Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


EXKLUZIVNĚ: Kalendář Pirelli 2012 ukáže vnady Kate Mossové i Milly Jovovichové

aktualizováno 
Vznáší se nad ním aura noblesy a jedinečnosti, a to nejen proto, že je určen pouze VIP osobnostem. Kalendář Pirelli je výsledkem souhry těch nejkrásnějších modelek, nejlepších fotografů a nejnápaditějších kulis. Příštím rokem budou na jeho stránkách provázet i Kate Mossová a Milla Jovovichová.

S Kate Mossovou spolupracoval fotograf Mario Sorrenti již dříve, letos se s ní sešel i při tvorbě kalendáře Pirelli pro rok 2012. | foto: Pirelli kalendář

Devětatřicátý ročník kalendáře Pirelli vsadil na italského fotografa Maria Sorrentiho a krásky ze čtyř kontinentů.

Poctu kráse ženského těla i nekonvenčnímu uměleckému vyjádření složí fotografie Japonky Rinko Kikuchiové, Saskie de Brauwové z Nizozemska, Litevky Edity Vilkeviciuteové, Polky Malgosie, Italky Margaret Madeové, poloviční Američanky a Portorikánky Joan Smallové či Guinevre Van Seenusové ze Spojených států.

Fotogalerie

Zatímco tyhle modelky se v kalendáři objeví v premiéře, další ho už v minulosti svými půvaby rozsvítily. Brazilka Isabeli Fontana se objevila v kalendářích pro rok 2003, 2005, 2009 i 2011, Ruska Natasha Polyová okrášlila kalendář pro letošní rok, fotografie Lary Stoneové z Nizozemska přinesly kalendáře pro roky 2009 a 2011.

Klenotem s nejoslnivějším leskem kalendáře pro rok 2012 bude však Kate Mossová, která byla již tváří Pirelli v roce 1994 a 2006, a Milla Jovovichová. Ta dominovala kalendáři pro rok 1998.

Dražba

Kalendář je zbožím jen pro vyvolené, od roku 2002 se však každoročně draží v internetové aukci na iDNES.cz. Výtěžky z aukce jdou na nákup špičkové zdravotnické techniky pro léčení zhoubných onemocnění v Masarykově onkologickém ústavu. Letos poputuje jeden výtisk kalendáře do internetové dražby 13. prosince. Výtěžek použije Masarykův onkologický ústav na nákup přenosného ultrazvukového přístroje.

Kalendář každoročně učarovává i tím, že milovníky krásy zavádí na poutavá místa. V roce 2008 našel fotograf Patrick Demarchelier inspiraci v uličkách plných nevěstinců a pomíjivé lásky v pověstné Francouzské čtvrti v Šanghaji, rok nato složil Peter Beard hold poušti Kalahari a deltě řeky Okawango v Africe. V roce 2010 vsadil Terry Richardson na návrat k 60. a 70. letům, kdy modelky pózovaly na panensky čistých plážích, rok poté situoval Karl Lagerfeld modelky do říše starých řeckých bájí.

Z ní se v kalendáři pro rok 2012 přeneseme na italskou Korsiku. Jeho autor Mario Sorrenti se narodil v roce 1971 v Neapoli, od deseti let však žije v New Yorku. Pochází z umělecké rodiny, v oblasti fotografie je autodidaktem. V rané fázi své tvorby se zaměřoval na intimní černobílé fotografie, díky nimž dostal první zakázku od značky Calvin Klein. Poté následovaly práce pro značky Prada či Yves St. Laurent i časopisy jako W, Vogue a Another Magazine.

Kalendář Pirelli byl poprvé představen v roce 1964 a s výjimkou let 1975–1983, kdy nevyšel, představuje každoročně výjimečnou světovou fotografickou událost. Na jeho tvorbě se podíleli přední světoví fotografové, například Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh, Bruce Weber či Patrick Demarchellier.

Kalendář Pirelli je tradičně určen společenské elitě, významným zákazníkům, slavným osobnostem i hlavám států, mezi jinými ho dostává prezident Václav Klaus.

Autoři: ,Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Vosy a Noční čarodějnice. Do války proti nacistům zasáhly i pilotky

Hrdinky. Rufina Gaševová a Natalie Meklinová patřily do bombardovacího...

Sovětské pilotky létaly za druhé světové války bojové mise, jejich americké kolegyně přepravovaly náklady nebo...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Najdete na iDNES.cz