Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hřbitovy, kanceláře i vlaky: i tam se rádi milujeme

aktualizováno 
Může za to riziko, že vás někdo nachytá. Právě to podle vědců zvyšuje produkci hormonu štěstí, díky němuž přináší sex na veřejných místech silnější orgasmy. Možná i proto lidé občas mění ložnice za telefonní budky, toalety v hudebních klubech či autobusy.

Kancelář patří k oblíbeným alternativám ložnic. Podle průzkumu sexuologa Joshka Glicka se v nich miluje 17 procent lidí | foto: Profimedia.cz

Když v roce 2006 provedl server msnbc.com anketu, které se zúčastnilo téměř 78 tisíc respondentů, čtvrtina z nich přiznala, že ji představa sexu na veřejnosti velmi vzrušuje a s radostí by ji realizovala (nebo už to dělá). K místům, kde by si sex lidé chtěli dopřát, patřil vlak, letadlo, pláž, kancelář, toalety v restauraci, výtah nebo sauna.

V rámci ankety se však lidé přiznávali i k neobvyklým místům, na nichž si intimní hrátky už vychutnali. Můžeme-li výsledkům věřit, souloží se na hřbitovech, v gondolách, horkovzdušných balónech, na jezdících schodech, na lešeních nebo ve stavebních jeřábech.

Proč je sex mimo domov tak žádaným artiklem? Podle studie provedené v roce 2009 na univerzitě Nijmegen v Nizozemsku je to proto, že riziko přistižení a vědomí toho, že se dopouštíte něčeho zakázaného, zvyšuje produkci dopaminu. A to vede k silnějšímu orgasmu.

Hitem je sex v kanceláři

Potvrzují to i lidé, kteří se sexem jinde než doma mají zkušenosti. Jde o pocit, že se dělá něco zakázaného a že při tom můžeme být nachytáni, popisovali účastníci letošního průzkumu vedeného sexuologem Joshkem Glickem, jehož výsledky otiskl New York Post. Plných 17 procent z nich se přihlásilo k sexu na pracovišti. Hlavně si vychvalovali pocit, který zažívají, když kolem inkriminovaného místa, kde se žhavý sex odehrával, denně procházejí při plnění pracovních povinností.

Suverénně nejméně oblíbeným místem na sex mimo domov jsou zadní sedadla auta, která k tomuto účelu někdy využilo téměř 70 procent lidí. Důvodem však byl momentální záchvat touhy, jinak si respondenti stěžovali na značné nepohodlí a nedostatek místa. Navíc žehrali na to, že nehrozí, že je někdo nachytá nebo bude zpovzdálí sledovat, protože mu v tom zabrání zamlžená okénka. Zdá se, že intimita a soukromí se při sexu už příliš nenosí.

Třetina z účastníků průzkumu někdy souložila ve veřejném parku, osm procent ve škole a čtyři procenta ve vlaku nebo v autobuse. Pravděpodobně nejvíc šokující skupinou celého výzkumu jsou tři procenta dotazovaných, kteří se spolu někdy pomilovali v kostele.

Autor výzkumu usuzuje, že sex na veřejných místech je většinou spíš momentálním "úletem" z vášně než předem plánovanou akcí, protože téměř 90 procent dotázaných při něm nepoužilo kondom.

Když doma, tak u přírodovědného dokumentu
I když lidé sní o erotice na více či méně veřejných místech, nejčastějším místem pro milostné hrátky stále zůstává ložnice a manželská postel. Potvrzuje to i průzkum amerického Cosmopolitanu z letošního roku, jehož se zúčastnilo patnáct set respondentů. Přes osmdesát procent lidí se ale občas odváže a dopřeje si sex ve sprše nebo vaně. Čtvrtina lidí nedá dopustit na vibrace produkované pračkou v chodu. Téměř polovina z nás se někdy milovala na kuchyňském stole.

K tomu má co dodat výzkum provedený Smell&Taste Treatment and Research Foundation a zveřejněný v magazínu Psychology Today. Podle jeho autorů patří sex v kuchyni k nejsilnějším erotickým zážitkům vůbec. Může tomu prý být i proto, že vůně vanilky, skořice nebo banánů, která bývá v kuchyni přítomna, zvyšuje přítok krve do ženských genitálií a vaše partnerka potom dosáhne bouřlivějšího orgasmu.

Co se týká sexu v obýváku, psychologové z Chicago’s Northwestern University si k němu doporučují pustit přírodovědné dokumenty. Při jednom z výzkumů totiž zjistili, že ženy údajně velmi vzrušuje, pokud vidí pářící se zvířata. Ať žije Discovery Channel!

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Masáž i orální hrátky: kde začíná sex pro gaye a lesby

Lesbické pojetí hranic, u nichž začíná sex, je mnohem pružnější než jejich...

Sex je dnes plastičtější kategorií s nejasnější definicí než dříve. I díky tomu, že heterosexualita přestává být...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Najdete na iDNES.cz