Jak poznat, že se z neškodné internetové konverzace stává zahýbání

aktualizováno 
Jen si vyměňujete písmenka po internetu, jenže od nevinné korespondence může být pouze krůček k intimnímu flirtování a navázání svérázného virtuálního vztahu. Server LiveScience.com dal dohromady soupis signálů, které by vás měly upozornit na to, že se dostáváte na šikmou plochu.

Na začátku to může být zcela nevinné chatování a můžete si myslet, že vše máte pod kontrolou, postupně se však do konverzace mohou vkrádat velmi intimní tóny a přeroste vám přes hlavu. | foto: Profimedia.cz

1. Držíte to v tajnosti

Mažete-li úzkostlivě její e-maily a stáhnuté fotky, co vám poslala, měl byste zbystřit. Dáváte tím totiž vlastně najevo, že víte, že by vaši partnerku nepotěšilo, kdyby tuto korespondenci objevila – a že se tedy musí dít za jejími zády.

Navíc vám možná v podvědomí poletuje otázka: "Jak bych se cítil, kdybych objevil podobnou konverzaci, kterou vedla manželka se svým atraktivním internetovým protějškem?" Je-li taková představa nad vaše síly, měl byste své internetové flirtování stopnout.

2. Konverzace má sexuální podtext

Erotický náboj nemusí být vždy až tak zřejmý. Pokud však zaznamenáte, že korespondence uspokojuje vaše sexuální touhy, pohybujete se v nebezpečných vodách. Pokud se podobá milostné předehře a pokud v ní zní erotické podtóny, věci se nevyvíjejí dobře.

3. Trávíte s ní příliš mnoho času

Nejde však jen o obsah toho, co se mezi vámi odehrává, ale též o frekvenci. Posíláte-li své "přítelkyni" patnáct e-mailů denně, trávíte-li s ní v noci dvě hodiny na Facebooku, je třeba položit si otázku, zda se jí nevěnujete víc než své partnerce.

4. Internetový vztah vám stojí za zdůvodňování a omlouvání

"Vždyť je to jen kecací známá z internetu." Rezonují-li vám v hlavě tahle utěšující a omluvná slůvka, začínáte mít problém. Myslíte, že si je třeba ospravedlňovat vztah, který je bezpečně uvězněn v přátelské rovině? Samozřejmě, že ne.

Tušíte-li však, že se může zvrtnout a přeskočit do intimní oblasti, pak se vaše podvědomí snaží celou věc racionalizovat a obhájit. Berte to jako varovný signál.

5. Internetový vztah vás naplňuje víc než skutečný

Sdílíte se svou konverzační partnerkou intimní nálady, které ve vašem vážném vztahu nestačily vykvést? Máte pocit, že jí můžete sdělovat intimní touhy a pocity, s nimiž jste se své reálné partnerce neodvážil svěřit? Potom letí červený praporek nahoru. Naplňuje-li vás v jakémkoli ohledu, zejména v tom intimním, internetový vztah více než ten skutečný, nenamlouvejte si, že se ještě stále pohybujete na bezpečném ledu.

6. Řešíte s ní svou partnerku

Zatahujete-li na agendu oněch kecacích chvilek svůj vztah a partnerské problémy, není to už jen neškodné povídání. Podvědomě hledáte zastání, porovnáváte svou partnerku (která vám udělala tohle či tamto) s vaší empatickou neznámou, u níž najdete vždy pochopení… a drápek se už zasekl. Chcete-li problémy řešit uvnitř svého vztahu a nechcete-li ho ukončit, svůj vztah s milou z internetu přinejmenším rozvolněte.

7. Vaší ženě se to nelíbí

Zaregistrovat tenhle signál není skutečně nijak náročně. Dá-li vám partnerka najevo, že se jí váš korespondenční vztah s dotyčnou nezamlouvá, znamená to, že jeho rozsah nebo obsah, podle toho, co jí o něm sdělujete, nepovažuje za přiměřený. A má za to, že vás to odcizuje od ní samotné.

8. Všimnou si toho přátelé

Známí, přátelé, rodina často postřehnou, že něco není v pořádku dřív, než si to dokážete připustit vy. Dejte na ně. Uslyšíte-li od nich "Hele, vždyť máš ženu", "Co s ní pořád řešíš?" nebo "Co si od toho vlastně slibuješ?", považujte to za výstražně zvednutý prst.

9. Berete to jako náhražku

Zatímco vám doma partnerka naznačuje, že byste o sebe měli začít trochu dbát, že je vaše postava neforemnější, než by měla být, nebo že nespolehlivost byla možná půvabná v adolescenci, ale ne v pětatřiceti, při internetovém koketování jste king. Pan uznávaný. Muž, který je hoden obdivu z tisíce a jednoho důvodu.

Přicházíte-li o body na domácím hřišti, je skutečně možná nejsnazší nakopnout si sebevědomí přes internetový vztah. Existují však i zdravější a bezpečnější způsoby, jak získat uznání a znovu nabýt pozici, kterou doma ztrácíte. Předně se zkuste zamyslet nad tím, zda-li v něčem nemá vaše partnerka pravdu.

Autoři: ,


Témata: rodina, Facebook, Li Na

Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

VIDEO: Takto pracují deratizátoři. Potkan vylezl z WC i ve 13. patře

Týmy deratizátorů vhazují do kanalizačních vpustí nástrahy s jedem. Někdy musí...

Vždy od dubna do října posílají Pražské vodovody a kanalizace do hlavního města týmy deratizátorů. Mají za úkol házet...

Další z rubriky

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

OBRAZEM: Těla jako plátna. V Londýně se konal festival tetování

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním....

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním. Mnozí další ho doplnili modifikacemi...

VIDEO: Práci v sexuálním byznysu respektujeme, říká nevládní organizace

Ilustrační snímek

Stát díky ní ušetřil miliardy korun. Veřejnosti pomáhá zbavit se předsudků ohledně žen ze sexuálního byznysu. Nevládní...Najdete na iDNES.cz