Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Její sexuální historie: kolik mužů je už příliš?

aktualizováno 
Nejspíš netrváte na tom, aby vaše partnerka byla neposkvrněná panna. Na druhou stranu byste se o přítelkyni neradi dělili s půlkou okresu. Kolik sexuálních partnerů jsou tedy muži ochotni u žen tolerovat?

Existují informace, které příliš zvědavého tazatele nemusí potěšit. | foto: Profimedia.cz

"S Monikou jsem chodil téměř tři roky a byl jsem přesvědčený, že za tu dobu jsme se navzájem skvěle poznali a nemáme před sebou žádná tajemství," říká sedmadvacetiletý David.

"Celou dobu mi tvrdila, že přede mnou měla čtyři sexuální partnery. Neměl jsem důvod jí nevěřit, přišlo mi, že je to přiměřený počet na to, aby načerpala dostatek zkušeností. Jenže přibližně rok po našem rozchodu jsme se sešli v baru, výborně jsme se bavili, popili jsme a Monika mi se smíchem řekla, že ve skutečnosti spala s víc než deseti muži."

"Prý mě tehdy nechtěla zklamat a nechtěla, abych ji považoval za promiskuitní. Nemohl jsem uvěřit tomu, že mi tak dlouho a vytrvale lhala."

"Ačkoli podle statistik mají v západních zemích muži za život dvakrát až čtyřikrát víc sexuálních partnerek než ženy, mají ženy obecně větší problémy s odkrytím své sexuální minulosti," říká psycholožka Zdena Dušková.

"Tak tomuhle fakt nevěřím..."

"Pokud je mi známo, na toto téma sice nebyl uskutečněn žádný průkazný výzkum, ale důvody takového chování by mohly být vysvětlitelné i z historického hlediska. V minulosti byly ženy mnohem víc materiálně i po ostatních stránkách závislé na muži."

"Status svobodné matky byl naprosto nepřijatelný a velmi komplikovaný. Bylo tudíž v zájmu žen přesvědčit partnera, že dítě je skutečně jeho, a zvýšit tak motivaci k zaopatření dítěte i jí samotné. Pokud by se žena přiznala k promiskuitě, byla by tak sama proti sobě."

Profesionální lhářky

Americký psycholog Norman E. Brown má však na výsledky statistik počtu sexuálních partnerů poněkud jiný názor. Tvrdí, že ve skutečnosti mají ženy i muži za život přibližně stejně sexuálních zkušeností. Jenže zatímco muži se ke svým milenkám hrdě přiznávají, ženy ohledně své erotické minulosti v podstatě neustále mlží.

A lžou údajně i v anonymních výzkumech.

Navíc podle něj muži ve výzkumech často nadsazují a uvedou pouze přibližný počet svých milenek. Pokud jich tedy bylo mezi deseti a patnácti, zaokrouhlí číslo v dotazníku na patnáct.

Za sebou má vzrušující noc, ovšem zda se s ní pochlubí příštímu příteli, těžko říci.

Pokud už se ženy rozhodnou mluvit ohledně své sexuální minulosti pravdu, uvedou přesné číslo, přičemž mají ke každému číslu přiřazeného jednoho konkrétního člověka.

Pokud bychom mohli věřit statistikám, muži v České republice za život vystřídají dvanáct milenek, kdežto ženy čerpají své zkušenosti pouze u šesti milenců.

Podle dalších psychologů se málokdy máte šanci dozvědět, kolik jste měli předchůdců, už proto, že ženy jsou mnohem citlivější na soudy a kritiku než muži. Snaží se jí proto vyhnout a ke své případné promiskuitě se přiznají jen ve výjimečných případech. 

Vědět, či nevědět?

Dříve, než se rozhodnete páčit ze své milé její předchozí sexuální zkušenosti, dobře zvažte, jestli jste dostatečně silní, abyste byli schopni takovou informaci tolerovat.

"Údaje o počtu milenců, předchozích sexuálních zkušenostech, zážitcích a nevěrách jsou velmi citlivé a já osobně zastávám názor, že zdravý vztah jich nemá rozhodně zapotřebí," říká psycholožka.

"Pssst, co bylo, to bylo - a raději to nechejme spát." Takový přístup k sexuální minulosti obou partnerů psychologové vůbec nezavrhují.

"Zcela logicky vám informace o tom, kolik mužů před vámi měla vaše partnerka, nebude k ničemu. Pokud bude číslo na váš vkus příliš vysoké, budete se pouze trápit tím, zda vás v brzké době nevymění za někoho jiného nebo jestli jste pro ni dostatečně zkušení. Do hry potom může vstupovat i žárlivost, nejistota a třeba i nedostatek důvěry."

Stejně tak se pokuste nenechat se zatáhnout do diskuse o vaší sexuální minulosti.

Inventura vašich bývalých lásek a aférek nemůže vést ve vztahu k ničemu dobrému. Mnohem bezpečnější i ohleduplnější k vaší partnerce je prohlášení ve stylu: minulost je za mnou, teď jsi pro mě důležitá jen ty.

Nebudete tak vztah zatěžovat a ohrožovat minulými hříchy a případné chlubení se počtem "zářezů" si můžete nechat na hospodu s kamarády. Ti vás stejně ocení lépe než sebechápavější partnerka.

Autoři:


Nejčtenější

Naháči v Česku: nudismus je u nás legální už pětatřicet let

Bez plavek. Pro nudisty či naturisty je to tak přirozenější.

Dostal zelenou přesně před pětatřiceti lety. Ano, vyhláška, že „plavec je povinen mít řádný koupací oděv“, byla v...

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Sex jako se superhrdinou. Erotické hračky se inspirují Avengers

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se...

Šílenství kolem filmové novinky s týmem komiksových superhrdinů Avengers se dostalo až do ložnic. Může za to australský...

Spokojenému sexuálnímu životu svědčí nemonogamní vztahy, tvrdí věda

Jednou z mediálních tváří polyamorie je brazilská tanečnice samby a modelka...

Stoupenci nemonogamních vztahů mohou otevírat šampaňské. Jakkoli je jejich životní styl tradičními konvencemi...

Upalujeme, abychom nabrali ovečky. Studie vysvětluje čarodějnické procesy

Čarodějnické procesy zasáhly na 80 tisíc žen, polovina z nich za ně zaplatila...

Kdo upálí víc čarodějnic, je lepší ochránce lidí. A bude mít víc věřících. Středověké hony na čarodějnice byly...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!

Najdete na iDNES.cz