Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Lundmark si podmanil Barcelonu

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V útulném barcelonském kasinu pokračovala největší evropská pokerová série European Poker Tour organizovaná pokerovou hernou PokerStars. Ze stovek hráčů, kteří přišli zkusit svoje štěstí a prokázat svůj pokerový um si nejlépe vedl mladý Švéd Kent Lundmark.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kent Lundmark oslavuje své vítězství v Barceloně | foto: PokerStars.cz

Kent Lundmark je dvaadvacetiletý švédský hráč, který turnaje ze série European Poker Tour pravidelně vyhledává. Lundmarkův největší úspěch zatím představuje 29.místo z loňského main eventu PokerStars Carribean Adventure. Vedle něj má na svém kontě další cash-outy z předchozích EPT zastávek, netřeba ovšem podotýkat, že vítězství v Barceloně je jeho dosavadním největším úspěchem.

K vítězství se musel Švéd probojovat skrze náročné startovní pole čítající 758 hráčů, kteří svými buy-iny vytvořili celkový prize pool €3 790 000 euro. Na vítěze pak čekala život měnící částka 825 000 euro (cca 20 402 250 Kč). Na finálovém stole jsme sice na rozdíl od předchozího turnaje ve Vídni nemohli vidět žádnou pokerovou superstar nebo dokonce českého hráče, přesto byla konkurence jako tradičně obrovská.

Zdaleka nejvíc pokerových zkušeností měl u finálového stolu španělský profík ze Zaragozy Jesus Cortes Lizano. Lizano se také velmi brzy zapojil do akce, když krátce po zahájení finálového stolu vypadl největší shortstack Francesco Notaro, jeho A-K sice před flopem jasně poráželo A-Q, které držel právě Lizano, ale Q na riveru poslala jeho italského soupeře nemilosrdně domů.

Poker. Ilustrační foto

Rychlé tempo hry pokračovalo i nadále, jen o pár handů po Notarovi vypadl i další shortstack, Řek Skotadis. Jeho pár 10♦10♠ dostával nemilosrdně na frak už před flopem, když mu Thor Stang ukázal v podobě J♣J♦ pár vyšší. Žádná desítka se na boardu neobjevila a tak se pokračovalo už jen v šesti hráčích.

V dalším průběhu převzal Lizano od ruského hráče Puchkova chiplead a udržoval svůj stack okolo hranice šest miliónů. Na vypadnutí šestého hráče se po rychlém úvodu čekalo poměrně dlouho. Nakonec se jím stal norský student Thor Stang, který pushoval z buttonu se zhruba dvě milióny žetonů a na big blindu sedící Kent Lundmark jej dorovnal. Stang: K♦Q♣, Lundmark: 5♠5♦. Board: 6♦7♣3♠ 10♣ J♣.

Ve třech hráčích byl stav takový, že Lundmark se nacházel pohodlně v čele s takřka 10 milióny žetonů, konkurence za ním ale byla vyrovnaná. Lizano i poslední zbývající hráč v soutěži Puchkov měli zhruba stejný počet žetonů, tedy cca 5 miliónů. V následujících minutách proto vypukla velký pokerová bitva, kde nebyla nouze o dlouhé přemýšlení a velké sázky a raisování. Když už to vypadalo, že Puchkov získává navrch, Lizano skrze něj zdoubloval a hrálo se dál.

Byl to ale přeci jen Puchkov, kdo se musel poroučet. Lundmark provedl minraise a Puchkov jej před flopem dorovnal. Flop: 3♠J♠7♣. Puchkov checkuje, Lundmark sází, Rus nečekaně check-raisuje a Lundmark ještě překvapivěji ohlašuje all-in. Puchkov dorovnává. Rus otáčí K♥ K♦ a je ve výhodě oproti flush draw a páru Lundmarka, který drží 6♠7♠. Turn: 10♦. River: K♠. Tenhle král ruskému hráči bohužel radost vůbec neudělal a hra postoupila do heads-upu.

Lizano byl v závěrečném duelu v mírné nevýhodě, když měl zhruba o dva milióny žetonů méně než Lundmark. Čekala se vyrovnaná a dlouhá bitva, ale nakonec bylo rozhodnuto poměrně brzy. Oba hráči se dostali do all-in situace už před flopem. Lundmark: A♥Q♥, Lizano: K♠J♦. Board: 9♦9♣7♠ 5♠ A♠. Lundmark se díky dvěma párům stal vítězem na EPT v Barceloně!

Konečné pořadí EPT Barcelona

1.místo: Kent Lundmark - €825 000
2.místo: Jesus Cortes Lizano - €525 000
3.místo: Konstantin Puchkov - €300 000
4.místo: Shander De Vries - €222 000
5.místo: Giuseppe Pantaleo - €170000
6.místo: Thor Stang - €130 000
7.místo: Georgios Skotadis - €90 000
8.místo: Francesco Notaro - €70 000

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Najdete na iDNES.cz