Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poradna: Manželka mě neustále sráží

Jsem otcem dvou dětí, ale v poslední době jsem v manželství velmi nespokojený. Manželce pořád něco není vhod a neustále mě sráží. Mám se rozvést? ptá se čtenář Václav.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mončí2

Tak

jí vyměň

0/0
7.7.2012 0:26

danax

všechno jednou končí...

na jiném místě, s někým jiným, budou žít úplně jiné životy, jestli se jim tenhle nelíbí, ať ho změní

0/0
6.7.2012 22:37

Inkvizitor Johny

Hmm

Jdi na pivo, najdi si milenku, kup si sporťáka nebo cokoliv... co patří ke střednímu věku.:-)

0/0
6.7.2012 11:55

j.kotlin

Re: Hmm

R^

0/0
7.7.2012 10:02

buclatka

Podle Báry za cokoliv může vždy jen chlap.

Hnus.

+3/0
5.7.2012 21:58

sochus

Ono se to radí

ale chlap se do této situace nedostane ze dne na den. Já jsem si taky něco prožil a hodně dlouho jsem nechápal, jak se to vůbec mohlo stát. Nejdřív ke měla měla úctu, pak se to během cca 5 let postupně měnilo, až nakonec to bylo podobné tomu, co se tu popisuje. Bez řečí jsem plnil všechny požadavky a ještě na sebe nechal s prominutím kálet. Když jsem se vzepřel, nastaly výhrůžky a já neuměl blafovat, tak jsem pro udržení rodiny ustupoval. Naštěstí jsem pak sebral zbytek sil a manželství před 7 lety ukončil. Teď se na to dívám tak, že toho na mě bylo dost, musel jsem živit rodinu a dítě a když už jsem byl doma, chtěl jsem klid, tak jsem raději ustoupil tu a pak tam, protože to bylo pohodlné a bez konfliktů. Jenže se to stupňovalo a aniž bych si to uvědomil, stával se ze mě ten kus hadru. S jídlem roste chuť, takže to bylo horší a horší. Dnes chápu, že ve vztahu je potřeba občas podstoupit konflikt a udržet nějaké hranice. Sice si člověk zkazí den, ale stojí to za to.

+4/0
5.7.2012 15:56

sochus

Re: Ono se to radí

Možná jsou tímto ohroženější chlapi, kteří mají náročnou práci plnou stresu a určitých konfliktů. Takový chlap pak přijde domů a chce klid, proto se nehodlá hádat kvůli nějaké blbosti a raději ustoupí. Jenže ženská je doma, celý den s nikým moc nemluví a potřebuje nějaký ten konflikt. Proto si najde nějakou blbost a vyjede po tom svým. Výsledkem je, že ona něco vyprovokuje, on se nechytne a ustoupí, ona je vnitřně frustrovaná z toho, že se ta provokace neuchytila, on má pocit, že moudřejší ustoupil a nechápe, proč je ta jeho na něj hnusná, když udělal, co chtěla. Ona to pak stupňuje, on víc ustupuje a nakonec je všechno v háji. Opravdu je lepší se občas po italsku bouřlivě pohádat kvůli drobkům na stole, i když na tu hádku chlap zrovna po těžkém dnu náladu nemá.

+5/0
5.7.2012 16:05

Duke___Nukem

Re: Ono se to radí

jak ustoupis jednou,tak pak uz porad  :-)

0/0
6.7.2012 19:33

Stobka

On chudák chtěl s něčím pomoci a ona že si to udělá líp

Mně z toho jasně vyplývá, že není zvyklý v domácnosti pravidelně pomáhat už od začátku, maximálně občas vynesl koš, ale má určitě pocit, jak jí pomáhá... Všechno bylo na ní a ona už toho má za ty roky dost a ztrácí energii, klasický obrázek. Má to marné, tenhle se už nezmění. Rozvodem to nakonec skončí, až budou děti větší a ona najde víc odvahy, on se rozvádět nechce kvůli pohodlnosti a plnému servisu, i když tvrdí, že je to kvůli dětem.

+3/0
5.7.2012 13:43

vozova.hradba

Re: On chudák chtěl s něčím pomoci a ona že si to udělá líp

Já byl taky ten, co uklízel, pral, žehlil, nakupoval a pak jsem nakonec taky byl ten, kdo se na to všechno vys*al, nechal ženě byt a šel dál. Někdy je to tak prostě lepší...

+1/0
6.7.2012 6:48

j.kotlin

Re: On chudák chtěl s něčím pomoci a ona že si to udělá líp

a pardon za můj dotaz, ale vsadímm se, že do vztahu s vámi přišla s igelitkou a jedním párem křusek, což? A odcházela s barákem...za to bych je řezal hadicí mrchy.

0/0
7.7.2012 9:45

faiva

Pokud váháte

s rozvodem jen z důvodu, že doufáte, že se to může zlepšit, tak rozvod. Něco podobného má teta se strejdou, ne že by ho teta vyloženě srážela, ale má prostě takovou drobet nesympatickou povahu a nedivím se strejdovi, že mu to leta vadí, a to čím dál tím víc. Jí to snad ani nedochází. Každopádně ona se nezmění, to je prostě povaha. Takže jsou spolu (teda hlavně on s ní) třeba půl roku nemluví, pak se na chvíli nějak usmíří, jesou na dovolenou a třeba za měsíc je to nanovo. Obecně se to celé chronizuje a prohlubuje. Takže bych to raději zařízla včas.;-)

+1/0
5.7.2012 12:55

faiva

Re: Pokud váháte

Jinak ještě zkusit oplatit stejnou mincí. Určitě není dokonalá, tak třeba pozdravit - ahoj tlusté stehno, placatej zadku, ap....;-) Ovšem to by asi šlo už jen v případě, že s vám už dost znechutí a rozhodnete se pro rozvod, tak spíš ještě pro povavení se její reakcí. Citivý člověk, kt. takovéhle srážení nemá v povaze, to proti člověku, kt. má ještě nějak rád a tudíž logicky nechce zranit, nepoužije. Takže ona je fakt pako a lepší to nebude.;-)

+1/0
5.7.2012 13:12

j.kotlin

Re: Pokud váháte

COŽE? Jste se zbláznil, ne? Říct jí tlusté stehno, tak máte ve večeři jed na krysy, nebo podobnou chuťovku. Bacha na ně, jsou to nevypočitatelné potvory. Má drahá ex (bud novému partnerovi dopřán věčný klid) se snažila vždy týrat psychicky a na citech. To je také žůžo. Takže sbalit, pusu, nerozuměli jsme si, je čas jít každý svojí cestou, bylo to krásné... a zabouchnout. Navždy. A né být takový idiot, aby si jí ještě několikrát vzal zpět. Stejně to dopadlo špatně ;-)

0/0
7.7.2012 9:44

DADAnce

Re: Pokud váháte

Povaha senezmění... ale tady se to objevilo až časem. Takže se muselo změnit něco jiného.

0/0
5.7.2012 14:30

faiva

Re: Pokud váháte

Spíš bych řekla, že se původně skrytější rysy povahy časem projevily (ostatně sám píše, že ani od počátku to nebyl "žádný zázrak", ale prostě spolu nějak vycházeli). Moc nevěřím na to, že se situace dá nějak řešit, povahy musejí zapadat víceméně samy od sebe, přirozeně. A čím je člověk starší, tím méně sil bude mít na nějaké sehrávání divadélek manželce, budování podnětů či čeho, aby byla milostpaní spokojená. Sama jsem typ, pro kt. je nejdůležitější pohoda, a člověka, pro kt. jsou "hádky", popichování, nějaké vyjasňování pozic, ap. dokonce snad motorem vztahu, bych nesnesla. Pán to asi bude co možná držet kvůli dětem, ale na zlepšení vztahu bych nevsadila ani stovku.

0/0
5.7.2012 21:11

DADAnce

Re: Pokud váhátehttp://xman.idnes.cz/diskuse.aspx

To jo... Časem se snaha přemáhat se a předstírat své lepší já vytrácí... To jednoho totiž dost vysiluje. Ale tady m jednoznačně to nepřipadá jako věc povahy, ale spíš frustrace partnerky. Pokud nemá svůj prostor, kde se realizovat, může její nespokojenost se svým život řádně otrávit život všem kolem.

0/0
5.7.2012 22:03

faiva

Re: Pokud váhátehttp://xman.idnes.cz/diskuse.aspx

Možná, pokud ale pán typ (což tedy nevíme), kt. je ochoten s domácností pomoci a nedával by najevo nelibost, kdyby se paní průběžně také nějak dle svých potřeb realizovala, měla nějaký koníček, ap., tak je to čistě její problém. Nemůže očekávat, že pán bude nějak usilovně přemýšlet a investovat nadpřirozené (tj. takové, kt. mu nejsou vlastní) síly do jejího zabavování. Vzpomínám, jak jsem se kdysi byla vykoupat na lomu a nedaleko mě ležel na dece pár (tak 40-50 let). Paní na pána - povídej mi něco, tak povídal, tahal všelijaké zážitky, např. z vojny, za chvíli přestal a paní zas - povídej mi ještě neco.....No jako mně by stačilo jedno odpoledne s ní a byla bych psychicky vyčerpaná, horší než malé děcko.

0/0
5.7.2012 22:57

faiva

Re: Pokud váhátehttp://xman.idnes.cz/diskuse.aspx

Umím si představit, že taková ženská by si sama zaplavat ani nešla, pořád musí mít za zadkem chlapa a ještě se jí musí vyloženě věnovat.

0/0
5.7.2012 23:00

DADAnce

Re: Pokud váhátehttp://xman.idnes.cz/diskuse.aspx

Jasně... pán může jediné - pomoct jí, aby měla svůj prostor... Dál je to na ní.

0/0
5.7.2012 23:35

Stork.

Otázka do pranice...

Pokud žena fyzicky napadne muže, má muž právo "facku" opětovat?

+1/0
4.7.2012 23:27

ondrejlo86

Re: Otázka do pranice...

Nevim, jestli má na to právo, ale je to v podstatě povinnost, žena to na mě zkusila za těch 6 let asi 3x a vrátil jsem. Nejsem na to nikterak hrdej, ale chlap se nemůže nechat mlátit od ženský. Neřešil bych nějakou facku, kdybych dostal, že jsem něco proved, ale hysterickej záchvat pro nic, kdy to začne lítat zprava zleva, v horšim případě si na to vezme ještě nějakej předmět, to nejde akceptovat. Od posledního incidentu mam s timhle klid.

+4/0
5.7.2012 0:01

koprak podruhé

Re: Otázka do pranice...

Já taky

0/0
5.7.2012 6:42

Jindri

Re: Otázka do pranice...

presne tak, nesnasim sice na zenach nasili, ale vse ma svoje meze, byla jsem svedkem, jak po brachovi vyjela ta jeho, pro nic, a on jen drzel, boze, ten ma svatou trpelivost, ja uz bych po ni sla...8-o

0/0
6.7.2012 23:38

halagajda

Re: Otázka do pranice...

No ja bych rekla ze muze, ale tim pada na jeji uroven...nevim jsem proti jakemukoliv nasili- kdyby me chlap uderil, otacim se na podpadku a jdu...a nevracim.

0/0
5.7.2012 8:40

ondrejlo86

Re: Otázka do pranice...

Pokud je to jen nutná sebeobrana, tak se nedá nic dělat. Ženskou v hysterickym záchvatu slovama neuklidníš. Myslim, že ani ženská by si neměla dovolit mlátit chlapa, obzvlášť pokud nikdy neslyšela přísloví, že kdo chce dávat, musí umět přijímat :-)

Ta moje současná je první, kdo mě k tomu donutil, taky jsem do tý doby řikal, že bych ženskou v životě neuhodil a pořád jsem vzásadě proti tomu..Ale to jsem proti násilí všeobecně, ale bránit se člověk musí vždy.

+2/0
5.7.2012 8:48

halagajda

Re: Otázka do pranice...

Nutna sebeobrana, mozna, facka mi neprisla jako ze by clovek potreboval nutnou sebeobranu... Asi ziju v jinem svete- ja myslim, ze by si nikdo nemel dovolovat mlatit sveho partnera, at je sebevice fit.

0/0
5.7.2012 10:33

faiva

Re: Otázka do pranice...

Tak pokud by ji dal kontrolovaně a přiměřenou silou, nevidím v tom rozdíl. Dospělá žena si nemá hrát na malé děcko (a v tom případě ještě protivné), kt. spoléhá, že mu lecos projde.

+1/0
5.7.2012 12:57

halagajda

Re: Otázka do pranice...

A kde ja pisu cokoliv o hrani si na male protivne decko?? Rikam nutna obrana ok- ale jinak proste ne, protoze tim samym se dostavam na uroven osoby ktera me napadla. A pakovat se pryc, na nasilniky nemam cas.

+1/0
5.7.2012 13:57

faiva

Re: Otázka do pranice...

Takže někdo si začne, je to tedy sice osoba na nízké úrovni, ale jedna facka přece nic není , co se kvůli tomu rozčilovat. Druhý to jen oplatí (a to ještě kontrolovanou a "výchovnou"), ale v jeho případě je to násilník, od kt. se okamžitě pakovat. No nevím, tak se mi to nějak nelíbí no...:-)

0/0
5.7.2012 21:17

halagajda

Re: Otázka do pranice...

Dlouhe vedeni?:-) Jiste ze jedna facka na oplatu se me nedela nasilnika, to ne, ale proc se za 1)snizovat na jeho uroven a za 2)stavit do situace kdy me agresivni nasilnik napadne znovu? Proste moudrejsi ustoupi ne? Hlavne kdyz jde o nejakeho agresivniho typa...

0/0
6.7.2012 14:17

faiva

Re: Otázka do pranice...

Ano to už je na odhadu, jak by napadený agresora odhadl (a je mi jasné, že na to moc není čas a jedná se impulsivně). Pokud by odplata byla sice kontrolovaná, ale rozhodná a s přísným obličejem, je reálné, že to útočníka zaskočí a zastaví. Proto by se mi obecně jako ideální jevila rychlá pacifikace, znemožnit pohyb, důrazně zhouknout, u trvalejší hysterie, popř. pod sprchu, ap. Nejsem tedy názoru, že u kontrolované pacifikace jde o snižování se na úroveň agresora, ale výchovnou akci, kt. si útočník plně zaslouží.:-)

0/0
6.7.2012 19:43

hňup

Re: Otázka do pranice...

no, právo.  mě žena jednou dala facku, jsou to už deítky let, tenkrát jsem se naštěstí jenom zasmál. dnes, když jí to říkám, tak tvrdí, že to není pravda. občas připustí i možnost, že už si to nepamatuje. já ji tenkrát asi nečím vytočil, a jsem rád, že jsem tenkrát reagoval potlačovaným smíchem.... a dodnes můžu s čistým svědomím říkat, že obětí domácího násilí jsem u nás byl jen já.......

0/0
5.7.2012 10:28

faiva

Re: Otázka do pranice...

Každopádně má právo ji nějak zpacifikovat a nenechat se sám omlacovat. Nejlepší bych viděla ohnot a na prdel, studená sprcha, ap. Ale uznávám, že u vehementně mrskajícího člověka to bude problém. ;-)

0/0
5.7.2012 12:51

faiva

Re: Otázka do pranice...

Ještě mě napadla praktika, kt. občas někdo použije u kousavých koní, to by tedy šlo jen u lidí, kt. se k fackování uchylují častěji. Mít po ruce např. nějaký hodně drsný rejžák a ve chvíli, kdy se napřáhne a letí ruka, nastavit si ho před tvář. Popíchá se o něj a přitom si to fakckující zavařil sám, po něm nikdo nevystřelil.:-) Pokud by ho to náhodou ještě víc rozlítilo, nebylo by od věci mít po ruce nějaký rozprašovač např. pěny (zastříkat obličej a tím dezorientovat), hadici s vodou, pro největší vzteklouny vodní dělo.;-);-);-)

0/0
5.7.2012 13:06

5_reinkarnace

Re: Otázka do pranice...

Já jsem to vyřešil tak že jsem jasně řekl maželce, že pokud mne někdy uhodí tak jí to vrátím. A to stačí, protože tomu věří. Občas když se naštve a má záchvat tak jí říkám. Prosím prašť mě ať ti to můžu vrátit. Věřte nebo ne nikdy to neudělala...

0/0
11.7.2012 14:12

ujko.straka

Bačkory a ne chlapi

Měl jsem dědu na kterém babi mohla dříví štípat. Babi byla generál, komandovala ho kde mohla a on si to nechal líbit, fungoval jak hodinky ze švajcu a mlčel. Ale když už se mu něco nelíbilo, tak se jen narovnal ( to už babka věděla že je zle a pakovala se do patřičné vzdálenosti ) a řekl že to bude tak a tak a hotovo. A tež bylo a to babka ani nepípla a 14 dní pak kolem něj chodila jak kolem nevybuchlé miny než se odvážila cosi řect ( já to zažil za 20 let 2x). A tata vzpomina že mu bylo asi 15 když babka furt žgarala do dědy a ten rez zebral a ta jak byl o hlavu menši tak ju chytl pod krkem po zdi ju vytahl až ji nohy klimbali ( přece jen robil v železarnach), držel ju a po hodně dluhe chvilce řek enem: A včil bude po mojemu. A dožili se spokojeně zlaté svatby i pravnoučat. Nikdo nepamatuje že by děda někdy křičel, nadával  nebo že by se hádali ale včeci věděli že jak se děda postavi a narovna tak honem z cesty.

+3/0
4.7.2012 23:19

SCkPFjqnU

dcery 6 a 8

a ona se citi pretizena? decka rano na osmou jdou do skoly, a do dvou se flakaj ve skole. A manzelka nema cas? tak to asi ne.

+2/0
4.7.2012 22:04

dscs

Re: dcery 6 a 8

asi je lina a pali ji dobre bydlo

+2/0
4.7.2012 23:21

hermína

Re: dcery 6 a 8

zkusíme to ještě jednou, ano? V článku se nikde nepíše, že by nechodila anebo chodila do práce. (Teda ten koplex "ony málo dělají", ten já nesnáším.)

+5/0
4.7.2012 23:26

tipovac.leteckych.snimku

Vítej v klubu

0/0
4.7.2012 22:03

jacobsen

No Dalibore

jde vidět, že už ti opravdu teče do bot. Ale s tím rozvodem ti rád pomůžu.

+1/0
4.7.2012 20:30

Achille Volfoni

má chlapa no...

+3/0
4.7.2012 20:18

Veska, faraón diskuzí idnes

Nuda:)

Minule jsem se více nasmál při čtení.

0/0
4.7.2012 19:25

ultrafuka444

A tohel uz jsi videl?

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100627928-ta-nase-povaha-ceska/409235100011017/video/

+3/0
4.7.2012 19:17

Stork.

Re: A tohel uz jsi videl?

Silný dokument k zamyšlení...

+1/0
4.7.2012 23:20

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: A tohel uz jsi videl?

ten v tý růžový košili je ztracenej případ

v takový situaci dítě nedítě je prostě potřeba posílat ženskou tam kde slunce nesvítí

+1/0
5.7.2012 10:38

j.kotlin

Re: A tohel uz jsi videl?

no tak to je síla !!!! To bych jí milou asi pořádně vypoklonkoval...

0/0
7.7.2012 9:48

Chytry.Levicak

ženské to je

někdy hotové neštěstí;-(

0/0
4.7.2012 18:47

33andy

Teda to

se mám, že mě netrápí takové starosti!;-D Krásný prodloužený víkend všem!:-)

+2/0
4.7.2012 18:40Najdete na iDNES.cz