Diskuze

Před Alzheimerovou chorobou ochrání mozek cvičení, říká studie

Stačí mírná intenzita, ale důležitá je dennodenní pravidelnost. Takové cvičení se vám odvděčí mnoha zdravotními benefity. Mezi ně patří i ochrana vašeho mozku proti Alzheimerově nemoci, zjistila aktuální studie. Jako brnění přitom funguje cvičení i u lidí, kteří mají k nemoci genetické dispozice, i u těch, kteří jí již trpí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J42a50n 35P42e29c96h

17. 9. 2017 21:29

Pekny... hodinky

0 0
možnosti

Ty hodinky jsou umely

0 0
možnosti

L27a32d28a 37N50o18v16a80k

17. 9. 2017 12:04

matka byla celý život v pohybu, učila tělocvik a sama aktivně cvičila, nechyběla na žádném sokolském sletu....... A co byste řekli...? Má ho...

1 0
možnosti

Stále nelze ale tvrdit, že kdyby necvičila, je na tom stejně. Třeba by se jí projevil dřív / intenzivněji.

1 0
možnosti

Připadá to jenom mě, a nebo je ten článek a výzkum totálně na prd? Podle mě by bylo správně porovnat data zdravé a nemocné populace, ne o tom, jak něco ovlivňuje mozek ...

0 0
možnosti

To asi připadá jen vám. Pokud se jedná o výzkum mozkové choroby, tak asi nemá cenu porovnávat to se zdravou populací, ne? Je jasné, že u dědičné choroby ji se zásadně větší pravděpodobností dostanou lidi s predispozicí než bez ní. Tomu se už věnovalo dost výzkumů. Tenhle řeší ovlivnění u predisponovaných lidí, jak je v něm napsáno.

0 0
možnosti

Otázka ankety je špatně položená! Já si dopřávám více než hodinku střední aktivity. Takže musím v anketě odpovědět: Ne, nedopřávám si hodinku střední aktivity denně.

2 0
možnosti

A které aktivity tedy přinesly tak dobré výsledky? Co si pod tím představit? Co bylo moc nízko a co zbytečně moc? Moc to neupřesnili....

6 0
možnosti

nedožil sa vysokého veku v zdraví preto, že CVIČIL, ale NAPRIEK cvičeniu (bol dostatočne odolný, aby cvičenie prežil v zdraví)!

1 0
možnosti

S tvrzeními rád souhlasím, ale zdůrazňuji nezbytnost každodenní zátěže i pro mozek, bez něhož ve vyšším věku neobstojíte. Snad vůbec nejhorší následky pro mozek a poznávací funkce má pasivní sledování TV. Kdo se zřekne části této zábavy a nahradí ji procvičením mozku, velmi prospěje svému celkovému zdraví a oddálí nebezpečí nejen mozkové degenerace. Napůl vyhráno mají ti, kteří si vypěstovali hodnotného koníčka, s nímž není čas stárnout.

5 0
možnosti

Krásně řečeno. V souvislosti s tím mě vždy překvapuje, když si lidi stěžují na vlastními silami vypěstované choroby - cukrovku, obezitu, stařeckou demenci (i jiného typu, než je Alzheimer). Jsem zvědavá, jak bude vypadat moje generace v důchodovém věku, která už dnes trpí mnoha krásnými novými chorobami, jako je třeba "digitální demence".

0 0
možnosti

Ahoj,je mi 26 let,pracuji a chodím do posilovny. Mohu potvrdit,že cvičení pomáhá odreagovat mysl tím způsobem,že se dokážete soustředit jen na sebe. Přináší to dlouhodobě psychickou rovnováhu. Proto doporučuji zaměřit se na vlastní seberealizaci s ohledem na fyzické aktivity (jakékoli). Budete plni energie,o které jste dosud nevěděli.

4 0
možnosti

;-D již 40 let ležím u televize na gauči ... a pomáhá mi to úplně stejně ...

0 0
možnosti