Jak s ní (ne)mluvit při sexu

aktualizováno 
Slova mohou vzrušení znásobit, nebo dokonale zlikvidovat. Vyhněte se proto zdrobnělinám, mluvě inspirované erotickými filmy a hodnocení sexu. Chybu naopak neuděláte, svěříte-li se své partnerce se svými fantaziemi.

O čem mluvit a o čem mlčet? A kdy je lepší být zticha? Je to sice trochu alchymie, ale naučíte-li se správně komunikovat během sexu, odměna vás nemine. | foto: Profimedia.cz

"Libor se mi na všech schůzkách jevil jako úplně normální a poměrně přitažlivý chlap. Pak jsme spolu ale skončili v posteli a on mi z neznámého důvodu začal říkat 'holčičko'. Po větě 'Tak se, holčičko, pěkně polož na bříško' jsem si připadala jako školačka v rukou nechutného pedofila a poslední, na co jsem měla chuť, byl sex. Libor byl děsně překvapený, a když jsem mu řekla, co mi vadí, ještě se strašně urazil. Prý chtěl být jen něžný," popisuje svou zkušenost devětadvacetiletá Lenka.

Dvaatřicetiletá Marcela má díky mluvení při sexu naopak nezapomenutelné zážitky. "Nejhezčí milování jsem zažila se svým současným manželem. Mám lehce submisivní sklony a líbí se mi pocit, že můj milenec má situaci pevně v rukou. Když se s manželem milujeme, čas od času se ke mně chová odměřeně a v podstatě mi dává jen příkazy. Je strohý, dominantní a jen mě směřuje ke svým představám. Moc dobře ví, že mě tím vydráždí na nejvyšší možnou úroveň."

Svěřte jí své fantazie

Když v rámci velkého internetového výzkumu vyzpovídal magazín Men's Health deset tisíc žen, ukázalo se, že pro každou desátou je erotická mluva maximálně důležitá a upřednostňuje ji i před dlouhou předehrou. Přibližně deset procent žen považuje za největší chybu, které se může muž při sexu dopustit, příliš málo erotické mluvy. Jenže pozor. Stejné množství žen považuje za největší průšvih, když muž při sexu mluví naopak příliš mnoho.

V roce 2006 zase udělal na téma mluvení při sexu a o sexu průzkum mezi svými čtenářkami server msn.com a zjistil, že pouze necelých šedesát procent z nich má alespoň přibližnou představu o sexuálních fantaziích a přáních svého partnera. Pouze každá desátá žena potom uvedla, že její partner nemá problém říci si v posteli o to, co se mu líbí, nebo naopak upozornit na to, co není v pořádku.

Přitom právě popis vašich představ a přání je to, co by ženy nejvíc ocenily. Verbalizaci svých fantazií můžete zahrnout do předehry. Nemusíte mít strach, že vaše vyjadřovací schopnosti neodpovídají zrovna kandidátům na Nobelovu cenu za literaturu. Vaše partnerka zcela jistě ocení snahu a fantazii. Pokud si nejste sebou v této oblasti zcela jisti, nezabíhejte do zbytečných detailů, které budou ve finále působit křečovitě, ale zkrátka jen popisujte to, na co například myslíte při masturbaci.

Při erotické mluvě si dejte pozor především na choulostivá pojmenování pohlavních orgánů. Je zřejmé, že vyhnout se jim můžete jen stěží, ale je jasné, že nevhodné pojmenování může erotické atmosféře zasadit vražedný úder. "Můj dlouholetý přítel měl z domova zažité, že se ženským a mužským pohlavním orgánům říká famfulík a fifinka. Já sice chápu, že tomu tak možná říkali jako malí, ale kdykoli to vyslovil přede mnou, vyskočila jsem metr dvacet. A ani nechtějte vědět, co to se mnou dělalo při sexu, když mu to náhodou uklouzlo," říká čtyřiadvacetiletá studentka Nikola. Užívejte raději neutrální pojmenování, která nebudou odkazovat na vaše dětství či bouřlivou pubertu.

A mimochodem, již zmíněný průzkum serveru msn.com zjistil, že erotická mluva významně prodlužuje sexuální akt (v průměru na devatenáct až třiadvacet minut), což zejména ženy ocení.

Pozor na zdrobněliny a erotické filmy

Pravděpodobně není potřeba znovu zdůrazňovat, že zdrobnělinám a mazlivým výrazům byste se měli vyhýbat obloukem o širokém poloměru. Pokud je vaše partnerka zletilá a alespoň průměrně inteligentní, podobným stylem komunikace ji v lepším případě rozesmějete. Rozhodně však neočekávejte, že se z něj stane odrazový můstek pro skvělý sex.

Pro svou erotickou mluvu se pokud možno neinspirujte ani béčkovými pornofilmy a erotickými diskusemi na internetu. Nepatří-li vaše partnerka zrovna mezi vášnivé vyznavačky tohoto stylu, budete jí jen těžko přesvědčovat, že jste jinak normální.

"Asi nikdy v životě nezapomenu na noc, kdy jsem skončila v posteli se svou poměrně krátkodobou známostí. Ten cvok se mě v rámci předehry začal vyptávat, jestli jsem si už někdy představovala, že bych se vydala na výlet s partou nadržených chlapů, kteří by na mě po hromadném sexu všichni ejakulovali. Přiznávám, že dveře za mnou zapadly asi čtvrt hodiny poté, co domluvil, a úprk to byl značně překotný," vzpomíná třicetiletá Monika.

Máte-li jakékoli připomínky k právě skončenému sexuálnímu aktu, nechejte si je pro sebe a vytaste se s nimi nejdřív po několika hodinách. To samé platí i o analyzování vašeho vztahu a podobných tématech.

Podle průzkumu je totiž tvrzení, že po sexu ženy touží povídat si a muži spát pouhým klišé. Většina žen se chce údajně jen přitulit a vnímat teplo vašeho těla, ke spokojenosti jim stačí pár vět o tom, že ji máte rádi nebo jen pocit sdílení a intimity. Právě tohle jsou okamžiky, kdy byste podle žen měli raději mlčet.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Dražte kalendář Pirelli. Nabídky již překročily 50 tisíc korun

Herečka a modelka Laetitia Casta představuje  ženu, která sní o umělecké dráze....

Skvostné fotografie, krásné a silné ženy i muži, působivé poselství. Kalendář Pirelli pro rok 2019 je zásluhou...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Jsem akční, romantická a naivní, prozrazuje MOgirl Vendy

Jsem romantická a snad i naivní, říká MOgirl Vendy.

Pochází z Chebu, nakonec si však splnila sen a začala tak trochu nový život v Praze. „Otevřelo se mi víc možností...

Další z rubriky

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

Sex podle excelové tabulky. Věda zná recept na šťastný intimní život

Plánovat sex se vyplatí, říká věda.

Romantika, vášeň a spontánnost je fajn. V realitě však vyhrává svědomitost i disciplína. Právě to je klíčem ke...

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...

Najdete na iDNES.cz