Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se vyrovnat s její sexuální minulostí

aktualizováno 
Hlodá to ve vás. Hrozně rádi byste věděli úplně vše. Kolik intimních partnerů měla? Na kolik způsobů si spolu užívali? Jenže pozor, k takovému výslechu byste měli mít větší důvod než zvědavost a místo záplavy dotazů byste měli vyslat jednu dvě otázky. A hlavně si musíte být vědomi, že posloucháte příběh, který už skončil.

Přílišná zvědavost může škodit | foto: Profimedia.cz

"Evy jsem se zeptal na její minulost asi tři měsíce poté, co jsme spolu začali chodit," říká pětadvacetiletý Lukáš. "Samozřejmě jsem předpokládal, že není žádná světice, ale když mi řekla, že přede mnou měla téměř dvacet chlapů, byl jsem v šoku. V třiadvaceti letech! Rozešel jsem se s ní o měsíc později. Je mi to líto, ale při každém sexu jsem si připadal jako součást její rozsáhlé sbírky a v mých očích tím strašně klesla. Nejsem žádný puritán, ale tohle bylo fakt moc."

Jak se tedy vypořádat s tím, že evidentně nejste její první?

Než se začnete ptát: stojí to za to?

"Osobně se domnívám, že čím méně toho člověk o sexuální minulosti svého partnera ví, tím méně komplikací si způsobuje," říká psycholožka Eva Malá. "Informace o tom, kolik měla vaše přítelkyně sexuálních partnerů, není pro fungování vztahu důležitá. Jedinou motivací pro podobné vyptávání se je obvykle prostě jen zvědavost."

Pokud tedy míníte analyzovat partnerčinu sexuální minulost, měli byste nejprve zvážit, zda nehrozí větší ztráty než zisk. Kromě nepříjemného pocitu v případě, že by partnerka měla výrazně větší zkušenosti než vy, se mohou objevit i pocity žárlivosti a masochistická tendence představovat si partnerku při intimnostech s jejími bývalými partnery.

"Podobně jako mají někteří lidé sklony vyzvídat detaily partnerovy nevěry, i když jim tyto informace jen ubližují, může stejná situace nastat i v případě hovoru o sexuální historii toho druhého." Stejně tak musíte být připraveni na to, že vaše partnerka bude chtít stejné informace od vás.

Shrňme to: Co za vaším zájmem o její sexuální minulost vězí? Chcete mít přehled a kontrolu? Domníváte se, že z její minulosti můžete predikovat to, jak se k vám zachová v budoucnu? Nebo jste pouze zvědaví? Přemýšlejte, zda vám některý z důvodů stojí za všechna rizika.

Pravidla "výslechu": citlivě a s mírou

Pokud jste se přesto rozhodli, že bez znalosti její sexuální minulosti nemůžete existovat, snažte se při vyzvídání držet co nejvíc zpátky. "Znalost intimních detailů je mocnou zbraní a vaší partnerce nemusí být poskytování tohoto druhu informací příjemné," varuje psycholožka.

Pár

"Pokud už musíte, zvolte si jednu dvě otázky, které jsou pro vás důležité, a zeptejte se citlivě." Vyhněte se záplavě otázek, kterými ji nejspíš jen vyděsíte.

Pokuste se formulovat otázky tak, aby z nich vaše partnerka neměla pocit, že ji chcete kontrolovat nebo ztropit žárlivou scénu. Buďte připraveni na to, že vám může odmítnout odpovědět. Možná to udělá jen kvůli tomu, že vás nechce zbytečně ranit nebo ohrozit váš vztah.

"Zachování si vlastního soukromí je nezadatelné právo každého člověka. To, že se s vámi na tohle téma partnerka odmítne bavit, neznamená, že vám nevěří nebo vás nemá ráda. Respektujte skutečnost, že si chce tuto fázi svého života nechat jen pro sebe," říká Eva Malá.

Jak se s tím vyrovnat: je to uzavřený příběh

"Pokud už se vyptáváte na předchozí partnery a zážitky, měli byste být schopni akceptovat skutečnost, že žila sexuálním životem už předtím, než vás potkala. Uvědomte si, že i vy za sebou máte zážitky, které ji mohou zraňovat stejně jako vás její," říká psycholožka. Než začnete soudit, zameťte si před svým prahem.

Promluvte si také o tom, co ve vás její sdělení vyvolalo, a ventilujte i negativní pocity. Jestliže potřebujete něco dovysvětlit a nechat si například objasnit, jaké motivy ji k určitému jednání vedly, požádejte ji o to. Ocení to rozhodně víc, než když v sobě budete negativní emoce dusit.

Dalším krokem je oddělení minulosti od přítomnosti. Nemá cenu trápit se a přemýšlet nad tím, co prováděla vaše partnerka předtím, než vás poznala. "Dřívější chování nemusí mít absolutně žádnou vypovídací hodnotu o tom, jak se bude člověk chovat v budoucnu. Každý je jiný a naše chování i jednání se mění v závislosti na měnících se okolnostech. To, že se někdo jednou rozvedl nebo byl například nevěrný, rozhodně neznamená, že bude podvádět i v budoucnosti nebo nebude schopný mít fungující vztah," říká psycholožka.

Informace o její minulosti vnímejte jen jako uzavřený příběh, z něhož pro vás nemusí vůbec nic vyplývat, díky němuž se ale na druhou stranu můžete poučit a vyvarovat zbytečných chyb.

Jestliže se vás zjištěné informace dotkly opravdu nepříjemně, doporučuje psycholožka podobnou strategii jako například po odhalené nevěře. Jednoduše je přebijte novými společnými a silnějšími zážitky.

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Hlavním městem orgasmu je Norsko. Seveřané si ho dopřávají nejčastěji

Sever není vůbec studený. Norsko je podle průzkumu nejštědřejší zemí na orgasmy.

Nejčastější, nejhlasitější, nejintenzivnější. Tyto kategorie si vytyčil výrobce erotických hraček Lelo pro svůj...

Najdete na iDNES.cz