Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fraktury, odřeniny, popáleniny: co vše se vám může stát při sexu

aktualizováno 
Někteří dočasně oslepnou na jedno oko, dalším se do něj zanese infekce. Někdy za zranění může příliš hravý domácí mazlíček, jindy roztoužený pár doplatí na krkolomné polohy. Zatímco si myslíte, že sex je neškodnou relaxační aktivitou, studie naznačují, že může být i vysoce rizikovou činností.

Jeden z padesáti lidí spadl někdy při sexu z pračky, tvrdí výzkum publikovaný v deníku Daily Mail | foto: Profimedia.cz

Když dělal server msnbc.com mezi svými čtenáři průzkum ohledně zranění utrpěných při sexu, zjistil, že jeden ze tří párů se zranil při zcela konvenčních hrátkách. A obvyklá byla i poranění: odřeniny, pády, natažené svaly.

U zbývajících dvou třetin však o standardních zraněních nemohlo být ani řeči. Mezi zveřejněnými příspěvky se objevily i perličky typu fraktury penisu, k níž došlo následkem vstrčení pohlavního údu do trubky od vysavače, nebo fraktury penisu následkem navlékáním železné matky.

Šest respondentů uvedlo, že po náruživém sexu téměř přestali vidět na jedno oko. (Podle lékařů jde pouze o dočasnou obtíž způsobenou prasknutím cévky v oku v důsledku příliš intenzivních hlasových a mimických projevů při dosažení orgasmu.) Relativně častým problémem účastníků ankety bylo poškrábání genitálií kočkou, která uprostřed sexu vyskočila na postel.

Pozadu ale nezůstaly ani ženy. Zlomeninou pánve po příliš náruživém milování v krkolomné poloze nebo zavedením masážní trysky do vagíny a následnou hospitalizací v nemocnici se rozhodně nemůže pochlubit každá.

Stejně tak se do lékařské historie zřejmě nesmazatelně zapsala sedmadvacetiletá respondentka, která byla hospitalizována s šest týdnů trvajícím intenzivním hlenovitým kašlem a horečkou. Po četných vyšetřeních se nakonec zjistilo, že se jí při poskytování orálního sexu podařilo spolknout kondom.

Nebezpečná sprcha

I když většina sexuálních zranění k lékaři nikdy nedoputuje (případně dotyční nepřiznají jejich pravou příčinu), protože se za ně lidé stydí, odborníci odhadují, že nejsou ničím výjimečným. Podle serveru ABCnews.com se například jen ve Velké Británii při sexu ročně odehraje několik tisíc zranění. Telefonní průzkum odhalil, že zranění při intimních hrátkách za svůj život někdy utrpěla třetina Britů. Pět procent přiznalo, že kvůli němu zůstalo v pracovní neschopnosti. Většina z nich, téměř devadesát procent, však uvedla, že ke zranění došlo při hrátkách na netradičních místech (nejčastěji na schodech, kuchyňské lince nebo na toaletě) nebo v netradičních pozicích.

Sprcha není pro sex právě tím nejbezpečnějším místem

Mezi nejčastější sexuální zranění patří natažené svaly, zranění zad, popáleniny od koberce či zablokovaná krční páteř, nejvíce zranění se odehraje ve sprše. U žen převažují drobné oděrky a trhlinky ve vagíně způsobené nedostatečným zvlhčením a nepoužitím lubrikantu. Ženy přitom při styku necítí bolest, protože jsou vzrušené, a mají tak proti ní zvýšenou odolnost.

Výzkum, jehož výsledky byly zveřejněny v deníku Daily Mail letos v květnu, zase zjistil, že dvě procenta Britů si zlomila při sexu nějakou kost. Celá polovina z těch, kdo při milování utrpěli zranění, to zjistila až následující ráno nebo za několik hodin, kdy už nápor vášně opadl. Jako nejrizikovější byl opět vyhodnocen sex v koupelně, ale mnoho úrazů se stane i na pohovce v obýváku, kde jsou v dosahu sklenice, talíře a další rozbitné předměty.

Fraktura penisu

Vděčným tématem lékařů jsou věci, které si lidé dokážou vpravit do konečníku, pak je ale neumí dostat zpět. Skleněná těžítka, kuličky, ale například i držátka šroubováků nebo nejrůznější druhy ovoce patří v podstatě mezi evergreeny.

Zdaleka ne neobvyklým a přitom velmi závažným problémem je již zmíněná fraktura penisu. Ta může mít závažné trvalé následky a nemusí k ní dojít zdaleka jen při náruživém sexu ve dvou. Lékaři oslovení serverem ABCnews.com například zmiňují případ muže, který utrpěl frakturu penisu poté, co upadl na ztopořený pohlavní úd. Během masturbace ho totiž vyrušil příchod matky, a když běžel zamknout dveře, skončil na zemi.

Napadlo by vás, že lékaři řeší poměrně často případy ejakulace do očí a z toho vyplývající komplikace? Jde dokonce o tak častý případ, že se jim vyplatilo toto téma zkoumat. Podle výzkumu z roku 2006, který provedli na Moorfields Exe Hospital v Londýně, můžete ejakulací zanést do očí partnerky infekci. Týká se to zejména onemocnění chlamydiemi.

Agentura Reuters zase letos zveřejnila závěry studie provedené na University of Illinois, která tvrdí, že obřezaní muži jsou méně náchylní na odřeniny a další drobná poranění penisu, k nimž při sexu často dochází. Riziko se s obřízkou snižuje údajně téměř o čtyřicet procent. Podle výzkumu tento typ sexuálního zranění v předchozích šesti měsících utrpělo čtyřiašedesát procent mužů a sedmnáct procent dokonce krvácelo.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

VIDEO: Jak spolu mít sex přes oceán, i to ukáže erotický veletrh v Praze

Technologie vstupuje víc a víc i do říše erotických hraček.

Pornobrýle, nebo třeba umělá vagina a vibrátor, které rozehrají intimní partie muže a ženy synchronizovanými záchvěvy a...

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Najdete na iDNES.cz