Diskuze

Střílečky nás dělají chytřejšími, říká pořadatel herních akcí

Profesionální hráč stráví u počítače tréninkem až osm hodin denně a herní turnaje mívají statisícovou návštěvnost, on-line je sledují miliony lidí. Přesto je hraní spojeno se stereotypním obrazem hráče jako asociála z tmavého kutlochu. Je třeba to změnit, říká pořadatel herních akcí Ladislav Dyntar.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Střílečky mohou vylepšovat leda postřeh, krátkodobé soustředění, koordinaci apod. Ale že by zrovna tenhle žánr trénoval nějak hlouběji mysl (inteligenci), to spíš ne...

0 0
možnosti

To také nikdo netvrdí (kromě nadpisu). Ale postřeh, předvídavost, schopnost vnímat několik podnětů naráz, částečně také analytické myšlení. Samozřejmě pod pojem "střílečka" se dá dnes schovat cokoliv od Dooma přes Armu po Fallout, a jednotlivé dovednosti jsou pak zastoupeny hodně různorodě...

1 0
možnosti

"Vědci zjistili, že lidé, kteří hrají pravidelně počítačové hry, umí sledovat několik věcí najednou, dokáží se rychleji rozhodovat a mají lepší postřeh a koordinaci, než lidé, kteří hry nehrají."

Já bych doplnil: "Ti místo toho umí hrát na nějaký hudební nástroj, dokáží se lépe zapojit do společnosti a mají více životních zážitků a sexu." ;-)

Vždycky záleží co s čím srovnáváte.

1 0
možnosti

Jako že existují dva druhy lidí - ti co hrají videohry a ti co hrají na hudební nástroj?

0 0
možnosti

Ještěže generace lidí co považují hráče za odpad lidstva a potencionální masové vrahy pomalu vymírá a nahrazuje je generace hráčů a co je nejdůležitější , matky konečně pochopí ŽE SE TY ONLINE HRY NEDAJÍ PAUZNOUT !!!!!  ;-D;-D

6 0
možnosti

horší bude až pochopí, že je můžou hrát i ony:-)

0 0
možnosti

Tohle je věčné téma posledních let, jakmile přijde na rozhovor o hraní her. Není třeba nějak významně poučovat starší generace, protože pokud nebude vyloženě válka, tak dvě tři generace a bude to tak běžná věc, že se nad takovým článkem nikdo nepozastaví.

Já myslím, že je to docela normální vývoj. Hraní her je prostě dneska už velmi různorodé odvětví jak pokročují technologie tak už to taky nejsou jen střílečky a jsou to činnosti, které vyžadují zase trochu jiné dovednosti od hráče. 

To že se stává populárnějším a točí se v om větší a větší peníze je pak celkem logické. Rozhodně to ale neznamená nějaký ústup tradičním sportům. Fotbalistů bude pořád dost, akorát z té většiny šedých myší se vybere ještě pár hráčů, kteří se tím uživí. Jinými slovy - na světě je dost lidí aby pokryli jak fotbal tak střílečky.

1 0
možnosti

P55a50v52e56l 31F18a89r44a

5. 9. 2015 22:02

Jen trénujte, půjdete do armády bránit zem!

0 0
možnosti

Ve článku není zmíněno, že profesionální hráči her si mimo sezení u PC musí budovat fyzickou kondici například ve fitcentru, protože bez toho by na turnajích nedokázali sedět několik hodin bez známky únavy a zároveň být soustředění.

1 0
možnosti

Bohužel je to tak. Akční hry bystří mozek, postřeh, soustředění. Je to v tomto směru mnohem zdravější než multitasking na několika zařízeních a v několika aplikacích. Ovšem pochybuji, že střílení do nepřítele posiluje emocionální a sociální inteligenci. Tam bych čekala opačný efekt. Hry ano, ale ne na prvním místě a určitě alespoň u nás doma zamyšlení nad tématem...

2 1
možnosti

Hry se v poslednich 10 letech stale vice presunuji k tymovym disciplinam. Tusim, ze Harvard delal pred nekolika lety pruzkum a hraci se ukazali jako lepsi pro praci v tymu. Takze mi povezte vice o nejake socialni inteligenci. ;) Bohuzel, vase predsudky jsou presne to, co se tu lidi snazi prekonat.

Vezmete si, ze v soucasne dobe dospivaci kolem 15 let neustale zakladaji tymy, aniz by vedeli cokoliv o vedeni a komunikaci. Uci se vest, vybirat vhodne spolupracovniky a delegovat ukoly (a jsou to tymy od rekneme 5 hracu az po spolecenstva 100 a vice clenna s vlastni hyerarchii).

Takze doporucuji se opravdu zamyslet nad tematem. Ja jsem diky hram ziskal za poslednich skoro 20 let stovky a stovky pratel, se kterymi denne komunikuji, chodim s nimi "na pivo" apod. Vubec se to nelisi od toho, kdyz jsem v mladi zavodne hral basketbal, parta je stejna, jen neprohazujeme mic kosem.

5 1
možnosti

Hraní her pomáhá chránit mozek před demencí a Alzheimerem. :-)

3 1
možnosti

Pěknej nadpis. Je to vidět na každém kroku...

0 0
možnosti

Rychlejší rozhodovací schopnosti, vnímají 6 věci najednou...no snad se jim to v muslimské Evropě bude hodit víc jak vzdělání.

0 7
možnosti

Používání programů není závislé na vzdělání. Spíše by se dalo říci, že ovládání potřebných programů je podmínkou vzdělání.

2 0
možnosti