Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Intimní hrátky Američanů jsou čím dál pestřejší. V posteli si hrají mladí i staří

aktualizováno 
Orální i anální hrátky, vzájemná masturbace. Největší americká studie za posledních dvacet let zjistila, že se v tamních ložnicích dějí mnohem rozmanitější věci než o generaci dříve. Sex v podobě misionářské polohy odchází se scény, dovozuje ze zjištění amerických vědců britský server guardian.co.uk.

Národní výzkum sexuálního zdraví a chování navazuje na zprávy Alfreda Kinseyho, které v padesátých letech šokovaly Ameriku | foto: Profimedia.cz

Ke stotřicetistránkové studii se přistupuje s respektem, mnozí ji označují za nejvýznamnější práci od dvou slavných zpráv legendárního Alfreda Kinseyho, od jejichž vydání uběhlo 60 let.

Bohatší repertoár, víc potěšení pro ženy

Nejvýraznějším zjištěním autorů je, že Američané jsou v posteli podnikavější než dřív. Více než šest procent mužů mezi 25 a 29 lety prozradilo, že když si naposledy užívali sex, dopřávali si všech pět intimních činností, které výzkum jmenoval, tedy vaginální styk, masturbaci, vzájemnou masturbace, orální a anální sex. K témuž se přihlásilo 16 procent dívek mezi 18 a 24 lety, ale také 8 procent žen od 50 do 59 let.

"Výsledky poukazují na velmi různorodý sexuální repertoár," říká Debby Herbenicková z Centra na podporu sexuálního zdraví univerzity v Indianě, která vedla výzkum mezi téměř šesti tisícovkami respondentů o 14 do 94 let.

Nejběžnějším sexuálním chováním mezi muži a ženami je stále vaginální styk. Ovšem jiné aktivity se v postelích odehrávaly daleko více než před pár desítkami let.

Kamera není při sexu nevítaným vetřelcem

Herbenicková zdůrazňuje, že se definice toho, co znamená "mít sex", vyvíjí. Mnohé aktivity, které byly dříve považovány za pouhou předehru, se stávají hlavním dějstvím samotným. "Misionářská poloha nezmizí, určitě už ale nebude začátkem a koncem toho, co jsme znali jako sex," dodává k tomu guardian.co.uk.

Ženy jsou přitom s trendem, jak ho zachytila studie, spokojeny. Vypověděly totiž, že když jejich partner používá více než jednu z uvedených praktik, dosáhnou častěji orgasmu.

Nejen klasika

Téměř nedílnou součástí postelového menu se tak stal například orální sex. Ženu jím uspokojovalo 88 procent respondentů mezi 30 a 39 lety (69 procent z nich přitom v posledním roce) a téměř 20 procent chlapců ve věku 16 až 17 let. Naopak svému partnerovi tento druh sexu dopřálo 12 procent žen ve věku 14 až 15 let, 23 procent ve věku 16 až 17 a více než polovina dotázaných ve věku 18 až 49 let.

Podobně všudypřítomným pomocníkem Američanů a Američanek je masturbace. Ve skupině 14 až 24 let a nad 50 je nejběžnější sexuální činností. Přibližně čtvrtina žen se v posledním měsíci před šetřením oddávala vzájemné masturbaci s přítelem.

Dramaticky se podle pedantických vědeckých čísel zvedla četnost análního sexu. Od Národního průzkumu zdraví a sociálního života z roku 1988 se podle nich téměř zdvojnásobila. Zatímco podle staré studie mělo anální sex v předchozím roce 12 procent amerických žen ve věku 25 až 29 let, aktuální číslo stouplo na 21 procent. Podle studie z roku 1988 mělo alespoň jednu zkušenost s análním sexem 20 procent amerických dívek ve věku 18 až 19 let, podle současného šetření to je 45 procent žen z věkové skupiny 25 až 29 let.

Na vzestupu jsou též sexuální zkušenosti s osobou téhož pohlaví, nebo už alespoň nejsou tak tabu. Kolonka "jiná orientace než heterosexuální" vyhovovala jen asi sedmi procentům dotázaných, téměř 15 procent žen ve třicítce však uvedlo, že poskytovalo orální sex jiné ženě, a 13 procent mužů nad 40 let přiznalo, že dopřávalo totéž jinému muži. Ve věkové skupině 50 až 59 let mělo zkušenost s orálním sexem od muže plných 15 procent respondentů.

Dobrou zprávu přinesl průzkum ohledně sexu starších ročníků. Celých 38 procent mužů a 25 procent žen mezi 60 a 69 lety se podle svých slov v posledních 12 měsících před dotazováním oddávalo orálnímu sexu, tutéž aktivitu si jako pravidelnou součást svého intimního menu vychutnává 19 procent mužů a 8 procent žen starších 70 let.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

VIDEO: Jak spolu mít sex přes oceán, i to ukáže erotický veletrh v Praze

Technologie vstupuje víc a víc i do říše erotických hraček.

Pornobrýle, nebo třeba umělá vagina a vibrátor, které rozehrají intimní partie muže a ženy synchronizovanými záchvěvy a...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Najdete na iDNES.cz