Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Lundmark si podmanil Barcelonu

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V útulném barcelonském kasinu pokračovala největší evropská pokerová série European Poker Tour organizovaná pokerovou hernou PokerStars. Ze stovek hráčů, kteří přišli zkusit svoje štěstí a prokázat svůj pokerový um si nejlépe vedl mladý Švéd Kent Lundmark.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kent Lundmark oslavuje své vítězství v Barceloně | foto: PokerStars.cz

Kent Lundmark je dvaadvacetiletý švédský hráč, který turnaje ze série European Poker Tour pravidelně vyhledává. Lundmarkův největší úspěch zatím představuje 29.místo z loňského main eventu PokerStars Carribean Adventure. Vedle něj má na svém kontě další cash-outy z předchozích EPT zastávek, netřeba ovšem podotýkat, že vítězství v Barceloně je jeho dosavadním největším úspěchem.

K vítězství se musel Švéd probojovat skrze náročné startovní pole čítající 758 hráčů, kteří svými buy-iny vytvořili celkový prize pool €3 790 000 euro. Na vítěze pak čekala život měnící částka 825 000 euro (cca 20 402 250 Kč). Na finálovém stole jsme sice na rozdíl od předchozího turnaje ve Vídni nemohli vidět žádnou pokerovou superstar nebo dokonce českého hráče, přesto byla konkurence jako tradičně obrovská.

Zdaleka nejvíc pokerových zkušeností měl u finálového stolu španělský profík ze Zaragozy Jesus Cortes Lizano. Lizano se také velmi brzy zapojil do akce, když krátce po zahájení finálového stolu vypadl největší shortstack Francesco Notaro, jeho A-K sice před flopem jasně poráželo A-Q, které držel právě Lizano, ale Q na riveru poslala jeho italského soupeře nemilosrdně domů.

Poker. Ilustrační foto

Rychlé tempo hry pokračovalo i nadále, jen o pár handů po Notarovi vypadl i další shortstack, Řek Skotadis. Jeho pár 10♦10♠ dostával nemilosrdně na frak už před flopem, když mu Thor Stang ukázal v podobě J♣J♦ pár vyšší. Žádná desítka se na boardu neobjevila a tak se pokračovalo už jen v šesti hráčích.

V dalším průběhu převzal Lizano od ruského hráče Puchkova chiplead a udržoval svůj stack okolo hranice šest miliónů. Na vypadnutí šestého hráče se po rychlém úvodu čekalo poměrně dlouho. Nakonec se jím stal norský student Thor Stang, který pushoval z buttonu se zhruba dvě milióny žetonů a na big blindu sedící Kent Lundmark jej dorovnal. Stang: K♦Q♣, Lundmark: 5♠5♦. Board: 6♦7♣3♠ 10♣ J♣.

Ve třech hráčích byl stav takový, že Lundmark se nacházel pohodlně v čele s takřka 10 milióny žetonů, konkurence za ním ale byla vyrovnaná. Lizano i poslední zbývající hráč v soutěži Puchkov měli zhruba stejný počet žetonů, tedy cca 5 miliónů. V následujících minutách proto vypukla velký pokerová bitva, kde nebyla nouze o dlouhé přemýšlení a velké sázky a raisování. Když už to vypadalo, že Puchkov získává navrch, Lizano skrze něj zdoubloval a hrálo se dál.

Byl to ale přeci jen Puchkov, kdo se musel poroučet. Lundmark provedl minraise a Puchkov jej před flopem dorovnal. Flop: 3♠J♠7♣. Puchkov checkuje, Lundmark sází, Rus nečekaně check-raisuje a Lundmark ještě překvapivěji ohlašuje all-in. Puchkov dorovnává. Rus otáčí K♥ K♦ a je ve výhodě oproti flush draw a páru Lundmarka, který drží 6♠7♠. Turn: 10♦. River: K♠. Tenhle král ruskému hráči bohužel radost vůbec neudělal a hra postoupila do heads-upu.

Lizano byl v závěrečném duelu v mírné nevýhodě, když měl zhruba o dva milióny žetonů méně než Lundmark. Čekala se vyrovnaná a dlouhá bitva, ale nakonec bylo rozhodnuto poměrně brzy. Oba hráči se dostali do all-in situace už před flopem. Lundmark: A♥Q♥, Lizano: K♠J♦. Board: 9♦9♣7♠ 5♠ A♠. Lundmark se díky dvěma párům stal vítězem na EPT v Barceloně!

Konečné pořadí EPT Barcelona

1.místo: Kent Lundmark - €825 000
2.místo: Jesus Cortes Lizano - €525 000
3.místo: Konstantin Puchkov - €300 000
4.místo: Shander De Vries - €222 000
5.místo: Giuseppe Pantaleo - €170000
6.místo: Thor Stang - €130 000
7.místo: Georgios Skotadis - €90 000
8.místo: Francesco Notaro - €70 000

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:


Nejčtenější

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Další z rubriky

Eureka Poker Tour začíná v Praze!

PokerStars Prague Open proběhne v Praze v září

Nová turnajová série od PokerStars vypukne ve čtvrtek 17. března v pražském Card Casinu na Smíchově. Už teď je jasné,...

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...Najdete na iDNES.cz