Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak jsem v Alpách utekl všem novinářům z Evropy

  18:37aktualizováno  18:37
Redaktor XMAN.cz zvítězil v alpském hikeovém závodě v kopcích kolem Pillerseetalu. Jeho soupeři byli sportovní novináři z celé Evropy. S absolvováním slavného Dolomitenmanna se sice jeho výkon nedá porovnávat, ale i tak si pořádně hrábl.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Před pár dny jsem nejrychleji zvládl osmi kilometrovou trať s převýšením 600 metrů. Když k tomu připočítáte, že jsme běželi po alpských vrcholcích ve výšce kolem 2000 metrů nad mořem, není to špatný výsledek. Zvládl jsem to za čtyřicet minut.

Když přišla pozvánka na hikeový výlet do Alp, jehož součástí bude účast na čtvrtfinálovém zápase fotbalového Eura, byl jsem, myslím, jedním z prvních, kteří na ni zareagovali. Tyrolsko miluju, fotbal také, nebylo nad čím váhat.

Údolí Pillerseetal je nádherné, klidné místo, kam je radost zamířit a je jedno, jestli v zimě nebo v létě. Turistům nabízí hned pět kopců - Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring, všechny sjízdné buď na lyžích, případně snowboardu nebo na kole. Cyklisté mají k dispozici 800 kilometrů pěkně upravených tratí, pěší o půlku méně.

Start v pravé poledne
Přestože většina z nás dorazila večer, druhý den byl budíček brzo ráno. Prý proto, abychom nezávodili v tom největším popoledním pařáku, ale stejně jsme se tomu nevyhnuli. Z st. Ulrichu, kde jsme přespali nás na vrchol Buchensteinwand vyvezla lanovka.

Startovní listinu tvořili sportovní novináři z několika evropských deníků, časopisů, internetových serverů a televizí. Start byl vinnou klasických organizačních zmatků přesně v poledne. Ale ve tři čtvrtě na 12 už jsme měli všichni na rukou gps a mohli vyběhnout.

Hikeový závod v tyrolském St. Ulrichu

První část tratě sváděla k lehkému vyklusávání a kochání se okolím. Po necelých dvou kilometrech ale už začalo jít do tuhého. Značení nás navedlo do prudkého svahu, kterým se sebíhalo na lesní cestu. Kdo nepochopil, že na ní musí sebrat co nejvíc sil a zahřát všechny svaly před stoupáním, v půlce nemohl.

Česko-italské přátelství
Na třetím kilometru jsem se spároval s Italkou Veronikou Mazzola z Gazzety de la Sport. Drobnou, štíhlou, krásnou, se svalnatými lýtky, v běžeckém dresu. Věděl jsem, že se se mnou bude chtít střídat v čele, táhnout se do toho příšerného, dlouhého krpálu, jehož konec byl v nedohledu daleko v lese nad námi.

Této taktiky jsme se drželi více méně celé stoupání, než jsem se zhruba půl kilometru před jeho zdolání začínal pomalu utrhávat. Nechtěl jsem se s ní honit po závěrečné rovince. Stehenní svaly mi sice už pěkně tvrdly, ale sil jsem měl pořád dost, dechu také.

Hikeový závod v tyrolském St. Ulrichu

Vyplatilo se. Postupně jsem na Veronicu získal slušný náskok, který jsem si udržoval střídáním klusání a rychlé chůze. Čas od času jsem se otočil, aby ji zkontroloval. Jedna jsem se ujišťoval, že je v závěru opravdu náročné trati v pořádku a za druhé jsem nechtěl náskok ztratit.

V cíli jsem měl na Veronicu náskok skoro minutu, na třetího jedenáct. Nevím, co se dělo za námi. Možná se na to kromě Veronicy a mě vybodli. Ale každopádně mě výhra těší, v klání evropských sportovních žurnalistů se XMAN díky tomu vytáhl.

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

VIDEO: CrossFit má pořád nádech punku, říká česká závodnice

Od CrossFitu se Lu Gregorová dostala až ke vzpírání.

Pamatuje začátky CrossFit v Česku a říká, že od té doby prošel prudkým vývojem výkonnosti i byznysu kolem. Přesto je...

VIDEO: Parašutistický tandem dělal ve vzduchu kotrmelce

Ano, vidíte dobře. Ten parašutista je vzhůru nohama

Kotrmelců bylo celkem dvacet a tandem parašutistů s nimi začal ve třech stovkách metrů nad zemí. Nad tureckým pohořím...

VIDEO: Špičková yoya stojí i tři tisíce korun, říká český mistr

Robert Kučera

Není to jen dětská hračka. Špičková yoya jsou sofistikovanými technologickými kusy a dělají se s nimi složité triky,...

Najdete na iDNES.cz