Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Exkluzivně: nový kalendář Pirelli na rok 2008 pouze na Xman.cz

aktualizováno 
Kalendář Pirelli je vždy očekáván s napětím: Dostává se jen do rukou VIP elity, je rafinovanou oslavou ženské krásy nazírané z nevšedního úhlu pohledu, je jedinečný, ale zároveň nadčasový.

Na rok 2008 kalendář Pirelli nahlíží skrze pitoreskní kulisy hříšné Šanghaje

Rokem 2008 provází Pirelli kalendář fotografiemi Patricka Demarcheliera, který našel inspiraci v pověstné Francouzské čtvrti v Šanghaji, v jejích uličkách plných nevěstinců a pomíjivé lásky.

Protagonistkami letošního vydání jsou mezinárodně známé modelky a herečky jako Gemma Wardová, Catherine McNeilová, Doutzen Kroesová, Agyness Deynová, Coco Rocha, Lily Donaldsonová, Sasha Pivarova či Caroline Trentini.

Kalendář obohatily také asijské krásky jako modelky MoWan Dan a Du Juan, mezi všemi se však vyjímá jméno Maggie Cheung, slavné herečky čisté východní krásy, která je jednou z nejslavnějších asijských filmových hvězd.

Prohlédnout kalendář PIRELLI 2008

Kalendář Pirelli je zbožím jen pro vyvolené, získat jej však můžete i vy, zúčastníte-li se dražby organizované iDNES.cz., a to 12. prosince od 10.00 do 17.00 hodin na www.idnes.cz/pirelli. Vyvolávací cena kalendáře je 1 000 korun.

Kalendář Pirelli byl poprvé představen v roce 1964 a s výjimkou let 1975–1983, kdy nebyl vydáván, je každoročně ostře sledovanou a debatovanou fotografickou událostí. Na jeho tvorbě se podíleli přední světoví fotografové, například Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh nebo Bruce Weber.

Krásky z titulních stran společenských a módních časopisů a největší hvězdy přehlídkových mol i filmového plátna jsou spojovány právě s tímto fotografickým skvostem.

Patří k nim Naomi Campbellová, Cindy Crawfordová, Jennifer Lopezová, Kate Mossová nebo naše Karolina Kurková a mnohé další.

Vždy se vydává jen limitovaná série 30 tisíc kalendářů, které jsou určeny pro významné zákazníky, slavné osobnosti a hlavy států.

Kalendář Pirelli 2007 převzal i prezident republiky Václav Klaus. V posledních letech se u nás stal kalendář Pirelli předmětem internetových aukcí. Aukce uskutečněná v loňském roce vynesla rekordních půl milionu korun, které šly na konto Masarykova onkologického centra.

Autor:



Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...



Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Říkejte mi Rihanna. Honduraské volby provětrala transsexuálka

Krásná žena se šmrncem, kterou prozradí hluboký hlas.

Chce změnit konzervativní, odmítavý postoj obyvatel středoamerického Hondurasu vůči sexuálním menšinám, i proto se...

Najdete na iDNES.cz