Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Masturbací ke zdravějšímu srdci i redukci stresu

aktualizováno 
Už dávno není důvod se za ni stydět. Naopak, pravidelným sebeuspokojováním děláte neocenitelnou službu svému zdraví. Masturbace je vhodným kardiovaskulárním cvičením, prevencí proti rakovině prostaty i pomocníkem proti stresu.

Dřív se tvrdilo, že může vést k šílenství, dnes lékaři oceňují její přínos v celé řadě zdravotních ohledů | foto: Profimedia.cz

Podle celosvětových statistik pravidelně onanuje devadesát pět procent mužů a osmdesát devět procent žen. Češi jsou buď méně náruživí, nebo se ke svým masturbačním aktivitám nechtějí přiznat: v národním výzkumu sexuologů Petra Weisse a Jaroslava Zvěřiny se totiž k masturbaci přihlásilo třiaosmdesát procent mužů a padesát procent žen. Češi masturbují průměrně šestkrát do měsíce, jejich partnerky čtyřikrát.

Vědci přitom stále objevují nové a nové zdravotní přínosy, které pravidelná masturbace má. Až se příště rozhodnete pro příjemnou chvilku, prospějete svému zdraví na těchto frontách.

Rakovina prostaty

Australská studie provedená v roce 2003, jejíž závěry byly zveřejněny v magazínu Science Daily, zjistila, že muži, kteří onanují minimálně pětkrát týdně, mají o třetinu menší riziko, že onemocní rakovinou prostaty. Proč? Velmi zjednodušeně řečeno, pravidelným "proplachováním" svého rozmnožovacího ústrojí, bráníte tomu, aby se v něm usazovaly a rozmnožovaly rakovinové buňky.

Pravidelný sexuální styk má podle vědců v tomhle ohledu jen částečný účinek, protože při něm hrozí mnohem větší nebezpečí zavlečení infekce, případně pohlavně přenosných chorob. Ty potom zase riziko rakovinového bujení naopak zvyšují. Podle odborníků má masturbace největší ochranný efekt ve věku od dvaceti do třiceti let.

Předčasná ejakulace

Trápíte se tím, že vyvrcholíte dřív, než si vůbec partnerka stačí všimnout, že jste do ní vnikli? Řešením je podle sexuologů… ano, pravidelná masturbace. Nejenže se při ní zbavíte "přetlaku" a při sexu poté vydržíte déle, ale především se naučíte znát reakce svého těla.

Pravidelným tréninkem se naučíte v dostatečném předstihu poznat, kdy se blíží ejakulace, a osvojíte si i způsoby, jak ji oddálit. Pravidelná masturbace patří k regulérním doporučením, kterých se vám dostane, pokud s předčasnou ejakulací navštívíte sexuologickou ordinaci.

Redukce stresu a lepší spánek

Podle závěrů výzkumu provedeného v McKinley Health Center na univerzitě v Illinois snižuje masturbace významným způsobem úroveň stresu. Respondenti, kteří pravidelně masturbovali, byli spokojenější se svým tělem, udávali vyšší spokojenost v životě a nepodléhali tolik stresu jako jejich nemasturbující kolegové. Testy mimo to ukázaly, že lépe spí (rychleji usínali a spánek byl nepřerušovaný) a díky tomu jsou méně unavení.

Snižování tlaku

Závěry studie zveřejněné v roce 2006 v magazínu Biological Psychology zase dokazují, že masturbace má příznivý vliv na vaše srdce a krevní tlak. Každá sebeuspokojovací epizoda totiž představuje účinné kardiovaskulární cvičení.

Posilujete tak srdce, snižujete krevní tlak a zlepšujete kondici svých cév. Odborníci předpokládají, že je to důsledek vyplavování endorfinů, k němuž dochází po dosažení vyvrcholení. Bonusem je navíc dokonalá relaxace a zlepšení nálady, které vám endorfiny zajistí.

Zlepšení plodnosti

Podle výzkumu provedeného v Kalifornii a následně potvrzeného i britskými odborníky pomůže každodenní masturbace zlepšit i kvalitu vašeho spermatu a představuje účinnou prevenci před poškozením DNA spermií.

Vaše sperma bude kvalitnější a zvýší se vaše naděje na zplození potomků. V tomto případě vám ale stejnou službu prokáže častý sex, tudíž je jen na vás, pro jakou volbu se rozhodnete.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Další z rubriky

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

Najdete na iDNES.cz