Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fakta o promiskuitě: může za ni bohatství, úspěch a bydliště

aktualizováno 
Nejvíc žen prošlo ložnicemi Turků, nejvíce promiskuitní jsou Britky. Čím úspěšnější kariéry jste dosáhli, tím víc šancí budete slavit u druhého pohlaví. Seznamte se s tím, co vše už zjistili vědci o promiskuitě.

Kolik byste měli mít za život sexuálních partnerů, vám vědci neřeknou. Ví ale, jaké faktory k vyšší promiskuitě vedou. | foto: Profimedia.cz

Když v roce 2007 mapovala firma Durex po celém světě průměrné počty sexuálních partnerů, jako největší milovníci se ukázali Turci. Počet jejich partnerek za život se v průměru vyšplhal až na číslo 14,5.

Pokud byste prahli po mimořádně vášnivých ženách (měřeno počtem sexuálních vztahů), upřel by se váš pohled na Nový Zéland. Tamní ženy se totiž v průměru chlubí údajem 13,2 a suverénně obsadily první místo.

Češi se se svými průměrnými devíti partnerkami a Češky s pěti intimními přáteli umístili zhruba uprostřed. Pokud vám to připadá málo, vězte, že kdybyste žili v Indii nebo Číně, vystřídali byste za život pravděpodobně jen tři partnerky.

Muži nadsazují, ženy ubírají

Většina výzkumů provedených po celém světě udává, že muži měli ve svém životě dvakrát až čtyřikrát víc sexuálních partnerek než ženy. V roce 2006 se vědci z University of Michigan Institute for Social Research rozhodli zjistit, zda muži náhodou nelžou. Zjistili, že vědomě nelže ani jedno pohlaví, že se však výrazně liší způsob, jakým svůj počet partnerů odhadují.

Zatímco ženy vypočítávají jednotlivé muže ve svém životě jmenovitě a mají tendenci na některé z nich spíše zapomenout, muži jsou velkorysejší a odhadují svou sexuální minulost jen přibližně, přičemž obvykle nadsazují. Jednadvacet procent mužů a patnáct procent žen při opětovném "počítání" sexuálních partnerů přiznalo, že poprvé uvedlo nesprávný počet. Šestnáct procent mužů a jedenáct procent žen dokonce lhalo vědomě.

Podle některých sexuologů však muži nadsazují a ženy si ubírají udávaný počet sexuálních partnerů čistě z evolučního hlediska. Zatímco u mužů je totiž plodnost ceněná, u žen se za žádoucí považuje spíše věrnost.

Promiskuitní manažeři

Pečlivější vědci se však s pouhým počtem sexuálních partnerů nespokojí a řídí se hodnověrnějším "indexem promiskuity", který bere v potaz i počet sexuálních zkušeností na jednu noc a to, jaký k nim mají respondenti postoj. Právě z toho vycházel výzkum provedený v roce 2008 na Bradley University, z něhož vyšli vítězně jednoznačně Britové. Za nimi následovali Němci, Holanďané a Češi. Nejméně promiskuitní jsou potom obyvatelé Tchaj-wanu.

Pikantní je, že ve Velké Británii jsou promiskuitnější ženy než muži. Ve všech ostatních zemích je to naopak. Muži přitom nejvíc střídají partnerky kolem dvacátého roku, kdežto ženy o deset let později.

Kolik žen prošlo vaší postelí a jak bohaté sexuální zkušenosti jste sesbírali, záleží údajně také na tom, jaké postavení v zaměstnání máte a kolik berete. Tvrdí to alespoň holandská studie zveřejněná loni v magazínu Psychological Science, které se zúčastnilo téměř patnáct set lidí. Podle vědců je promiskuita silně svázána s pocitem moci, úspěšnou kariérou a materiálním zajištěním. Čím vyšší postavení člověk zastává, tím větší má sebevědomí, tím víc si na opačné pohlaví "troufá" a tím víc střídá sexuální partnery. Úspěšní lidé jsou zkrátka promiskuitnější, a platí to víc v případě mužů než žen.

Promiskuita ale nesouvisí jen s individuální kariérou, ale i s ekonomickou prosperitou země. Podle výzkumu provedeného na London School of Hygiene and Tropical Medicine, jehož výsledky byly zveřejněny v magazínu Lancet, jsou obyvatelé západních zemí mnohem promiskuitnější než lidé z rozvojových států. Autoři výzkumu sesbírali data z devětapadesáti zemí a tvrdí, že čím bohatší země, tím větší promiskuita.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Další z rubriky

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Najdete na iDNES.cz