Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolegové na zabití aneb nejotravnější typy na pracovišti

  8:00aktualizováno  8:00
Velký manažer, playboy, Mirek Dušín, frajírek. Stoprocentně je máte i ve své práci a stoprocentně jsou horkými kandidáty na prohození oknem.

Poradíme vám, jak s otravnými kolegy zatočit, aniž byste vraždili. | foto: Profimedia.cz

Velký manažer

Poznávací znamení: V osmdesátých letech si přečetl první dvě kapitoly jakési manažerské příručky a žije z nich dodnes.

Zvládá dokonale terminologii, o které se domnívá, že je manažerská, takže pravidelně vyzve tým, aby šel tejknout brífink, na kterém hodí brejnstorming. Ve chvíli, kdy byste ho nejraději poslali kamsi, se vás zeptá, jaký z toho máte fíling a jestli jste óká.

Čím je nebezpečný: Je tak loajální, že z něho dostáváte kopřivku, a neustále touží někoho motivovat a ždímat z něj ještě lepší výkony. Samozřejmě že prémie se neobjeví na vaší výplatní pásce, ale na jeho. Jeho aktivita dosahuje téměř stadia radioaktivity.

Moc ukecaní, moc vychloubační, moc pracovití, moc přísní: důvodů, proč pomýšlet na rázné řešení, vám kolegové v práci nabízejí spoustu.

Jak na něj: Jeho vlastními zbraněmi. Buďte ještě aktivnější než on a snažte se ho zaměstnat. Jeho produktivita se obvykle blíží nule, takže jakýkoli úkol, kterým ho pověříte, mu vezme chuť na další ekšn.

Playboy

Poznávací znamení: Kupodivu ho nepoznáte podle vzhledu. Může klidně vykazovat všechny charakteristiky metrosexuála, ale stejně tak to může být firemní šmudlinka.

Jeho sebevědomí ohledně něžného pohlaví však dosahuje neuvěřitelných hodnot. Je přesvědčen, že je zcela a naprosto neodolatelný a že byl zrozen k tomu, aby roztoužené ženy nocovaly před jeho domovními dveřmi.

Čím je nebezpečný: Jeho historky mohou být možná zábavné v hospodě, ale ve chvíli, kdy začne házet svůdným okem po kolegyni, na kterou jste poslední tři měsíce házel oko vy, je zle.

Jak na něj: Jednoduchou a přímou konfrontací. Žádná žena na světě (nebo jen málokterá) se nechce spustit s chlapem, který si to rozdal (nebo to alespoň tvrdí) se zástupem jiných.

Zeptejte se ho před kolegyněmi, jestli pořád ještě spí s tou žačkou z deváté třídy i s její matkou. O tu, která o něj projeví zájem i potom, byste stejně nestál.

Mirek Dušín

Poznávací znamení: Obvykle se odívá do neuvěřitelných modelů, které očividně ještě pamatují časy, kdy navštěvoval základní školu. Je ohromně a neuvěřitelně čestný, takže máte pocit, že je ztělesněním božího oka.

Moc ukecaní, moc vychloubační, moc pracovití, moc přísní: důvodů, proč pomýšlet na rázné řešení, vám kolegové v práci nabízejí spoustu.

On by prostě nikdy v životě neodešel z práce o deset minut dříve. Potom je pochopitelné, že pokud to uděláte vy, nemůže vás krýt, protože neumí lhát a jeho morální kredit by se pod takovým těžkým hříchem rozpadl jako domeček z karet.

Čím je nebezpečný: Zkuste mít chvíli za zády boží oko a pochopíte. Každý, snad kromě matky Terezy, si vedle něj musí zákonitě připadat jako neuvěřitelný bídák.

Jak na něj: Protizbraně dosud nebyly nalezeny. Zatím se jako jediná účinná jeví operace mozku.

Frajírek

Poznávací znamení: Všechno zná, všechno ví, všude byl dvakrát a moc rád a moc rozvláčně vám o tom povykládá. Většinou vykazuje všechny znaky metrosexuála, jezdí ve fantasticky nadupaném sporťáku, má fantasticky nadupanou babu a vy po pěti minutách v jeho společnosti pociťujete fantastickou touhu dupnout mu na obličej.

Pro svou pracovní pozici si obvykle vymyslí nějaké hodně složité, nic neříkající, ale důležitě znějící pojmenování.

Čím je nebezpečný: Jeho společnost ohrožuje vaše duševní zdraví. Bohužel už se mu do hlavy pro všechny ty fantastické věci, které vyplňují jeho život, nevešla žádná sociální inteligence, takže mu nikdy nedojde, že vás otravuje.

Moc ukecaní, moc vychloubační, moc pracovití, moc přísní: důvodů, proč pomýšlet na rázné řešení, vám kolegové v práci nabízejí spoustu.

Jak na něj: Můžete si z něj zkusit utahovat a dělat si z něj legraci před ostatními kolegy, ale i když pobavíte celý kolektiv, jemu to nedocvakne. Jeho ego je totiž z rodu neprůstřelných.

Přizdisráč
Poznávací znamení: Je pořád vstřícný, příjemný, chápavý, skoro až mazlivě přítulný. Nikdy s ním nebudete mít žádný konflikt, protože se vám bojí postavit a nesebere na to odvahu.

Jakmile se ale otočíte zády nebo polevíte v pozornosti, zjistíte, že už má připravenou celou sadu drobných kudliček, které by do vás rád zarazil.

Čím je nebezpečný: Může vám velmi znepříjemnit pracovní život. Stížnosti, námitky, pomluvy a připomínky vám totiž nikdy nesdělí přímo, ale za tepla je donese vašemu nadřízenému.

Pokud máte tu smůlu, že je to váš nadřízený, počítejte s tím, že se za vás nikdy nepostaví a bude vás brzdit, co to půjde.

Jak na něj: Musíte mu ukázat, že z něj nemáte strach, a odkázat ho do patřičných mezí. Jakmile se ho zeptáte přímo, co má za problém, většinou se stáhne. Jestliže se vám ho podaří dohnat do otevřeného konfliktu, napište si rovnou o diplom z psychologie.

Velká pusa

Poznávací znamení: Nikdy nikdo ho neviděl pracovat, ale zato ho všichni stále slyší, jak o tom mluví. Vyběhal si pohodlnou trafiku a teď dál spřádá a rozšiřuje síť užitečných kontaktů.

Na pracovišti se vyskytuje minimálně, protože většinu času tráví na neodkladných pracovních schůzkách v kavárnách, na rautech, recepcích, firemních dýcháncích a výletech. Nic z toho samozřejmě neplatí.

Čím je nebezpečný: Musíte na něj dělat. Jeho neschopnost a lenost se samozřejmě odrazí negativně v produktivitě celého kolektivu – a ten si potom musí rozdělit i jeho povinnosti.

Z jeho bezpáteřnosti a slizkosti, s jakou se všude vetře, se vám navíc dělá fyzicky nevolno.

Jak na něj: Dávejte mu konkrétní úkoly, pokud možno časově co nejnáročnější. A neustále ho uhánějte ohledně termínů.

Pouze pokud bude mít konkrétní zodpovědnost, kterou neukecá, existuje naděje, že se jakýchsi výsledků dočkáte.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz