Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Její sexuální historie: kolik mužů je už příliš?

aktualizováno 
Nejspíš netrváte na tom, aby vaše partnerka byla neposkvrněná panna. Na druhou stranu byste se o přítelkyni neradi dělili s půlkou okresu. Kolik sexuálních partnerů jsou tedy muži ochotni u žen tolerovat?

Existují informace, které příliš zvědavého tazatele nemusí potěšit. | foto: Profimedia.cz

"S Monikou jsem chodil téměř tři roky a byl jsem přesvědčený, že za tu dobu jsme se navzájem skvěle poznali a nemáme před sebou žádná tajemství," říká sedmadvacetiletý David.

"Celou dobu mi tvrdila, že přede mnou měla čtyři sexuální partnery. Neměl jsem důvod jí nevěřit, přišlo mi, že je to přiměřený počet na to, aby načerpala dostatek zkušeností. Jenže přibližně rok po našem rozchodu jsme se sešli v baru, výborně jsme se bavili, popili jsme a Monika mi se smíchem řekla, že ve skutečnosti spala s víc než deseti muži."

"Prý mě tehdy nechtěla zklamat a nechtěla, abych ji považoval za promiskuitní. Nemohl jsem uvěřit tomu, že mi tak dlouho a vytrvale lhala."

"Ačkoli podle statistik mají v západních zemích muži za život dvakrát až čtyřikrát víc sexuálních partnerek než ženy, mají ženy obecně větší problémy s odkrytím své sexuální minulosti," říká psycholožka Zdena Dušková.

"Tak tomuhle fakt nevěřím..."

"Pokud je mi známo, na toto téma sice nebyl uskutečněn žádný průkazný výzkum, ale důvody takového chování by mohly být vysvětlitelné i z historického hlediska. V minulosti byly ženy mnohem víc materiálně i po ostatních stránkách závislé na muži."

"Status svobodné matky byl naprosto nepřijatelný a velmi komplikovaný. Bylo tudíž v zájmu žen přesvědčit partnera, že dítě je skutečně jeho, a zvýšit tak motivaci k zaopatření dítěte i jí samotné. Pokud by se žena přiznala k promiskuitě, byla by tak sama proti sobě."

Profesionální lhářky

Americký psycholog Norman E. Brown má však na výsledky statistik počtu sexuálních partnerů poněkud jiný názor. Tvrdí, že ve skutečnosti mají ženy i muži za život přibližně stejně sexuálních zkušeností. Jenže zatímco muži se ke svým milenkám hrdě přiznávají, ženy ohledně své erotické minulosti v podstatě neustále mlží.

A lžou údajně i v anonymních výzkumech.

Navíc podle něj muži ve výzkumech často nadsazují a uvedou pouze přibližný počet svých milenek. Pokud jich tedy bylo mezi deseti a patnácti, zaokrouhlí číslo v dotazníku na patnáct.

Za sebou má vzrušující noc, ovšem zda se s ní pochlubí příštímu příteli, těžko říci.

Pokud už se ženy rozhodnou mluvit ohledně své sexuální minulosti pravdu, uvedou přesné číslo, přičemž mají ke každému číslu přiřazeného jednoho konkrétního člověka.

Pokud bychom mohli věřit statistikám, muži v České republice za život vystřídají dvanáct milenek, kdežto ženy čerpají své zkušenosti pouze u šesti milenců.

Podle dalších psychologů se málokdy máte šanci dozvědět, kolik jste měli předchůdců, už proto, že ženy jsou mnohem citlivější na soudy a kritiku než muži. Snaží se jí proto vyhnout a ke své případné promiskuitě se přiznají jen ve výjimečných případech. 

Vědět, či nevědět?

Dříve, než se rozhodnete páčit ze své milé její předchozí sexuální zkušenosti, dobře zvažte, jestli jste dostatečně silní, abyste byli schopni takovou informaci tolerovat.

"Údaje o počtu milenců, předchozích sexuálních zkušenostech, zážitcích a nevěrách jsou velmi citlivé a já osobně zastávám názor, že zdravý vztah jich nemá rozhodně zapotřebí," říká psycholožka.

"Pssst, co bylo, to bylo - a raději to nechejme spát." Takový přístup k sexuální minulosti obou partnerů psychologové vůbec nezavrhují.

"Zcela logicky vám informace o tom, kolik mužů před vámi měla vaše partnerka, nebude k ničemu. Pokud bude číslo na váš vkus příliš vysoké, budete se pouze trápit tím, zda vás v brzké době nevymění za někoho jiného nebo jestli jste pro ni dostatečně zkušení. Do hry potom může vstupovat i žárlivost, nejistota a třeba i nedostatek důvěry."

Stejně tak se pokuste nenechat se zatáhnout do diskuse o vaší sexuální minulosti.

Inventura vašich bývalých lásek a aférek nemůže vést ve vztahu k ničemu dobrému. Mnohem bezpečnější i ohleduplnější k vaší partnerce je prohlášení ve stylu: minulost je za mnou, teď jsi pro mě důležitá jen ty.

Nebudete tak vztah zatěžovat a ohrožovat minulými hříchy a případné chlubení se počtem "zářezů" si můžete nechat na hospodu s kamarády. Ti vás stejně ocení lépe než sebechápavější partnerka.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čeští muži masturbují často a vědí, proč je to zdravé, zjistil výzkum

Po dlouhou dobu lidské historie byla masturbace považována za bezectnou a...

Více než polovina mužů se autoerotice oddává několikrát týdně a téměř 60 procent si bez ní nedovede představit život....

Masáž i orální hrátky: kde začíná sex pro gaye a lesby

Lesbické pojetí hranic, u nichž začíná sex, je mnohem pružnější než jejich...

Sex je dnes plastičtější kategorií s nejasnější definicí než dříve. I díky tomu, že heterosexualita přestává být...

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz