Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Miláčku, vrať se: jak si začít s expartnerkou a nespálit se

  14:00aktualizováno  14:00
Rozešli jste se s přítelkyní, ale flirtujete s myšlenkou se do jejího náručí znovu vrátit, tím spíše, že vás deprimuje melancholická nálada přicházejících Vánoc. Než se o comeback pokusíte, přečtěte si deset bodů, které byste měli mít na paměti, upozorňuje server TimesOnLine.co.uk.

Vstoupit dvakrát do stejné řeky? Může být, ale s chladnou hlavou. | foto: Profimedia.cz

1. Nic si nenamlouvejte a shrňte si bez iluzí situaci, v níž se nacházíte: Před tím, než jste se rozešli, váš vztah nefungoval. Jenže fajn vám není ani po rozchodu. Jste opuštění, cítíte se mizerně a užírají vás všechny ty šťastné páry a milující rodinky kolem vás. A sexuální útěcha v objetí vaší bývalé vám připadá jako řešení.

2. Vyjde vás to přitom levně: nepotřebujete organizovat nákladná dostaveníčka. Láhev něčeho dobrého a karafiáty obvykle mohou stačit.

3. Nemusíte ani podstupovat sofistikované namlouvací rituály. Oporou vám je skutečnost, že toho druhého už dobře znáte – to je podpora, na níž se při vztahu, který má začít od nuly, nemůžete spolehnout.

4. Nalaďte se a připravte se na setkání ještě před tím, než k němu dojde. Neprobírejte se v hlavě všemi důvody, které k vašemu rozchodu vedly, spíše si představujte, jak je její tělo znovu vedle vašeho. Ujistěte se, zda jste překonal všechny zbytky nahromaděného hněvu z minulosti – a zda jste schopen obětavě přispět k tomu, že si během nadcházející společné noci budete vzájemně pomáhat.

5. Pak přijde test realitou. Sex s vaší expřítelkyní ve vás může znovu zažehnout plamen, ale všechno to, co vás přivedlo na dno, do rána rozhodně nezmizí. Připravte se na to, totální ráj nenastane.

Vstoupit dvakrát do stejné řeky? Může být, ale s chladnou hlavou.

6. Na místě je dbát o bezpečný sex. Je těžké přiznat, že po rozchodu přece jen došlo na sex s někým jiným… takže i když vaše expartnerka tvrdí, že žila v celibátu, použijte kondom.

7. Mějte jasno o své motivaci. Někdy upadají lidé do starých vztahů proto, aby se ujistili, že jsou pořád atraktivní. Problém je, že je to nefér k vám oběma: vaší expřítelkyni vyšlete matoucí signál – a smíšené pocity zanechá společně strávená noc i ve vás samotných.

8. Ujistěte se ale přitom i o jejích motivacích. Ženy se vrhají do minulých vztahů jen zřídkakdy proto, aby je udržely v hranicích příležitostných dostaveníček. Pokud se k ní tedy nechcete vrátit nastálo, o návrat se nepokoušejte.

9. Pokud se k ní vrátit chcete, je třeba mít šanci, že tentokrát to vyjde. Tu můžete mít jen tehdy, když si sami ujasníte, proč to nevyšlo předtím.

10. Sex s bývalkou se jeví jako jednoduchá záležitost, ale ve skutečnosti může být velmi komplikovaný. Výstižně to shrnuje parafráze repliky Samanty Jonesové ze seriálu Sex ve městě: Sex  s bývalou může být velmi depresivní, ať už je dobrý, nebo špatný. Pokud je dobrý, stejně víte, že už ho znovu mít nebudete. A pokud je špatný, je to prostě špatný sex s vaší ex.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Další z rubriky

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Sexuální roboti už jdou. Budou mít bionické penisy a pohádkovou výdrž

Tyhle sexuální figuríny firma Real Doll již prodává.  Model Nate přijde v...

Loni se svět seznámil s první sexuální robotkou s umělou inteligencí, letos se představí její „mužský“ protějšek. Bude...

Přes rauš až na vrchol. Kuřáci marihuany mají více sexu, říká studie

Konzumace marihuany podle vědců souvisí s častějším sexem. Proč to tak je, však...

Lidé, kteří si dopřávají marihuanu, mají o dvacet procent více sexu než ti, kteří se droze zcela vyhýbají. Tvrdí to...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz