Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hlouposti, které vaše partnerka neocení, klučičí srdce ale potěší

  13:00aktualizováno  13:00
Připojte si do svého počítače USB vysavač nebo retro telefon s hodinami. Zhyzdit můžete i iPhone a náročnější si mohou pořídit repliku sci-fi zbraně z populární hry. Lahůdkou je pak kachnička na dálkové ovládání do vany.

Výrobci nejrůznějších zbytečností se předhánějí v těch nejobskurnějších nápadech. Jedno přitom mají společné: bez všech jejich výrobků se snadno obejdete. Přesto se tomuhle byznysu daří, zbytečnosti jsou oblíbeným dárkem. Všeobecně se jim říká gadgety neboli technické hračky.

USB gril

USB gril

Objednávka ze zahraničí

Od dubna platí nové celní limity na objednávky zboží ze zahraničí mimo Evropskou unii. Limit na clo zůstává 150 eur, ale limit na DPH klesl na pouhých 22 eur. Hledejte proto prodejce ze zemí Evropské unie.

Věrnými zákazníky jsou počítačoví nadšenci. A vývojáři čínských továren si je hýčkají. Nápadů mají přehršel, nic pro ně není nemožné. Velkou dávku invence museli projevit třeba při vývoji USB vysavače. Nečekejte nic praktického, drobků zapadlých do klávesnice vás nezbaví, replika ručního vysavače pro domácnost je to ale povedená. Přístroj napájí USB port počítače a výkon motoru pro pobavení publika stačí. Vysavač je v kategorii USB gadgetů klasikou, v prodeji je už skoro deset let. Stojí okolo 350 korun, připočíst budete muset ještě poštovné a případnou daň.

USB lampička ve tvaru telefonu

USB lampička ve tvaru telefonu

Pokud na sebe budete chtít v práci upozornit, že často používáte soukromý mail, pořiďte si USB světlo, které se červeně rozzáří vždy, když dostanete nový e-mail. Přístroj za přibližně 200 korun spolupracuje s vybranými e-mailovými klienty a upozorní i na novou zprávu ze služby Skype (s firemním Outlookem si ale nerozumí). Stejně praktický je USB telefon s integrovanými analogovými hodinami. Volat se z něj nedá, ale hezky svítí. Je to totiž primárně lampička za dost vysokou cenu okolo 550 korun. Napájení opět obstará USB port.

USB holicí strojek

USB holicí strojek

Velmi rozšířené jsou nejrůznější USB ohřívače a větráčky. Ty už nikoho nepřekvapí, ale pro ty, kteří se od počítače opravdu nehnou ani na krok, mají výrobci připravené skutečné lahůdky. Co třeba USB gril? Nevěříte? Objednejte si ho za nehorázných 100 dolarů (asi 1 700 korun) a opékejte si jídlo hned vedle počítače. Rychlé to ale při napájení z USB rozhodně nebude. A aby opečené masíčko z počítačového grilu dobře klouzalo do krku, zastrčte si do dalšího USB portu chladničku, do níž se vejde jedna plechovku vašeho oblíbeného nápoje. Cena je o poznání příjemnější než u grilu, 350 korun.

Mikroskop pro iPhone

Mikroskop pro iPhone

Další "komfortní" příslušenství k počítači vás zahřeje nejen u srdce. K mání jsou vyhřívané rukavice, pantofle, vysoké boty i USB deka. Ceny se pohybují od 20 do 30 dolarů (350 až 500 korun), rukavice jsou bez prstů, aby se vám dobře psalo, deka je pak k mání v několika barvách. Pokud si všechny tyto ohřívací pomůcky oblečete a zapojíte, musíte už dávat pozor jen na to, abyste se ve změti kabelů neuškrtili a aby měl počítač pořádně velkou baterku.

Trumpeta pro iPhone

Trumpeta pro iPhone

USB hloupostí je nepřeberné množství: USB holicí strojek, USB zvlhčovač vzduchu, USB odstraňovač štípanců... Mezi zlaté hřeby patří USB vyhřívaná podložka či spíš kapsa na myš ve tvaru hamburgeru a ovšemže USB "kamarád" pro ženy. S USB si prostě užije každý.

The Timson Tools 211-V Plasma Cutter

The Timson Tools 211-V Plasma Cutter

Ale pojďme na chvilku od počítače, trocha čerstvého vzduchu neuškodí. Hru Dead Space 2 jsme už stejně dohráli, takže se můžeme jít projít. Ale stylově! V ruce totiž budeme držet The Timson Tools 211-V Plasma Cutter, repliku plazmového řezáku ze hry. Jen musíme počítat s tím, že s takovou hračkou budeme na ulici vypadat jako blázni. Ostatně, při ceně skoro 300 dolarů (asi 5 100 korun) si tak budeme připadat i my sami a dodávaný elegantní kufřík na tom mnoho nezmění.

Kachnička na dálkové ovládání

Kachnička na dálkové ovládání

A když už jsme venku, ať jsme pořádně slyšet. Tedy hlavně náš iPhone. Vylepšíme ho snadno, stačí investovat 13 dolarů (220 korun) do krásné trumpetky v jedné z nabízených barev. Náustek má držáček na spodní část iPhonu 4 a jen zesiluje zvuk ze zabudovaného reproduktoru telefonu. Komu hudba nevoní a raději se věnuje výzkumu, ocení mikroskop pro iPhone 4. Nasazuje se pro změnu na horní část přístroje a nabízí až šedesátinásobné zvětšení. To vše bratru za 900 korun. No, nekupte to. 

Diskotéka do vany

Diskotéka do vany

Zpátky domů a rovnou do koupelny. Pro další hračku však budeme potřebovat vanu, sprchový kout nestačí. V tom by si totiž rádiem řízená motorová kachnička stěží zaplavala. Cena je akceptovatelná, v přepočtu asi 500 korun. A aby si to kachnička ve vaně užila, můžeme jí za přibližně 230 korun pořídit podvodní diskotéku do vany. Zásoba malých tužkových baterií (AAA) je ale nezbytná.

Ghost Radar

Ghost Radar

Naprostou lahůdku jsme si nechali na závěr. Bojíte se duchů? Nemusíte, pokud si koupíte radar na duchy. Přívěšek měří podle prodejce malé změny v elektromagnetickém záření a barevně i zvukově informuje na přítomnost duchů. Věřte nevěřte, radar může být asi za 400 korun váš. Za stejnou sumu nabízí britský prodejce i detektor UFO. Ano, je lepší mít detektory oba, jeden nikdy neví, k čemu se nachomýtne.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Najdete na iDNES.cz