Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak poznat, že se z neškodné internetové konverzace stává zahýbání

aktualizováno 
Jen si vyměňujete písmenka po internetu, jenže od nevinné korespondence může být pouze krůček k intimnímu flirtování a navázání svérázného virtuálního vztahu. Server LiveScience.com dal dohromady soupis signálů, které by vás měly upozornit na to, že se dostáváte na šikmou plochu.

Na začátku to může být zcela nevinné chatování a můžete si myslet, že vše máte pod kontrolou, postupně se však do konverzace mohou vkrádat velmi intimní tóny a přeroste vám přes hlavu. | foto: Profimedia.cz

1. Držíte to v tajnosti

Mažete-li úzkostlivě její e-maily a stáhnuté fotky, co vám poslala, měl byste zbystřit. Dáváte tím totiž vlastně najevo, že víte, že by vaši partnerku nepotěšilo, kdyby tuto korespondenci objevila – a že se tedy musí dít za jejími zády.

Navíc vám možná v podvědomí poletuje otázka: "Jak bych se cítil, kdybych objevil podobnou konverzaci, kterou vedla manželka se svým atraktivním internetovým protějškem?" Je-li taková představa nad vaše síly, měl byste své internetové flirtování stopnout.

2. Konverzace má sexuální podtext

Erotický náboj nemusí být vždy až tak zřejmý. Pokud však zaznamenáte, že korespondence uspokojuje vaše sexuální touhy, pohybujete se v nebezpečných vodách. Pokud se podobá milostné předehře a pokud v ní zní erotické podtóny, věci se nevyvíjejí dobře.

3. Trávíte s ní příliš mnoho času

Nejde však jen o obsah toho, co se mezi vámi odehrává, ale též o frekvenci. Posíláte-li své "přítelkyni" patnáct e-mailů denně, trávíte-li s ní v noci dvě hodiny na Facebooku, je třeba položit si otázku, zda se jí nevěnujete víc než své partnerce.

4. Internetový vztah vám stojí za zdůvodňování a omlouvání

"Vždyť je to jen kecací známá z internetu." Rezonují-li vám v hlavě tahle utěšující a omluvná slůvka, začínáte mít problém. Myslíte, že si je třeba ospravedlňovat vztah, který je bezpečně uvězněn v přátelské rovině? Samozřejmě, že ne.

Tušíte-li však, že se může zvrtnout a přeskočit do intimní oblasti, pak se vaše podvědomí snaží celou věc racionalizovat a obhájit. Berte to jako varovný signál.

5. Internetový vztah vás naplňuje víc než skutečný

Sdílíte se svou konverzační partnerkou intimní nálady, které ve vašem vážném vztahu nestačily vykvést? Máte pocit, že jí můžete sdělovat intimní touhy a pocity, s nimiž jste se své reálné partnerce neodvážil svěřit? Potom letí červený praporek nahoru. Naplňuje-li vás v jakémkoli ohledu, zejména v tom intimním, internetový vztah více než ten skutečný, nenamlouvejte si, že se ještě stále pohybujete na bezpečném ledu.

6. Řešíte s ní svou partnerku

Zatahujete-li na agendu oněch kecacích chvilek svůj vztah a partnerské problémy, není to už jen neškodné povídání. Podvědomě hledáte zastání, porovnáváte svou partnerku (která vám udělala tohle či tamto) s vaší empatickou neznámou, u níž najdete vždy pochopení… a drápek se už zasekl. Chcete-li problémy řešit uvnitř svého vztahu a nechcete-li ho ukončit, svůj vztah s milou z internetu přinejmenším rozvolněte.

7. Vaší ženě se to nelíbí

Zaregistrovat tenhle signál není skutečně nijak náročně. Dá-li vám partnerka najevo, že se jí váš korespondenční vztah s dotyčnou nezamlouvá, znamená to, že jeho rozsah nebo obsah, podle toho, co jí o něm sdělujete, nepovažuje za přiměřený. A má za to, že vás to odcizuje od ní samotné.

8. Všimnou si toho přátelé

Známí, přátelé, rodina často postřehnou, že něco není v pořádku dřív, než si to dokážete připustit vy. Dejte na ně. Uslyšíte-li od nich "Hele, vždyť máš ženu", "Co s ní pořád řešíš?" nebo "Co si od toho vlastně slibuješ?", považujte to za výstražně zvednutý prst.

9. Berete to jako náhražku

Zatímco vám doma partnerka naznačuje, že byste o sebe měli začít trochu dbát, že je vaše postava neforemnější, než by měla být, nebo že nespolehlivost byla možná půvabná v adolescenci, ale ne v pětatřiceti, při internetovém koketování jste king. Pan uznávaný. Muž, který je hoden obdivu z tisíce a jednoho důvodu.

Přicházíte-li o body na domácím hřišti, je skutečně možná nejsnazší nakopnout si sebevědomí přes internetový vztah. Existují však i zdravější a bezpečnější způsoby, jak získat uznání a znovu nabýt pozici, kterou doma ztrácíte. Předně se zkuste zamyslet nad tím, zda-li v něčem nemá vaše partnerka pravdu.

Autoři: ,


Témata: rodina, Facebook, Li Na

Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Bromance: když muži přestávají potřebovat ženy

Společenské vnímání maskulinity se mění, bromance je toho součástí.

Jsou striktně heterosexuální, ale čas tráví raději se svým chlapským parťákem než s partnerkou. Přátelský vztah s mužem...

Najdete na iDNES.cz