Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kalendář Pirelli 2009: divoké ženy v krásné přírodě

  18:00aktualizováno  18:00
Vždy ohromí, vždy posune hranice, jak zachytit a zvýraznit ženskou krásu, ještě o kus dál. Ve svém vydání pro rok 2009 se přitom kalendář Pirelli chopil výzvy, v níž dosud nikdo vlastně neobstál. Své modelky zavedl do Afriky, aby spojil ženskou rafinovanost a sex-appeal s divokou přírodou.

Kalendář Pirelli pro rok 2008 našel inspiraci ve Francouzské čtvrti v Šanghaji, ten nadcházející ji hledal v divoké Africe

Nesnadného úkolu se chopil americký fotograf Peter Beard, světoznámý autor snímků africké zvěře a v neposlední řadě i velký kritik těch, kteří zneužívají zdroje, které Afrika nabízí.

V kalendáři Pirelli se rozhodl ukázat nevšední spojení toho, co z africké divoké přírody zůstalo, a toho, co je produktem moderní civilizace, která se k přírodě chová často tak macešsky.

Jako symboly krásy si pro kalendář Pirelli 2009 Peter Beard vybral sedmičku modelek. Dariu Werbowa, Emanuelu de Paula, Isabelu Fontana, Laru Stone, Malgosii Bela, Mariacarlu Boscono a Rianne Ten Haken zavedl do neopakovatelných kulis míst, jako je například delta řeky Okavango či poušť botswanské Kalahari.

Premiéru bude mít kalendář Pirelli pro rok 2009 20. listopadu 2008 v Berlíně a i tahle jeho verze se stane zbožím pouze pro VIP elitu: kalendáře Pirelli bývají tradičně určeny významným zákazníkům, slavným osobnostem i hlavám států.

ZÍSKAT HO VŠAK MŮŽETE I VY - POČÁTKEM PROSINCE SE BUDE JEHO DRAŽBA KONAT JIŽ POOSMÉ NA iDNES.cz, TENTOKRÁT PŘÍMO NA Xman.cz!

"Kalendář Pirelli má mnoho funkcí – potěší oko i duši, nabízí jiný, mnohdy nový, v každém případě vždy zajímavý pohled na ženskou krásu, pokaždé jinde a jinak," uvedl Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. "Navíc nám již tradičně pomáhá v dobročinných aktivitách prostřednictvím aukce."

Kalendář Pirelli pro rok 2009

Loni vynesla aukce na iDNES.cz 171 tisíc korun, které byly určeny na nákup inverzního mikroskopu pro genetické analýzy pro Masarykovo onkologické centrum.

Kalendář Pirelli byl poprvé představen v roce 1964 a s výjimkou let 1975–1983, kdy nebyl vydáván, každoročně představuje výjimečnou světovou fotografickou událost. Na jeho tvorbě se podíleli přední světoví fotografové, např. Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh, Bruce Weber a v loňském roce poté proslulý Francouz Peter Demarchellier.

Autor fotek pro rok 2009 Peter Beard se přátelil a spolupracoval na jiných projektech s mnoha dalšími umělci. Mezi ně patřil mimo jiné Andy Warhol, Andrew Wyeth, Richard Lindner, Terry Southern, Truman Capote a Francis Bacon.

Je ironií osudu, že tento velký přítel a ochránce africké divočiny byl v roce 1996 zraněn klem a pošlapán slonem.

Vystavoval samostatně v Paříži, Berlíně, Londýně a v dalších městech. V současnosti žije se svou manželkou Nejmou a dcerou Zarou střídavě v New Yorku, v Montauk Point a v Kenji.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: brouci jumiles se vám snaží utéct z placky

Jumiles se rekrutují například z čeledi kněžicovitých.

Svěží chuť, vynikající aroma a doslova hemživá konzistence charakterizuje regionální mexickou lahůdku jumiles. Viděno...

Najdete na iDNES.cz