Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Michael Tureniec vyhrál v Kodani

Komerční sdělení   17:00aktualizováno  17:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodaňská zastávka největší evropské pokerové série European Poker Tour je za námi. Jak bývá na turnajích EPT zvykem, k vidění byl skvělý poker v podání těch nejlepších hráčů!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Michael Tureniec | foto: PokerStars.cz

Do přepychových prostor kodaňského kasina si našlo cestu celkem 449 hráčů, kteří neváhali zaplatit buy-in ve výši 37 500 dánských korun (1DK má hodnotu zhruba tří českých korun), aby poměřili svoje síly s nejlepšími hráči v Evropě.

Kodaňský turnaj je součástí European Poker Tour od první série a jeho startovní pole bývá právem považováno za jedno z nejtěžších na okruhu. Vždyť skandinávští pokeroví hráči to sem mají kousek a právě ti bývají považováni za jedny z nejlepších hráčů na světě hned po Američanech.

V Kodani jsme mohli vidět řadu známých tváří. Patrně největší pozornost na sebe strhl Peter Eastgate, vítěz WSOP z roku 2008, který v loňském roce poker sice opustil, ale nyní je zpátky. Eastgate hrát poker nezapomněl, postoupil do druhého hracího dne, kde ovšem smolně vypadl proti horší karetní kombinaci.

Peter Eastgate

Peter Eastgate

U stolů jsme ale mohli potkat další členy týmu PokerStars Pro, ať už jimi byli John Duthie, Arnaud Mattern, Johnny Lodden, JP Kelly, Sebastian Ruthenberg a nebo online hvězda Viktor Blom alias Isildur1.

Českého fanouška pak jistě potěšilo, že velice dlouho se v turnaji držel i přední český turnajový hráč Vojtěch Růžička, který nakonec obsadil pěkné 48. místo, za které si odnesl 65 000 dánských korun (zhruba 200 000 Kč).

Finálový stůl ale patřil úplně jiným hráčům. Nejlépe se vedlo dvěma profíkům ze Švédska, kteří si to také rozdali v závěrečném heads-upu. Dlouhodobý chipleader (už od třetího hracího dne se pohyboval na čele) turnaje Per Linde měl v heads-upu horší pozici než jeho soupeř, kterým byl zkušený Michael Tureniec.

Heads-upový souboj se nakonec protáhl na několik hodin, Lindemu se totiž několikrát podařilo zdvojnásobit počet svých žetonů, ovšem Tureniec zachovával chladnou hlavu, držel svůj poker face a jeho trpělivá hra byla stále stejná.

Oba hráči byli sobě navzájem dobrými soupeři a tak není divu, že spíše než díky vytrvalé převaze se heads-up rozhodl v coin flipu, tedy v situaci 50/50. Linde držel 7-7 a Tureniec A-J. Board: 2-3-5-J-4. Bylo rozhodnuto. Po druhém místu z Londýna v roce 2008 si tak Tureniec na své konto připsal konečně i titul z EPT a vedle něj i skvělých 2 450 000 dánských korun (zhruba 7.5 miliónů Kč).

Konečné pořadí EPT Kodaň

1.místo: Michael Tureniec - €496 271
2.místo: Per Linde - €328 612
3.místo: John Eames - €187 778
4.místo: Kevin Iacofano - €134 127
5.místo: Nikolas Liakos - €100 595
6.místo: Mudassar Khan - €80 476
7.místo: Andrea Dalla Molle - €60 357
8.místo: Juha Helppi - €39 755

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Najdete na iDNES.cz