Diskuze

Jak vlastně vzniká puchýř a proč se nemá propichovat

Neexistuje člověk, který by se s ním nepotkal, ale možná vás nikdy nenapadlo, jak vlastně puchýř vzniká. Přečtěte si, co se děje ve vašem těle při vzniku puchýře, proč je vyplněn tekutinou a co se děje po jeho propíchnutí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J48a49n 45Z75b91o80ř69i49l

10. 2. 2015 16:35

Sundej boty, hoď nohy nahoru a dej si čaj s rumem a sleduj lyžaře z okna. Puchýř se ani neobjeví ;-D;-D

1 0
možnosti

Ha, ha téma pro botaře ;-D

0 0
možnosti

Tak mi z toho nějak plyne, že je asi nejlepší mít lyžařské boty, ve kterých se vám nedělají puchýře na nohou. ;-)

0 0
možnosti

Teoreticky se puchýř nemá propichovat. On to ale neví, takže se propíchnutý hojí rychleji :)

0 0
možnosti

Problém je v tom, že tekutina v puchýři se bohužel chová jako ostatní tekutiny, tedy je například nestlačitelná. Pokud puchýř mechanicky namáháte (a to většina z nás musí), tak expanze tekutiny odtrhává svrchní vrstvy dále a dále a puchýř se zvětšuje (to není magie, ale hydraulika). Takže dává smysl po sterilizaci kůže Septonexem propíchnout sterilní jehlou, aby tlak kapaliny zmizel a celé to zakrýt Hemagelem, který dovolí vlhké hojení, ale zvenku, bez tlaku zevnitř. Překrytí polštářkem a obvazem je nutné.

Nepropíchnutý puchýř na chodidle se dokáže postupným namáháním zvětšid do doslova apokalyptických rozměrů a pak se hojí extrémně špatně :-(

3 0
možnosti

Ja rozhodne propichuji, a jeste k tomu mam v jehle navlecenu nit, kterou ponecham koukat z obou stran. Tim mi tekutina odteka. Uznavam ze nit asi sterilni nebude, ale nikdy zadny problem nebyl (naopak). Pokud jsem nit nedal, tak za par hodin byl puchyr opet plny (ac doslo k odstraneni priciny), nebo praskl - coz bylo to nejhorsi.

3 0
možnosti

Jak tak pročítám tuhle diskuzi, máme tu jednoho geniálního autora a asi tři sta blbých čtenářů, kteří nikdy neměli puchýř. Nebo je to naopak? ;-D

4 0
možnosti

Přesně tak, blbost, puchýř propíchnout, vydezinfikovat, přelepit a pokud je puchýř v čistotě a není namáhaný, tak nepřelepovat a nechat zaschnout a zahojit...

Teda kdo psal tenhle článek...

2 0
možnosti

Jj rýma bez doktora sedm dní, s doktorem týden. Stejný je to s puchýřem, jenže když ho nepropíchnu, tak nemůžu chodit vůbec.

4 0
možnosti

To jsou rady jak poď do mě z boku ... samozřejmě, že se puchýř musí ve většině případů propíchnout. Vzhledem k tomu, že se vytváří převážně na chodidlech a patách, bez jeho propíchnutí a vypuštění není prostě možné vůbec chodit, a když s bolestmi ano, stejně se brzy strhne. Menší zlo je ho "vypustit", nechat kůži přes něj, držet ho v rozumně sterilním prostředí a nechat odumřelou kůži ztvrdnout.

9 1
možnosti