Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fast food je ponižující, říká studentka filozofie, která roznáší pivo nahoře bez

aktualizováno 
Hospodou se nese na vysokých podpatcích, na nohou síťované punčochy, tanga – a to je vše. Pak už jen sexy blonďatá paruka a výrazný make-up. Monika studuje filozofickou fakultu a dvakrát týdně chodí dělat servírku nahoře bez do jedné pražské pivnice.

Kromě sexy servírek na vás v některých podnicích čekají i sexy servírky | foto: Profimedia.cz

Jak jste se k téhle nezvyklé profesi dostala?
Servírka že je nezvyklé povolání? Strejda má hospodu na Moravě, jezdila jsem k němu každý rok na prázdniny od šesti let, takže jsem tohle prostředí znala a naučila se i "pinglovat". V létě je spousta tancovaček, kde musí roznášet každý, kdo má ruce a nohy. (smích)

Narážel jsem spíš na onu netypickou část vašeho "pinglování"...
Aha, nahoře bez… Nemám se za co stydět a na předsudky si nepotrpím, klidně bych se přitom nechala vyfotit, ale musím brát ohled na rodiče - jsou z venkova a mají spoustu předsudků. A bez problémů by to asi nevstřebali ani všichni profesoři ze školy.

ČTĚTE!!! REPORTÁŽ Z PRAŽSKÝCH PODNIKŮ, KDE PIVO ROZNÁŠEJÍ SERVÍRKY "NAHOŘE BEZ"

Stejně, proč jste sáhla právě po téhle práci?
Předloni mě přijali na vysokou, ale na koleji na mě nezbylo místo. Prý můžu dojíždět, když je to jen sto kilometrů... Jenže k nám nevede dálnice a busem to trvá tři hodiny.

Jedinou možností tak byl podnájem – a ten v Praze pod pět tisíc neseženete. Naši mi přispívat nemohli, takže zbývala brigáda. Do "Mekáče" se mi fakt nechtělo, proto jsem v nouzi zavolala strejdovi, jestli nemá nějaký tip.

V téhle branži zná každý každého, takže se mi během pár dní ozval známý známého, že to se mnou zkusí. Byl to ale noční bar, zavíral ve dvě ráno. Na přednáškách jsem usínala – to se nedalo dlouho vydržet.

Naštěstí tam chodil po šichtě jeden hospodský a právě ten mi nabídl tenhle kšeft. Otevíral novou restauraci a počítal s obsluhou nahoře bez. Už s tím měl zkušenosti, ale nechtěl holky z agentury, které to obvykle dělají.

Proč?
Ony totiž obsluhovat vlastně neumí, pivo nosí po jednom a spíš se u toho vrtí, takže za nimi lítá číšník a nestíhá.

Pivo jste roznášet uměla, připravovala jste se ale nějak na onu druhou půlku práce?
Ještě předtím, než jsem s tím začala, byla nutná poznávací exkurze. Pozvala jsem spolužáky do hospody, kde "náhodou" tuhle show provozovali, a sledovala, jak to slečny dělají, ale i reakce chlapů…

Ty mě zajímají, asi se mění s množstvím vypitého alkoholu…
Jasně. Hodně mužů, když jsou střízliví a přinesu jim pivo, kouká všude možně, jen ne na mě nebo na má prsa, maximálně zvědavě šmírují, když si myslí, že je nevidím.

Po třetím pivku se už začínají osmělovat, pak mají oplzlé poznámky, dělají mi sexuální či milostné návrhy... Vizitky už nepočítám, jsou jich mraky a převažují ty, v nichž je pod jménem uvedeno podnikatel, ředitel, náměstek…

Zvláštní kapitolou jsou sázky. Nejbizarnější byla, když se parta chlapů dohadovala, jestli mi na bradavce vydrží minutu viset ramínko s těžkou koženou bundou, já mám prsa totiž trochu nahoru.

Nabídli mi dva tisíce, když to zkusím, tak jsem řekla, proč ne? Ale rozhodlo i to, že ta společnost měla úroveň, nebyli to žádní primitivové.

Odvážil se vám někdo sáhnout na prsa?
Víte, že ne? Zatím si nikdo netroufl. Ale celkem časté je plácnutí po zadečku nebo po stehnech, když odcházím od stolu.

To se pak vrátím, napíšu mu na účtenku panáka a řeknu, ať už to příště radši nezkouší, že by to pro něj mohlo špatně dopadnout, a hodím významně pohledem na výčepáka. To zabere i jako varování ostatním, protože vypadá jak Arnold a váží metrák. I to byl důvod, proč jsem do toho šla, u něj mám jistotu.

Nemám problém držet si od hostů odstup a mít i jakýsi respekt, chlap si na ženskou podle mě vždycky dovolí jen to, co ona připustí či toleruje.

Než vejdete "na plac", připravujete se na to nějak?
Chodím vždycky tak půl hodiny předem, najím se, z kuchyně omrknu sešlost a podle toho se zařídím. Když výrazně převažují střízliví, zvolím spíš decentnější a pozvolnější přístup a i oblečení si beru méně vyzývavé.

Tipoval bych, že to uděláte právě naopak, abyste osazenstvo co nejrychleji rozparádila…
To je hloupost. Chlapi - nejen kolem sexu - rádi dělají velká ramena, ale svaly mají hlavně kolem pusy, na skutky až tak moc nejsou. V tomhle se na ně musí pomaloučku, stydí se.

Jednou sem přišel s partou starších i mladý kluk. Muselo mu být osmnáct, jinak by se dovnitř nedostal, to pečlivě hlídáme, ale vypadal na patnáct, hubený, jemná dětská tvářička.

Obsluhu nahoře bez najdete v pivnicích, barech i non-stopech

Když jsem mu nesla kolu, nějak mě napadlo se nad něj hodně naklonit, takže měl prsa přímo před obličejem. Víte, co udělal? Utekl a už se nevrátil. Pak mi to přišlo líto, protože byl fakt moc hezkej.

Odvaha se u mužů dostaví až po pár pivech - a to se pak předvádí. Je docela zajímavé, že nejvíc vyvádí "tichý vody". Je fakt humorné sledovat, jak se mění ze zakřiknutých týpků na těžké suverény.

Přijala jste někdy soukromé pozvání některého z hostů?
To jsou otázky! Proč se na rovinu nezeptáte, jestli jsem šla s nějakým do postele? Ne, nikdy. I když některé nabídky byly lukrativní, nejvyšší (1 000 liber!) od jednoho namol opilého Angličana.

Jasně, mohla jsem to vzít a asi i úspěšně spoléhat na to, že ve stavu, v jakém je, stejně k ničemu nedojde, ale nejsem šlapka ani podvodnice.

Asi tomu nebudete věřit, ale spala jsem jen se dvěma kluky a vždy až po delší známosti. Nahota je ovšem něco úplně jiného.

Já byla sice vychovávána v tom, že jde o jakési tabu, ale od doby, kdy jsem začala používat vlastní rozum, mi nikdy nebylo jasné, proč by jím právě ona měla být.

Rodiče jedné mé kamarádky chodili před svými dětmi běžně do koupelny nazí a ty to braly jako normální věc. A ona to normální věc taky je! Bez šatů na svět přicházíme a bez šatů z něj i odcházíme, tak o co jde?

Přesto: nezdá se vám ponižující, že jako budoucí držitelka akademického titulu obsluhujete opilce?
Ne. Víc ponižující mi připadá dřít se ve fast foodu za pár šupů, aby si manažeři a vedení namastili kapsy. I prostředí je tam hrozně neosobní, sterilní, opilci jsou alespoň lidský a s některýma je i sranda.

Já vlastně přináším mužům jistý druh zábavy. Neříkám, že je to nějaké umění, ale vulgární estráda v televizi jím není taky, stačilo si teď pustit 15 let s Novou.

A na druhou stranu: myslím si, že studentkám psychologie by tahle "praxe" dala možná víc poznatků než rok učení na fakultě. Naučily by se skutečně znát lidi, zejména "pány tvorstva".

Já jen tak juknu na osazenstvo a už vím, jestli bude nuda, nebo zda se to pěkně rozjede. Dost často si vyberu chlapa a odhaduju, jak se bude během večera vyvíjet jeho nálada i reakce, a jen málokdy se spletu. (smích)

Kolik si vlastně vyděláte, mohu-li se zeptat takhle otevřeně?
Kolem 25 tisíc měsíčně. Jasně, není to nic moc, ale jako studentce mi to bohatě stačí. A kdybych to vydělila počtem odpracovaných hodin, dělám dvakrát týdně od 18:00 do 21:00, jsou to slušné peníze.

Hodně ale záleží na tom, kolik si vydělám bokem. Domluvili jsme se, že mi šéf proplatí veškerý alkohol, který mi hosté poručí: je to takový podvůdek. Vždycky před šichtou si udělám světlejší čaj a naliji ho do lahve od whisky – a na pozvání si z ní dám panáka. Vyplatí se to zvlášť proto, že jsem si vybrala nejdražší značku, co je na baru.

A kromě toho, že mám peníze z nevypitých panáků, dostanu dost i přímo na place.

Z amerických filmů chlapi znají, že se striptérkám zasouvají bankovky za punčocháče nebo tanga, takže jich to hodně napodobuje. Myslí si přitom, že jejich jméno je Brad Pitt. (smích)

Máte přehled o svých kolegyních, stýkáte se?
Těch exkurzí před samotným startem bylo víc – a protože jeden z mých předmětů na škole je sociologie, začalo mě zajímat, kdo tuhle práci dělá, takže jsem se s holkama dávala do řeči.

Ta směsice je fakt pestrá: nejvíc jich dělá pro různé agentury, které je nabízejí klientům i na své další aktivity - striptýz, autoerotická vystoupení, lesbické show, tanečnice či živé švédské stoly.

V branži pochopitelně převažují nezadané holky, co si s ničím nelámou hlavu, ale dělá to i dost svobodných matek. Je to pro ně výhodné, vydělají slušné peníze - i když většina zisku jde agentuře - a mají čas věnovat se dítěti.

Jinak jsem poznala pár výborných holek a začaly jsme se scházet jednou za měsíc v cukrárně, klasickej babinec, většinou se nás sejde tak kolem šesti osmi.

U toho bych teda fakt chtěl být…
Asi by vás to nudilo, většinou řešíme ženský záležitosti, co kde nakoupit, líčení, módu, o práci moc řeč nezavádíme, máme jí "plný zuby".

Schválně se ale zkusím zeptat, třeba vás jako "exotický prvek" mezi sebe někdy vezmeme. Ale ne aby stál někde za rohem paparazzi. (smích)

"Veselá historka z natáčení" by se na závěr hodila…
Ono jich moc není. Většinou jde o sázky, co všechno lze na prsa postavit nebo co unesou.

Jedna holka, říkáme jí Dolly, má fakt velká ňadra... a chlapi je často chtějí převážit, poměřují jejich velikost s různými předměty nebo požadují, aby je rozhoupala.

Dolly má vždycky hodně nabídek na focení v póze, kdy chlap dá svoji hlavu mezi prsa a ona mu ji "uvězní". Ale už prý taky někdo přišel s tím, že chtěl, aby ho jako by kojila… Opilí chlapi jsou schopni vymyslet nevídané ptákoviny.

Autoři:


Nejčtenější

Chci karavan a zběsilé jízdy po světě, říká MOgirl Dreya

Jsem sarkastická a tvrdohlavá, říká MOgirl Dreya.

Sarkastická, tolerantní a empatická, ale též tvrdohlavá a zbrklá. Tak se vidí MOgirl Dreya.

Lobotomii v USA podstoupilo 40 tisíc lidí. Ničila životy

Walter Freeman a James Watts přinesli lobotomii do Spojených států. Postup...

Byly to nešetrné zákroky bez sterilních podmínek. Profesor Walter Freeman jich zvládl desítky týdně. Byl showman,...Ohledně sexu se velmi pleteme a nejvíc v tom, kolik ho mají ženy

Muži si myslí, že ženy mají sexu víc, než kolik ho mají v realitě.

Mohou za to naše křehká ega a také to, jak jsou ženy představovány v médiích a kultuře obecně. Následkem jsou...

VIDEO: Seriál Jiné tváře lásky vás provede světem prostituce v Česku

Koncem devadesátých let bylo Česko rájem prostituce. Dnes počty prodejných žen...

Každý den je v Česku připraveno prodávat své tělo v průměru na deset tisíc žen. „Škála je velká. Od holek bez dokončené...

Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Další z rubriky

Podvodní lékaři: na transplantace zvířecích varlat skočil i Hollywood

Pan John Romulus Brinkley. Dosáhl národního i mezinárodního věhlasu a velkého...

Mělo se jim dostat zvířecí síly a energie. Na transplantaci kozlích, beraních nebo býčích varlat skočily i osobnosti z...

OBRAZEM: Takto cvičili džentlmeni na začátku minulého století

Úhledný bílý komplet, dokonce motýlek kolem krku, fajnový knírek a ladné...

Úhledný bílý komplet, dokonce motýlek kolem krku, fajnový knírek a ladné pohyby. To najdete v brožuře Švédského...

Extrémní gastronomie: prasečí rektum považují Namibijci za pochoutku

Prase savanové (Phacochoerus africanus) je pro kuchaře tuhou výzvou. Vybírají...

Někdy je lepší se moc nevyptávat. Na otázku, která část prasete savanového je nejlepší, vám totiž lidé z namibijského...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz