Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Manuál internetového svádění

  10:00aktualizováno  10:00
Na síti můžete ulovit přepychové kousky a nezáleží přitom vůbec na tom, jak beznadějný jste zoufalec. Naučte se flirtovat po internetu tak, abyste vždy shrábli hlavní výhru.

Rozhodnete-li se okouzlovat své potenciální partnerky na síti, vyplatí se, budete-li se řídit několika základními pravidly | foto: Profimedia.cz

Než na internetu nahodíte udičku, ujasněte si v první řadě, jakou ženu vlastně hledáte. Toužíte po sexy blond dračici, romantické brunetce nebo dokonalé matce, která vám bude zašívat ponožky a utírat bradu vašim potomkům?

Na síti je tak obrovský výběr žen prahnoucích po seznámení, že pokud si předem neurčíte rozlišovací parametry, v široké nabídce se nutně utopíte.

"Pokud hledáte skutečně dlouhodobý vztah a toužíte najít partnerku, která se k vám bude hodit, je potřeba zhodnotit svou vlastní osobu co nejrealističtěji a podle toho sestavit svůj profil," říká psycholožka Eva Malá.

Měli jste problémy s dokončením základní školy, ale ve svém profilu uvedete, že máte tři vysokoškolské tituly a od své partnerky požadujete to samé? Potom očekávejte problémy, protože váš podvod se velmi záhy provalí.

"Je nutné nazírat sami na sebe s patřičnou dávkou sebereflexe a objektivně odhadnout, co může člověk nabídnout a co za to požadovat."

Desatero úspěšného internetového svůdníka

1. Ujasněte si, jakou partnerku hledáte.

2. Výstižně se v profilu představte a nelžete, časem se na to stejně přijde.

3. Dbejte na první dojem – nezaujmete-li při prvním kontaktu, nebudete mít šanci to napravit.

4. Je třeba prorazit auru virtuální anonymity. Vsaďte na všechno, co vytvoří atmosféru důvěry.

5. Komplimenty a vtipem dávejte najevo, že vám na ní záleží – ale mějte cit pro míru.

6. Stavte na věcech, na nichž se shodnete.

7. Do rozhovoru netahejte své minulé partnerské nezdary. Nefňukejte.

8. Využijte toho, že máte čas promyslet si odpověď – ale komunikaci neprotahujte.

9. Ve správný moment se snažte korespondenci přenést mimo internet, alespoň k povídání po telefonu.

10. Nezapomeňte, že virtuální realita mate – při reálném setkání se může ukázat, že skutečnost je prostě jiná.

Vzbuďte důvěru

Ať už hledáte partnerku jen na sex, nebo na dlouhodobější vztah, je nutné v ní probudit důvěru. Žádná žena například nebude skákat nadšením metr dvacet, pokud zjistí, že flirtujete souběžně na několika kolejích.

To je také klasická chyba internetových nováčků, kteří vedou ve stejný okamžik chat s několika ženami najednou. Pak ale stačí jen jediný špatný klik a energie i čas, které jste dosavadnímu flirtování věnovali, jsou ztracené. Navíc, ženy mají mimořádně vytříbený šestý smysl na to, pokud jim nevěnujete absolutní pozornost.

Pokud odpovídáte na inzerát, dejte si záležet na první zprávě, kterou od vás dostane. Uvědomte si, že v takové chvíli bojujete o pozornost s ostatními kandidáty a je potřeba zaujmout hned v prvním kole.

Představte se, zmiňte se o něčem specifickém, co vás vystihuje, a zároveň o tom, proč zaujala ona vás. Méně obvyklé věci vás oddělí od šedé masy ostatních kandidátů a zároveň projevíte zájem o ni, což zalichotí úplně každé.

Nepište příliš dlouhé zprávy, na grafomany není nikdo zvědavý, a navíc stoprocentně nedokážete udržet její pozornost po celou dobu.

"Pro internetovou komunikaci je typická obrovská anonymita, kdy účastníci často neznají ani svá křestní jména," říká psycholožka. "Těžko však můžete navodit pocit důvěry a intimity, pokud nevíte, ani jak se vaše partnerka jmenuje."

Rozhodnete-li se okouzlovat své potenciální partnerky na síti, vyplatí se, budete-li se řídit několika základními pravidly

Zeptejte se jí na jméno, i v případě, že vystupuje jen pod svou přezdívkou. V konverzaci potom její jméno používejte co nejčastěji, projevuje tak svůj zájem a určitě jí to bude lichotit.

Síla komplimentů

Při komunikaci se ji snažte rozesmát, nebo jí alespoň dávejte najevo, jak je vám v její přítomnosti příjemně. Zapojte dostatečné množství komplimentů, i kdybyste jí měli chválit jen vytříbený pravopis.

Na druhou stranu však nedávejte najevo, že visíte pouze na ní a neprotahujte konverzaci příliš dlouho. Ostatně, když jí napíšete, že teď musíte nutně odejít, ale že byste ji rádi slyšeli, máte vynikající záminku, jak z ní vytáhnout telefonní číslo.

Pokuste se s ní v co nejvíc záležitostech souhlasit a působit pozitivně. Pohádat se s ní můžete kdykoli potom, ale fáze internetového svádění není rozepřím příliš nakloněna. Nezapomínejte, že jí stačí jediný klik a odešle vás do propadliště dějin.

V žádném případě nemluvte o svých bývalých a nepodařených vztazích. Z neznámých důvodů se někteří muži domnívají, že podobnými výlevy vzbudí v ženách soucit a dojem, že jsou neuvěřitelně citliví.

Jediné, čeho tím ale ve skutečnosti dosáhnete, bude image ufňukánka, který se ještě nesrovnal s minulými rozchody a hledá rameno na vyplakání. A to není příliš přitažlivá představa.

Tváří v tvář

"Přitažlivost internetové komunikace a potažmo i flirtování spočívá do značné míry v tom, že je mnohem jednodušší než komunikace reálná," varuje psycholožka.

"Do konverzace po internetu nezasahuje neverbální komunikace, která může být v reálu velmi rušivá. Máte čas si svou odpověď promyslet a s reakcí počkat, než vás napadne něco vhodného. A váš protějšek je na tom úplně stejně."

Rozhodnete-li se okouzlovat své potenciální partnerky na síti, vyplatí se, budete-li se řídit několika základními pravidly

"Navíc svou partnerku nevidíte, takže si dovolíte mnohem víc věcí, než kdybyste stáli tváří v tvář. Po internetové komunikaci se každý jeví jako komunikativní, společenský extrovert."

"To však rozhodně neznamená, že je takový i ve skutečnosti a že s ním budete schopní vést skutečný rozhovor. Skutečné setkání tak může být značným rozčarováním pro obě strany, protože do té doby komunikovaly prakticky jen se svou představou o druhém člověku."

Podobnému vývoji můžete do jisté míry předejít, pokud ji předem požádáte o telefon a zavoláte jí. Pokud jste schopní bavit se spolu i po telefonu (nikoli po SMS zprávách), stoupá pravděpodobnost, že vám to půjde i při osobním setkání.

Flirtovali jste a jiskřilo to mezi vámi tak, že se propalovaly klávesnice? Nepodlehněte iluzi, že ji můžete pozvat rovnou na postelové radovánky, ačkoli vám připadá, že to musí být naprosto jasné.

Jasné sdělení si v tomto ohledu můžete dovolit pouze v případě, že jsou hranice předem jasně nastavené a od začátku jde pouze o sex. Ve všech ostatních situacích musíte našlapovat velmi opatrně a připravit si půdu dostatkem romantických průpovídek.

Rozhodnete-li se okouzlovat své potenciální partnerky na síti, vyplatí se, budete-li se řídit několika základními pravidly

Znovu si uvědomte, že při internetové konverzaci padají veškeré zábrany. I když vám v předchozích zprávách barvitě vylíčila, jak by vás připoutala k pelesti své postele, když ji vyzvete, abyste se sešli a předvedla vám to ve skutečnosti, nejspíš se lekne sama sebe a ze setkání vycouvá.

"Většina lidí si je vědoma toho, že při internetové komunikaci sami sebe přikrášlují a říkají věci, na které by si normálně netroufli téměř ani pomyslet," říká Eva Malá. "Na druhou stranu si však málokdo uvědomí, že stejně se chová i jejich protějšek, takže navazují vztah částečně se svou představou o něm a částečně s tím, jak by on sám rád působil navenek."

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Extrémní gastronomie: mrtvá oliheň utíká z talíře

Živá chobotnice na talíři

Ujištění, že v oblíbené asijské pochoutce katsu ika odori-don, míse mořských plodů, se nenachází žádné živé zvíře, vás...

Jak šíříme paniku: zlé události vnímáme zásadněji, proto je nafukujeme

Svět není tak špatný, společnost však má tendenci negativní informace zesilovat.

Negativním informacím přikládáme větší význam, proto je zdůrazňujeme, zveličujeme. Realitu nakonec překrucujeme k...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Najdete na iDNES.cz