Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miláčku, vrať se: jak si začít s expartnerkou a nespálit se

  14:00aktualizováno  14:00
Rozešli jste se s přítelkyní, ale flirtujete s myšlenkou se do jejího náručí znovu vrátit, tím spíše, že vás deprimuje melancholická nálada přicházejících Vánoc. Než se o comeback pokusíte, přečtěte si deset bodů, které byste měli mít na paměti, upozorňuje server TimesOnLine.co.uk.

Vstoupit dvakrát do stejné řeky? Může být, ale s chladnou hlavou. | foto: Profimedia.cz

1. Nic si nenamlouvejte a shrňte si bez iluzí situaci, v níž se nacházíte: Před tím, než jste se rozešli, váš vztah nefungoval. Jenže fajn vám není ani po rozchodu. Jste opuštění, cítíte se mizerně a užírají vás všechny ty šťastné páry a milující rodinky kolem vás. A sexuální útěcha v objetí vaší bývalé vám připadá jako řešení.

2. Vyjde vás to přitom levně: nepotřebujete organizovat nákladná dostaveníčka. Láhev něčeho dobrého a karafiáty obvykle mohou stačit.

3. Nemusíte ani podstupovat sofistikované namlouvací rituály. Oporou vám je skutečnost, že toho druhého už dobře znáte – to je podpora, na níž se při vztahu, který má začít od nuly, nemůžete spolehnout.

4. Nalaďte se a připravte se na setkání ještě před tím, než k němu dojde. Neprobírejte se v hlavě všemi důvody, které k vašemu rozchodu vedly, spíše si představujte, jak je její tělo znovu vedle vašeho. Ujistěte se, zda jste překonal všechny zbytky nahromaděného hněvu z minulosti – a zda jste schopen obětavě přispět k tomu, že si během nadcházející společné noci budete vzájemně pomáhat.

5. Pak přijde test realitou. Sex s vaší expřítelkyní ve vás může znovu zažehnout plamen, ale všechno to, co vás přivedlo na dno, do rána rozhodně nezmizí. Připravte se na to, totální ráj nenastane.

Vstoupit dvakrát do stejné řeky? Může být, ale s chladnou hlavou.

6. Na místě je dbát o bezpečný sex. Je těžké přiznat, že po rozchodu přece jen došlo na sex s někým jiným… takže i když vaše expartnerka tvrdí, že žila v celibátu, použijte kondom.

7. Mějte jasno o své motivaci. Někdy upadají lidé do starých vztahů proto, aby se ujistili, že jsou pořád atraktivní. Problém je, že je to nefér k vám oběma: vaší expřítelkyni vyšlete matoucí signál – a smíšené pocity zanechá společně strávená noc i ve vás samotných.

8. Ujistěte se ale přitom i o jejích motivacích. Ženy se vrhají do minulých vztahů jen zřídkakdy proto, aby je udržely v hranicích příležitostných dostaveníček. Pokud se k ní tedy nechcete vrátit nastálo, o návrat se nepokoušejte.

9. Pokud se k ní vrátit chcete, je třeba mít šanci, že tentokrát to vyjde. Tu můžete mít jen tehdy, když si sami ujasníte, proč to nevyšlo předtím.

10. Sex s bývalkou se jeví jako jednoduchá záležitost, ale ve skutečnosti může být velmi komplikovaný. Výstižně to shrnuje parafráze repliky Samanty Jonesové ze seriálu Sex ve městě: Sex  s bývalou může být velmi depresivní, ať už je dobrý, nebo špatný. Pokud je dobrý, stejně víte, že už ho znovu mít nebudete. A pokud je špatný, je to prostě špatný sex s vaší ex.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Spokojenému sexuálnímu životu svědčí nemonogamní vztahy, tvrdí věda

Jednou z mediálních tváří polyamorie je brazilská tanečnice samby a modelka...

Stoupenci nemonogamních vztahů mohou otevírat šampaňské. Jakkoli je jejich životní styl tradičními konvencemi...

Sex v letadle: vedou toalety, sex s cizím pasažérem není výjimkou

Sex v letadle je velmi výjimečný. Přesto se však odehrává a rozhodně ne vždy je...

Nejčastěji se sex v letadle podstupuje se stálým partnerem, hned poté je to však cizí spolucestující, člen nebo členka...

Co chceme v sexu: trojku, mocenské hrátky, zvláštní místa

Sex ve třech je mezi našimi sexuálními fantaziemi favoritem.

Přišel i na opravdu originální fantazie, ty nejčastější však nepřekvapily. Rozsáhlý výzkum toho, o čem toužíme v sexu,...

Najdete na iDNES.cz