Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Její sexuální historie: kolik mužů je už příliš?

aktualizováno 
Nejspíš netrváte na tom, aby vaše partnerka byla neposkvrněná panna. Na druhou stranu byste se o přítelkyni neradi dělili s půlkou okresu. Kolik sexuálních partnerů jsou tedy muži ochotni u žen tolerovat?

Existují informace, které příliš zvědavého tazatele nemusí potěšit. | foto: Profimedia.cz

"S Monikou jsem chodil téměř tři roky a byl jsem přesvědčený, že za tu dobu jsme se navzájem skvěle poznali a nemáme před sebou žádná tajemství," říká sedmadvacetiletý David.

"Celou dobu mi tvrdila, že přede mnou měla čtyři sexuální partnery. Neměl jsem důvod jí nevěřit, přišlo mi, že je to přiměřený počet na to, aby načerpala dostatek zkušeností. Jenže přibližně rok po našem rozchodu jsme se sešli v baru, výborně jsme se bavili, popili jsme a Monika mi se smíchem řekla, že ve skutečnosti spala s víc než deseti muži."

"Prý mě tehdy nechtěla zklamat a nechtěla, abych ji považoval za promiskuitní. Nemohl jsem uvěřit tomu, že mi tak dlouho a vytrvale lhala."

"Ačkoli podle statistik mají v západních zemích muži za život dvakrát až čtyřikrát víc sexuálních partnerek než ženy, mají ženy obecně větší problémy s odkrytím své sexuální minulosti," říká psycholožka Zdena Dušková.

"Tak tomuhle fakt nevěřím..."

"Pokud je mi známo, na toto téma sice nebyl uskutečněn žádný průkazný výzkum, ale důvody takového chování by mohly být vysvětlitelné i z historického hlediska. V minulosti byly ženy mnohem víc materiálně i po ostatních stránkách závislé na muži."

"Status svobodné matky byl naprosto nepřijatelný a velmi komplikovaný. Bylo tudíž v zájmu žen přesvědčit partnera, že dítě je skutečně jeho, a zvýšit tak motivaci k zaopatření dítěte i jí samotné. Pokud by se žena přiznala k promiskuitě, byla by tak sama proti sobě."

Profesionální lhářky

Americký psycholog Norman E. Brown má však na výsledky statistik počtu sexuálních partnerů poněkud jiný názor. Tvrdí, že ve skutečnosti mají ženy i muži za život přibližně stejně sexuálních zkušeností. Jenže zatímco muži se ke svým milenkám hrdě přiznávají, ženy ohledně své erotické minulosti v podstatě neustále mlží.

A lžou údajně i v anonymních výzkumech.

Navíc podle něj muži ve výzkumech často nadsazují a uvedou pouze přibližný počet svých milenek. Pokud jich tedy bylo mezi deseti a patnácti, zaokrouhlí číslo v dotazníku na patnáct.

Za sebou má vzrušující noc, ovšem zda se s ní pochlubí příštímu příteli, těžko říci.

Pokud už se ženy rozhodnou mluvit ohledně své sexuální minulosti pravdu, uvedou přesné číslo, přičemž mají ke každému číslu přiřazeného jednoho konkrétního člověka.

Pokud bychom mohli věřit statistikám, muži v České republice za život vystřídají dvanáct milenek, kdežto ženy čerpají své zkušenosti pouze u šesti milenců.

Podle dalších psychologů se málokdy máte šanci dozvědět, kolik jste měli předchůdců, už proto, že ženy jsou mnohem citlivější na soudy a kritiku než muži. Snaží se jí proto vyhnout a ke své případné promiskuitě se přiznají jen ve výjimečných případech. 

Vědět, či nevědět?

Dříve, než se rozhodnete páčit ze své milé její předchozí sexuální zkušenosti, dobře zvažte, jestli jste dostatečně silní, abyste byli schopni takovou informaci tolerovat.

"Údaje o počtu milenců, předchozích sexuálních zkušenostech, zážitcích a nevěrách jsou velmi citlivé a já osobně zastávám názor, že zdravý vztah jich nemá rozhodně zapotřebí," říká psycholožka.

"Pssst, co bylo, to bylo - a raději to nechejme spát." Takový přístup k sexuální minulosti obou partnerů psychologové vůbec nezavrhují.

"Zcela logicky vám informace o tom, kolik mužů před vámi měla vaše partnerka, nebude k ničemu. Pokud bude číslo na váš vkus příliš vysoké, budete se pouze trápit tím, zda vás v brzké době nevymění za někoho jiného nebo jestli jste pro ni dostatečně zkušení. Do hry potom může vstupovat i žárlivost, nejistota a třeba i nedostatek důvěry."

Stejně tak se pokuste nenechat se zatáhnout do diskuse o vaší sexuální minulosti.

Inventura vašich bývalých lásek a aférek nemůže vést ve vztahu k ničemu dobrému. Mnohem bezpečnější i ohleduplnější k vaší partnerce je prohlášení ve stylu: minulost je za mnou, teď jsi pro mě důležitá jen ty.

Nebudete tak vztah zatěžovat a ohrožovat minulými hříchy a případné chlubení se počtem "zářezů" si můžete nechat na hospodu s kamarády. Ti vás stejně ocení lépe než sebechápavější partnerka.

Autoři:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz