Její kamarádky, které ohrožují váš vztah

aktualizováno 
Chudinka. Protřelá. Svůdnice. Pařmenka. Seznamte se s typy jejích kamarádek, které dokáží bez mrknutí oka rozložit váš fungující vztah. Poznejte své potenciální nepřátele a vyrazte do útoku.

Je sexy a má šmrnc. Přesto je hlavně kamarádkou vaší partnerky. Nenechejte se proto do sítí svůdnice nalákat, byť by vám do asi ego krátkodobě pošimralo. | foto: Profimedia.cz

Zpacifikovali jste jejího ex, všechny její přitažlivé kolegy držíte v patřičné vzdálenosti nebo jste si z nich udělali své kamarády, naučili jste se tvářit nadšeně u svíčkové její matky, takže máte pocit, že jste svůj vztah pojistili na všech frontách. Jenže podcenit nesmíte ani její kamarádky, s nimiž se pravidelně schází. Ty totiž mohou ovlivnit váš vztah mnohem víc, než možná vůbec tušíte.

Zatímco muži jsou spíš osamělí lovci, ženy mají tendence sdružovat se do smeček, analyzovat se svými kamarádkami možné i nemožné – a především svůj vztah. Pokud doufáte, že například vaše sexuální výkony zůstanou jen mezi vámi dvěma, je načase zavítat do reality. Právě proto jsou její kamarádky osobami, které mohou ovlivnit pozitivní i negativní pokračování vašeho vztahu.

Nekonečná chudinka

Typická věta: "Ty se máš, že máš chlapa. Já ti tak závidím."

Poznávací znamení: Nekonečné chudinky bývají obvykle stoprocentně přírodní ženské typy, jejichž obličeje se nikdy nedotkl make-up, oblékají se zřejmě v akcích Armády spásy a doplňky si vyrábějí samy za dlouhých večerů.

Mluví nevýrazným hlasem a ze všech svých sil se snaží působit intelektuálně až bohémsky. Samozřejmě nemají dlouhodobého partnera (jak by také mohly) a jejich životní rolí je "věčná smolařka v lásce".

Je smutná, nešťastná a prostě potřebuje být s vaší ženou každou volnou chvilku.

Čím vás ohrožuje: Sice existuje mizivá možnost, že se vás pokusí svést, ale pravé nebezpečí tkví někde jinde. Chudinka totiž umí velmi dobře pracovat se soucitem a lítostí, takže vaše drahá polovička neodolá a bude ji s sebou tahat na většinu vašich schůzek a akcí, protože ji přece nemůže nechat samotnou, když má teď tak těžké období.

Místo žhavé noci plné sexu vás tak čeká utahaný večer v hospodě, během kterého bude vaše partnerka tříštit svou pozornost mezi vás a svou nemožnou kamarádku.

Možná obrana: Pokuste se vymezit jasné hranice a explicitně řekněte své partnerce, že byste s ní raději byli sami. Nenechte se vydírat tím, že se s chudinkou zrovna rozešel nějaký bídák (ostatně s ní se pořád někdo rozchází) a vysvětlete své drahé, že to s její kamarádkou vlastně myslíte dobře. Přece se musí postavit na vlastní nohy.

Protřelá životem

Typická věta: "Tvá naivita mě dojímá."

Poznávací znamení: Vzhledem nemusí nijak zvlášť vybočovat z řady. Může být libovolného věku (dokonce i náctiletá) a v podstatě vypadat nenápadně i excentricky. Důležitá je ale její sebeprezentace. Všechno ví, všechno zná, všechno už zažila a má dojem, že její minulost (ať už skutečná, nebo smyšlená) jí dává právo udílet rady. Na všechno má jasný, mírně cynický, názor, o který se s vámi okamžitě podělí i přesto, že ji o to nikdo nežádal.

Čím vás ohrožuje: Je bohužel možné, že pokud budete se svou drahou řešit nějakou krizi, místo svého zdravého rozumu požádá o radu svou protřelou kamarádku. A pak se máte na co těšit. Životem protřelé typy většinou srdečně nenávidí všechny muže a fungující vztahy je iritují. Podle toho také budou vypadat její rady a tipy.

Možná obrana: Bohužel proti tomuto typu jezinky neexistuje účinná zbraň. Pokud vyrazíte do protiútoku, jen potvrdíte její teorii, že všichni chlapi jsou mizerové. Jestliže ustoupíte, pletete si na sebe bič. Zbývá vám jen doufat v sílu zdravého rozumu vaší partnerky.

Akční pařmenka

Typická věta: "To je ale jen dámská jízda."

Poznávací znamení: Její hyperaktivita je fascinující, neustále něco dělá, podniká, organizuje a zařizuje. Žije zajímavým životem, má po ruce nekonečnou řadu historek a zážitků. Je samostatná, nezávislá a obvykle má vybudovanou slušnou kariéru. Její kalendář praská ve švech a má udělaný program na měsíce dopředu. Na partnerský život nemá absolutně čas, takže pokud s někým chodí, jedná se o velmi volný vztah.

Jsou akční, jsou pořád "rozjeté" a jsou pro každý večírek. Právě takové kamarádky mohou vaší partnerce našeptat, že každý vztah musí být nudný a usedlý.

Čím je nebezpečná: Vedle ní může vaše partnerka snadno nabýt dojmu, že dlouhodobý vztah rovná se usedlý život. "Aktivka" ji neustále někam zve, vyrážejí spolu na nejrůznější akce, na které většinou nejste zváni.

Pobízí ji, že na vás nesmí být závislá, nesmí se vázat a tolik vám podléhat, což v praxi znamená, že by měla většinu víkendů (a samozřejmě veškerou svou dovolenou) absolvovat bez vás. Zrádná je především v tom, že vedle ní vypadá život vaší drahé polovičky lehce nudně.

Možná obrana: Nasaďte její vlastní zbraně a buďte také aktivní. Neexistuje jediný důvod, proč by měla vaše drahá každý víkend vyrážet na akce s aktivkou, pokud si společně naplánujete výlet, mejdan či jinou akci. Snažte se udržovat váš vztah v aktivní rovině a dokázat tak nesmyslnost tvrzení, že dlouhodobý vztah nutně znamená nudu.

Nebezpečná svůdnice

Typická věta: "Víš, že jsi moc sexy?"

Poznávací znamení: Kdybyste ji potkali na ulici, narazíte do sloupu veřejného osvětlení. Je to žena s velkým Ž. Většinou prudce přitažlivá a sexy. Nemusí nutně vypadat jako topmodelka, ale má v sobě něco, co nenechá prakticky žádného muže chladným. Je milá, dokáže naslouchat a především v její přítomnosti máte pocit, že jste tím nejúžasnějším chlapem na severní polokouli.

Čím je nebezpečná: V její přítomnosti snadno nabudete dojmu, že se o vás zajímá víc než jako o kamaráda a že by nebyla proti tomu dát vašemu vztahu nový rozměr. Možná to tak dokonce i je.

Podstatná je ovšem skutečnost, že v devadesáti procentech je svůdnice především kamarádkou vaší partnerky a můžete vsadit svou výplatu, že si váš případný úlet nenechá pro sebe.

Navíc se pokuste být sami k sobě upřímní: když vidíte, jak na ni reagují ostatní příslušníci mužského pohlaví, skutečně si pořád myslíte, že jste taková výjimka a zkouší to jen na vás?

Možná obrana: Sebedisciplína, sebedisciplína a ještě jednou sebedisciplína. Pokud máte fungující vztah, nepokoušejte své štěstí a držte si svůdnici od těla. Můžete v ní získat skvělou kamarádku, kterou vám budou všichni závidět, ale držte se striktně v těchto hranicích.

Autoři:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: Bez sil. Reportér zkusil práci hasiče, muže nechal ležet v kouři

Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal si zkusil výcvik, kterým procházejí letištní...

Je to náročná prověrka fyzičky, ale i orientace v zakouřeném prostředí či zacházení s dýchací technikou. Test na...

Další z rubriky

OBRAZEM: Tanečnice, kurtizána a špionka Mata Hari byla svůdná i naivní

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy...

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy bohyně. Jenže Mata Hari byla spíš...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Kuriózní cesty k Medaili cti: na vlastní žádost i za brutální masakr

Toto je současná podoba medailí cti. Zleva pro pěchotu, námořnictvo a letectvo

Je nejvyšším vojenským vyznamenáním, které může prezident Spojených států amerických jménem Kongresu udělit. Získat ji...Najdete na iDNES.cz