Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hřbitovy, kanceláře i vlaky: i tam se rádi milujeme

aktualizováno 
Může za to riziko, že vás někdo nachytá. Právě to podle vědců zvyšuje produkci hormonu štěstí, díky němuž přináší sex na veřejných místech silnější orgasmy. Možná i proto lidé občas mění ložnice za telefonní budky, toalety v hudebních klubech či autobusy.

Kancelář patří k oblíbeným alternativám ložnic. Podle průzkumu sexuologa Joshka Glicka se v nich miluje 17 procent lidí | foto: Profimedia.cz

Když v roce 2006 provedl server msnbc.com anketu, které se zúčastnilo téměř 78 tisíc respondentů, čtvrtina z nich přiznala, že ji představa sexu na veřejnosti velmi vzrušuje a s radostí by ji realizovala (nebo už to dělá). K místům, kde by si sex lidé chtěli dopřát, patřil vlak, letadlo, pláž, kancelář, toalety v restauraci, výtah nebo sauna.

V rámci ankety se však lidé přiznávali i k neobvyklým místům, na nichž si intimní hrátky už vychutnali. Můžeme-li výsledkům věřit, souloží se na hřbitovech, v gondolách, horkovzdušných balónech, na jezdících schodech, na lešeních nebo ve stavebních jeřábech.

Proč je sex mimo domov tak žádaným artiklem? Podle studie provedené v roce 2009 na univerzitě Nijmegen v Nizozemsku je to proto, že riziko přistižení a vědomí toho, že se dopouštíte něčeho zakázaného, zvyšuje produkci dopaminu. A to vede k silnějšímu orgasmu.

Hitem je sex v kanceláři

Potvrzují to i lidé, kteří se sexem jinde než doma mají zkušenosti. Jde o pocit, že se dělá něco zakázaného a že při tom můžeme být nachytáni, popisovali účastníci letošního průzkumu vedeného sexuologem Joshkem Glickem, jehož výsledky otiskl New York Post. Plných 17 procent z nich se přihlásilo k sexu na pracovišti. Hlavně si vychvalovali pocit, který zažívají, když kolem inkriminovaného místa, kde se žhavý sex odehrával, denně procházejí při plnění pracovních povinností.

Suverénně nejméně oblíbeným místem na sex mimo domov jsou zadní sedadla auta, která k tomuto účelu někdy využilo téměř 70 procent lidí. Důvodem však byl momentální záchvat touhy, jinak si respondenti stěžovali na značné nepohodlí a nedostatek místa. Navíc žehrali na to, že nehrozí, že je někdo nachytá nebo bude zpovzdálí sledovat, protože mu v tom zabrání zamlžená okénka. Zdá se, že intimita a soukromí se při sexu už příliš nenosí.

Třetina z účastníků průzkumu někdy souložila ve veřejném parku, osm procent ve škole a čtyři procenta ve vlaku nebo v autobuse. Pravděpodobně nejvíc šokující skupinou celého výzkumu jsou tři procenta dotazovaných, kteří se spolu někdy pomilovali v kostele.

Autor výzkumu usuzuje, že sex na veřejných místech je většinou spíš momentálním "úletem" z vášně než předem plánovanou akcí, protože téměř 90 procent dotázaných při něm nepoužilo kondom.

Když doma, tak u přírodovědného dokumentu
I když lidé sní o erotice na více či méně veřejných místech, nejčastějším místem pro milostné hrátky stále zůstává ložnice a manželská postel. Potvrzuje to i průzkum amerického Cosmopolitanu z letošního roku, jehož se zúčastnilo patnáct set respondentů. Přes osmdesát procent lidí se ale občas odváže a dopřeje si sex ve sprše nebo vaně. Čtvrtina lidí nedá dopustit na vibrace produkované pračkou v chodu. Téměř polovina z nás se někdy milovala na kuchyňském stole.

K tomu má co dodat výzkum provedený Smell&Taste Treatment and Research Foundation a zveřejněný v magazínu Psychology Today. Podle jeho autorů patří sex v kuchyni k nejsilnějším erotickým zážitkům vůbec. Může tomu prý být i proto, že vůně vanilky, skořice nebo banánů, která bývá v kuchyni přítomna, zvyšuje přítok krve do ženských genitálií a vaše partnerka potom dosáhne bouřlivějšího orgasmu.

Co se týká sexu v obýváku, psychologové z Chicago’s Northwestern University si k němu doporučují pustit přírodovědné dokumenty. Při jednom z výzkumů totiž zjistili, že ženy údajně velmi vzrušuje, pokud vidí pářící se zvířata. Ať žije Discovery Channel!

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

OBRAZEM: Sex jako se superhrdinou. Erotické hračky se inspirují Avengers

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se...

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se dostalo až do ložnic. Může za to australský...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Najdete na iDNES.cz