VIDEO: Biker Maroši zničil ve fourcrossu soupeře jízdou po stěně

  12:00aktualizováno  12:00
Legendární český biker Michal Maroši se ukázal jako velký bojovník. Ve fourcrossovém závodu nejprve upadl na dopadu po dlouhém skoku, ale podařilo se mu soupeře dojet a dokonce se parádním trikem dostat opět na první místo. Předjížděcí manévr vzbudil mezi diváky obrovský ohlas.

Maroši, známý pod přezdívkou Marosana, rozjel svou jízdu v Jablonci nad Nisou velmi dobře. Po krátké chvíli vedl před ostatními dvěma jezdci s velkým náskokem, proto se rozhodl předvést na jednom skoku něco navíc.

"Chtěl jsem divákům něco ukázat, ale dopadové plochy byly kvůli vedru suché a prašné. Dopadl jsem nakřivo, takže se mi vycvakl pedál a už jsem letěl. Když člověk spadne na takhle velkém skoku, je to velká ztráta," hodnotil pro iDNES.cz nepovedený trik Maroši.

Fotogalerie

"Nejdřív jsem se bál, jestli kolo ten pád vydrželo. Ale měl jsem jenom ohnuté brzdy, což je v pohodě. Navíc jsem byl vyhecovaný, takže jsem zkusil soupeře dohnat. Až pak jsem zjistil, že mám odřeniny na celém těle a trochu naražená žebra," vyprávěl Marosana.

Dva vedoucí závodníky dojel stíhací jízdou v další části trati. Ten nejlepší kousek si nechal do pravoúhlé zatáčky, kde byla v oblouku nachystána vysoká dřevěná zeď. Maroši na ni naskočil a předvedl trik zvaný wallride. Oba soupeře předjel.

"Byl to devadesátistupňový trik a naskakovalo se na něj ze vzduchu po skoku, možná proto si na něj ostatní dva jezdci netroufli. Neplánoval jsem jet takhle, ale risknul jsem to a vyšlo to. Byly však mezi námi centimetry. Kdyby kluci nejeli tak dole, asi bych zahazoval kolo a skončil u někoho na zádech," usmíval se biker.

Odvážný manévr Marošimu přinesl návrat na první místo, které si udržel až do konce jízdy. "Byl to nádherný pocit, diváci se také ukázali, byli pořádně slyšet. Mělo to snad největší ohlas za celý den," dodal závodník.

Ačkoliv byl Marosana v této jízdě první, celkově skončil na jedenáctém místě. "Měl jsem na víc, ale bohužel se mi nepovedlo čtvrtfinále, ztratil jsem už na začátku. Ale ten wallride mi udělal radost," uzavřel Maroši.

Autor:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: Bez sil. Reportér zkusil práci hasiče, muže nechal ležet v kouři

Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal si zkusil výcvik, kterým procházejí letištní...

Je to náročná prověrka fyzičky, ale i orientace v zakouřeném prostředí či zacházení s dýchací technikou. Test na...

Další z rubriky

Do Ruska přijedete jako maso pro tamní zápasníky, říká Patrik Kincl

Kincl dokázal jako jediný Čech s Vémolou bojovat po všechna tři kola.

Dostal nabídku na souboj v prestižní soutěži UFC, kvůli zápasu s Karlem Vémolou ji však nepřijal. Snu o účasti v UFC se...

VIDEO: V ptačích kombinézách létali závodníci rychlostí přes 300 km/h

Americký akrobatický tým skončil druhý.

Na mistrovství světa se do Prostějova sjelo poslední srpnový týden přes osmdesát parašutistů v ptačích kombinézách z...

VIDEO: Ester Ledeckou thajský box baví, má děsné rány, říká její trenér

Petr „Pino“ Ondrus se pripravuje na prosincovy XFN

Chystá se na MMA zápas s Jamiem Sloanem, do klece vleze 6. října na dvanáctém galavečeru XFN v Plzni. „Připravuju se...Najdete na iDNES.cz