Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kalendář Pirelli 2009: divoké ženy v krásné přírodě

  18:00aktualizováno  18:00
Vždy ohromí, vždy posune hranice, jak zachytit a zvýraznit ženskou krásu, ještě o kus dál. Ve svém vydání pro rok 2009 se přitom kalendář Pirelli chopil výzvy, v níž dosud nikdo vlastně neobstál. Své modelky zavedl do Afriky, aby spojil ženskou rafinovanost a sex-appeal s divokou přírodou.

Kalendář Pirelli pro rok 2008 našel inspiraci ve Francouzské čtvrti v Šanghaji, ten nadcházející ji hledal v divoké Africe

Nesnadného úkolu se chopil americký fotograf Peter Beard, světoznámý autor snímků africké zvěře a v neposlední řadě i velký kritik těch, kteří zneužívají zdroje, které Afrika nabízí.

V kalendáři Pirelli se rozhodl ukázat nevšední spojení toho, co z africké divoké přírody zůstalo, a toho, co je produktem moderní civilizace, která se k přírodě chová často tak macešsky.

Jako symboly krásy si pro kalendář Pirelli 2009 Peter Beard vybral sedmičku modelek. Dariu Werbowa, Emanuelu de Paula, Isabelu Fontana, Laru Stone, Malgosii Bela, Mariacarlu Boscono a Rianne Ten Haken zavedl do neopakovatelných kulis míst, jako je například delta řeky Okavango či poušť botswanské Kalahari.

Premiéru bude mít kalendář Pirelli pro rok 2009 20. listopadu 2008 v Berlíně a i tahle jeho verze se stane zbožím pouze pro VIP elitu: kalendáře Pirelli bývají tradičně určeny významným zákazníkům, slavným osobnostem i hlavám států.

ZÍSKAT HO VŠAK MŮŽETE I VY - POČÁTKEM PROSINCE SE BUDE JEHO DRAŽBA KONAT JIŽ POOSMÉ NA iDNES.cz, TENTOKRÁT PŘÍMO NA Xman.cz!

"Kalendář Pirelli má mnoho funkcí – potěší oko i duši, nabízí jiný, mnohdy nový, v každém případě vždy zajímavý pohled na ženskou krásu, pokaždé jinde a jinak," uvedl Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. "Navíc nám již tradičně pomáhá v dobročinných aktivitách prostřednictvím aukce."

Kalendář Pirelli pro rok 2009

Loni vynesla aukce na iDNES.cz 171 tisíc korun, které byly určeny na nákup inverzního mikroskopu pro genetické analýzy pro Masarykovo onkologické centrum.

Kalendář Pirelli byl poprvé představen v roce 1964 a s výjimkou let 1975–1983, kdy nebyl vydáván, každoročně představuje výjimečnou světovou fotografickou událost. Na jeho tvorbě se podíleli přední světoví fotografové, např. Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh, Bruce Weber a v loňském roce poté proslulý Francouz Peter Demarchellier.

Autor fotek pro rok 2009 Peter Beard se přátelil a spolupracoval na jiných projektech s mnoha dalšími umělci. Mezi ně patřil mimo jiné Andy Warhol, Andrew Wyeth, Richard Lindner, Terry Southern, Truman Capote a Francis Bacon.

Je ironií osudu, že tento velký přítel a ochránce africké divočiny byl v roce 1996 zraněn klem a pošlapán slonem.

Vystavoval samostatně v Paříži, Berlíně, Londýně a v dalších městech. V současnosti žije se svou manželkou Nejmou a dcerou Zarou střídavě v New Yorku, v Montauk Point a v Kenji.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Najdete na iDNES.cz