Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak s ní (ne)mluvit při sexu

aktualizováno 
Slova mohou vzrušení znásobit, nebo dokonale zlikvidovat. Vyhněte se proto zdrobnělinám, mluvě inspirované erotickými filmy a hodnocení sexu. Chybu naopak neuděláte, svěříte-li se své partnerce se svými fantaziemi.

O čem mluvit a o čem mlčet? A kdy je lepší být zticha? Je to sice trochu alchymie, ale naučíte-li se správně komunikovat během sexu, odměna vás nemine. | foto: Profimedia.cz

"Libor se mi na všech schůzkách jevil jako úplně normální a poměrně přitažlivý chlap. Pak jsme spolu ale skončili v posteli a on mi z neznámého důvodu začal říkat 'holčičko'. Po větě 'Tak se, holčičko, pěkně polož na bříško' jsem si připadala jako školačka v rukou nechutného pedofila a poslední, na co jsem měla chuť, byl sex. Libor byl děsně překvapený, a když jsem mu řekla, co mi vadí, ještě se strašně urazil. Prý chtěl být jen něžný," popisuje svou zkušenost devětadvacetiletá Lenka.

Dvaatřicetiletá Marcela má díky mluvení při sexu naopak nezapomenutelné zážitky. "Nejhezčí milování jsem zažila se svým současným manželem. Mám lehce submisivní sklony a líbí se mi pocit, že můj milenec má situaci pevně v rukou. Když se s manželem milujeme, čas od času se ke mně chová odměřeně a v podstatě mi dává jen příkazy. Je strohý, dominantní a jen mě směřuje ke svým představám. Moc dobře ví, že mě tím vydráždí na nejvyšší možnou úroveň."

Svěřte jí své fantazie

Když v rámci velkého internetového výzkumu vyzpovídal magazín Men's Health deset tisíc žen, ukázalo se, že pro každou desátou je erotická mluva maximálně důležitá a upřednostňuje ji i před dlouhou předehrou. Přibližně deset procent žen považuje za největší chybu, které se může muž při sexu dopustit, příliš málo erotické mluvy. Jenže pozor. Stejné množství žen považuje za největší průšvih, když muž při sexu mluví naopak příliš mnoho.

V roce 2006 zase udělal na téma mluvení při sexu a o sexu průzkum mezi svými čtenářkami server msn.com a zjistil, že pouze necelých šedesát procent z nich má alespoň přibližnou představu o sexuálních fantaziích a přáních svého partnera. Pouze každá desátá žena potom uvedla, že její partner nemá problém říci si v posteli o to, co se mu líbí, nebo naopak upozornit na to, co není v pořádku.

Přitom právě popis vašich představ a přání je to, co by ženy nejvíc ocenily. Verbalizaci svých fantazií můžete zahrnout do předehry. Nemusíte mít strach, že vaše vyjadřovací schopnosti neodpovídají zrovna kandidátům na Nobelovu cenu za literaturu. Vaše partnerka zcela jistě ocení snahu a fantazii. Pokud si nejste sebou v této oblasti zcela jisti, nezabíhejte do zbytečných detailů, které budou ve finále působit křečovitě, ale zkrátka jen popisujte to, na co například myslíte při masturbaci.

Při erotické mluvě si dejte pozor především na choulostivá pojmenování pohlavních orgánů. Je zřejmé, že vyhnout se jim můžete jen stěží, ale je jasné, že nevhodné pojmenování může erotické atmosféře zasadit vražedný úder. "Můj dlouholetý přítel měl z domova zažité, že se ženským a mužským pohlavním orgánům říká famfulík a fifinka. Já sice chápu, že tomu tak možná říkali jako malí, ale kdykoli to vyslovil přede mnou, vyskočila jsem metr dvacet. A ani nechtějte vědět, co to se mnou dělalo při sexu, když mu to náhodou uklouzlo," říká čtyřiadvacetiletá studentka Nikola. Užívejte raději neutrální pojmenování, která nebudou odkazovat na vaše dětství či bouřlivou pubertu.

A mimochodem, již zmíněný průzkum serveru msn.com zjistil, že erotická mluva významně prodlužuje sexuální akt (v průměru na devatenáct až třiadvacet minut), což zejména ženy ocení.

Pozor na zdrobněliny a erotické filmy

Pravděpodobně není potřeba znovu zdůrazňovat, že zdrobnělinám a mazlivým výrazům byste se měli vyhýbat obloukem o širokém poloměru. Pokud je vaše partnerka zletilá a alespoň průměrně inteligentní, podobným stylem komunikace ji v lepším případě rozesmějete. Rozhodně však neočekávejte, že se z něj stane odrazový můstek pro skvělý sex.

Pro svou erotickou mluvu se pokud možno neinspirujte ani béčkovými pornofilmy a erotickými diskusemi na internetu. Nepatří-li vaše partnerka zrovna mezi vášnivé vyznavačky tohoto stylu, budete jí jen těžko přesvědčovat, že jste jinak normální.

"Asi nikdy v životě nezapomenu na noc, kdy jsem skončila v posteli se svou poměrně krátkodobou známostí. Ten cvok se mě v rámci předehry začal vyptávat, jestli jsem si už někdy představovala, že bych se vydala na výlet s partou nadržených chlapů, kteří by na mě po hromadném sexu všichni ejakulovali. Přiznávám, že dveře za mnou zapadly asi čtvrt hodiny poté, co domluvil, a úprk to byl značně překotný," vzpomíná třicetiletá Monika.

Máte-li jakékoli připomínky k právě skončenému sexuálnímu aktu, nechejte si je pro sebe a vytaste se s nimi nejdřív po několika hodinách. To samé platí i o analyzování vašeho vztahu a podobných tématech.

Podle průzkumu je totiž tvrzení, že po sexu ženy touží povídat si a muži spát pouhým klišé. Většina žen se chce údajně jen přitulit a vnímat teplo vašeho těla, ke spokojenosti jim stačí pár vět o tom, že ji máte rádi nebo jen pocit sdílení a intimity. Právě tohle jsou okamžiky, kdy byste podle žen měli raději mlčet.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Najdete na iDNES.cz