhody neměly, takže ani v dobách neexistence školek si nemohly dovolit věnovat svým dětem tolik času, jako my.

0/0
14.4.2012 20:39

Profesionalka

Re: Asi se málo snažíte

Vrať se v čase a pochopíš, kdo to měl složitější. Dokážeš si představit dnešní dobu bez jednorázových plen, mikrovlnky, varné konvice, automatické pračky? Lidi, kteří minulou dobu nezažili, neví o čem mluví...RvRvRv

+1/0
15.4.2012 13:01

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

Tak dobu bez jednorázových plen, mikrovlnky, varné konvice, automatické pračky - a přitom s téměř stoprocentní zaměstnaností žen - pamatuju i já. :-) (Až na tu automatku dokonce to vše jako dospělá žena a matka; praní jinak než v automatce pamatuju pravda jen jako dítě.)

Zrovna ty vyjmenované věci jsou v podstatě jen takové hračky, které nám sice zpříjemňují život, ale není jejich význam nijak zásadní.

0/0
15.4.2012 13:44

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

No, podle mě to dost výrazně šetří čas.

0/0
15.4.2012 13:47

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

Ale jo, ale upřímně řečeno - v součtu ani ne tolik, co trvá jeden průměrný televizní pořad. (Popř. přečtení pár internetových diskuzí. :-)

+1/0
15.4.2012 13:57

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

No, řešila se tu doba našich prababiček, takže zrovna tohle přirovnání by jim moc neřeklo...:-) Ale je zajímavé, že si ty drahé a zbytečné hračky lidi vůbec pořizují, na okrasu to asi nebude.

0/0
15.4.2012 14:23

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Jo a vím, že to byla narážka na mě...ano užívám si nedělní siestu. Starší děti šly s tatínkem na fotbal a já čekám, až se vzbudí to nejmladší, že tam za nima pak dojdu. Žehlit to, co jsem za včerejšek vyprala (teda to, co vyprala pračka), budu až večer. Teď se jako správná moderní líná matka válím u PC a píšu si s příbuznýma na druhém konci republiky a sem tam namrknu na diskuze.

0/0
15.4.2012 14:32

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

Ježíš ne, to vůbec nebyla narážka na vás. (Fakt mě to vůbec nenapadlo!) Spíš jen sebekritické povzdechnutí...

Mě právě překvapilo, že řešíme dobu našich prababiček a jako hlavní argument se uvedly věci používané prakticky jen posledních pár let (no, dobře, trochu víc - ale pořád tu dobu "bez" většina dospělých lidí pamatuje).

Jo, pokud si představíme, že ta prababička ve tři vstávala, aby roztopila v kamnech, natahala vodu na ohřátí a ve čtyři už měla podojeno a tak "jela" dál až do setmění, to by bylo jiné kafe.... ale hovořit o mikrovlnce či varné konvici?

0/0
15.4.2012 14:39

_m-

Re: Asi se málo snažíte

Připomnělas mi moji maminku. Můj otec celý život dojížděl jednou týdně - na neděli, jinak s náma byla maminka sama. A v tu sobotu odpoledne a neděli, kdy byl doma tatínek se na práci nesáhlo - i odběd měla předvařený.

Takže na můj dotaz - jaks to mami všechno zvládala - začala maminka "Tak především tehdy nebyla televize.......

;-)

0/0
15.4.2012 14:53

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

No jo, původní zápletka byla o to, že dřív nebyly školky a taky lidi žili. Na což já jsem reagovala tak, že je to sice pravda, ale že to neznamená, že by tehdy měly ženy ten luxus, aby se mohly věnovat dětem. Že na to prostě a jednoduše nebyl čas. Většinou těch dětí měly několik, tak ty starší hlídaly ty mladší, zatímco máma dřela jak kůň. No a byla jsem poučena modrou sardinkou, že tahle moje představa je zcestná, protože dnes to máme v jistých ohledech možná ještě složitější, než mámy před sto lety... Takže asi tak.

Jak každá z nás naloží s ušetřeným časem, je věc druhá.

0/0
15.4.2012 15:31

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

Však jo - já myslím, že s vámi nejsem v nejmenším ve sporu.

Reagovala jsem až na jiný příspěvek, jak že si už vůbec neumíme představit, jak těžko se žilo bez mikrovlnek apod. :-)

0/0
15.4.2012 16:23

_m-

Re: Asi se málo snažíte

Že se vměšuju - lednika, mikrovlnka nebo varná konvice celkem nehrají roli, ale automatická pračka, resp.pračka jako taková. nebo myčka nádobí - to opravdu úleva je. a podstatná.

0/0
15.4.2012 17:26

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Taky auto, teplá voda (a voda vůbec) z kohoutku atp. Člověk, který tvrdí, že před sto lety to měly matky jednodušší by si měl nejspíš vyzkoušet, kolik času by mu zbylo na děti, kdyby všechny tyhle udělátka neměl. My to bereme jako samozřejmost, ale i obyčejná lednice nám pomůže uchovat potraviny, u kterých to bylo dřív nemyslitelné.

V souvislosti s tím jsem právě tvrdila, že dnes - i když některé z nás krom péče o domácnost chodí do zaměstnání - nám zbývá daleko víc času na péči o děti, než těm našim prabábám. Dokonce nám zbývá dost času pro sebe. I na takové blbinky, jako jsou internetové diskuze :-)

0/0
15.4.2012 17:47

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

Já myslím, že záleží na tom, co si pod slovem "jednodušší" představíme.

Že by měly lehčí život, to ani náhodou.

Jednodušší možná ano. Role byly jednoznačně dány. Neřešilo se, zda chodit do práce či být doma, zda se dětem "věnovat" víc či míň... atd. Možnost volby je fajn, ale taky sebou nese zodpovědnost za rozhodnutí. A taky zdroj sporů a konfliktů, když si - třeba zrovna v tom páru z článku - každý ten další vývoj představuje jinak.

0/0
15.4.2012 18:51

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

No jo, ale zase si vemte, že když jednou udělaly rozhodnutí se provdat, už to nešlo vzít zpět. Rozvody byly v té době rarita, takže když se z manžela vyklubal násilník nebo opilec, měly prostě smůlu. Ano, bylo to jednoduché v tom, že další možnost volby už neměly. A zatímco se dnes nesmyslně rozvádí lidi, kteří by při troše snahy mohli vybudovat hezké zázemí pro své děti, tehdy se zas nerozváděli ani ti, u kterých by to bylo jen dobře. Ten pár z článku si měl svoje budoucí představy vyjasnit před svatbou. I když by možná ani to nepomohlo - paní mohla změnit názor až po narození dětí. Láry fáry, my na tom nic nezměníme, jdu žehlit :-)

0/0
15.4.2012 19:36

IfčaX

Re: Asi se málo snažíte

To se těžko vyjasňuje. Narozením dětí se mění všechno, natožpak pár teoretických názorů předem. :-)

+3/0
15.4.2012 20:23

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Ano, zažila jsem na vlastní kůži... ;-D

0/0
15.4.2012 21:10

_m-

Re: Asi se málo snažíte

A dnešní mámy jen stojí dítěti za zadkem? Já se ptám, protže nevím, já nejsem máma dnešní, ale včerejší. Měla jsem to rozhodně jednodušší, neměla jsem hospodářství, a měla jsem a mám teplou vodu a pračku, nicmně jsem musela odvést starší dítě do školky (protože to školku milovalo a nemohlo bez ní být), která nebyla za rohem, nakoupit, naložit pračku plínama, uvařit (slepici jsme fakt měli už zabitou a oškubanou), vyžehlit, uklidit, pospravovat dětské oblečení, vyzvednpouit starší dítě ze školky, pověsit plíny, většinou naložit druhou pračku, vzít staršího na hřiště (ano, tam jsem mu za zadkem byla, ale mezi hřištěm a silnicí nebyl žádný plot), později udělat s ním úkoly, protože dyslektik, dysgrafiik .....

Při všech těch činnostech jsme, vaše prababička i já, měli decka za zadkem my - děti viděli co a jak maminka dělá - to jim určitě něco do života dalo. Myslíte ,že ne?

0/0
14.4.2012 10:03

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Právě proto říkám, že tu zbytečně odsuzujete ženské, co jdou do práce. Není to jedno, jestli šla tehdy na celý den na pole, poklízet dobytek, sázet nebo sklízet plodiny, sekat trávu, převracet seno, podojit krávy, zpracovat mléko, zabít a stáhnout králíka k nedělnímu obědu nebo co já vím ještě - zatímco dnes nasedne na MHD nebo do auta a jede na osm hodin do práce? Krucinál moje kamarádka má hospodářství, na kterém se zasekl čas, tak mám aspoň malou představu. Dítě dala na deku na kraj pole a makala celý den. K děcku šla, když řvalo hlady, dala mu najíst a napít, co měla s sebou, a zase pokračovala. Jednou se jí děcko ztratilo v lánu kukuřice a dalo jí trošku práce ho za najít.

V porovnání s tím můžeme dnes dětem věnovat nepoměrně více času, i kdybychom chodily do zaměstnání. To říkám jako zaměstnaná máma tří dětí.

0/0
14.4.2012 10:32

_m-

Re: Asi se málo snažíte

Já jsem někoho odsuzovala????????? Já jsem napsala, že jsem byla s druhým dítětem doma až do jeho 4 let a byla bych až do 7 (konec první třídy) kdyby mě netlačily peníze. A že to mělo pochopitelné důslekdy v nižším životním standardu rodiny, především mém. Já jsem neměla na holiče, já chodila v důchodkách a jedněch kalhotách.A že každá žena si tohle musí rozhodnot sama - kde tam vidíte odsudek???????????

0/0
14.4.2012 11:08

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

To "odsuzujete" neplatilo ani tak na vás, jako tak obecně na některé názory tady, že pracující matka = krkavčí matka. Taky se nezastávám extrémů, ať už se jedná o to, že jdou některé mámy do práce po šestinedělí, anebo na druhé straně jsou otroky svých dětí až do dospělosti. Znám rodiny, kde dospělé dcery neumí oškrábat brambory (nemluvě o jiných činnostech v domácnosti) a dospělí synové pokládají za samozřejmost po příchodu domů shodit kabát na nejbližší židli s tím, že ho matinka odklidí na věšák - a jsou to právě děti matek, které nechodily do zaměstnání vůbec a "věnovaly se dětem".

Když jsme se rozhodli pro třetí dítě, taky jsme počítali se snížením životního standardu...a nechápavými pohledy okolí - tři děti, zbláznili jste se?

Každá to prostě vidíme jinak, já bych sedm let doma nebyla, ani kdyby mně to finanční možnosti umožňovaly. Přesto své děti miluju a trávím s nimi hodně času.

0/0
14.4.2012 12:01

modrá sardinka

Re: Asi se málo snažíte

K té vaší kamarádce, co maká na tom poli - jenže ona chudák nežije v době našich prababiček, které sice vzaly

když měly čas, jehlu a zašívaly, ale nelozily x hodin po obchodech, aby si nakoupily hadry, šminky, drogerii a blhvíjaké kraviny, na kterých je závislá dnešní žena. Taky určitě neluxovala, neutírala prach a nedrhla celou domácnost několikrát za týden. Jsou ženy, které vrazí děcko do školky, ani není úplně zdravé, aby se mohla v práci odreagovat a vykecat a zakoketovat si s chlapama.

Taky na druhé straně znám chlapa, který si neumí ten kabát pověsit na věšák ani ve třiceti a jeho matinka ho do školky dávala poctivě po komunisticku.

Takže když to shrnu, každá doba má své, každá matka ví své a dělá, co považuje za správné. Nepočítám v to kriminálnice a další živly, kterým jsou děti na obtíž.

závěrem jen - trávím s nimi hodně času... to jsou vaše slova. Ale jsou matky, které chtějí trávit se svými dětmi co nejvíce času. A nic špatného na tom není. Spíš naopak.

0/0
14.4.2012 17:46

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Tak tohle mě pobavilo. Vy máte prostě obrázek matky, která dá dítěti flašku a strčí jej při první příležitosti do jeslí, jen aby se mohla v práci buď vykecávat nebo koketovat, za což jí dá zaměstnavatel hromadu peněz, které ta nešťastnice letí okamžitě utratit u kadeřnice a taky do obchoďáků za šminky a hadry. Povím vám, takové zaměstnání bych snad ani nechtěla, unudila bych se k smrti... Nepřeháníte to trochu?

Jinak si myslím, že s dětma trávím dost času. Zapojuju je do všech činností, které doma a na zahradě dělám, i když mě to dost často spíš zdržuje. Ale díky tomu byli ti dva starší velice brzo docela samostatní.

Přiznávám, že potřebuju čas i sama pro sebe - potřebuju si večer nerušeně přečíst knížku, pustit hudbu do sluchátek nebo si jít zaběhat. A co? Jsem kvůli tomu špatná máma, že nevěnuju dětem každou minutu svého života? Pokud podle vás jo, je mně to dost jedno.

0/0
14.4.2012 21:23

MacLover

Re: Asi se málo snažíte

Vy musíte bejt skvělá máma V kéž by takových bylo co nejvíc! R^

0/0
21.4.2012 0:35

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Asi se málo snažíte

Díky. Já vám řeknu, co je pro mě na rodičovství nejhorší: že si nikdy nejsem jistá, jestli to, co dělám, jak reaguju, jak je usměrňuju, je správné. Neustále pochybuju. Od mých rodičů jsem nikdy neslyšela - a ani mí tři sourozenci - slova "neotravuj, nemám čas", tak se snažím o totéž. Vždycky si najít čas na odpovědi na jejich otázky - i když se musím přiznat, že mě ty potvůrky už nejednou dostaly do úzkých. Když jsem porodila první dítě, ptala jsem se našich, jak je možné, že to zvládali s takovou lehkostí (aspoň mně se to tak jevilo). Oba mně odpověděli něco v tom smyslu, že je prostě fascinuje způsob, jakým děti - nezatížené zkušenostmi a předsudky - vidí svět. Že je to naprosto úžasné a obohacující, pro ně to byl nový rozměr. A když se na to budete koukat takhle, najednou vám to začne dávat smysl a trochu líp dětem porozumíte.

0/0
22.4.2012 11:16

_m-

Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

Vypadá to tak, že většině z nich ještě nebylo 12 - aspoň mentálně.

Pokud děti ještě nemají školní věk, tak bych situaci nehrotila - Na místě pana manžela bych ale rozhodně nešla do přesčasů- prostě musíme vyjít s tím co máme.

Já mám VŠ a práce mě bavila a přesto jsem byla s druhým dítětem doma skoro 4 roky a kdyby mě netlačily peníze vydržela bych to až do první třídy.  Ne proto, že jsem líná, ale proto, že jsem citíla, že mě oba kluci (starší byl v první třídě) prostě potřebují. Ovšem bylo to něco za něco - 5x týdně k večeři polívka, štupovaný ponožky, když odešly zimní boty, tak jsem chodila ve sněhulích........................

Paní musí rozhodnout, co je pro ni důležitější, ale taky se podle toho zařídit.

+6/0
12.4.2012 10:06

Black Dragon

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

Rozhodně nechci nijak shazovat váš názor, ale matka cítí, že jí dítě potřebuje až do smrti matky, či dítěte.

A ne vždy se tento pocit potřebnosti setkává s realitou. ;-)

+2/0
12.4.2012 11:18

skoda-lasky

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

Jistě, jen ta potřeba je trochu jiná ve 3 letech, jiná v 10 a jiná třeba ve 30.

+2/0
12.4.2012 11:23

Hroznej.puberťák

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

Jasně, čím dál větší, ve 3 jsem potřeboval prd hračky oproti tomu, jaké jsou potřeba ve 30 :-P

0/0
12.4.2012 11:31

_m-

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

No a vo tom to je - ve 3 letech potřebuješ mámu, ve 30 peníze..................

;-)

+3/0
12.4.2012 12:02

modrá sardinka

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

Nechápu proč shazujete asi jediný normální názor tady v diskuzi. Asi byste měl pochopit, že potřeby dětí jsou jiné ve 4 letech a jiné ve dvaceti nebo třiceti.

+1/0
13.4.2012 21:02

všeználek3

Re: Koukám, kolik je tady ráznejch chlapů!

to by jako dítě nešlo ani do školky ,ale rovnou do školy kdyby vas netlačili peníze?nebylo by tak trochu asociální ve vztahu k ostatním dětem.to by s váma bylo jen doma a na procházkách? no to by byla paráda pro něho

0/0
12.4.2012 12:27Najdete na iDNES.cz